Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Oblečení pejskařů na venčení a výcvik

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Sporty, aktivity, akce pro psy 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Oblečení pejskařů na venčení a výcvik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2018 22:37 Ladana – k oblečení pro pejskaře
Ahoj všichni :-) . V tomto e-shopu www.mara-el.cz najdete tepláky i mikiny vhodné na venčení pesanů.Najdete tam i mikiny s aplikací některých psích plemen a je možné nechat si vyšít na mikinu i jméno psího kámoše.Mrkněte, třeba vás to zaujme ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2018 11:50 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Žája
Tak ještě jednou k tématu oblečení na výstavu. Právě se chystám na výstavu do Anglie, do místa, kde jsem ještě nebyl, a zajímalo mne, zda bude venku či v hale, a narazil jsem tam na video z loňska. Je tam krásně vidět oblečení vystavujících i různé předvedení u různých plemen. Doporučuji shlédnout: www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2018 08:41 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Žája
Fotka k příspěvku A do třetice a snad naposledy k tématu oblečení na výstavu. Jak už jsem psal, výstava je společenská událost, proto na ni nepatří tepláky, šustky, roztrhané tenisky nebo kanady. Oblečení by mělo být společenské, ale především takové, aby se v něm vystavující dobře cítil. Mělo by dobře vypadat a být pohodlné. Ale pak je tu ještě druhá věc, a tu neumím slovy přesně vyjádřit. Prostě na výstavě je nejdůležitější pes. Proto by oblečení mělo podtrhnout a zvýraznit pejska a trošku upozadit handlera. Příklad - mám li krásného černého psa, nevezmu si na výstavu černé kalhoty ani boty, vezmu si nějaké světle hnědé chinosky, hnědé kožené botky a sportovní šedé sako. Když mám žíhaného pejska, vezmu i klidně černé kalhoty, černé boty stejné šedé sportovní sako. Tak asi tak.
Omlouvám se za poněkud dlouhé příspěvky, ale výstavy mne baví, moc rád sleduji psy, ale děsně rád na nich pozoruji lidi. A musím říct, že někteří lidé stojí opravdu za to :-D
Na fotce je ideální sladění oděvu handlerky s barvou předváděného psa. Foto z Národní výstavy psů Mladá Boleslav
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2018 08:27 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Žája
Fotka k příspěvku A tady jsem náhodně objevil obrázek bot vhodných pro ženu na výstavu - jak na venkovní výstavu, tak na výstavu v hale s plemeny, se kterými se v kruhu běhá. Ale tyhle botky můžeš použít i k šatům nebo kalhotům a halence či kostýmku v dress code Smart Casual. Tedy, tenhle styl botů, já osobně bych si být ženou odpustil ty střapečky na těch levých botách, ale já jsem dost konzervativní. Pro mladou ženu ve vhodných šatech mohou být klidně i takto nápadné boty vhodné.
Fotografie použita z článku www.prozeny.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2018 10:19 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Žája
Ahoj Žájo. Tvůj dotaz rozhodně není absurdní. Naopak, je velmi na místě. Já jezdím se svými pejsky na výstavy poměrně často a projel jsem s nimi i hodně zemí po celé Evropě. A mohu ti říct, že není nic trapnějšího než nevhodně oblečený handler (to je ten, který pejska předvádí). Výstava psů je společenská událost, a podle toho bychom měli jít do kruhu oblečeni. Před první výstavou se jistě vyplatí navštívit nějaký kurz nebo seminář, kde nám školitel obvykle poradí nejen jak pejska správně předvést, aby nejlépe vynikly jeho přednosti, ale i jak se na výstavě chovat a v neposlední řadě jak se obléknout.
A nyní ke tvé otázce. Odpověď na ni není snadná. Hodně totiž záleží na tom, jestli se výstava koná uvnitř v hale, nebo venku pod širým nebem. V hale je potřeba volit formálnější oblečení, venku může být méně formální. Hodně také záleží na plemeni, které předvádíš. Pokud vystavuješ např. maltézáčka, yorkšíra nebo krysaříka, můžeš si dovolit nakráčet v hale do kruhu v šatech těsně pod kolena a ve střevících na podpadcích, venku samozřejmě v nějakých elegantních botkách bez podpatků. Pokud vystavuješ některého z vysokonohých loveckých psů nebo přímo NO, pak musíš zvolit pohodlnější oblečení a hlavně boty, které vypadají elegantně, ale vydržíš v nich běhat třeba kilometr po travnatém, leckdy nerovném povrchu.
Jak se tedy správně obléknout? My muži to máme jednodušší, ženy zase mají mnohem širší možnost volby. Každopádně ještě jednou zopakuji, že výstava je společenská událost, ne trénink na cvičáku. Pokud přijdeš oblečena ve výcvikové vestě, navíc s vyšitým jménem psa nebo chovatelské stanice, teplácích a teniskách, budeš se cítit trapně a budeš za burana. Stejně tak není na většinu výstav nutné vzít si oblečení v dress codu Black tie. Ten je vhodný snad jen do finále tříd a celkového finále na Crafts. Na většině výstav postačí do kruhu oblečení v dress codu Smart casual, a to do kruhu méně formální varianta, do finále už si i ignorant jako já bere kravatu a dámy si obvykle oblékají lepší šaty a boty. Jak vypadá oblečení v dress code Smart casual si sama vygooglíš. Jen pár postřehů z praxe. Do haly a za pěkného počasí jsou pro ženu vhodnější šaty, vždy přiměřené délky a s přiměřeným výstřihem. Výstřih by neměl být příliš velký, délka by neměla být nad kolena. V kruhu se ke psům různě shýbáme, klekáme, dřepíme a podobně a je docela trapné, když holka v předklonu ukazuje zepředu celé poprsí a zezadu celou zadel. Dnes i ženy volí do kruhu kalhoty a pokud jsou elegantní, není to nic špatného, naopak. Důležité jsou ale vždy kvalitní, pěkné a především pohodlné boty.
Spousta lidí, kteří o výstavách nic neví tvrdí, že je jedno, jak se člověk obleče. Na výstavě se posuzuje pes. Ano, to je pravda... ale pokud se sejde více psů stejných kvalit, podle čeho se pak rozhodčí rozhoduje? Kterému ze stejně pěkných a stejně kvalitně předvedených psů bys dala jako rozhodčí přednost?? Tomu, kterého předvádí někdo v teplákách a tréninkové vestě, nebo tomu, jehož handler je vhodně společensky oblečen?
Přeji správnou volbu oděvu, kvalitní předvedení a hodně úspěchů. Výstavy mohou být moc krásné a zábavné, a nebo taky děsný opruz. Záleží jen na člověku, jak se k nim postaví a jakým způsobem je pojme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2018 15:03 Hlaváčkovka Re: Terča

