Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Ovčiaci

 

NápovědaFórum » Chov psů » Genetika psů 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Ovčiaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 22:16 NIKO – Re: sarpilka
Víš toho opravdu hodně málo,tím Tě teď nechci urazit! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2011 22:13 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Blablabla, ono je málo plemeníků v ČR ,že u našeho RTG mají postih a šup
pošlou do němec a hurá,přišlo NORMAL???????????
Pokud Ti toto uniklo jsi borec. Jdi a sežeň si všechny ročníky klubového časáku a pozorně čti.
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 22:12 NIKO – Re: sarpilka
Po TOBĚ????????????????? smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.01.2011 22:12 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Aby ti nikdo nemohl dát minusové hodnocení přece smich
Neee, to už není o ovčácích, končím smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 22:10 NIKO – Re: Katy
Proč všechny?Tak nevím,že vás stále zajímají moje zvířata :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   30.01.2011 22:08 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Aby se ti nestejskalo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 22:07 NIKO – Re: sarpilka
PÍŠEŠ BLUD,ASI NEVÍŠ,JAK TO TU CHODILO A MOŽNÁ CHODÍ JEŠTĚ TEĎ ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   30.01.2011 22:07 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
No právě, radši zablokuj všechny online smich
Jj, náš zajímáš jen ty smich
Ale tak aspoň se tady dobře bavím smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 22:06 NIKO – Re: Katy
Třeba jsem ještě někoho vynechal :-D
"Monique: nás asi nezajímá, jak se tví psi jmenujou... kdyby nás to zajímalo, zeptáme se"
Je zajímájí moji psi smich

sarpilka-Tak co se ozýváš? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2011 22:03 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Ale nemel,vždy bylo naše RTG přísnější o tom se přece nebudeme přít ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   30.01.2011 22:02 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: monique
A ty báječné útoky na biometriku, jak inteligentní. Já myslím, že se pisatelka projevila dostatečně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   30.01.2011 22:00 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Tak se jdu ještě podívat, co to tady melete za chytrosti :-D

NIKO - kdopak se asi přihlásí?? Nikdo z naší "elity" to nebude, když jsi všechny blokoval smich

Monique: nás asi nezajímá, jak se tví psi jmenujou... kdyby nás to zajímalo, zeptáme se ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2011 21:59 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Ten ubožák od Tebe sedí,však ty dáváš mínus pomalu všude a i u sebe hodnotit zakážeš.
Tak se prosím neoháněj morálkou. Jo a já to nebyla,však jsi mi hodnotit zakázal ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 21:59 NIKO – Re: sarpilka
To není o strachu,ale o databázi!!!Němcovi je úplně jedno,jak rtg vyjde českému psovi,tak to napíše,jak to je!!! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   30.01.2011 21:59 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: monique
Vzhledem k tomu, že citace je z mé diplomové práce, opravdu se necítím nějak provinile. A pokud tomu rozumět nechceš, tak nepomůže ani svěcenná voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2011 21:56 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Mi je to jedno, třeba ať si to i vymažou...tenhle server pro mě fakt není nijak směrodatný:-) určitě kvůli tomu tady plakat nebudu.

smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   30.01.2011 21:56 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: NIKO
nejspíš jsi zapomněl někoho zablokovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 21:55 NIKO
NIKO napsal: Vidím,že na fotky se dává také mínus smich KTERÝ UBOŽÁK,PŘIHLÁSÍ SE??? :) :)

