Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

První hárání

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Péče o štěně a psího adolescenta 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
První hárání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2017 22:46 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Jaja
:) tak sbohem dětství :-) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 12:37 Jaja – Havanská holčička
Fotka k příspěvku Moje fenka má 7,7 měsíce a poprvé hárá. Trochu krve a tulení. Dávám dětské kalhotky ( díra pro ocásek) a mini slip vložku. Venku nic, chodíme na vodítku. Je spavější, neposlušná a mazlivá. Jinak dobré.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 00:15 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 00:07 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
No, právě proto jsem používal pH 7, tedy neutrální, takové, jaké by měla mít čistá dešťová voda... Vím, že dnes má dešťová voda pH kolem 6, ale to už je zase jiná písnička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 01:42 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
jen trochu pozor právě na pH ...

"Normální rozmezí úrovní kůže pH pro člověka je 5,2 do 6,2, což znamená, že má tendenci být na kyselé straně. V závislosti na plemeni, pohlaví, podnebí a anatomii psa, je úroveň pH v rozmezí 5,5 - 7,5, a směřuje k větší alkalické koncentraci"
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2015 13:18 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Míša
Já používal šampon. Johnson & Johnson dětský šampon s neutrálním PH. Je jemný a docela dobře umývá. Ale nevím, jestli se ještě vyrábí. Přeci jen je to už 12 let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2015 19:12 Míša Re: Libas
Tak je fakt, že naše Bety je pořádný chlupáč. Ale i tak z te pokožky to nemůžu dostat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.11.2015 13:16 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Míša
Když jsem měl ještě Nelču u sebe, tak jsem jí umýval normálně vlažnou vodou a naprosto bez problémů. Ony ty chlupatý to mají s hygienou trošku těžší než hladkosrstá plemena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 17:57 Míša – hygiena
Zdravím, chtěla bych se zeptat, zda nějak fenečku během hárání omýváte i na intimních partiích. Nevím čím ji očistit zaschlou krev, tak abych ji neuškodila. Fenečka se pořád olizuje ale zaschlá krev tam zůstává, nemyslím si, že je to úplně dobře. Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.05.2015 09:25 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: petrab
Fotka k příspěvku no tu vlozku v hube chci videt smich bych se ukulela smichy..no venku bych ji je nenechala teda to me uz prijde moc to si ji radsi ohlidam aby se neoddavala necemu s nejakym mrduchtivym chlupacem :) se musi setrit pro toho co jsem ji vybrala :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 00:36 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
tak když to tady voní háráním, u nás v ulici chov. buldočků chodila na procházky ven s háraffkama zásadně se spoďárama, aby jí na šampionky v nestřeženym okamžiku někdo nevlez a jak řikala -nedráždily tolik vokolí, ve většině případů vytahly vložku z kalhot a pochodovaly dál s vložkou v hubě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 22:20 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Já vím, že Morgan se utrápil z hárající fenky. A to byl velkej pan NO v letech a ona pidi krysařice.
Já už hárání řešit nemusím, naštěstí. Asi bych si v bytě pár též nedovedla představit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 19:24 Žena kinder [350] - Jack russell teriér – ..
Tak jak to tu tak čtu, tak jsem opravdu ráda, že jsem si pořídila kluka. Hárání a možnost otěchotnění byl i z jeden důvodů proč jsem volila chlapečka a naštěstí tyhle věci řešit nemusíme ;-) Asi to neni zas taková sranda.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 15:57 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: sgualdrina
No, já nevím.... já myslel, že je to tak, že alfasamec se páří se všemi samicemi ve smečce... ale nejsem si jist, přiznám se, že etologie vlků není moje silná stránka :-D
Ale jinak to samozřejmě předem promyslím předem. Rozhodně bych nechtěl, aby se můj chlapeček nějak trápil. No a bude tehdy, až se narodí nějaká úplně úžasná... já si na ni počkám. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 14:09 Žena Laďka [354] - TeriéřiRe: sgualdrina
Já jsem si ty první dny Abbynina hárání taky myslela, že to zvládneme bez kalhotek. Až do té doby, než se v chodbě otřepala a hodila to na zeď. Taky v noci když spala, tak si ušpinila pelíšek. Já jí lepím do kalhotek normální lidské slipovky stydim Ale je fakt, že jí jsou nějaké kalhotky úplně šumák, vůbec si toho nevšímá. To naši kdyby dali jejich dobrmance Fiušce něco takového, tak z toho jsou cucky do dvou minut ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 13:25 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Libas
neni to u vlku tak ze krom alfa paru tedy alfa feny ostatni feny estrus potlacuji? my verime ze to vymyslis a uz vis kdy asi novacek obohati vasi domacnost?jo dnes sem byla zakoupit haraci kalhotky a zas me podelali pisou na krabici +3 nahradni vlozky a pokud se v tom baleni neutvorila cerna dira a nevcucla je tak nechapu kde jsou,pac je tam samozrejme velky houno..takze se modlim at to maj nekde ve zveraku bo se me nechce objednavat jedno baleni po 10 ks za 30kc a platit dobirku atd a cekat zda to dojde nez ta dohara..ja sem proti temto vymyslum,ale malej jak se vali na zemi,tak nechci ho mit od krve,takze je dostava jen po dobu co je malej na zemi..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2015 08:43 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér
Nebojte se, děvčata, já něco vymyslím. Jen mi teď přijde, že takový vesnický pes nebo vlk v přírodě musí být děsný chudák... na vesnici co chvíli hárá nějaká fena... ve vlčí smečce také feny hárají a samci si nemohou skočit... No, asi je tam nějaký lesní zvěrolékař a ten je kastruje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 05:57 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: Libas
Já osobně bych si párek nepořizovala, pokud bych neměla vyřešeno, kam s jedním nebo druhým psem po čas hárání. Proto jsem si před lety nevzala ani sestřičku Mufa, i když jsem moc chtěla. Je to velká psychická zátěž hlavně pro psa. Jde v podstatě o to, aby spolu nebyli vůbec ne jenom přes noc. To že se budou pouze přemisťovat nic neřeší, protože pes bude cítit pach feny(na hony daleko) a bude to pro něj úplně stejné trauma jako by byli spolu.
Ale ty to jistě nepodceníš a vymyslíš to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 21:55 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas

ačkoliv jde pes naučit, aby na čubu nelez, jeho prostata trpí jak prase, pakliže tedy hodláš mít nekastrovanej pár, pak předem promysli,kde jeden ze psů během hárání bude moct bejt, aby nebyli pohromadě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 19:54 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: sgualdrina
Máš fajn, že je můžeš oddělit. Nevím, co budu dělat já, až budu mít ještě holčičku... asi budu muset Scottyho taky separovat... ale jak? Zřejmě mu vyčlením nějakou místnost... a nebo holčičce :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 16:21 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Fotka k příspěvku kurde je to tu zacla harat jak kdybych to nerikala ze...jj libi my od slintacich vetsinou vencime v psich hadrech take bych ti scotaka otrela kdyby to potreboval..nastesti nordena je cistotna ze hara ma na parku,krev nikde ale schatzan piska jak morce..chudak uz sem se sbalila a s malym a nordou jsme na byte a zbytek je s panikem na baraku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 10:53 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: sgualdrina
No chudák Schatz. Jinak v sobotu mi koníci krásně oslintaly Scottyho. Vrhly se k němu hned 3, on z nich byl samozřejmě paf, protože v nich viděl Ashleynku... ale když se vynnořil zpod jejich tlam, tak jsem šel do vývrtky... naštěstí paní ze skupiny jejich majitelů viděla, jak se mi pohledem na jejich žgrindy podlamují kolena, tak s úsměvem svlékla svetr a utřela mi ho stydim Musel jsem opět konstatovat, že nejen většina koníků má super povahu, ale že i většina jejich pánečků a paniček jsou moc fajn lodičkové palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 20:06 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: PhoebeAdel
já sedím a kňučím dodnes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2015 22:10 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Já si pamatuju, jak u prvního hárání byla Phoebí vedle. Seděla u dveří a kňučela a kňučela.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.05.2015 19:22 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: sgualdrina
No to jo, to nebudou žádné mini psí vložky. Ty Nordě můžeš rovnou vrazit plínu co máš pro kluka smich nějakou tu prima navoněnou Pampersku palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2015 15:26 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
no ja už se taky těším na naše první hárání,to teprve bude sranda hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.05.2015 20:44 Žena Laďka [354] - TeriéřiRe: SimHania
My jsme to měli u Abbynky stejně. Taky na začátku trošku, pak tak dva dny nic a pak začala krvácet docela dost. My používáme kalhotky jen doma, na ven jí je sundávám. Některé fenky krvácí cca týden až dva a pak nají plodné období bez krvácení. Abby hárala už třikrát a pokaždé krvácí celé tři až čtyři týdny. Pejsci za ní blázní skoro celou dobu, ale Abby na ně ty první dva týdny vrčí. Mě poprvé taky vyděsilo, že byla hrozně unavená, teď už vím, že je to u ní normální, hárání prostě prospinká. Tak se připravte i na to, že se může chovat úplně jinak, než normálně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2015 20:35 Žena SimHania [52] - Havanský psíkRe: Libas
Děkuji za vysvětlení :-) O těch změnách na "pipině" :-D jsem si četla, pořád ji prohlížím, ale zatím bych řekla, že nic.... Ale asi vše chce svůj čas, pokud je to dnes první den. Ještě jednou díky. Jsem ráda za tyto stránky a fórum.... Mně, jako chovatelce "začátečnici" moc pomáháte:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2015 20:02 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: SimHania
Je to normální. První dny pejsky přivádět k šílenství nebude - teprve hárat začíná, ještě nemá plodné dny a pes - samec, který už je zkušený, to pozná. Ale zájem o ni se bude stupňovat. Krvácení ji zřejmě zaskočilo, ale nevyvedlo z míry, proto jsi už nenašla další skvrnky - začala se čistit. Já měl dvě feny a obě se v době hárání čistily tak, že po nich nikde krev nezůstávala. Ale samozřejmě to poznáš podle změn na zevních pohlavních orgánech. U chlupatců jako máš ty nebo jako jsem měl obě feny já to tak není vidět, u hladkosrstých psů vidíš, jak se jí zevní pohlavní orgány prokrví a promění skoro až v chobot.
