Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Klíšťata

 

NápovědaFórum » Péče o psa  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Klíšťata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2017 21:52 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2016 23:37 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2015 00:36 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Markiz
Nebylo tam nic. Je to jen z přírodních látek, žádná chemie, a působí to odpudivě, není to jedovaté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2015 22:11 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
E. měl klíště na jazyku, zahryzlý pořádně, jak to voni uměj, do dvou třetin, operace byla hustá, páč vysvětli psíkovi, aby uďál ááááá a vydržel tak jako u obvoďáka, než potvoru vypáčíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2015 18:42 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: petrab
Tak to je otřesné fuj, to mě teda nenapadlo, že by to šlo ble
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 11:33 R Žena Markiz [262] - Ovčáci
Zdravim, co jsem koukala po seltich skupinkach, tak tam se taky propagujou tady ty rozmarynovy veci, asi taky hlavne kvuli MDR genu, kterej by mohl delat problemy s chemii u kolii a spol, zensky si je delaji i doma (bych si musela zaridit plantaz mit toho tolik a placat to na psa pokazde, kdyz jdem ven :)
Nicmene se chci zeptat Libas, ten obojek vypada dobre, neni nikde zadna poznamka o vhodnosti pro psy s mutaci genu MDR? Jestli treba nebylo vpribalovym letaku neco navic oproti popisu na eshopu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 08:22 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
To snad ne.... nikdy mne nenapadlo kontrolovat dásně, myslel jsem, že tam se klíště nemůže usadit... ale očividně může, bestie... A pokud psa chrání Scalibor... tak jsou dásně asi nechráněny, pokud je pravda to, co se píše - že se účinné látky rozpouští v tukové vrstvičce na povrchu těla a nejdou do krve...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.06.2015 21:49 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2015 10:15 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Zorka
Přiznám se, že na to jsem se neptal. Předpokládal jsem, že to jsou oleje bylinné, zakoupené v prodejně zdravé výživy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2015 14:04 Zorka Re: Libas
Můžu se zeptat jaké jsou ty oleje? Do aromalampy? Nebo něco z lékárny? Děkuji za odpověď :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2015 08:14 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér
Holky, fakt nevím, jak to je... jestli jsou to vůně, které mu nevadí, jestli si jen zvykl a nebo se jen tváří, že mu to nevadí, aby mi udělal radost... nevím. Každopádně mně to voní, jsem rád, že mi voní i byt a že to účinkuje na klíšťata tak, že se ani nepřisávají... Kdyby s člověk mohl být jist, že to tak účinkuje i na komáry, nepotřeboval by pak vůbec používat Stronghold.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2015 23:43 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: kinder
no, tak, když bydlíš u továrny, co čadí, tak taky bydlíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.05.2015 18:19 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Libas
Tak oni některé vůně psi mají rádi nebo jim prostě nevadí, takže si myslím, že je to v pořádku. Hlavně když se psi očichávají, tak ten jejich pach je stejně pro psa to hlavní co cítí si myslim a to podle čeho se orientují. Ale to je jen má domněnka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2015 16:58 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Říkal jsem si naprosto to samé a byl jsem připraven při prvním příznaku nelibosti obojek vyhodit... ale nezdá se, že by mu to jakkoliv vadilo. Nijak se neošívá, nic. Ani jiní psi na něj nereagují jinak než normálně. Uvidím zítra poprvé na mantrailingu, jak se s tím bude vyrovnávat... A na druhou stranu, kdo může vědět, jak pes cítí třeba zrovna Scalibor či jiné "chemické" obojky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2015 14:09 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
jj, jen jsem si tak občas říkala, co se týče těch vůní, jak je asi vnímá pes, kterej vnímá život hlavně čichem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.05.2015 12:24 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Jo, a další věc, která se mi na tom nelíbí je ta, že to hubí parazita (blecha, klíště), ale až po nasátí krve. Jenže tím se nevyloučí přenos nemocí (encefalitida, borelióza) na psa. Taková věc je mi na prd. Mně se líbilo na Scaliboru, že zabil parazita jen tím, že na něj vlezl, nestihl se zakousnout. A tento přírodní voňavec je odpuzuje svou vůní, taky se vůbec nepřisají. Takže nehrozí riziko přenosu infekční choroby, kvůli které to celé děláme především.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2015 11:50 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: Jarka
Včera mě brali krev, podezření na anaplasmózu. :-( Fiprex moc prý proti klíšťatům není. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.05.2015 01:26 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
taky mi to připadne dost jako horror, co to musí bejt za svinstvo, když to funguje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 21:10 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Za mne palec dolů... tohle bych psovi nedal. Přesně jak psala kinder.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.05.2015 19:44 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: petrab
Já bych to nekupovala, ale je pravda, že veterinář se nám už taky o nějakých tabletách zmiňoval. Ale to je samá chemie a když budou vedlejší účinky tak co? To mu nesundáte jednoduše obojek nic... prostě máte smůlu. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.05.2015 21:11 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
co vy na toto?