NEPŘIHLÁSIL SE
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   30.01.2011 21:53 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Vždy bylo,je a bude RTG 0/0 = ZDRAVÉ!
Pokud si všichni zameteme u svého prahu a pojedeme jen na zvířatech 0/0, musí se RTG u N.O. zlepšit.
Pokud by už nebylo i těch,kteří udělají RTG dříve a když uvidí postih,šup zvíře je fuč. To je taky špatný,neb se to nikde nevede a ani se to nezapíše u plemeníka a se kterou fenou.
Já mám ráda české RTG. Pokud vidím,že někdo posílá do Německa je mi jasné,že se našeho RTG bojí.
Hlavně bych nedávala zvířatům s postihem 1. třídu chovnosti, však to není zdravé zvíře.
ahoj ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 21:53 NIKO – Re: monique
"A opět nechápu, proč mám mínusové hodnocení za to, že jsem napsala svůj názor, jak to vidím já, že Niko si z vás dělá srandu, že má doma třeba 4 psy...když do něho furt ryjete,tak se nedivte.
Já mám doma psů více než on, ať můžete rýpat do mě a já vám taky neřeknu jak se jmenujou a jaká je to rasa a jaké mají úspěchy, protože tomu vašemu spolku tady do toho nic není...já se taky neptám, kolik toho máte doma a je mi to šumák, klidně mějte i útulek.
Čusík."
TEĎ JSI UHODILA HŘEBÍK NA HLAVIČKU ano Asi mne doženeš,já měl -9 :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 21:51 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
A nejsem blbeček, abych něco musela číst vícekrát...
Kdybych neměla s těma dysplaziema žádné zkušenosti, tak by mi to tak napsané fakt stačilo...bohužel k tomu taky něco vím, takže mi to prostě nestačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 21:49 NIKO
Vidím,že na fotky se dává také mínus smich KTERÝ UBOŽÁK,PŘIHLÁSÍ SE??? :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 21:43 sova – Re: Katy
Promiň, musela jsem jít pryč. DĚKUJU ZA NÁZOR, Ascam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 21:28 NIKO – Re: Katy
"Když tu napíši,že mám doma čtyři,co na to řekneš?" tak jsem odpověděla... a NIKO to nepopřel, tak co."
Ale také nepotvrdil!!!Co kdybych napsal tři?Zase bys počítala :) Tak vás to opravdu asi moc zajímá,spát vám to nedá,stále vyzvídáte ano Koukej fakt kolem sebe,třeba mne zahlédneš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 21:27 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: petrab
Však já neřekla, že Zuchtwert je směrodatný, já už tu několikrát psala (tahle diskuze je dlouhá), že je jaksi orientační:-D, ale i tak nějaký smysl má.
"Kvalitní vrh dvou kousků" - když se více nenarodilo, tak nic nenadělám, ale oba rentgenovaní, tedy "100%" 0/0. No a tak počkáme, jestli ti jedinci budou mít teda dysplatické potomky nebo nebudou (když by to tedy mohlo být ob jednu generaci)nebo lépe, co bude převažovat nebo nebude...potomci již nějací jsou, ale 1 roku věku ještě asi nedosáhli, aby se to dalo zrentgenovat. Druhý rodič u těchto potomků je taktéž nulový s několika víceméně nulovými generacemi nazad (tusím jsou tam nějaké fast normal, ale nechce se mi to hledat a mluvíme o potomcích z více spojení, takže to by bylo na dlouho a na to je pozdě).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 21:25 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
pro dnešek se loučím, mám ještě nějaké to učeníčko ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.01.2011 21:23 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: monique
Myslím, že ti Ivča odpověděla dostatečně ano. I kdybych tomu vůbec nerozuměla, z jejího příspěvku bych to v pohodě pochopila. Tak si to zkus přečíst ještě jednou nebo dvakrát a třeba ti to dojde ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2011 21:21 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
monique napsala: z dysplazií postižených jedinců vypadávají ve 3. generaci čistá zvířata:-D
smich