Takže zpět k tvé holčičce - vše je naprosto normální, připrav se na to, že budeš muset nápadníky odhánět víc a víc. Někdo kvůli pohodlnosti kupuje kalhotky. Mají výhodu, že ti ji nečekaně neobskočí pes, ale zároveň nevýhodu, že se nemůže sama čistit a ani se v nich nevyvenčí. Já nejsem moc přítel háracích kalhotek, ale každý má jinou zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2015 18:36 Žena SimHania [52] - Havanský psík
Dobrý den, jdu si pro radu :-) Mám 9 měsíční fenku Havanského psíka a dnes zřejmě začala hárat. Jen pro upřesnění, je to můj první pejsek v životě, tudíž i první hárání. Ráno byla na podlaze vedle pelíšku větší skvrna od krve, pak cestou do pokoje pár drobných krvavých skvrnek. Takže jsem si řekla: A je to tady, háráme :-) Od té doby ale nic. Nebo tedy nic viditelného... Je to normální? Na procházce ji pejsci očichávali, ale že by je přiváděla k šílenství, tak to ne :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:15 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
aha, o vakcinaci proti borelioze nic nevím, neočkuju, vím jen, že některý vakcíny se dají použít i léčebně, např. na dermatofytozu /plíseň/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:14 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: petrab
neviem nie som veterinár .. ale dostala antibiotiká a ešte jednu injekciu ako hovorila anargo je to vo výdajoch
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:04 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Jo to je fakt,ale koukala jsme do výdajů a má tam napsané i atibiotika a očkování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 18:49 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Buba - Gump
jen mě udivilo, že místo přeléčením atb v případě boreliozy naočkoval...?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 12:53 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: petrab
opísal som mu že či jej nálada a nechutenstvo môže byť príčinou hárania, povedal mi nemala kliešta ? ešte som ani nedohovoril že mala kliešťa a už to vedel. Príznaky toho ochorenia sa zhodovali s jej stavom, povedal mi že viacero ľudí z nášho okolia ku nemi prišli so svojím zverencom práve kvôli kliešťom - že vraj naša oblasť je najviac infikovaná .. moja druhá sučka mala za uchom 5 klieštov a je v pohode, akčná, žerie ...http://www.ockovanie-psov.sk/borelioza/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 12:25 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Buba - Gump
jesti měla krev v moči, je rozhodně vhodný nechat udělat celkové vyšetření - min. krevní testy ... co přesně vet. říkal, jestli se mohu zeptat, protože na vakcinaci musí být pes zcela zdráv.
Borelioza se snad očkuje i léčebně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 10:28 Muž Buba - Gump [262] - Teriéři
volali sme mu, lebo som jej včera našiel na zadku kliešťa, bál som sa lebo jedným z príznakov Boreliozy je tmavý moč, únava a pod. , vet mi potvrdil že z nášho okolia bolo viacero prípadov boreliozy, dnes ju naočkoval a o 3 týždne znovu hmm
PS: nehára sa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 22:52 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Buba - Gump
s čim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 19:59 Muž Buba - Gump [262] - Teriéři
zajtra ideme do veta, tak mi snáď pomôže .. o peniaze mi nejde hlavne nech bude v pohode a ďakujem za dlhú vyčerpávajúcu odpoveď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.03.2014 18:40 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Buba - Gump
fenka může mít během hárání náladu "pod psa", zda-li hárá zjistíš mmj. zájmem psů, někteří jedinci to poznají celkem dlouho před počátkem hárání, období hárání se skládá ze 4 fází, mmj. nejdřív fenka barví, tedy vidíš krev, pak začne hárat, z krve to přejde ve výtok, následně pár dní je nutno jí hlídat důsledně, protože může sama vyhledávat psy a bude se jim stavět, předtím a potom je odhání,
krev ale není v moči !, může do loužičky při močení ukápnout