TABLETY PROTI BLECHÁM A KLÍŠŤATŮM
Nejnovější forma ektoparazitik na trhu! Tablety proti blechám a klíšťatům mají několik zajímavých výhod: mají spolehlivý účinek, jednoduše se podávají, chrání celé tělo po uvedenou dobu účinku. Účinná látka se nedostane na povrch kůže psa, takže pro děti nebo kočky žijící ve společné domácnosti nepředstavuje riziko. Tablety bývají ochucené, nevymývají se, takže zvíře můžete koupat, aniž by se snížil účinek. Přečtěte si podrobnosti o jednotlivých přípravcích!

TRIFEXIS - žvýkací tablety pro psy

ÚČINNÉ LÁTKY: Spinosad, Milbemycinoxim
PRO KOHO: pro psy od 14 týdnů věku, nepoužívat u koček
KDY NEPOUŽÍVAT:
NIKDY: u psů s mutací MDR1, u epileptiků, u psů pod 3,9 kg
NA VLASTNÍ RIZIKO: u březích a kojících fen, u chovných psů
ÚČINNOST:
ANO: na blechy, na srdeční červy a oblé červy (škrkavky, měchovci, tenkohlavci)
NE: na klíšťata a tasemnice
DOBA ÚČINKU: 1 měsíc
NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY:
BĚŽNÉ: zvracení, nechutenství, letargie, průjem, svědění, dermatitida
VÝJIMEČNÉ: slinění, svalový třes, křeče
VELMI VZÁCNÉ: oční poruchy, slepota
UPOZORNĚNÍ: Blechy mohou přetrvávat po určitou dobu po aplikaci přípravku z důvodů líhnutí dospělých blech z kukel v prostředí.

COMFORTIS - žvýkací tablety pro psy a kočky

ÚČINNÉ LÁTKY: Spinosad
PRO KOHO: pro psy a pro kočky od 14 týdnů věku
KDY NEPOUŽÍVAT:
NIKDY: u epileptiků, u psů pod 1,3 kg a u koček pod 1,2 kg
NA VLASTNÍ RIZIKO: u březích a kojících fen a koček, u chovných psů a kocourů
ÚČINNOST:
ANO: na blechy
NE: na klíšťata a tasemnice, na srdeční červy a oblé červy
DOBA ÚČINKU: 1 měsíc
NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY:
BĚŽNÉ: zvracení u psů; zvracení, průjem, nechutenství u koček
VZÁCNÉ: nechutenství, letargie, průjem, záchvaty u psů; slinění a záchvaty u koček
UPOZORNĚNÍ: Blechy mohou přetrvávat po určitou dobu po aplikaci přípravku z důvodů líhnutí dospělých blech z kukel v prostředí.

NEXGARD - žvýkací tablety pro psy

ÚČINNÉ LÁTKY: Afoxolanerum
PRO KOHO: pro psy od 8 týdnů věku
KDY NEPOUŽÍVAT:
NIKDY: u psů pod 2 kg
NA VLASTNÍ RIZIKO: u březích a kojících fen, u chovných psů, u psů s mutací MDR1 genu (účinek nebyl testován)
ÚČINNOST:
ANO: na klíšťata, na blechy
NE: na tasemnice, srdeční červy a oblé červy
DOBA ÚČINKU: 1 měsíc
NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY: nejsou
UPOZORNĚNÍ: Nelze vyloučit riziko přenosu chorob přenášených parazity, účinek je spojen s nasátím tělních tekutin hostitele. Blechy umírají 8 hodin po nasátí, klíšťata do 48 hodin.