To by byla nuda asi, kdyby nebylo těch, na kterých se to vyzkoušelo. Rozhodně se neřadím mezi ty, kdo by na těchto zdravých jedincích 3. generace hodlali dělat další pokusy.
Předci jedné línie naší dvounohé rodinky byli samí alergici víc než po tři generace a hle - kde se vzalo tu se vzalo dítko bez atopických exému. Potěš pánbů jeho děti. Kéž by bylo neplodný.
Dysplázka či alergie, do jednoho pytle s tim. Taky nevyzkoumaný (a možná zkoumaný i dýl).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 21:15 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
Tak předně já tu nesedím furt a mám i jiné věci na práci...a vysvětlení? jako tyhle všeobecné záležitosti a čísla a jen čísla mi měly něco vysvětlit?
To, co tam bylo napsáno spíše směřuje k tomu, že dysplazie může vzniknout i při negativních předcích, jenže mi jde o opačný postup, kdy z dysplazií postižených jedinců vypadávají ve 3. generaci čistá zvířata:-D
Takže děkuji za to, že mi Ivča neřekla nic k mému konkrétnímu příkladu skutečných jedinců (chovných) a nezáleží na jménech.
Jo a když je pochybnost, že Ascam měl 2/2, tak já mám pochybnost, že jakýkoli pes na světě má takový rentgen, jaký má napsaný a tedy si můžu nakrýt i psem s 1/1, protože existuje možnost, že to není tak zlé a naopak u psa s 0/0 existuje určitá pochybnost, že má čistý rentgen nezaslouženě.
Už je mi vše jasné!!!!Jupí.
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.01.2011 21:06 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: monique
Třeba jooo a třeba taky neee X-) mně je to vážně jedno, ať si má NIKO doma klidně celý vrh... Napsal "Když tu napíši,že mám doma čtyři,co na to řekneš?" tak jsem odpověděla... a NIKO to nepopřel, tak co. Jen ty jsi mi odpověděla dosti nepříjemně, i když se tě to netýkalo X-) Jak vidíš, moje domněnka byla nejspíše správná - napsal, že si vybírá ze tří, doma má už Gianinu. Tzn., že by doma mohl mít 3 štěňata na výběr plus ji ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2011 21:02 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
monique napsala: ........Zuchtwert............. mají jen 2 potomky .............
Tak prosím odborníky o vysvětlení, jak je možné, že ti tři jedinci mají 0/0 i když mají tak zadysplazkované rodokmeny? Dikec;-)
Ráda si pročítám u nás i jinde názory různých lidí, ale raději moc nediskutuji, protože mi nějak docházej v posledních letech slova. K tomu ale kapičku.
Každej pokus o předavatelnost jakýkoliv pofidérní choroby, když neni jasno, je úkon k pokloně. Nutno provádět jich ale mnoho či hodně opakovaných sérií. A esli se časem bude k něčemu, toho se už jaksi patrně nedožijem. Já ani Ty, řekla bych. Lidi jsou velmi luxusní ničitelé všeho dobrýho. Kvalitní vrh dvou kousků u mnohočetnýho plemene s nulkama přeci nejde komentovat. Možná mně to nejde. Nejsem žádnej genetik, certifikovanej ortopéd ani šéf chovatelskejch klubů, rozhodně bych byla raději, kdyby zcela nikdo neměl nikdy šanci k výše uvedený otázce.
Tak, jako je u genetickejch modelů známá dědičnost spíše ob generaci či ještě dál do minulosti, tak zcela zdravejm rodičům se rodí (nebudu tu házet procentama) postižení jedinci a nemocnejm zase zdravý. Neznamená to, že zrovna oni nebudou však těmi, co v tom - nevlastní vinou - mají prstíčky.
Rozhodně s tím nic neuděláme a dovoluji si tvrdit, že i Zuchtwert (nejen) je určen pouze k polemizaci odborníků i těch, co tomu nikdy rozumět nebude.
Celkově tedy by bylo, bohužel, na snadě, zde více než-li jinde, selekovat a začít znovu od nuly. Bylo by.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 21:00 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
No já uvažovala tak, že asi chovatel mu nebude půjčovat půl vrhu jen tak (navíc z vrhu L by to nešlo, protože ti jsou příliš MALÍ). třeba byl Kimmi jen na návštěvě, když víš bezpečně, že je to Nikův byt a třeba ho tam už má...a třeba pak bude mít ještě jednoho, třeba z toho vrhu L a má dohodu, že se musí během určité doby rozhodnout, kterého si nechá a kterého chovateli vrátí atd. atd. to jsou úvahy! a nebo do vás všech Niko jen rýpa a dělá si z vás srandu,když do něho furt rejete!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.01.2011 20:59 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ivča
Pěkně jsi odpověděla... ale jaksi ticho po pěšině. Já bych tedy aspoň poděkovala za vysvětlení palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2011 20:42 NIKO
Fotka k příspěvku I tenhle leží klidně na zádech :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2011 20:35 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sova
No - to je otázka, jaké na to máš "buňky" (abych tak řekla). Někdo si poradí sám s jakýmkoli psem, někdo si neporadí s žádným, i když se maximálně snaží a má ty nejlepší podmínky. Rozhodně ale pokud má pes hlídat stylem, že opravdu zadrží, tak je dobré se psem cvičit obrany na cvičáku, v terénu i aktivizaci za plotem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 20:31 sova – Re: Ascam
Myslíš že na to potřebuji spec. cvičitele? Nebo i já jako "začátečník" si poradím z výchovou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.01.2011 20:29 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Tahle odpověď asi patřila Monique X-)

