Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Krmení mlaďochů - vzhůru ke zdraví

 

NápovědaFórum » Výživa » Výživa v růstu 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Krmení mlaďochů - vzhůru ke zdraví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 00:34 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: PhoebeAdel
mmch. není podrážděná slinivka? někdy může bejt, aniž je to závažný a stačí jen dočasně veter. dieta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2015 10:52 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba – Probiotika
8 měs štěně má problémy s bobky, časté průjmy. Byla doporučena Fortiflora. Máte zkušenosti? Nebo jiný nápad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:27 Muž venca21 [79] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: myspu
ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2014 23:01 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
je úplně něco jinýho krmit psa mladýho a dospělýho, nebo malýho a velkýho, či zdravýho a se zdravim na různý strany nic moc,

skutečně není doporučovaný krmit psy střídavě granulema a vařenym, některý gran. diety jsou ale právě připravený k mixu s konkr. konzervami,

pakliže je pes letitě krmenej jen granulema, bejvá obrovskej problém s občasným přidáváním jiných potravin, protože střeva a žaludek jsou navyklý trávit jen kaši, která vznikne po rozpuštění granulí v zaž. traktu a střeva jsou tím pádem slabší, užší a míň vodolný, pak neni divu, když takovej pes sní kousek kosti a je to fatální horror...

granule jsou pohodlí a urychlení času, je to prostě moderní doba a kdo ví, jak to bude dál, je fakt, že psí věk se prodlužuje, ale alergií přibejvá, to ovšem i u lidí, kteří granule jaksi nedlabou

pohled na psa, kterej žere z mísy vopravdický maso je nádhernej,

jinak - myspu- ANO, JE TO ŠPATNĚ, PÁČ O TOM VŠUDE MLUVĚJ. Konkr. E. je skutečně granulář. Chovatel míchal, já ne, pes byl na granulích, žádný přivařování, dodržování rad a porad přesně podle vet. Vždy jsem ale byla nucena (ale vždy důsledně dle dopor. vet.) přidávat lžíci paštik všelijakejch vyzkoušenejch různejch, přesto problémy se zažíváním stále dokola. Před několika lety jsem byla nucena změnit značku gr., protože ty naše přestali dočasně dovážet do ČR. Nakonec jsme na jinejch a pár let konečně má pes výkaly takový, jaký má mít. Sem tam to ale nebylo i tak pravý vořechový. Již delší dobu vaří psovi páníček. Tomu se stalo, že semtam pes přišel k misce a zase vodešel, ač tam kus konzervy bylo, takže řek zcela jednoznačně: Tak, a bude k těm plastovejm modelům dostávat i normální žrádlo, už toho mam dost. Vod tý doby, co tak činí (půl granulí, půl masa s trochou rejže a mrkví), pes přestal mít celoživotní chronický problémy. A navíc - žere konečně s chutí.
Jestli je to výjimka nebo v granulích skutečně neni maso, jak má bejt, kdo ví, každopádně spokojenost.
Měla jsem dříve zvířata, kterym jsem nemohla dát ani voblíznout lžičku nevim vod čeho. Měla jsem i zvířata, který mohli jíst každej den úplně něco jinýho a průjem neměli v životě ani jednou.
Měla jsem zvířata na barfu, na vařenym, na granulích a to různejch, je to individuelní.