BRAVECTO - žvýkací tablety pro psy

ÚČINNÉ LÁTKY: Fluralanerum
PRO KOHO: pro psy od 8 týdnů věku
* Schváleno i pro březí a kojící feny a chovné psy, bezpečné pro psy s mutací MDR1 genu (testováno).
KDY NEPOUŽÍVAT:
NIKDY: u psů pod 2 kg
NA VLASTNÍ RIZIKO: žádné
ÚČINNOST:
ANO: na klíšťata, na blechy
NE: na tasemnice, srdeční červy a oblé červy
DOBA ÚČINKU: 3 měsíce (u některých druhů klíšťat 8 týdnů)
NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY: u1,6% psů průjem, zvracení, nechutenství
UPOZORNĚNÍ: Nelze vyloučit riziko přenosu chorob přenášených parazity, účinek je spojen s nasátím tělních tekutin hostitele. Blechy umírají 8 hodin po nasátí, klíšťata do 12 hodin.

Tyto informace jsou převzaty z příbalových letáků jednotlivých přípravků.

/opis z fcb VETCENTRUM/
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 17:55 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
dneska jsem objednala obojky konečně,letos mám dva měsíce zpoždění a před chvílí jsem našla jednoho přisátýho na Nordě :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.05.2015 13:00 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: sgualdrina
No, my chytili prvního hajzlíka začátkem dubna, tak jsem hned koupil ten přírodní obojek, co o něm píšu níže, a od té doby ani jeden klíšťák. Okolo lidi tvrdí, že je jich letos hodně. Já nemohu posoudit. Na mne nelezou a Scotty je teď frajer navoněnej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.04.2015 22:32 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: 111muf
nám teda kiltix začal působit taky až skoro za tejden, prostě rozhodně je lepší nasadit vobojek včas preventivně pár tejdnů před invazí klíšťat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2015 16:51 Žena 111muf [1119] - Společenská plemena
My už v březnu dali Kiltix - ten dle návodu začne působit cca za 24 hod.
Trvá to přibližně 24 hodin, než se účinné látky rozptýlí po celém těle psa. Navíc funguje fakt až 7 měsíců a dokonce v některých případech až 11 měsíců. Moc se mi líbí, že účinné látky zůstávají jen v srsti psa, nevstřebávají se do krve, a proto nehrozí žádné nebezpečí poškození ledvin nebo jater. Používám ho leta a mám pocit, že není nic lepšího, podle toho co slýchávám.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2015 14:20 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Jarka
a od kdy obojek má, někdy trvá až týden, kdy začne zabírat, pakliže je obrovská invaze, i tak, bohužel, veškerá chemie někdy bývá na potvory krátká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2015 13:38 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: sgualdrina
Dávali jsme Fiprex S 75mg Spot on 1x1ml a dnes ráno hladím Rexíka a pod krkem má velkou bouli. Obrovské klíště. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2015 17:48 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
jak jste na tom letos..ja sem letos nejak zaspala a jeste jsem nekoupila novy obojky proti klistakum a zatim nikdo zadny kliste,tak uz nekdo z vas nejaky odchytl? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 19:06 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: 111muf
Ale určitě dám vědět. Zatím to účinkuje, a to je u nás prý klíšťat zatím pořád dost... mně se to moc nezdá, protože je docela sucho a teplo... no, ale teprve chvíli, tak třeba někde ještě jsou, nevím... Na mne nikdy nějak nelezli, hnusáci hnusní :-D Zajímavé je, že na Scottyho zase nejdou blechy... jestli je to tím, že stafíci nemají podsadu a i ty pesíky jsou takové spíše řídké a tuhé a blechy se tam asi nemohou udržet? Nevím, ale ani od ježka blechy nechytil... A že si hrál s kolika ježky, než jsem ho to odnaučil :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 05:30 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: Libas
Tak mi pak na konci sezóny pošli info. Bylo by to příjemný a za ty ušetřené penízky bych koupila raději něco na zoubek nebo na hraní :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2015 23:58 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: 111muf
Já kdysi používal... už si ani nepamatuju, jak se to jmenovalo. Nastříkalo se to na pejska a měsíc byl klid... ale nějak si na to ti paraziti zvykli a už to nefunguje... Jo vzpomněl jsem si, Frontline se to jmenovalo... Na Scottyho jsem loni vyzkoušel Scalibor, byl jsem spokojen, vydržel celou sezonu. Taky se to nedostává do těla, ale zůstává jen na kůži. Za celou sezonu neměl ani jedno klíště. Ale letos jsem si říkal, že zkusím tady ten přírodní, a zatím spokojenost... Ale je fakt, že to má teprve týden. Uvidíme, jak dlouho to vydrží... a jak moc to bude účinné.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2015 15:15 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: Libas
Tohle www.mall.cz/… Když byla doma miminka tak se nám osvědčilo tohle www.mall.cz/… , ale musí se to dávat téměr každé 3-4 týdny. Co ale kluci vyrostli a nehrozí kontakt se sliznicí, vrátila jsem se opět k obojkům. Už ho mám vyzkoušený z dob, kdy byla ještě Baruška a to jsme jezdili na Šumavu na chalupu a taky toho moc neposbírala. Prostě paráda. Jednou za měsíc to umyji v mydlinkové vodě a je po starostech a vydrží 7 měsíců proti blechám i klíšťatům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2015 14:27 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: 111muf
A co používáte už léta? No, já zatím za ten týden klíště nenašel... ale neříkám, že to tak bude pořád... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2015 10:41 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: Libas
Myslíš konkrétně ten od BioBandu? Nene, zatím jsem neměla možnost si na někom ověřit, že to fakt funguje. Nějak je to na mě moc levné a až neuvěřitelné, že by to mohlo fungovat líp než to co používáme již léta a je to téměř 100%ní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2015 09:32 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: 111muf
Taky mají nějaký ten přírodní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2015 12:00 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: Libas
Taky miluju vůni obojku co kluci nosí na krku love ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2015 09:47 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Libas