Takže štěňata u sebe doma na výběr máš... Já jen, že jsem viděla na stránkách Lonadard fotku Kimmiho od tebe doma, ale když říkáš, že sis ještě nevybral, pak zbývá jen tahle možnost....ano

V tom případě bych prosila Monique o vysvětlení, proč na mě tak reagovala X-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.01.2011 20:29 Žena myspu [276] – Re: NIKO
A nejsou ty štěňata 100km daleko, jak jsi psal? Až tak ti chovatel důvěřuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 20:29 NIKO – Re: sova
ANO......................... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 20:29 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sova
NO je celkem spolehlivým hlídačem a je celkem odolný vůči povětrnostním vlivům (strašná formulace, ale nevím jak lépe to napsat). Jen to chce si vybrat pejska s dobrou povahou a taky ho to naučit - tedy naučit ho, jak si představuješ, že má hlídání vypadat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 20:28 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ivča
Doplnění - Polyfaktoriální onemocnění s dědičnou predispozicí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 20:27 NIKO – Re: Katy
Opravdu to není BAUMAX,ale i kdyby,tak co by se dělo?Jaké překvapení.Máš u sebe ustájená štěňata,NO a CO?To se může stát,když Ti chovatel absolutně věří a ví,že nejsi úplný vůl!!! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   30.01.2011 20:27 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: monique
DKK není jen dědičné onemocnění. Jedná se o onemocnění polyfaktoriální a pokud si dobře pamatuji, byl koeficient heritability u DKK u NO 0,1 - 0,49. Tzn, že z 10-49% má na DKK vliv genotyp a 51-90% vliv prostředí (výživa, zátěž, ustájení...). Různí autoři dávají různá čísla, ale vždy je podíl genotypu nižší než prostředí.
ALe pozor, genetiku nelze opomíjet, napříkald byly provedeny pokusy, kdy měli oba rodiče DKK a přes 80%potomků ji mělo též. Jeden rodič pozitivní a druhý negativní - skoro 60% pozitivních potomků. Oba rodiče zdraví, bez znalosti prarodičů - 30%pozitivních. Rodiče zdraví, prarodiče 1 postižení - 24% pozitivních. Rodiče i prarodiče zdraví - 24% pozizivních.
Dá se spočítat i selekční kritérium - určující kvalitu jedince - z pohledu možné genetické zátěže, kde se počítá váž.průměr své DKK a DKK příbuzných zvířat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 20:25 sova
Co řikáte na NO jako hlídače objektu? Možné plemeno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 20:24 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
NIKO napsal: Když tu napíši,že mám doma čtyři,co na to řekneš? :-)
Super - a můžu se zeptat na jména pejsků a jaké úspěchy mají? Dík :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2011 20:23 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Já se na ty fotky pořádně ani nedívala, však ty stejně o můj názor nestojíš palec . Podívala jsem se - štěně NO... tím to pro mě skončilo ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 20:23 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: monique
No krytí jsem opakovala - pravda. Jednak byla jistá pochybnost o výsledku 2/2 u Ascama (i když jsem s ním preventivně NIKDY nekryla), za druhé jsem to chtěla zopakovat - rodiče negativní, povahy i exteriér potomků výborné. Zajisté víš, že dědičnost DKK sice je prokázaná, ale jakým způsobem se přesně dědí a jaké faktory na to působí, se ještě nepodařilo nikomu přesně odhalit. DKK je jistou genetickou mutací, která může vzniknout i bez předchozí predispozice. Ale to jistě víš, že.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 20:22 NIKO – Re: Katy
Poslal jsem fotky a ptal se které si mám vybrat.Dávat je stále dokola se mi nechce.Jsou tam ze dvou vrhů,ale to jste asi nepoznali.Tobě a těm co nemají NO se nedivím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.01.2011 20:22 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: monique
jo to já nevím, u NIKA by mě nepřekvapilo nic :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2011 20:21 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
Odkdy se štěňata půjčujou? To není půjčování nářadí v Baumaxu!!! :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 25653x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/134-Ovciaci?od=551