Rozhodně je krmení štěňat a ml. psů, hl. velkejch plemen, věda. Už dlouho jsem neměla štěně a tak bych byla asi tůůůůze nerovozní a bezradná, jak ho dneska krmit.... X-)
Neexistuje jednoznačnej recept, kterej vlastně dřív existoval. A tak je to jako se všim. Možnost výběru. Vyčkání výsledku. Pravděpodobnost spokojenosti nebo výčitek. V čele se skutečností, že žijem v chemii, jíme v chemii a chemicky se tu udržujem. My i psi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 16:46 Žena myspu [276] Re: venca21
Jeej, to jsem nereagovala na tebe, spíš tak trochu na petrab, pakliže ke granulím přivařuje maso. Sice chápu, že pes jinak ke granulím ani nečuchne, ale není to přeci jen špatně? Zvlášť pro psa s citlivým zažíváním?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 13:27 Muž venca21 [79] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: myspu
Rozhodně jsem psal,že nedávám granule s masem a konzervou DOHROMADY,nejsem blbý.Dávám jí to zvlášť a jen několikrát týdně.Hlavní stravu má granule špičkové kvality a to Fitmin.Maso a konzervu dám dvakrát týdně ZVLÁŠŤ! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 08:33 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: myspu
Obecně máš pravdu. 90% psů by stravování na způsob venca21 asi odrovnalo. Ale jak psala petrab, tento pes má zřejmě silné zažívání a je na to zvyklý a prospívá. Neexistuje univerzální recept. Ale já osobně, ač mám pejska zdravého a silného, bych podobný experiment nedělal. Mám z minula velmi špatné zkušenosti i s "přilepšováním" různými jogurty a jinými dobrůtkami, které našemu pejskovi přidávala bejvalka, aby "neměl tak smutně jednostrannou stravu". Teprve když pejsek málem umřel na šílený průjem a veterinář ji seřval tak, jak by si ode mne nikdy nenechala líbit, se ukáznila... a pejsek se dožil krásných 15ti let...
Proto shrnutí mého názoru - obecně je střídání stravy nedoporučeníhodné, ale individuálně to třeba může klapat, třeba i několik let. Já ovšem bych si vybral určitý typ a toho bych se držel, za mne buď kvalitní granule (tzn. nějakou tzv. holistickou řadu) a nebo BARF.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 00:12 Žena myspu [276]
Jsem si myslela, že není zrovna ideální podávat granule s masem nebo konzervou.. Prostě buď se krmí na způsob jen maso s přílohou nebo jen granule. Jak to tedy je? Netráví pes jinak maso a jinak granule a míchání mu může způsobovat problémy? Co se mě týče krmila jsem i na způsob barf, u mlaďocha jsem ale začínala na granulích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 23:48 Muž venca21 [79] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 23:43 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: venca21
no, já se fakt nebojim ... ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 23:41 Muž venca21 [79] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
To je pravda to vím neboj se už za ta léta taky tak troch vím a sem tam jsem něco pochytil :) Já nenechávám nic náhodě a snažím se krmit dle mého nejlepšího svědomí a vědomí na hlavně zkušeností. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 23:37 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: venca21
jakmile mladej pes dospěje, projeví se, jak krmení v růstu sedlo a jak bylo kvalitní a vyvážený, někdy je výživa, nejen juniorů, velká věda, protože co deseti psůmz ulice sedne, jeden vodnese a naopak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 23:35 Muž venca21 [79] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
Nejvíce preferuji Fitmin jeví se mi jako jedny nejkvalitnější.A nyní krmím Fitmin pro kojící fenky a dodávám ji vápník,fosfor,kalcium a hořčík v jedné tabletě je to vše zahrnuté.Jmenuje se to GIOM.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 23:29 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: venca21
to se neomlouvej, to se klidně zeptej, jinak u mě je to normální, budem-li víc diskutovat, časem ti to už ani nepřijde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 23:25 Muž venca21 [79] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
Ahá tak to jo já to bral trochu jinak tak se omlouvám a díky. ahoj pac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 23:20 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: venca21
pes jen maso žrát nemůže a jen granule asi jo, ale to je samý ale ale ale, jinak nevim, co nechápeš a nevíš, co je jako co za reakci..?

píšu:

"a važ si toho, že pes je zdráv a vesel, jak ten pařez v lese a nemá problémy se zažíváním"

- píšu to proto, neb leckerej pes má různý alergie, atopie a velmi špatný zažívání, takže musí držet stálou dietu a rozhodně si nemůže prostřídat granule s masem, paštikou a konzervama, dlabat vývar, ovoce a většinu zeleniny či sejry - prostě ono "vše" a protože ty můžeš takto krmit, předpokládám, že tvůj pes je zdravj jak ta řípa!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 23:11 Muž venca21 [79] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
Nechápu,já jí to nedávám za ráz a vůbec nevím co je to za reakci.Rozhodně je to lepší než jen maso nebo jen granule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.01.2014 00:58 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: venca21
a važ si toho, že pes je zdráv a vesel, jak ten pařez v lese a nemá problémy se zažíváním
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 13:25 Muž venca21 [79] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Já střídám granule,vařené maso a zelenina,psí paštiky a konzervy,granule suché i namočené vývarem.Dávám i minimálně těstoviny a rýži.Denně jablka,pomeranč a v létě švestky hrušky,meloun.Také zeleninu papriku,okurek atd.Někdy i nějaký sýr. Prostě vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.01.2014 23:20 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
co se týče ceny, záleží na tom, čim barfuješ a kde maso kupuješ,
co se týče granulí, též krmim holist. řadou, pes ovšem prospívá od doby, kdy mu půl na půl přidáváme maso s přílohama a zeleninou, nikdo mi nevymluví, že ani ty nejlepší a nejholističtější a nejmasovitější chemický koule maj optimální množství masa
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 23:17 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: sgualdrina
sgualdrina napsala
já mám pejsky zdraví,rovný,snad i šťastný.. ;-)


