Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Psi a tabletky- vaše fígly

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci  

+ přidat příspěvek
Psi a tabletky- vaše fígly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2015 00:47 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: sgualdrina
uka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.08.2015 17:21 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: petrab
no ono tam mel schatz asi 10 tydnu tak to tak vypada..ale Dyne je maly velky pes,schvalne to zkusim dneska vyfotit nejak podobne at mame srovnani..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2015 13:28 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: sgualdrina
tady vypadá jak čivaví doga hafici.net/k/forum/35957.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2015 23:34 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Phoebule uznává jen sirupy, kapky, pastu na odčervení. ATB nejlepší je dát jí injekčně, ještěže mamka je zdravotní sestra :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.05.2015 20:36 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-)Re: Libas
to aj Bessie považuje to asi ako granulu alebo ja neviem ešte si aj k nohe sadne a čaká :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.05.2015 21:24 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Libas
spis on z nich. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 16:35 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: sgualdrina
Netušil jsem, že máš i čivaváka. Nemají z něj někdy dogy těžkou hlavu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.05.2015 13:43 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Libas
Fotka k příspěvku muj 10letej civavak
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 09:10 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: sgualdrina
Kdo je Dino???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2015 19:52 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
s velkyma neni problem otevrit tlamu a narvat tabletu do tech jejich uslympanych papuli,ale u malyho dina no to je kouzlo,pac ma jen zadni stolicky tak mu ta tableta vypadne bokem ven a jako narvat mu to az do krku no von ma drzticku tak na prst takze nic..nastesti kus gothaje je nejlepsi skrys vsech tablet.. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2015 23:23 Žena marcelka6ka [705] Re: petrab
smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2015 23:21 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
Libas napsal: e pro ty, kdo mají problém dostat do pejska tablety, existuje účinná pomoc: www.psihratky.cz/…

