Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Vykonávání potřeby

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Péče o štěně a psího adolescenta 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Vykonávání potřeby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 22:14 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
no, to jo, v některejch knihách bejvaj rady dobrý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2015 08:53 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Andy
Chce to opravdu strašně moc trpělivosti. A pokud mohu doporučit, je právě odnaučování konání potřeby v bytě skvěle popsáno a vysvětleno v knize Jean Donaldson "Lidé a psi: Střet kultur". Je tam vysvětleno proč to psi dělají i jak je to odnaučit. A je tam spousta dalších velice zajímavých a užitečných rad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2015 00:27 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Andy
nestalo se to, že byl za to pokárán nebo potrestán, když k tomu zase došlo? to někdy může způsobit přímo opak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2015 21:57 Andy – Malamut vykonává potřebu doma.
Dobrý den,ahoj
Potřebovala bych poradit.Mám doma půl roční stěně malamuta.Bohužel lidé od kterých ho mám, ho nechali se počůrávat doma.Po měsíci uklízení a nepuštění mopu z rukou mi veterinář poradil ať mám výdrž chodím s ním často ven odměňuju ho mňamkami a vážně se to naučil 2 měsíce doma nic neudělal přes noc to vydržel nebo mě přišel vzbudit a řekl si o to.A teď za poslední měsíc znovu.V noci je rád venku,ale když je doma,ráno vždy najdu pořádnou nadílku.Myslela jsem si že to asi nevydrží.Jenže to začal dělat ne jen v noci ale i přes den.Ať jsou zavřené dveře nebo otevřené.Prostě v jakékoli situaci.Nevadí mi uklízet to,jen mě trápí to,proč takovou dobu nic a teď znovu.Stalo se Vám to taky někomu? Nevíte čím to může být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2015 17:06 ZanetkaWG Re: Libas
Kdyby ta moje malá mrška nebyla tak tvrdohlavá a nezkoušela pořád co vydržím, možná bych i věřila, že ví, že se doma nečůrá... Ale ona je od malička prostě taková, vzteklá, nepoddajná a neuvěřitelně paličatá :-D Nemám jí co vyčítat, jsem též taková smich A to nemám jen ze své hlavy, ale i od chovatele či trenérů na cvičáku, Banny je prostě exot <3 Ale neměnila bych... pac Každopádně po knížce se poohlédnu, děkuju za tip palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2015 14:16 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: ZanetkaWG
Schvaluji a zároveň obdivuji tvoji trpělivost. Trpělivost je podle mne nejdůležitější vlastnost pro chovatele jakéhokoliv zvířete. Nicméně dovolím si nesouhlasit s jednou věcí - pokud pejsek čurá doma, neví, že to nemá dělat. Kdyby to věděl, nedělal by to. Je to skvěle vysvětleno v knize Jean Donaldson - Lidé a psi: Střet kultur. A nejen že je to tam skvěle vysvětleno, ale je tam i naprosto přesně popsáno, jak to psa rychle a v pohodě naučit. Vřele tuto knihu doporučuji nejen tobě, ale všem, kdo chtějí pejska naučit nejen nevykonávat potřebu doma.
Ale ještě jednou, moc obdivuji trpělivost a doporučuji všem (i sobě) vzít si z tebe příklad palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2015 13:54 ZanetkaWG
Ta naše malá potvora (am. staff. terier) čůrala od mala, kde se jí zachtělo, i když jsme dorazili právě z venku domů. Trpělivě jsem utírali 3 měsíce loužičky a domlouvali jí, že takhle ne... Teď je jí skoro půl roku a ví moc dobře, že se čůrá venku, ale občas nějakou tu loužičku stejně udělá. Takže budeme trpěliví a do roka by to mělo být v pořádku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2015 20:14 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Markiz
No vidíš, chtělo to jen trošku trpělivosti. Pejskové jsou chytřejší a učenlivější, než si myslíme. Jen někdy (třeba u nás doma) jim to pánečci dost kazí smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   24.06.2015 14:27 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: Markiz
troufnu si rict ze mame hotovo. Pres den doma nic, v noci spi v prepravce - hrozne si ji oblibila - a kdyz se ji chce, tak zacne knikat, mne to vzbudi, jdem ven, tam ma behem 30 vterin hotovo a hrrr domu zase spat, to by probourala dvere. Jako by se bala tmy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 22:38 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Markiz
Markiz napsala: .... svěrače .... ma cca 11 tydnu....