vůbec nevíš, co je to za výjimečnej poklad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 16:34 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: sgualdrina
Já o barfování hodně přemýšlel, hodně se o tom bavil s kamarádkami, které barfují, přiznám se, že u mne byla velkým lákadlem cena barfování, kdy krmení dle metody BARF vyjde na polovinu než granule (i když to nemám sám spočítané, tak mi to spočítaly holky, jednou si to sám spočítám), což by bylo pro člověka, který není zrovna pracháč příjemné... ale jsem zvyklý krmit granulemi už 20 let a pejsci byli spokojení (i když nebyli moc žraví), Scottík je na granule zvyklý od mala a jedou mu velice velmi, sestra krmí jedině granulemi už 25 let a taky maximální spokojenost... nicméně největším důvodem rozhodnutí pro krmení granulemi proti BARFU byl rozhovor s mojí chovatelkou a především argument, že pro mne bude velice náročné sestavení vyváženého jídelníčku, aby měl Scotty všechny potřebné složky potravy, jak je potřebuje a jak jsou v holistických řadách granulí, které ona (a tím pádem i já) používá. Ale neříkám, že někdy v budoucnu, až bude Scotty dospělý a já budu mít více času, s metodou BARF nezačnu. Důvody pro barfování mi přijdou velice logické. Nicméně zatím krmím a budu krmit TOTW, případně uvažuji o Artemis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 14:30 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
děcka :) no já ke granulím mám stejnej názor jako petrab,ale je pravda,že krmit barfem,je časově naročný na přípravu..ja sama tím krmím,ale je pravda,že moje prac.doba je flexi a ještě navíc z domova,takže chápu,že petrab krmí granulemi..já osobně jsem granule take zakoupila,po diskuzu s chovateli ND, pac jak vsichni víte,schatz byl pořád strašně hubenej,takže jsem zkusila variantu superpremiových granulí,které by mohli pomoci,nepomochli,protoze schatz je opravdu vysoky a lehký v tipu,takze je treba mu nechat cas,vsak on se dodela..dnes uz s tím jsem smířená,dále krmím masem a všichni 3 hafani prospívají a dosud jsem žádný zdrv. problém neřešila..hlavně v tom prvním 1,5 roce života,je opravdu ten vyvážený problém všech prvků důležitý, o tom žádná, a finančně to taky není žádný žůžo labůžo ( zvlášť u těch obřích plemen)..a ono s těma granulema,každýmu psovi bohužel sedí jinačí,jak už byla řeč o prujmech a jiných zažívacích problémech,ale to už je zase u každýho psa individuální,ale to tu všichni víme..každý plemeno má jiný podmínky pro dobrej růst..já mám pejsky zdraví,rovný,snad i šťastný.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 11:41 Muž invalida [782] Re: petrab
Mě teda fascinuje že ženská pochopí na první o čem je řeč a chlap ne. Jasně že pes vydrží sám ale nemělo by to bejt pravidlo jako třeba všechny všední dny. Už o tom končím. Chce to trošku respektu k přírodě a zvířatům zvlášť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2014 22:40 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas a invalida
Mně se vůbec nelíbí tyhle dohady. Každej má nějakej názor a každej má na něj právo. Může ho sdělit a může si za nim stát, dokonce ho může i změnit a stát za novym z nějakýho důvodu ještě pevnějc než za tim předešlym.

Každej názor má tedy nějaký opodstatnění a pakliže ten můj je odlišný či většinový, mohu se snažit ho obhájit či nabídnout jeho sdílení ostatním tím, že ho logicky vysvětlím, čímž se nakonec mohu stát i zdrojem změny názoru druhého, ale je nesmysl rovnou říkat, že jen můj je nejlepší. Třeba je, ale ten, kdo ho nesdílí, k tomu má jistě nějaký důvod.

Cos se týče mý reakce "že by", spíš jsem tím trošku s nadsázkou chtěla říct, že jeden o koze a druhý o voze. Já odpověděla na to, proč krmim psa granulema, i když je považuju né zrovna za přirozenou a zdravou věc. Je to proto, že jsem od rána do večera pryč a když přilítnu z práce, bohužel ještě psovi vařit, tak žere až někdy v noci. Takže sice něco lehce ukuchtim na přilepšenou, ale rychlejí je pro mě sypat chemický koule do misky. Za to se hluboce stydím, protože jde navíc i o mou pohodlnost. Invalida reagoval zcela na něco jinýho, nikoliv na granule, ale na dobu, kdy nejsem se psem a to zcela správně, protože je to půl dne a já nenapsala, že po celu tuto dobu pes rozhodně není sám. Takže moje "že by" v podstatě znamenalo "jasně, vo tom neni pochyb" i když s trochou mý známý ironie, takže celkem k nepoznání.