Tak jestli to není národní nebo mezinárodní výstava, tak bych to moc nehrotila. Já když jdu s naším bafanem na výstavu/soutěž tak si beru pohodlné oblečení vycházkového typu, rovné kalhoty, pohodlné boty, někdy košili. Teď jsem si pořídila výcvikovou vestu, kde mám vyšité jméno pejska a vzadu mám i nášivku plemena. Vypadá to moc hezky, je to originální a hlavně praktické co se kapes týče. Vypadá to takhle www.4dox.cz/… Za pár týdnů nás jedna soutěž čeká, tak s těším až ji provětrám. :-)


Také jsem tady pořizovala vestu, pro manžela k narozeninám. Za mě je to i moc pěkný dárek pro pejskaře. Máme odtud obojek i vodítko a jsme nadmíru spokojeni. pac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 16:46 Terča – Re: Žája
Žája napsal: Ahoj, za měsíc mě čeká moje první výstava se psem a přemýšlím co si mám vzít na sebe. :-D Je to trochu absurdní dotaz, ale stejně, mám se obléct slušně nebo sportovně? V čem chodíte vy? Jinak co se soutěže týče tak nejde o nic velkého, asi to moc řeším, ale i tak budu ráda za tipy.



Tak jestli to není národní nebo mezinárodní výstava, tak bych to moc nehrotila. Já když jdu s naším bafanem na výstavu/soutěž tak si beru pohodlné oblečení vycházkového typu, rovné kalhoty, pohodlné boty, někdy košili. Teď jsem si pořídila výcvikovou vestu, kde mám vyšité jméno pejska a vzadu mám i nášivku plemena. Vypadá to moc hezky, je to originální a hlavně praktické co se kapes týče. Vypadá to takhle www.4dox.cz/… Za pár týdnů nás jedna soutěž čeká, tak s těším až ji provětrám. :-)

Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2018 18:28 Žája – výstava
Ahoj, za měsíc mě čeká moje první výstava se psem a přemýšlím co si mám vzít na sebe. :-D Je to trochu absurdní dotaz, ale stejně, mám se obléct slušně nebo sportovně? V čem chodíte vy? Jinak co se soutěže týče tak nejde o nic velkého, asi to moc řeším, ale i tak budu ráda za tipy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 16:38 Anet11
Záleží, jaké je zrovna venku počasí. Teďka se pokaždé pěkně nabalím, ale dokud bylo pěkně, tak jsem ráda s pejskem chodila běhat třeba v teplákovce. (www.s-fashion.cz/…). Teď to ale vypadá, že už zase zůstane do jara ve skříni :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2017 14:14 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Martina42
Souhlasím. Já se naučil kupovat si věci na volný čas v prodejně ochranných pomůcek. Mívají tam kvalitní outdoorové boty, softšelové i zimní bundy, pevné a pohodlné kalhoty a kvalitní bavlněná trika i další věci. Je to kvalitní, pevné, pohodlné, dlouho to vydrží i dobře vypadá... a cena menší než 1/4 ceny v obchodech s outdoorovým vybavením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.10.2017 10:19 Martina42
Mě je většinou zima i v létě, takže se pokaždé pořádně nabalím. :) Docela jsem si oblíbila různé pracovní oblečení. Většinou stojí míň, než věci na outdoor, ale jsou pohodlný a funkční. No, i když, jak co. :-D Skládám to tak všude možně. Pěkné věci mají třeba tady: otavan.cz/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 23:53 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2014 12:40 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2014 13:31 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: anargo
Já jsem docela šikovný švadlák :-) Si to zašiju, asi to nebude nic těžkého. To se může stát, že je to blbě přišité, ale člověka to mrzí, no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2014 11:04 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Libas
Aha,tak to jo.mě bylo právě divné že jsi ji nedostal,jelikož sama pracuji v obchodě a účtenka je samozřejmostí,hlavně u těch dražších věcí.škoda mohl jsi to reklamovat,takhle nezbývá najit šikovnou švadlenu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2014 07:49 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: anargo
Nemusí ti ji dávat, když ji nechceš... a mne jaksi v té euforii nenapadlo účtenku požadovat... navíc paní byla sympatická, trošku jsme špásovali o ceně... no a bylo to :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 21:34 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 21:29 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 20:25 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
jak to že ti nedali účtenku?to by měli snad dávat i ze zákona ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 19:58 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: anargo
Nejhorší je, že jsem ji kupoval na výstavě za spešl super výstavní cenu... která je stejná jako ta na eshopu, jen od toho nákupu nemám tím pádem účtenku a nemohu reklamovat. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 13:46 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-)Re: anargo
ja som tiež rozmýšľala, že si dám výšivku stafbullika :) ale ešte hľadám vhodnú vestu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 21:22 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Ta vypadá dobře,bohužel v dnešní době neznamená vyšší cena i kvalitu,at je to u čehokoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 21:18 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: anargo
eshop.scucka.com/…/ - já mám tuhle, v modro černé barvě. Je krásná, pohodlná, lehká... jen mne děsně naštvalo, že se páře kapsa, no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 21:06 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Já si chtěla koupit něco takového