Dodám již jen jedno, 11 měsíční štěně je v posledním týdnu socializační fáze a svěrače začne ovládat kolem doby přezubení v cca věku 5 měsíců. Ať chci a nebo ne, i mimino má nejdřív pleny a když začne chodit na nočník, i tak je ještě dlouho v noci potřebuje.
Mnoho zdaru s loužema.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2015 08:35 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Markiz
Tak vidíš super. Teď mě ještě napadlo když je takhle malá a píšeš, že si s ní stále doma, tak bych už určitě začala učit i aby se naučila doma zůstat sama a pak vám neštěkala atd. a neřešili další problémy, kterým se dá ještě teď předejít. Stačí odejít jen na chviličku na 5-10 min zatím, aby věděla, že s ní nebudeš stále, až ti skončí mateřská nebo budeš potřebovat do krámu, ta by pak mohl být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2015 07:57 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Markiz
Naprosto souhlasím. Mně úplně změnila pohled na psy knížka Konejšivé signály do Turid Rugaas... Díky ní jsem se začal víc zajímat o pozitivní metody výchovy a výcviku psa. No a Lidé a psi: Střed kultur, tak ta je prostě úplně super. Dobře se čte a perfektně vysvětluje nejen CO dělat, ale i PROČ to dělat. Což mi v mnoha knížkách, ale dokonce i kurzech, docela chybí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.06.2015 07:38 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: Libas
bat se nemusis :)
jinak hlasim pokroky. Kdyz jsme ji nechali spat s nama v loznici (a otevreny dvere samozrejme az na balkon, jeste ze je leto), tak nikde nic nebylo, jen na balkone.. s tim ze jsem ji vcera koupila novy granule, ktery ji evidentne chutnaji (brit care) tak ani nebylo tolik odpadu. Je to holka sikovna, vypada to ze svita na lepsi casy :)
jinak diky za tip na knizku, urcite na ni mrknu. Clovek se porad uci, i kdyz se psama vyrusta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2015 20:05 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Markiz
Promiň, neznám tě a ani tě neodsuzuji. Nejsem soudce abych kohokoliv soudil, jen jsem reagoval na to málo, co vím, a snažil se ti poradit. V žádném případě jsem tě nechtěl urazit ani se tě nijak dotknout. Prostě jsem takovej, že co na srdci, to na jazyku. Ale nemyslím to ve zlém. Jen prostě mám rád psy a všechna zvířata a nemám tolik rád lidi.
Nicméně jsem přemýšlel, kde že jsem to četl perfektně popsané, jak naučit pejska konat potřebu venku a bylo tam skvěle rozebrané i proč. Proč to dělat právě tak a co si pejsek myslí, když se děje to či ono. Už jsem si vzpomněl Je to ve vynikající knize Lidé a psi: Střet kultur od Jean Donaldsonové. Vřele ti tu knihu doporučuji. Dá se objednat za pár kaček např. tady: www.psihratky.cz/… a je opravdu vynikající. Nejen na naučení se konat potřebu, ale i na pochopení chování psa. Vím, že by si ji měl přečíst asi spíš přítel, ty toho očividně víš o psech víc než on, ale podle těch pár slov, cos o něm napsala si myslím, že tím, kdo se o malou bude starat budeš spíše asi ty.
Neber si prosím má slova osobně, ale jako radu, snahu pomoct, a to pomoct spíš vaší malé, o kterou se opravdu bojím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2015 19:46 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: kinder
to vis, to ma asi po mamince - ta taky vlastnictvi psu priznava jen, kdyz jsou hodni. jak zazlobej, tak jsou manzela.