Jinak, co se týče konkr. doby, ať už tý, co jsem uvedla, tak klas. pracovní, dovolim si opět napsat názor můj, který je tedy rovněž u mne všeobecně znám jako ten granulí.

Psa si pořizuju jen tehdy, mám-li na něj čas, resp. jsem-li po celou dobu jeho života schopna mmj. zajistit to, aby byl pokud možno sám jen minimálně. Pakliže to zajistit nemohu, psa si nepořizuju a případně si pořídím jiný zvíře, který není zvířetem smečkovým , či si pořídím psů vícero, abych tento smečkový pud zachovala.

Os. se domnívám, že pes by měl být sám jen výjimečně na pár hodin a argument, že to by pak nikdo nemoh mít psa, protože všichni dělaj, pro mne neexistuje (aspoň by bylo psů málo a věčně by se na kšeft nemnožili).

Takže v době mý rachoty, abych to konkretizovala, je pes s ostatníni členy naší smečky, aby sám bejt nemusel a všichni to považujeme za naši povinnost vůči němu!! Povinnost a naprostou samozřejmost, vo který se nemluví. Nemůže-li fungovat jeden, musí tedy fungovat jinej. Jinak bychom si psa nikdy nepořídili. Jestliže nastane doba, kdy bychom toto nemohli zaručit, psa mít už nebudeme. Dokud ho máme, nediskutujeme o tom.
Pakliže je pes zavřenej doma mnoho hodin denně sám, navíc v bytě, sice samozřejmě nechcípne patrně, nezbyde mu, než prostě doma zůstat, ale rozhodně to není dobře. Navíc čím je starší, tím častěji potřebuje vyprázdnění a můj názor je, že nemůže-li si pes ulevit, kdy sám potřebuje, je povinností jeho majitele mu to umožnit (jestli musím uvést nějakou dobu, tak třeba max. po 6 hodinách a to je až až až!!!), tedy to nějak zajistit. To, že zdravej mladej pes "vydrží" 12, ale třeba i 24 hodin neznamená, že to dopustim.

To, že pes nikoliv prospí ( pakliže není zcela starý či úplné štěěn), ale probdí většinu času, když nemá žádnou možnost nějakých aktivit a práce, je fakt, co má jako asi dělat, neznamená to ale, že je to přirozený a normální.

Takže i kdybych se po tom, co se vrátim z rachoty za půl dne psovi věnovala nonstop, přesto bych nebyla spokojená, minimálně proto, že i samotář introvert si dojde na záchod, kdy má potřebu a nečeká na to, až mu to někdo laskavě dovolí.

Takže třebas já vidím delší pracovní dobu jako obrovský problém pro psa (a jeho zažívání a vnitřní orgány), ačkoliv je to zcela běžná realita.
Neznamená to ale, že se nebudu kámošit třeba se sousedkou, která je sama a psa má doma zavřenýho vod rána do večera. Jen mi je psa dost líto. Nic víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 22:27 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: invalida
Tak si příště přečti, na co reaguješ! Reagoval jsi na příspěvek petrab, v němž mi vysvětluje, proč svého psa krmí granulema. A aniž bys věděl, na co reaguješ, napíšeš pro sebe zcela typicky odsuzující prohlášení, že je to pro psa nevyhovující! Kdyby se psalo o štěňatech, bylo by to něco jiného, ale tady jde o dospělého, už staršího psa! A zrovna ty se tu moc neoháněj tím, že někdo nesmí mít jiný názor. Ty, který má vždy pravdu a nikdo jiný nemá právo na názor! Přečti si příště, na co reaguješ, a nepruď. Děkuji a končím, na tvé řeči je opravdu zbytečné reagovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 21:11 Muž invalida [782] Re: Libas
Pes sice jako šelma může spát i 20 hodin...také však štve kořist i několik kilometrů a v některých případech i několik dní. A hlavně se štěně narodí s razítkem na původ a zlatým obojkem. Poznámka o někom jiným ve službě byla nečitelná? Je to tady o mladým psovi takže 13 hodin je moc! Ale mít jinej názor se nesmí! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 20:50 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: invalida
Ač jsem se před časem rozhodl, že na příspěvky tohoto uživatele nebudu reagovat, na tohle reagovat musím. Nechám stranou názor uživatele na granule či na zdravou výživu, to je jeho věc. Ale musel jsem reagovat na toto: Odchod do rachoty 6:30, příchod z rachoty 19:30 ....
Tohle je pro psa nevyhovující...není li v tý době někdo jinej ve službě.
K uživatelovým znalostem psů se nebudu vyjadřovat. Rád bych zde však připomněl, že pes je šelma, která i v přírodě, v době kdy nejí nebo neloví, většinu dne prospí. Ač se od sebe jednotlivá plemena psů liší svým temperamentem, přesto se dá říct, že psi obecně prospí 16-20 hodin denně, starší psi i 22 hodin. Proto není až takový problém, pokud někdo chodí do práce a pes je doma 13 hodin sám, pokud je ostatní čas rozvržen tak, aby pes měl splněny všechny své potřeby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 14:00 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: invalida
coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 21:28 Muž invalida [782] Re: petrab
No mý čoklici by to nevyhovovalo....ale je bez lejster, tudíž neprůkaznej vzorek stydim smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:48 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: invalida
invalida napsal: Odchod do rachoty 6:30, příchod z rachoty 19:30 ....