Další zkušenosti: Vůní obojku je navoněný celý byt. Je to příjemné. A protože jsem se někde dočetl, že odpuzuje veškerý hmyz včetně molů, tak jsem ustřihnutý konec dal do skříňky, kde mám mouku, těstoviny, luštěniny a podobné potraviny, které rádi napadají mouční moli, které si člověk co chvíli donese odněkud z obchodu. Jsem zvědav, jestli zvládne odpuzovat i tyhle hajzlíky.
Co se týká klíšťat, tak Scottyho denně pečivě kontroluju, ale nenašel jsem na něm ani jedno klíště, přestože se říká, že jich je u nás strašně moc. Tak buď klíšťata nejsou, nebo to opravdu funguje :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.04.2015 16:08 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér – Bylinný obojek antiparazitární BioBand
Jak jsem slíbil, přináším malou recenzi bylinného antiparazitárního obojku BioBand - www.psihratky.cz/…
Tento obojek jsem si objednal na eshopu psihratky proto, že tam mají další věci, které jsem chtěl kupovat, hlavně knížku o dog frisbee. Ale už dlouho jsem přemýšlel nad přírodním antiparazitikem a teď na něj přišla řada. Objednávka v eshopu byla snadná, jak už na dobře a přehledně udělaných eshopech bývá, a zboží jsem měl už druhý den doma, neboť jsem si je vyzvedl osobně na jejich cvičáku. Obojek byl v krásné barevné krabičce a uvnitř ní ještě zabalen v neprodyšném obalu, což je velmi důležité pro účinnost obojku.
Prvním dojmem po vybalení bylo překvapení z velmi intenzivní vůně. Byla tak intenzivní, až mi v první chvíli přišla protivná... ale to byl jen první pocit. Po několika minutách jsem si na ni zvykl a dnes už mi připadá velice příjemná. Když přijdu domů, je jí provoněn celý byt.
Druhým překvapením byla tloušťka a pevnost obojku. Zdál se mi až hrubý a neforemný... ale zase jen na první dojem. Posléze jsem zjistil, že je sice pevný, ale velmi dobře se s ním pracuje a velice dobře se přizpůsobuje tvaru krku psa. Zkrátil jsem jej, aby byl volný konec asi 3 cm, a nasadil jej Scottymu kolem krku. Obojek krásně sedí na místě, nejezdí po krku nahoru dolů, jak jsem viděl u jiných obojků.
Třetí věc, o které jsem věděl předem, ale nešla mi moc pod nos, je zelená barva obojku. Výrobce chce asi poukázat na jeho ekologičnost... No, co už. Já osobně bych uvítal spíše tmavěhnědou, černou... a nebo oranžovou barvu. Ale co. Tahle barva není nijak do očí bijící a je furt lepší než bílá.
No a co je pro mne nejdůležitější je, že obojek nijak nevadí Scottymu. Nedrbe se o nic víc než obvykle, nesnaží se ho sundat, prostě ho vůbec neřeší. Samozřejmě kontroluji kůži pod obojkem a je bez jakýchkoliv změn.
Shrnuto a podtrženo, za mne zatím s obojkem veliká spokojenost. Přes velký výskyt klíšťat v našem okolí zatím žádné klíště na Scottym přisáté nebylo, a to je pro mne nejpodstatnější. Na to, jak byl levný, jsem až překvapivě spokojen. I kdyby fungoval jen dva měsíce, byl by levnější než klasické chemické antiparazitní obojky... a to výrobce uvádí účinnost 4 měsíce... takže i kdybych měl koupit dva na sezónu, pořád je to skvělá cena.
Za mne tedy uděluji tomuto obojku palec palec palec palec palec Až budu mít dlouhodobější zkušenost, tak doplním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.04.2015 12:31 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér
Terezka Martínková doporučuje na facebookové skupině Stafordšírský bulteriér domácí postřik na klíšťáky. Pesani voní a klíšťata nemají šanci:
300 ml vody, lzice olivoveho oleje, lzici vinneho octa, 20 kapek rozmarynoveho oleje, 20 levanduloveho, 20 citroneloveho, 20 eukalyptového. Jednoduse pred prochajdou nastrikat... pro me je to lepsi varianta nez mit ty hnusny obojky... pekne to voni a pouzivam to i na sebe a porizovaci cena oproti obojku nestoji za rec, ale nikomu nenutim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2015 15:00 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér
Objednáno, večer ho budu mít doma: www.psihratky.cz/… Pak dám vědět zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 23:43 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Koli
Mně Scalibor vydržel celou loňskou sezonu a že těch klíšťat loni bylo! Scotty měl jen jedno, a to předtím, než jsme Scalibor nasadili. Ale jak píše petrab, je potřeba ho občas pročistit, aby fungoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 20:57 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Koli
každý si chválí něco jiného, já nedám dopustit na Kiltix, nutno ale nasadit s předstihem, chvíli trvá, než začne fungovat, semtam potřeba s ním zaškubat kvůli uvolnění pórů,
nezapomeňte ale, že proti klíšťatům nikdy nic tak dlouho nefunguje, jako proti blechám, měl by ale celou sezonu vydržet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 12:46 Koli – Obojek, kapičky
Dobrý den, prosím o radu. Mám 35 kg, 2 roky starého dlouhosrstého zlatého retrívra. Minulý rok jsem měl na pejskovi obojek Scalibor proti klíšťatům a moc mi nezabral. Chtěl jsem letos zkusit kapičky ale nemám s tím žádné zkušenosti. Mohl by mi tedy prosím někdo poradit nějaký lepší obojek, případně ty kapičky ať mu zase nevytahuju mraky klíšťat? Předem děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 20:39 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Jarka
Pejskům pivovarské kvasnice, pivo pánečkům... a když nemohou pivo, tak často kvasnicovou pomazánku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 19:37 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
taky chci bejt blbej sedlák
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.04.2015 19:09 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: Libas
Takže rada, dávejte pejskům pivo. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.04.2015 17:49 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Někdy to tak je. Ono asi ne nadarmo se říká: Čím blbější sedlák, tím větší kobzole.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 17:48 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kinder
Jj, kvasnice a béčka obecně jsou prý taky dobré. Mám s tím osobní zkušenost. Jelikož mám neustále vysoký přísun béček, skoro mne nežerou komáři a prakticky nikdy jsem neměl klíště... od dětských let jen jedno, a to bylo asi nějaké zmutované :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 15:22 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
no, vono je to s alergiema trochu věda, sousedka nemůže na psa dát ani nic bylinnýho, páč se začne drbat i po nich,