Btw diky za tip s bedynkou, to by mohlo vyjit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2015 19:36 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Markiz
Tak když píšeš, že je přítele, tak by se měl taky snažit s ní chodit a neuvažovat o tom ji dát pryč jak jsi psala. Hlavně mu vysvětli, že je to otázka času kdy se to naučí, že je ještě malá. Ještě jak ji učíte na balkon tak ji tam zkus dát bedýnku- krabici, kde budou třeba noviny a zase ji tam nechat kousíček s její močí.
Ikdyž vím, že ostatní budou namítat, že by se na noviny učit neměli, že pak budou na ně čůrat furt, tak mi to takhle měli,aby se to jen zabalilo do igelitky a vyhodilo a nemusli sme fut vytírat dlážky. A v pohodě na noviny ho teď nikdy čůrat nenapadne to je spíš rozcupuje :) Ale je to asi taky o plemeni a povaze psa.
Doufám, že nám dáš vědět, jak vše dopadlo a jaké děláte pokroky. Hodně zdaru pac
PS: zaměřila bych se i na ty noci,kdy ji budeš také hlídat, určitě se pak výcvik urychlí, protože za noc jde taky několikrát a když ji pokaždé zvedneš a dáš tam kde chceš (prozatím ten balkón, pak až ven) ať vykonává potřebu, tak to pochopí mnohem rychleji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2015 19:05 Muž invalida [782] Re: Markiz
Třetina lidí má vyšší koncentraci látek z postřiků na řepku v těle i když se v okolí nepěstuje. Takže škodí i na dálku. Asi tak nějak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2015 18:14 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: Libas
Diky za radu, beru si to k srdci. Jen mi to neda se nevyjadrit ke dvema vecem. Z prve,proti vuli to nebylo,jemu to bylo cituji "jedno". Ale jeste nez byl pes doma,mel jasno v tom, ze bude jeho a bude s ni spat v posteli. Fakt to natruc nebylo. Psa jsem se nikdy nezbavila a odsuzovala jsem ex,ktery se chlubil tim,ze na hasicarne v jednom mensim meste prebytecny psy pecou a jedi. Dodnes mu neodpustim ani to,ze muj milovanej svycarskej ovcak byl behem tydne,nez jsem se domluvila s mamkou ze pujde k ni,ztracen a pry je v dobrych rukach.. Je mi jasny co se s ni stalo a fakt je nemuzu ani videt,nikoho z clenu toho jejich zachrannyho sboru.
Taky te nesoudim a prosim ani ty nesud mne,prisla jsem si pro radu,kterych jsem dostala pozehnane,dekuji za ne,ale tohle jsi nemusel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.06.2015 17:11 Žena Laďka [354] - Teriéři
Je to fakt ještě malé miminko, chce to trpělivost. Možná toho má venku tolik na pozorování, že si na čůrání vzpomene až doma... Nám to s Abbynkou trvalo taky docela dlouho. Jak psal Libas, všechno se musí teprve naučit a žádný učený z nebe nespadnul. Je hezké počasí, tak je potřeba s ní být často a dlouho venku a pokaždé, když se jí zadaří se tam vyčůrat, tak jásat a chválit jak blázen. Ale nestačí to jednou za dva dny... Neboj, za chvilku jí to dojde, je fakt ještě moc maličká a těch věcí, co musí pochopit a poznat je tůze moc!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.06.2015 14:35 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér
Jestli chceš udržet pejska i chlapa, vem si psa k sobě a choď s ním i v noci. Je to otázka pár týdnů a naučí se. Zapomeň na nesmysly typu, že pes ví, co má dělat, a naschvál to nedělá. Je to malé štěndo, neví nic. Má v hlavě zmatek z tvé nedůslednosti. To je všechno. Ona chce být co nejlepší, abys ji co nejvíc chválila a nebyla na ni zlá, ale neví, jak to má udělat, když ji to neučíš. Musíš si taky uvědomit, že obvykle je se psy od množitelů mnohem větší problém, protože množitelé se jim většinou vůbec nevěnují a tak z množky pejsek nemá žádné návyky a je na tobě ji to naučit. O tom, že jsi pořídila domů psa proti vůli partnera se vyjadřovat raději nebudu vůbec... prostě doporučím vzít si psa k sobě a starat se o něj ve dne v noci.
Malé přeju, abys s ní měla trpělivost a aby neskončila někde v útulku nebo přivázaná na drátě u stromu v lese, jak to s pejsky pořízenými na truc nebo jako dárek obvykle bývá.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2015 13:21 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: kinder
takhle vstavam k malymu jen se hne, ale ja s ni nespim, spi s ni v obyvaku chlap a ten kdyz spi, tak proste spi, no, urcite to znas... uvidime.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2015 13:19 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: invalida
ja vim, ale mysleno tak, ze tam ted nelezu tak mi to nevadi. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2015 10:35 Muž invalida [782] Re: Markiz
(co na tom, ze ted je tam to zluty svinstvo) Na tom je to že to žlutý svinstvo se stříká jinejma svinstvama který zabíjej hmyz, hraboše, koně a pro psy to taky není bezpečný. A největší svinstvo je že se to ví a přesto se to seje a někteří na tom bohatnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.06.2015 10:01 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Markiz
Tak vidíš to určitě půjde neboj, zkus ji fakt dát ven kapesníček počůranej od ní nebo papírovou utěrku a až ucítí pach bude to pro ni lepší a hrozně chválit a být nadšenej. Je potřeba k ní vstávat i v tu noc ikdyž máte otevřeno. My třeba měli zavřenej,ale jen co začal cupkat po koberci hned sem se vzbudila a když sem viděla, že něco dělá už sem ho čapla a dala na balkón (pelíšek má kousek od postele tak nebyl problém). Až bude starší, tak v noci chodit nebude a vydrží neboj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2015 09:30 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: kinder
ted jsme prisli z venku s castecnym uspechem, opet asi nevydrzela a pustila to konecne zase nekde jinde nez doma :-D zda se boji to nevim, na voditku chodi krasne, clovek by to az necekal, jak tapka, ani netaha, nic.. psy moc nepotkavame.
No cca 11 tydnu ma, mozna je to zpusobeny i tim, ze jsme se, po tydnu co jsme ji meli doma, prestehovali. Pac v puv. bydlisti ji to i za ten tyden celkem slo. Tady uz jsme 14 dni, ale nevim nevim.. vecer jsme zabarikadovali pristup na koberec a nechal se (jako kazdou noc) otevrenej balkon, aby si tam mohla jit - svete div se, rano tam byl bobek, ale louzi udelala v momente, kdy ji chlap pustil na chodbu (vstava do prace pred patou).
Chapu to ze nevydrzi, je malicka (i kdyz vzhledem k prckoidnosti je velikost jejich louzi obdivuhodna :-D), ale toihle si muze usetrit.
No zkusim vytrvat, kdyz ona je pres den zlata, kdyz jsem s ni doma ja, ale ty noci no... ale to taky pujde. Doufam.