jj, balící mňamka je fajn, jen, že E. to vydlabal i z ní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2015 17:52 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kajík
Nemáš ty náhodou stafíka??? U Scottyho je to to samé... a Petra mi říkala, že ona dává tablety tím stylem, že si s nimi pohazuje a pak je hodí směrem na psa a ten ji ihned ze vzduchu zhltne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.05.2015 08:18 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-)
Bessie je v tomto úžasná. Ako náhle zbadá, že niečo mám tak začne predvádzať všetky triky len aby to dostala :-D A je jej jedno či sú to odčervovacie tabletky, doplnky alebo antibiotiká ona to proste zhltne a ešte na mňa hodí pohľad či ešte niečo nemám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 22:26 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér
Fotka k příspěvku Dnes jsem do aktualit dával článeček o rotvajlerovi, který tak nesnášel polykání tablet, že dokonce předstíral mrtvého - www.novinky.cz/…
Při té příležitosti jsem si vzpomněl, že jsem někde viděl pamlsek, který usnadňuje polykání tablet. Zapátral jsem proto v paměti a pamlsek jsem našel. Takže pro ty, kdo mají problém dostat do pejska tablety, existuje účinná pomoc: www.psihratky.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 20:54 Žena DaD [745]
Nám zatím funguje (event. napodruhé) tableta zabalená do kousku masa, šunky, nebo sýra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 21:32 Žena Petra123 [461]
My fígl nemáme. Teda naši mu tabletky balí do taveného sýra, já dávám rovnou na kořen jazyka a držím tlamu - většinou stačí vteřinku, on to hned polkne. :-D Teroriska zatím nejsem, sice se pes moc netváří, když vidí, že mam něco v ruce a jdu mu otvírat tlamu, ale jinak je všechno ok. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 21:00 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
U nás se tabletky dávají bud do misky se žrádlem,ale někdy je šikovný a vyvrtá je ,pak mu ji teda zabalím do kousku salámu a druhý kousek salámu držím v ruce,tak aby na něj viděl,šupnu salám s tabletou a hned za ním i ten bez ní,tak ani kolikrát neví,že vůbec něco sežral. smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 08:45 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Takže jsme se dostali s naší nynější léčbou do stádia, kdy pes strachy kňučí s ušima dozadu, když mu otevírám tlamu. Tak mě to už nějak unavuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 16:12 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
klub jo? :-DD no tak zachvilu nam nic jineho nezbyde asi..ale jedine s nejakym super tajnym nazvem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 15:42 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: sgualdrina
Založíme klub? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 15:38 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: sgualdrina
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 15:19 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
jak to tak ctu,začínám se bát,že ze mě taky bude teroristka.. rozzureny smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 13:57 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terda
No, já spíš potěch letech mám dojem, že teroristka skutečně jsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 12:24 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: petrab
Jo to je typický... Jak jde o prášky, tak jsem úhlavní nepřítel číslo jedna. Fígle nepomáhaj (ty dávno prokoukl) a ládovat do krku jezevcovi Alavis, kterej je pomalu větší než jeho tlama... Lahůdka. A ještě mu půl hodiny držet čumák, aby se náhodou nerozhodl ho vyplivnout. To mě pak pes nenávidí víc než, když ho po ránu donutím opustit pelech a jít na procházku. :-D Ale já už si na roli ošklivý, zlý teroristky tak nějak zvykla :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.08.2012 11:40 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: jane91
Jasně, zkoušel, ovšem páníček ho u toho nakrmí asi 18ti kilama blbin, než to pes spolkne, zatímco panička narve voba prášky do jedný koule a šoupne mu to do krku.... takže je asi předem jasný, koho pes miluje a kdo mu leze na nervy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 10:19 Žena jane91 [4] Re: petrab
Nepríjemná skúsenosť. Neskúšal mu dať tabletku niekto iný z rodiny okrem Vás?
Až takýto problém nemám, aj keď nechce tabletku tak potom je vďačná, lebo cíti, že pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 09:53 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: jane91
Pro nás t.č. aktuální téma. Opět jako v minulosti. Po týdnu užívání atb - zavřeno.
Nejdřív jedl psík prášky v pohodě v misce s jídlem, poté zapíchlé do jídla, následně v lecčem v salámech,v sýrech měkkých všeho druhu, ve tvrdých, v paštikách, v buřtu, točeňáku, syr. mase, v másle a teď už je úplně zacvaklej. Nechce pamlsky ani už bez prášku. Všechno vočuchává, vožižlává předníma zubama, plive. No zážitek.
Takže nezbývá, než holt nacpat to násilim. A tak ke mě už ani nehce jít nebo přede mnou zdrhá. Rozhodně, ať k němu přijdu s čimkoliv, zatne zuby a hotovo!
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 23:45 Žena jane91 [4] Re: sgualdrina
To je pravda :-D
Už si skúšala niekedy umývať hafanovi tlamku po tom, čo ho ostriekala žaba (bolí ho všetko okolo). To je tiež veľký boj, a ešte k tomu tá pena kvôli jedu, tiež veľa roboty, ale na druhú stranu, aj keď si nechce to miesto nechať vyumývať a musím to nasilu umyť, tak potom je vďačná. Ale, ešte stále nepoučiteľná :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 23:41 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: jane91
vyčůraná :)) ale tak zas máš o zábavu postarané :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 23:34 Žena jane91 [4] Re: sgualdrina
Moja síce prosí pomaly stále, ale keď vidí tabletku tak sa otáča na druhú stranu, naozaj ju musím oklamať, aby ju zhltla :-)
JE jednoducho fajnová :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 23:31 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: jane91
schatz je zvykly od prvniho dne co ho mam brat alavis v tabletach a dotedka kdyz zasterkam krabickou tak jeste prosi :-DD ozuzla a spolkne to.. love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 23:28 Žena jane91 [4] Re: sgualdrina
Heh, to je šťastie ano
Moja malá to mala dosť ťažké (alebo skôr ja?). Keď nemohla chodiť tak dostala antibiotiká (okrem injekcií) a to bolo ešte presviedčanie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 23:25 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
ja mám štěstí,že Schatz spapa tabletky sam..jen ať mu to dlouho vydrzi... love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 23:20 Žena jane91 [4]
U mňa buď v kúsku vareného kuracieho mäsa alebo v kocke salámy :) Inak to nejde, a aj v tomto prípade ju niekedy nájde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 22:13 Žena Petra123 [461]
Většinou dávám psovi rovnou do krku, 3 vteřinky podržím tlamu a on to polkne. Naši mi říkají, že prý jsem na něj tvrdá, takže ti mu tabletky dávají do sýru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 17:42 Muž jajaapaja [218] - Teriéři
U nás to funguje tak že si je Snoopyk vezme přímo z ruky.U předchozího pejska to nešlo.Cpal jsem ho jak kačenu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 23:37 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Ráďa
Náš hafan zdlábne většinu prášků hozených přímo v misce s jídlem nebo kamuflážně nic moc složitě bez problému a scén. Pakliže ale dostal jeden druh antibiotik (mmch velmi účinný), který se podává po delší dobu, po pár dnech jsme do něj tento jeden konkrétní prášek nemohli dostat nijak, byla to hotová operace několikrát denně.
Nakonec pomohlo pouze ono níže zmíněné máslo a to ještě s narváním na kořen jazyka.....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 23:01 Žena Ráďa [507] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
U nás to funguje tak,že pokud jde o odčervováky,tak ty zamíchám mezi rýži s masem.A ostatní tabletky - tak tam funguje tavený sýr.Když byla Letynka hodně nemocná(nehybná) páčila jsme jí tlamičku a tabletky jsem dávala až ke kořeni jazyka a injekční stříkačkou zalívala vodou.A podržela jí hlavičku dokud tabletku nespolkla....Ale ten sýr se nám osvědčil nejvíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 19:00 Žena Milena [1577] - Teriéři
U Sissiny funguje sýr, ale tableta musí být na menší kousky a velmi dobře zabalené.
Moje dalmatinka Ajka se na polykání tablet nechala vždycky ukecat, hučela jsem do ní, vem si to!, až si dala říct. Pak následovala odměna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 18:07 Žena janisa [273] Re: PhoebeAdel
Sam má odčervovací tabletku jako pamlsek smich chutnámu smich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 15:08 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: 111
Nápodobně. Rovněž, je-li pes notoricky žravý, lze mu házet pamlsky, po kterých chňape a hned je spolkne v letu a mezitím tabletku, kterou spolkne v mezidobí, aniž si toho všimne.
Jinak rovněž lze např. zabalit tabletku do rozmočeného piškotu ve vodě. Nebo do měkkého jakéhosi frolicu s dirkou. Pakliže pes odmítá všechny tyto laskominy, zaručeně spolkne tabletu zabalenou v kousku másla, která přehluší veškerou chuť tablety a hlavně zcela tutově zklouzne díky mastnotě do krku jak po klouzačce.