tableta ale bude zajisté parketa pro ty, kdož chemii nijak neřeší a jejichž chemičtí psi často žijou skoro 20 let bez jedinýho neduhu =D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 11:55 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Libas
To na ten obojek vypadá dobře, zajímalo by mne jestli to opravdu funguje. Bohužel se v dnešní době spíše propaguje samá chemie a prášky a tyto přírodní výrobky zůstávají v pozadí a moc obchodů je neprodává, je to škoda. sad S tim česnekem mě to překvapuje, četla jsem a i veterinář nás informoval, že je česnek pro psy toxický, tak nevim.
Jinak já jsem teď ještě koupila pivovarské kvasnice (dají se sehnat i v lékárně ve formě tablet) a prý to má taky pomáhat odpuzovat klíšťata je to jak pro psy tak pro lidi. Nehledě na to, že to má spoustu potřebných látek a vitamín B. Banemu dávám jednu tabletku denně a neuvěřitelně mu to chutná, jak když dostává maso nebo konzervičku tak pak skákal a koukal kam to dávám, že chce ještě :) mě docela překvapilo.
www.richbarf.cz/…
www.tonejlepsipropsy.cz/…
ve formě tablet vitaminy-pro-psy.heureka.cz/…

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 12

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 5262x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/313-klistata