//EDIT: v bytovce jsme, ale mezi bytovkama travniky jsou (je to maly mesto, zadny betonovy hruzy) a pred svoji mam jako bonus velkou louku a pole (co na tom, ze ted je tam to zluty svinstvo)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.06.2015 09:08 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Markiz
Jak píšeš, že se nevyprázdní venku, tak může to být způsobeno i tím, že cítí pachy ostatních psů , kteří to tam občůrali a prostě její postavení tím, že je štěně ji to nedovoluje se tam vyčůrat. Určitě bych vzala počůranou papírovou utěrku nebo něco s jejím pachem moči a až s ní pudeš na procházku, tak to polož venku,aby věděla, že tam může čůrat.
Co máš vůbec za rasu a taky nepíše zda se jedná opravdu o štěňátko respektive jak je staré a kam chodíte venčit?
Já vim, že u Baneho naštěstí máme před barákem plácek s trávou, tak to bylo v pohodě, ale vůbec nám nechtěl chodit na procházky když byl malinkej prostě se bál, jako každé štěně. A pokud venčíš, kde je samý ruch jezdí auta, vidí ostatní psy, prostě se třeba jen bojí ze všeho nového.
Třeba na ty pleny nechce chodit, že ji nevoní nebo ji na na to naopak předchozí majitel zakazoval......Určitě když si přidřepne hned ji dej na balkón, nebo ikdyž už bude čůrat tak ji vem a dej na místo, kde chceš aby vykonala potřebu a hned ji pochval a pamlsek.
Jak píšeš, že to dělá naschvál, tak to jedině, že už dostala vynadáno a bojí se, ale nemyslim si, že by si řekla tak teď ji naštvu a vyčůrala se, prostě jen neví kam.
My nejdřív učili na balkón, protože ven sme nestíhali když to bylo každou chviličku a pak už i sám věděl a čekal u balkónových dveří, tak jsme začali ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2015 07:20 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: petrab
jasne, to vsechno mam nastudovany, ale bohuzel.. jeste jsem nezazila psa, co by tohle delal. O potrebe do pelechu bych pochybovala, kdyz je schopna tohle provest i na sedacce, kde spi :/ jsem na materske, takze o tom ze bych na ni nemela cas se mluvit neda (to ma skorotchyne, 2 jorky aby se jeden sam nenudil a jeste to ve trech letech chodi na plinu, pac je furt v praci...) a o neovladani sveracu taky obcas pochybuju, kdyz vidim jak to vsechno zarputile drzi az domu.
O ohrade jsem premyslela (mam vyrazenou postylku po malym, do ktere uz urcite lezet nepujde) aspon na noc, ale to mi zas chlap doma zatrhnul, s tim ze vim jak by pak vypadala... se tezko bojuje na dvou frontach :( ale chci to vyhrat, proto zjistuju co by slo jak udelat lip, abych nebyla ani bez psa, ani bez chlapa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.06.2015 00:05 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Markiz
k tomuto problému často dochází, když má pes k dispozici plínu nebo noviny a je na to učen v nepřítomnosti majitele,
štěně začne ovládat svěrače až kolem 5ti měsíců, do té doby se musí vynášet často, nemá-li člověk čas na to s ním být a nechává ho delší dobu samotné, pak se nácvik prodlužuje, protože má pes možnost se vyprázdnit i tam, kde nemá a má v tom jaksi maglajz,
pakliže se pes krčí, když se vyprázdní doma, je to proto, že za to byl potrestán a má s tím trest spojen a tedy se bojí, nekrčí se proto, že ví, že by něco udělal špatně, ví, že po vyprázdnění dostal vynadáno a má strach, níc víc, nic míň

nejlepší je vzít si dovolenou, odjet s ním někam na vesnici a pobývat s ním co to jde venku a nedat mu příležitost se vyprázdnit doma, kdy nezbyde, než se vyprázdnit venku, resp. s ním být venku třeba celý den s možností odpočinku, ale né v bytě, jinak to chce velkou trpělivost, stále vynášet, příp. chválit při pozitívu a to abnormálně, psa pozorovat, být stále ve střehu, předvídat