koldajulik.unas.cz/…

klíšťata vylézají, nejlíp se jim daří v podobném počasí, co nás teď čeká, ve vedrech a v zimě chrápou, pořiď jí spot on nebo obojek proti klíšťatům /např. Kiltix, který vydrží před půl roku, klíště odstraň spec. kleštičkami, které prodávají v lékárně, vydezinfikuj a můžeš ranku dezinfikovat ještě pár dní poté, po procházce ji prohlídni a odstraň příp. klíšťata co nejdřív, obojek i spot on (pipeta za krk) začnou skvěle fungovat až po několika dnech, když je velká invaze klíšťat, může mít pes klíště i přes tuto ochranu, ale nebývá to příliš časté

www.reproplast.cz/…

www.spokojenypes.cz/…

eshop.rpvet.cz/…/

proti borelioze můžeš dát preventivně psa očkovat, stoprocentní ochrana to ale není, jde jen o náhodu, když ji dostane, nejdůležitější je se snažit kllíšťatům prostě vyvarovat rozhodně některé problémy s klouby jsou u psů právě následkem boreliozy, bohužel klas. erytém (červený flek s bílým středem) a to migrující (může se objevovat v určitém údobí na různých částech těla, i tam, kde klíště nebylo přisáté) u psa v podstatě nezjistíš kvůli srsti, takže většinou se na ni přijde, když už, tak po delší době, kdy už má pes problémy, ačkoliv se dobře dá vyléčit v počátku (u lidí to tak funguje)
www.zbyneklonsky.com/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 18:40 Ket – Buffy
Buffy začala hárat když jí bylo něco mezi 8 a 9 měsícem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 16:38 Muž Buba - Gump [262] - Teriéři
ahojte, moja Bara sa začala čudne správať, nič ju nebaví a dokonca ani na prechádzke nebehala ako zbesilá a večer som zistil že má v moči krv, teda sa hára .. chcem sa spýtať či môže mať pokazenú náladu od toho ?
dnes som jej na zadku našiel kliešťa,obávam sa lýmskej boreliozy ?! :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 07:44 Klára Re: Avona
Taky jsem ráda, že se naši hned ochotně Baronka ujali :-) . Ohledně štěňátek už má teď tři 100% zájemce (jedno naši, jedno kolegyně a jedno brácha) a myslím, že 2-3 další se seženou. No a kdyby náhodou nám tady jedno zůstalo, tak se z toho taky nezvencnem. Už teď mě to u nás připadá jak ve zvěřinci :-D . Máme 3 děti, 3 pejsky a 3 želvy smich . A naštěstí velkej barák a hlavně velkou zahradu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 12:41 Žena Avona [292] - TeriéřiRe: Klára
Super, toto řešení je asi nejlepší, pokud máte tuto možnost, tak není co řešit. Ohledně štěňat.. rozhodně vám nechci mentorovat, že kategoricky ne.. to je každého věc, ale opravdu si dopředu před krytím zajistěte vážné zájemce, zaději více, ať pak neřešíte co se štěňaty... Ovšem každému zájemci o bezpapíráky nejdřív říkám, aby si prošel útulky, tam je voříšků dost.. Zdravím a přeji pokud možno klidné hárání :-) ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 11:54 Klára Re:
Tak už jsme to vyřešili. Domluvila jsem se s našima, že si Baronka vezmou k sobě, až bude mít Shelbynka kritické dny :-) .
