Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Výstava - pravidla, základy

 

NápovědaFórum » Chov psů » Výstavy 

+ přidat příspěvek
Výstava - pravidla, základy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.10.2012 08:27 Žena sarka [401]
U nás musíš být samozřejmě členem klubu a body se sbírají už od třídy štěňat. Na klubového šampiona musíš dosánout 100 bodů a na na jejich klubové výstavě dostat výbornou. U druhého klubu je hranice 130 bodů a zase musíš dostat 1x výbornou na MVP, NVP nebo na klubovce. U obou klubů je nutno body získat do 18 měsíců věku psa. Jinak žádné zkoušky ani nic podobného nemáme. Body se počítají ze všech výstav, samozřejmě bodová hodnota je jiná z KV a jiná z MVP...
Ono u jorkšírů není potřeba ani k bonitaci žádné výsledky z výstav, což mi přijde jako škoda, pak uchovní kde co. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.10.2012 18:04 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: sarka
U vás se počítá i něco ze štěňat/dorostu, jo? To je zvláštní.. vždyť mimina se můžou ještě 100x změnit, než dorostou :-O
My to máme tak, že se všechno počítá až od mladých - body do TOP TEN (v rámci klubu BO) zvlášť pro mladé, dospělé a veterány. Jinak na klubového šampiona je třeba členství v klubu, 2xČKŠ a jakákoliv zkouška (i třeba ZZO nebo ZOP). Vám se tedy počítají na klubového CH výsledky z jakýchkoliv výstav?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 17:59 Žena sarka [401] Re: Katy
Na co? Sbíráme body na klubového šampiona. ;-) Ve štěňatech a v dorostu jsme byli celkem na 4 výstavách. Příště už v mladých. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 22:47 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Já nevím, jak vám, ale mně se moc nechce utrácet za start ve štěňatech nebo dorostu.. neřeknu jednou-max dvakrát, ale znám lidi, kteří absolvovali s miminama 10 výstav v těchhle třídách hmm Na co? aby si štěně zvyklo, stačí, aby se na výstavu přijelo podívat, zkusmo si proběhlo v kruhu a stačí, ne? já teda byla v dorostu jednou, když byla výstava blízko, ale rozhodně bych tyhle starty v mimitřídách nehrotila ano