v případě, že to přetrvává již od odběru štěněte, chyba byla už u chovatele,
ač osobně je mi to prosti srsti, rovněž je možné nechat štěně příp. doma v nějaké ohrádce s pelíškem, protože instinkt. by se nemělo vyprázdnit do svého pelechu, ale opět pozor - jde o psí mimino a svěrače, doba by to měla být nezbytná,

hlavně netrestat v případě nehod doma (mimino taky nepsekujem za to, že čůrá do plen kudy chodí), nejdřív psa musím něčemu naučit a když to udělám, pak není potřeba ho trestat nikdy, trestáním štěněte se docílí max. nedůvěra psa v pána, (je také možno zkusit poz. výchovu pomocí klikru - nutno však nechat si vše důkladně vysvětlit, jinak to není k ničemu)

hodně zdaru a co nejdřív už žádný louže :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2015 23:23 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: Markiz
Omlouvam se za preklepy,pisu z mobilu a tezko se tu edituje :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2015 23:21 R Žena Markiz [262] - Ovčáci
Zdravim,jsem tu nova a jdu si pro radu. Psisko mame doma uz skoro 3 tydny,coz si myslim,ze je celkem slusna doba na ziskani aspon zakladu hygienickych navyku,ale ouha.
Muzu s ni byt venku i pres tri hodiny (vyzkouseno) a nic.leda kdyz uz opravdu koc potrebuje,tak to pusti-to samozrejme silim nadsenim,cpu pamlsky,ale bez efektu.
Jakmile otevru dvere bytu,drepne za dvere a louze je na svete. Ted to resim tak,ze ji rovnou prenasim do kuchyne(zel,je to kk a je spojena s obyvakem),kde ma teda pro nouzovku plinu a moznost jit treba na balkon. Bobky necha vetsinou tam,ale co s tema louzickama? Ty jsou zasadne na koberci,nebo jeste lip-primo na sedacce,na ktere partner spi (i s ni).
Vi,ze doma nesmi-vzdy se snazi zmizet-ale stejne to dela. Jsem uz v koncich,nepomaha ignorace,pamlsky a jasot,maximalne kdyz ji chytim jak pridrepava na koberci tak zasycim a maze pryc. Partner zacina byt ponekud nas*an a vyhrozuje ze da psa pryc.
A co se tyce curacich plin,tak je muzu rozlozit po celym byte,muzu ji tam nosit i drzet,ale vzdycky,opravdu vzdy jde nekam jinam.i kdyz je dsm na mista kde toho bylo teba pres noc nejvic,tak jde zase jinam. Prijde mi jako by to bylo naschval,ale nevim no.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 21:42 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Jana
dělej tak, jak píše Libas, buď trpělivá, po hře, spánku, jídle, štěně čapni a vynes ho ven, ve dne v noci, je to jako mimino, únavný a čas. náročný, ale vyplatí se, když udělá něco doma, vůbec si toho nevšímej (každý to dělá jinak, třeba já nekričím, protože pes není hluchý a pak než ho něco naučím, stejně neví, co chci, jen bych řekla chladně fuj, když už by k tomu došlo), lépe je odklidit to tak, aby na Tebe neviděl, venku šil nadšením, když si jen učůrne.
Štěně začne ovládat svěrače cca kolem 5. měsíce, do té doby jsou nehody zcela běžné a spíše záleží na intenzitě vynášení