Katy:
Baron je papírový (jen se jmenuje v dokladech jinak ;-) , jen my mu říkáme Baron) - byl to dárek od mého manžela. Na výstavě jsme s ním byli jednou loni, když byl štěně. No a Shelbynka je bez PP. Manžel ji zachránil čirou náhodou ve Wurzburgu. To měl zrovna Barona s sebou na cestách a musel s ním narychlo ve Wurzburgu k veterináři. A byla tam nějaká místní chovatelka, která tam přišla dát Schelbynku jako 6-ti týdenní štěně utratit, jelikož měla kýlu, a tím pádem byla pro ni neprodejný zm.... sad . Jinak do budoucna by jsme chtěli mít aspoň jednou štěňátka , ale až tak za rok a půl až dva hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.06.2011 16:32 Žena Avona [292] - TeriéřiRe: Katy
Katko, měla jsem jednu fenu ( téměř stále hárající - porucha ) a 8 psů NO. Sousedi mají párek jorků. Druzí 4 rigebacky ( 3 feny a jednoho psa ) I v době hárání - mimo kritické dny jsou spolu a samozřejmě kalhotky, či sprej není stoprocentní, ale pomůžou. Není to o tom, že v tom kritickém týdnu je nechají celý den o samotě, to je jasné, ale pod dohledem by se nemělo nic stát. Jen pokud bydlí v paneláku či bytovce, tak ať se připraví, že pejsek asi bude trochu hlučnější..... A Kastraci jako lék na hárání opravdu neuznávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 15:31 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Avona
Ze zkušenosti majitelů fen vím, že psi se oblbnout nenechají, takže na to bych určitě nespoléhala. A kalhotky taky nejsou zrovna velkou překážkou. Proto bych tedy spíš poradila to oddělení a maximální dohled. Nebo kastraci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 14:52 Žena Avona [292] - TeriéřiHárání
Ještě bych chtěla doplnit.. existují různé spreje, které pejskům nevoní a trochu je odradí. Dále se prodávají hárací kalhotky, které jsou také překážkou.. To nejhorší trvá cca týden, mimo kritické dny na sebe pejska stejně asi nepustí. Neboj, zvládnete to :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 13:43 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Klára
Tak to se velmi snaž, aby k tomuto nedošlo.. 1)fena je ještě štěně, 2)nejspíš nejsou s PP, 3)asi není ani žádné zdravotní vyšetření. Nevidím důvod, proč takhle bezdůvodně množit psy, proto se, prosím, snaž, aby k incidentu nedošlo. Pejsky mějte raději celou dobu hárání v oddělených místnostech (s pevnými dveřmi).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 13:33 Klára – Všechny plemena
Ahojky všichni,
mám skoro 10-ti měsíční fenku Shih-tzu Shelbynku. Každým dnem u ní čekám hárání. A Aby toho nebylo málo, tak mám i rok a půl starého Barona (psa) stejné rasy. Bojím se toho, jaké by to mělo následky, kdyby se nám je nepodařilo uhlídat a Shelbynka by otěhotněla.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 4791x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/101-prvni-harani