Ovšem jde-li o léky při průjmu a spec. dietě, kdy pes nesmí žádné balící lahůdky, je nutno si poradit "násilněji".

Některé léky lze rozdrdit v káv. lžičce vody a stříkačkou je psovi vstříknout do tlamy, když hodně vzdoruje. Jen, že je to hořké...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 14:04 Žena 111 [526] – :-)
U nás funguje paštika nebo tavený sýr:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 13:10 Žena rehan [3] - Ohaři
Naší fence jsme tabletky zabalili třeba do kousku plátkového sýra a hned to slupla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 12:57 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
No třeba Phoebe to nandáme do krku a ona potvůrka dělá, že to spolkla a pak to vyplivne. Jediné, co bere v poho je Biocal- ten má jako pamlsek. Jinak poslední akce- rozmačkání do vody a tříkačkou. Jedině tak je jistota, že alespoň něco spolkne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.02.2012 11:58 Žena HOUP [1532]
já to dávám Hopi rovnou do krku-----nechá si otevřít tlamičku i si tam tabletku strčit pochválím ji a dám ji ňamku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 11:45 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba – Psi a tabletky- vaše fígly
Zajímalo by mě, jak to vaši pejsi zvládají s tabletkami. Když dostanou třeba antibiotika či odčervovací tabletku, s jakým úspěchem ji slupnou a jak na ně?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 388x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/434-psi-a-tabletky-vase-figly