Ačkoliv se někdy radí používat plenu, noviny apod. v bytě, nedělala bych to. Často jsem se setkala s tím, že toto vyprazdňování v bytě pak dlouho přetrvávalo, resp. se špatně dalo odnaučit. Někdo to ovšem vítá, když psa nechává dlouho samotného doma. To je pak menší zlo, protože pes nemusí dlouho moč a stolici zadržovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 21:36 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas - lehce OT
smich taky jsem doma na synátora řvala jak tur
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2014 21:26 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Jana
No, já nevím... určitě to není posté :-D Já osobně nejsem přítel novin či plínek. I u Scottyho se mi stalo, že zpočátku, tak první dva týdny, se mi občas počůral. Když jsem to zaznamenal, zakřičel jsem na něj FUJ! a hned jsem s ním šel ven. Když jsem si toho nevšiml, tak jsem jen se zaťatými zuby vytíral.
Ale chodil jsem s ním co hodinku ven, když si čůrkl, hned jsem ho chválil. Taky jsem ho hned učil čurat na povel. A naučil se opravdu během 3 dnů čůrat venku, pak mu to občas ujelo ještě tak do těch dvou týdnů a jednou i později, dokonce na posteli, když byl tak zažranej do hraní, že spustil, aniž by si to uvědomil. Zařval jsem zase FUJ! a od té doby pohoda klídek.
Někdy je fakt, že nevydrží tak dlouho jako jindy, ale vždy si kňoukne a už vím, že to potřebuje ven a ať dělám cokoliv, hned s ním jdu. Naopak když třeba potřebuji odejít a chci, aby se vyčural "preventivně", tak k tomu slouží ten povel. Vyjdu s ním ven, zavelím "čurken", on se vyhrčí a můžeme jít domů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 21:07 Jana – Moje nervy
Tak jsem to tu pročetla, vím a děláme tak jak je psáno, spíše bych potřebovala návod jak při pohledu na čůrající štěně už po sté za jeden den na koberci nepřijít o nervy a nehodit po něm papučí! Venku čůráme, kadíme, jakmile to udělá doma, běžíme ven a tam civí. A mě chytá nerv stydim Tak přemýšlím jak na něj. Četla jsem v článku že na noc se má zavírat do klece aby se nepočůral, v noci vydrží ale přes den když ho zavřu příšerně brečí :-| tak jak noviny nebo ne? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.10.2012 12:08 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: micz
micz napsal: Když udělala loužičku a nikdo u toho nebyl dostala potom jen trochu vyhubováno. Dvakrát to zkusila předemnou hned jsem jí vynadal a vymáchal jí v tom čumák.
To je docela zbytečný, jen to narušuje vztah alá důvěra hafan - páníček a trestům štěně stejně nerozumí. I miminu je vhodnější nestrkat ksichtík do pročůraný pleny a vyčkat, až poprosí vo nočník!
Pakliže se už odhodláš k trestu, mělo by to být , když už to být musí, jen v souvislosti s tím, co jsi skvěle psa naučil a co již dobře umí. Rozhodně trest musí přijít bezpodmínečně po tom, co pes něco provedl, jde o desetiny vteřin, žádná proluka. ;-)

Nejlepší příklad k vysvětlení je přivolání a rozhryzání věcí doma:

1) Pes odbíhá a ty ho voláš. Neposlechne. Letí pryč. Hulákáš jako blbec a pes nejde. Nakonec laskavě dorazí. Když přijde, začneš láteřit - "Jakto žes zdrhnul, potvoro, co to bylo" a psovi třeba navíc vlepíš pohlavek. Příště pes zdrhne zas. Když se vrátí, zastaví se kousek před tebou a nejde a nebo se jen velmi pomalu k Tobě šourá. Řekneš si - je mazanej, ví moc dobře, co proved, že neposlech... Houby. Pes má radost, že Tě zase vidí, ale bojí se k Tobě přijít, protože jsi ho potrestal naposled za to, že se vrátil, že k Tobě přiběhl.
PŘEDVÍDÁŠ, ABYS PSA NEMUSEL TRESTAT NIKDY. A KDYŽ, TAK PSA TRESTÁŠ ZA TO, CO UDĚLAL TEĎ - né před půl minutou, před hodinou nebo včera. Navíc nelze trestat psa za to, že jsi ho nenaučil přivolání.
A náprava. Někdy dlouhá. Naučit psa na slovo přibíhat na přivolání za každý situace a dokud to neumí, nepouštět ho. Pakliže Ti i přesto uteče, zakousne mezi tim čtyři zajíce, voběhne palouk, povalí pět dětí a vrátí se k Tobě - chválíš - za to, že Tě poslech a přiběh. NEBO ho musíš při činu chytit!
Nevim, možná malou radu by Ti nabíd Usain Bolt.

2) Dorazíš domu a zjistíš, že jsi byl ještě před tvým odchodem do práce majitelem luxusní obuvi, kterou by ti záviděl i Leoš Mareš. Pes vítězoslavně sedí mezi zbytkama rozžvejkanejch bot, který stály čtyři a půl litru a vrtí ocáskem, když tě uvidí. To Ty ale ne. Vypoulíš voči, začneš ječet v hrůze a děsu něco jako "Ježišmarja ty pako to snad né pane Bože" a psa chytíš za kůži a rypák mu přimáčkneš ke zbytkům kvalitní kůže z bot, po kterejch si toužil několik let a dlouho´s na ně šetřil. Druhej den přijdeš domů, rozhlídneš se, tentokrát rozžvejkanej rukáv vod bundy. Pes Tě vidí, má radost, ale plíží se k Tobě s ušima dozadu. Řikáš si - to je potvora, moc dobře ví, že mi zase něco sežral a moc dobře ví, že se to nemá.... Houby. Pes má radost, nedá mu to Tě nevítat, ale má strach, protože ví, že minule za to, že Tě přivítal, dostal vynadáno.
PŘEDVÍDÁŠ, ABYS PSA NEMUSEL TRESTAT NIKDY. A KDYŽ, TAK PSA TRESTÁŠ ZA TO, CO UDĚLAL TEĎ - né před půl minutou, před hodinou nebo včera. Navíc nelze trestat psa za to, že jsi svýho psa nenaučil, že se Tvoje věci nekoušou a navíc jsi ho nechal v jejich dosahu a šel jsi pryč.
A náprava? Vzít si dlouhou dovolenou, na psa číhat a cvičit ho v tom, aby doma nic nežvejkal, enechávat nic v jeho dosahu, dokud vycvičenej nebude, psa nechávat samotnýho jen na pár hodin a dostatečně ho před odchodem unavit a nechat mu na hraní to, co mu nahradí Tvoje módní doplňky vysoko na věšáku. A kdybys někdy zapomněl a přišli vniveč lodičky za půl Tvý vejplaty pro Tvou manželku? Vynadej manželce, že je úplně blbá a nezandala je do botníku (ať - až na to zapomene příště - uklidí zbytky bot a vezme si po večerech brigádu, aby si mohla za svý koupit nový), psa pochval, dej mu piškot, lehni si s nim na zem, pomazli se a poblbni a pak s nim vyraž na dlouhou procházku. A po cestě se stav k veterináři, aby se mrknul, jestli mu nezůstali v bříšku hřebíčky z podpadků, kterejch jsi nenašel správnej počet - a vem si s sebou na úhradu účtu manželčinu kreditku.;-)