Jinak nejhorší výstavy jsou suverénně v Olomouci, tam se nedá ani projít, kruhy většinou dost pidi (hlavně pokud jsou v hale A na galerce).. děs běs. ještěže se vlono Flora opravovala a výstavu přesunuli do Brna..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 20:43 Žena sarka [401]
Jj, máme tady pěkné výstavy. Ale ta nová hala je podle mě trochu nešťastná volba, ale přežili jsme. :-) Už se těším na jaro. :-D Stánků je vždycky docela dost a výýýborný kafíčko! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 20:02 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: sarka
v sobotu super páč jsme byli venku,ale v neděli jsme byli v te nove hale a právě malý kruh..ale jinak to bylo super,fajn pocasi,dost stanku s rozmanitým výběrem.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 19:41 Žena sarka [401]
Teď koukám, že jste byli o víkendu u nás v Budějkách na výstavě. ;-) Škoda, že jsem to nevěděla dřív. Jak se líbilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 19:38 Žena sarka [401]
Nám malé kruhy nevadí. smich Ale u vás chápu, že je to problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2012 17:12 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: sarka
moje rec,navic v tech tridach stenat a dorostu o nic nejde a pes si alespon zvykne na prostredi..my trenujem jen postoj a beh..i kdyz v tech malych kruzich v hale toho moc nenabehame..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 16:57 Žena sarka [401]
Jezdím s fenkou od 4,5 měsíce na výstavy. Chůzi na vodítku doma netrénujeme (i když to bych na sebe asi práskat neměla, co? stydim ), na rovinu doma ji to nebaví, tak nemá smysl ji mordoval. Na výstavě chodí v kruhu jako víno. Doma pilujeme jen postoj. Výstavy ji baví, ráda se předvádí a naparuje se. :-D Podle mě je lepší jezdit už od mala, pejsek si zvykne na výstavní šrumec, pak z toho není tak vykulený.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 15:08 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
my jdem poprvé na výstavu v říjnu to bude mít Schatz 7,5 měsíce příští týden jdem na krajskou jen na čumendu..postoj taky nějak nehrotím on se postaví i sám na zůstaň a nožky trochu srovnám..stejně v tom dorostu je to ještě take uvolnene,nechcu mu to znechutit nejakym neustálým drilem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 18:02 Žena defisa [80] - Teriéři – Re: Katy
no já psa v 4B vystavovala poprvé v životě tak jsme to jeli zkusit mezi štěndama ... no a docela to vyšlo (VN4) a to byla nejmenčí =) mno musíme potrénovat ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2010 15:22 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: defisa
Já jsem se Safím byla na výstavě poprvé až někdy v 8 měsících (ještě v dorostu), do té doby jen na čumendu, nechce se mi za to vyhazovat prachy, když stejně o nic nejde... hlavně si vyzkoušel, jaké je to běžet na předváděčce mezi lidma, nechal se osahat kamarádkou a toť vše - platit za to nemusím. No a v mladých byl už jako ostřílený mazák a tituly se jen hrnuly :-D
Ale proč ne, když to má někdo za bukem tak chápu, že jede i naostro vystavovat, ale já bych se kvůli tomu nikam nehnala stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 15:01 Žena defisa [80] - Teriéři – Re: Katy
no jasně ale mám zrušili Prahu tak jsme jeli už ve 4 měsících do ČB a postoj uměla tak jako od přírody stačilo jí jenom prochu srovnat nožky a postoj byl na světě ... jinak pro ní byl postoj něco jako přivolání na jméno prostě to párkrát skusila a šlo jí to :-) a udržet déle jak na půl minuty šlo jenom když byla unavená =D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2010 14:30 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: defisa
Samozřejmě, že se dá, ale proč to dělat? :-) štěně by si mělo co nejvíce hrát a udržovat ho v klidu mi přijde trošku předčasné.. je daleko zábavnějších forem hraní. Já jsem prvně nasadila předváděčku možná v 5 měsících, postoj jsem neučila, spíš jen po vteřinách "stůj" (a je jedno jak), ale to bylo opravdu spíš jen takové to dostání do tranzu, kdy čuměl na hračku :-D poprvé si "postoj" vyzkoušel až na nějaké výstavě.. já tyhle věci moc nehrotím, těm psům to jde stejně líp, až když jsou starší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 14:23 Žena defisa [80] - Teriéři – Re: Katy
Pozdě jsem myslela jako že třeba postoj se dá na pamlsky učit už od malinkata aby štěndo vydrželo třeba pár sekund stát a zvyklo si na dívání se do tlamičky a tak ne žádný tahání na předváděčce už od miminkovska ... malou předváděčku viděla asi měsíc před výstavou =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 00:28 Žena Veya007 [23] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
www.nahaci.cz/…

zde najdeš potřebné :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 22:40 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: defisa
ve 4 měsících pozdě??? ne chudák štěně, co ho lidi "týrají" drezúrováním od té doby, co se schopno stát tone

lucikamy: tak v prvé řadě by měl pejsek umět klusat na předváděčce.. v kruhu se běží dokola, potom se stojí (takže naučit postoj - stačí si najít ne netu, jak vypadá postoj BOCky) a pak popřípadě "tam a zpět" opět v klusu. Dále by si měl nechat prohlídnout zuby (taky to chce cvik) a pokud je to pejsek, tak i osahat. To je tak vše palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 20:15 Žena defisa [80] - Teriéři – Re: lucikamy
nezačínáš nějak pozdě s výcvikem na výstavu??? ale jinak postoj, běhat v kruhu a ukázat zuby ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 19:04 lucikamy – Výstava - pravidla, základy
Ahoj, mám 4měsíční border kolii, v únoru je v Brně výstava..
Chystám se na ni, nemám zkušenosti s výstavama, a nevím co je potřeba umět a naučit fenku na výstavu,...

Prosím, napište vše.. Děkuju
Reklama

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 928x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/212-vystava-pravidla-zaklady