www.gappay.cz/…

ale zdá se mi dost drahá a nic moc,takže taky pořád hledám,ale chtěla bych něco přímo s N.o.asi si koupím nějakou pěknou vestu a objednám si nášivku co sem dávala odkaz na ni Petrab,ty byly moc pěkné a vyjde mi to určitě i levněji. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 19:26 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kajík
No právě. Já koupil krásnou cestu, ale stála 1.150,-Kč a už se mi u ní páře kapsa, aniž bych o něco zavadil nebo tak. A třeba tahle vesta www.oopp.cz/… je za čtvrtinu ceny a přitom vypadá taky pěkně a prakticky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 18:47 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-)Re: Libas
ďakujem za recenziu :) ešte uvidím čo kúpim, najprv si musím našetriť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 18:03 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kajík
Moje zkušenost poté, co jsem si koupil spešl vestu pro pejskaře - je krásná, je drahá, páře se. Říkám si, že místo speciální vesty pro pejskaře jsem si v prodejnách s ochrannými pomůckami za tu cenu mohl koupit 8-12 vest pro řemeslníky, které sice nejsou tak pěkné, jsou ale pevnější a různých poutek a kapsiček mají ještě víc - www.google.cz/…
Pro mne je to poučení pro příště a docela zklamání z jednoho nákupu, který mne tehdy hodně potěšil. ne
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 08:14 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: petrab
jj vtištěny je vtištěný,já spíš myslela pokud chces něco,co prostě se neděla specialní obrázek,nápis..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 18:01 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-)
Pozerala som mnoho viest na výcvik,ale aj tak sa pýtam :-D máte ešte nejaké e-shopy kde sa dajú kúpiť...veľmi by sa mi hodili na cvičák kde inač chodím ovešaná smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 00:45 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
no, tak ona konkr. věc může bejt pro někoho levná, pro jinýho né moc drahá a pro někoho skoro či zcela nedostupná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 21:04 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
palec Navíc když ten origoš není ani nijak drahej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.05.2014 21:43 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Ria542
TO ZÁLEŽÍ NA TOM, JAKEJ TEN NÁPIS JE, JESTLI JE POGUMOVANEJ, TAK TI TO UDĚLAJ VE KDEJAKÝ KOPÍRCE A ČASEM SE OPERE, POPRASKÁ, VOLOUPE I TEN HOTOVEJ Z KRÁMU,
JESTLI JE TO ALE TAKOVEJ TEN VTIŠTĚNEJ, PAK BYCH RADŠI PŘIDALA PRACHY A KOUPILA SI ORIGOŠ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 19:19 Žena Ria542 [143] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: sgualdrina
To tiež nie je zlý nápad! ano Akurát aby to tu spravili ako tak kvalitne, nech sa to neodlepí... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 17:52 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Ria542
kup černou mikinu dones obrázek a nech si to někde udělat,bude to určo levnější ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   12.05.2014 13:19 Žena Ria542 [143] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Ja som našla na internete toto. Božeee, strašne sa mi to páči smich :-D Síce to asi nie je na výcvik, možno ani na venčenie, no páči sa mi to..... www.ebay.com/… pac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 00:00 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér
Já si před měsícem na výstavě v Ostravě koupil tuhle vestu eshop.scucka.com/…/ a jsem z ní naprosto nadšený. Je to lehké, moc pěkně ušité a má to spoustu kapes a poutek snad na všechny bebechy, které potřebuju (i nepotřebuju) když jdu se Scottym jen tak ven, ale i na trénink. Jsem moooc spokojen. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2014 22:14 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 14:24 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 14:22 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.01.2014 22:49 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Jů to je fakt krásný palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.01.2014 21:47 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
Fotka k příspěvku love
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 20:27 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Mají tam opravdu krásné věci,chtěla jsem přívěsek na mobil,ale ta moje nová plácačka co mám ted nemá nic kudy by se dala šnůrka protáhnout,škoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2014 20:20 Žena Ria542 [143] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Toto ma dostalo, asi budem mínať ušetrené vreckové... :-D art-shop.milansorm.com/…/ a aj toto art-shop.milansorm.com/…/ ... niet čo dodať, krása... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 18:29 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
Ještě k těm nášivkám-chci černou vestu,tak nevím jestli tam ta nášivka pujde vůbec vidět?

majla.cz/…/

Nejsem zrovna švadlena takže se ptám jestli to půjde prošít i na trošku silnější jarní vestu?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2014 18:24 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Libas
Jen by měli uvádět hned i ceny ve stříbře a ve zlatě,já jsem se informovala mailem a napsali že přívěsek stříbro-1050kč a zlato 5300kč.
Jsem ráda že nosím stříbro ano .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 17:12 Tereza – Klasika
Zkus klasiku: www.hm.jerk.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.01.2014 22:26 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: sgualdrina
Mně se líbí už teď. No nejsou to skvělé věcičky?
art-shop.milansorm.com/…/
art-shop.milansorm.com/…/
art-shop.milansorm.com/…/ - ten bude vymalovaný jako Scotty... škoda, že to nebudeme mít už teď v Trenčíně... protože to taky dost možná bude naše poslední výstava :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 16:48 Muž venca21 [79] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – objednejte si
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 14:38 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Libas
jo tak a to se vyplatí :) tak ať se věcičky líbí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2014 12:37 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: sgualdrina
A já už mám objednáno - klíčenku, přívěšek a klip na výstavy. potlesk

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 788x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/366-obleceni-pejskaru-na-venceni-a-vycvik