www.vetonline.cz/…

www.vaspes.com/…

www.hafici.cz/…/

www.muj-pes.cz/…

www.kklety.cz/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 10:10 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: micz
pakliže se jedná o odloučení na pár hodin, navyklý pes na samotu by měl být po dostatečně dlouhé ranní procházce v pohodě a doma bude spát, pochopitelně, jestliže by měla být fenka doma celý den sama, bude psovi líp s kámošema venku, kde se může libovolně vyčůrat a pohrát si, je ale nutný, aby na místě byla zvyklá, psi se navzájem dobře tolerovali a jestliže je chovaná v bytě, není možné, když začne zima, aby ležela hodiny venku, protože psi chovaní doma jsou zcholostivělí a mohou snadno nastydnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 22:24 Muž micz [165] – pokračování
Mají dvě rotvajlerky, který jí vzali vcelku dobře do smečky.Maj tam prakticky svojí místnost na spaní(bejvalej chlívek). Ale nevim co je lepší nechat jí doma samotnou nebo se psama na dvoře?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 22:21 Muž micz [165]
Jak na to tak koukám tak to mám vcelku v pohodě. Bobek nám doma Eli udělala asi jen dvakrát a to první dva dny co jsme jí měli. Až na první dva až tři dny vydržela s čůráním celou noc. Loužička sem tam doma byla, ale na plínu nebo podobnej nesmysl sem jí nikdy neučil.Když udělala loužičku a nikdo u toho nebyl dostala potom jen trochu vyhubováno. Dvakrát to zkusila předemnou hned jsem jí vynadal a vymáchal jí v tom čumák. Celý den doma sama by asi nevydržela, beru si jí s sebou do práce a tam jí vezmu ven vždycky tak po třech hodinách. No teď ně čekají nějaký montáže takže jí nebudu moct mít s sebou tak mám trochu dilema jestli jí spíš nevezmu vždycky na ten konkrétní den k našim. pokračování....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 13:36 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Andy
Máš to jako s lidským miminem, nejprve nosí pleny a teprve za čas začne trénink s nočníkem. Takže teprve až kolem 5. měsíce bude štěně ovládat svěrače, takže do té doby potřebuje mnohem častější venčení. Navíc je nutný co nejvíce zamezit, aby k nehodě došlo doma, takže předvídat a preventivně vynášet ven. Lepší je psa čapnout a vynést ho před dům než ho nechat jít po svejch, aby potřebu nevykonal po cestě.
Chce to tedy přes noc vstávat častěji a přes den, pakliže to půjde, rovněž. Někdy je nutno, aby interaly byly velmi krátké - tedy 2-3 hodiny. Nutno psa sledovat a soustředit se na probuzení, krmení, hru...
Čím více má pes možností vyprázdnit se doma, tím déle celý návyk trvá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 12:59 Andy – čistota přes noc
Ahojda, potřebovala bych poradit jak naučit našeho Larryho (štěně staré 8týdnů)
čistotě přes noc a když nikdo není doma, to znamená hlavně dopoledne. Dokud spal s námi v ložnici což byli asi 3 dny aby si zvykl na nové prostřědí to problém nebyl protože když mě probudil tak jsem s ním prostě šla ať bylo kolik bylo, ale teď už spí na chodbě tak chodíme venčit v 20hod. pak třeba v 23 nebo 24, ale většinou se jen vyčůrá a bobek pak udělá doma. Stejně je tomu i dopoledne v půl sedmé se jde ven pak dostene najíst a jdeme znovu ven a o půl deváté odcházím do práce a pak je sám doma tak do jedné někdy dýl a hned jak je někdo doma tak se samozřejmě chodí ven :) ale poslední tři dny mě přijde že svou potřebu vykonává víc doma než venku. Četla jsem už hodně rad od plen, které tu rozebíráte po klec na noc, ale ani jedno se mi moc nelíbí. nemáte ještě někdo nějaké jiné rady a zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.10.2010 19:11 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: Davidek
takže má rada - ozkoušená...
zaprvé dej plínku tam, kde se jde nejčastěji vyvenčit... a pokaždé, když uvidíš náznak toho, že se mu chce čůrat (začne čmuchat okolo, přidřepávat,...), tak ho vezmi , dej na plínku a po vykonání potřeby odměň a pochval... uvíš, že to rychle pochopí =) hlavně netrestej!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 18:01 Davidek
přesně tak bych to chtěl naučit na plinu jen v případě nouze a jinak chodit ven tak to je jasný no :-) když si člověk pořídí psa tak jedině s tím že pes potřebuje procházky venku a pokud to nekdo není schopný pochopit a učí psa na plínku aby nemusely chodit venčit tak by si měl pořídit kočku a o to se nemusí starat :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.10.2010 14:40 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: Dobrman192168
to máš pravdu...
bohužel znám sama mnoho lidí jejichž psi se venčí výhradně na plínu... nechápu to z pohledu chudáka psa , ale i hygieny... pár měsíců se to dá přežít, měnit plíny, ale dlouhodobě no brr...
Já to beru tak, že pokud to má člověk , tak jak jsme to měla já - jen pro dobro psa, aby se v době nepřítomnosti pána netrápil, že to musí zadržet, tak ok, ale rozhodně to nenahradí procházku! já jsem s ní lítala ven každou chvíli, plína byla jen pojistka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 12:59 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: xanti
No a pak jsou i lidi co akorát zpohodlní a řeknou si na co by šli psa vyvenčit když se může vyčurat doma... Já jsem to tak ani nikdy řešit nemoha představa že mi štěně vlkodava čurá doma na plinku je nemožná :-D ale tak pokud to někomu vyhovuje a umí to správně používat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.10.2010 12:39 Žena xanti [442] - Teriéři
taak a já musím nesouhlasit... Xanti byla na plínku naučená už od chovatelky a doma přesně věděla, kde má jít se venčit... jen když nebyla plínka po ruce (např v obýváku, tak to třeba nevydržela, ale to byla má chyba... navíc kamkoliv jsem šla - babička, byt ve Zlíně, jen jsem roztáhla plínku a ona věděla, že tam má jít... ovšem plínku měla pouze na venčení v noci nebo když nebyl nikdo doma, aby nebyla ve stresu, že se nemůže vyčůrat a mohla se vklidu vyvenčit... Píšu to proto, že jinak jsme chodili venčit ven a plínka byla jen pojistka... nevěřte tomu, že to štěně nepochopí... moc dobře ví , kde s emá venčit a zvládli jsme to naprosto v pořádku...od nějakého 4. měsíce už chodila jen ven a plínku potřebovala jen v době, kdy jsem byla déle z domu, v noci už to normálně vydržela...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 21:12 Žena edus [9] - Ohaři – Re: Goffynka
Fotka k příspěvku Musím jen souhlasit !!!
Štěňata naučená doma na plenku, se těžko učí vykonávání potřeby venku palec Oni to totož potom nechápou, co se po nich chce coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.10.2010 19:58 Žena Goffynka [108] - Společenská plemena
My jsme právě měli ten problém, že když jsem si dovezla štěndo domů, bylo naučené chodit na podložku a dalo mi mnohem víc práce ho to odnaučit, než u štěňat, které máme doma teď. Vážně, raději to vydržet a učit hned ven. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 10:36 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Goffynka
taky si myslím že se tím psovi zbytečně dělá v hlavě zmatek. Mě doma nadávali že Daira čurá po bytě at ji dám taky plinku ale naštěstí se naučila rychle nečurat doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.10.2010 10:18 Žena Goffynka [108] - Společenská plemena
Nesouhlasím s Davidkem, učte štěně hned chodit ven a předejdete tím problémům spojeným s tím, že se štěněti pak chodit ven nebude chtít, když může čůrat doma. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.10.2010 10:17 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Davidek
ono se ti malý štěně může doma počurat klidně po 10minutách co je samo doma... Já jsem Dairu nechávala samotnou maximálně 2-3 hodiny a stejně to nikdy nevydržela což je pochopitelný. Ale časem se to naučila vydržet. A ta doba kdy ti štěně čurá doma není zase tak dlouhá aby se to nedalo nijak zvládnout. Ale držím ti teda palce aby se ti to povedlo...
A s tou plenou..určitě sis všiml kam ti chodí čurat štěně nejčastěji.Tak na to místo bych dala plenu a chválila když se ti tam vyčurá

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 1366x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/198-vykonavani-potreby