Tohle je pro psa nevyhovující...není li v tý době někdo jinej ve službě.

že by?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   04.01.2014 12:56 Muž invalida [782]
Odchod do rachoty 6:30, příchod z rachoty 19:30 ....

Tohle je pro psa nevyhovující...není li v tý době někdo jinej ve službě.
A ty levnější granule? Granule jsou jako všechno, šmejd, menší šmejd, celkem ucházející....a zbytečně drahej příplatek za značku. Ale není pravda že pes sežere (když má možnost) levnějších granulí míň. Když si dám vařený neošizený jídlo tak běhám celý odpoledne po lese a nemám pocit hladu. Když si naopak koupím (oslazenou mouku) pod moderním názvem cereálie a eště uvěřím nápisu že je to zdravý tak budu brzo hladovej a utahanej. A pes taky.
Neznáte ten pocit..já bych si něco dal? Ta chuť je to co nám našeptává tělo co nám chybí. A granule nám buď daj nebo nedaj vyváženou.... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.01.2014 14:06 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
Libas napsal: Snad jsem to teď už napsal trošku srozumitelněji.
zcela:

Libas napsal:tvůj příspěvek jsem tentokrát moc nepochopil
to je u mě normální

Libas napsal: jakej je ten tvůj jedinej názor na to vše.
petrab napsala: považuju je za budoucí záhubu psů

Libas napsal:
Máš jednoznačně blbej názor na granule, ale krmíš jimi. Proč?

odchod do rachoty 6:30, příchod z rachoty 19:30
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2014 09:02 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Nevím, možná jsem se špatně vyjádřil... ale přiznám se, že tvůj příspěvek jsem tentokrát moc nepochopil.
Když řekneš A, měla bys říct i B. Máš jednoznačně blbej názor na granule, ale krmíš jimi. Proč? Také nerozumím, co má společného záhuba psů, celosvětová cena masa a 15kg pytel za 1500 a už vůbec nevím, jakej je ten tvůj jedinej názor na to vše.
S kvalitní stravou v době růstu rozhodně souhlasím, ale proč psát stylem chytré horákyně? Místo "méně znamená více a více znamená méně a to ruku v ruce!!!" se dalo napsat např.: "Je potřeba si pohlídat vyváženost stravy a poměr prvků". Kdo tomu nerozumí, neměl by mít štěně, a pokud ho má, měl by rychle svoje mezery doplnit, pokud chce mít zdravé štěně, protože nadbytek, nedostatek a hlavně špatný poměr některých základních prvků ve stravě štěněte mu může způsobit problémy na celý život.
Ke zmínce o kvalitně krmeném štěněti - napsala jsi jinými slovy totéž, co já.
A s těmi levnými granulemi (o nejlevnějších nepíšu, tím snad nikdo, kdo sem chodí, nekrmí) jsem to myslel tak, že krmná dávka levnějších granulí je dejme tomu 300g pro štěně určitého věku a váhy a u tzv. holistických řad granulí je to 225g. Bude-li tedy někdo krmit doporučenou dávkou krmiva levnějšího, bude krmit dráž než já, který krmím doporučenou dávkou TOTW.
Snad jsem to teď už napsal trošku srozumitelněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 22:46 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: oba kucí Libas + hunter
se mnou moc o granulích,Libas, byť jima krmim víc či míň, nekonverzuj, mam na ně jednoznačně blbej názor a považuju je za budoucí záhubu psů, vzhledem k celosvětový ceně masa mám názor na 15kg pytel za 1500 jeden jedinej, navíc jsem o granulích nějak moc nemluvila,

když se koukám níž, hovořim o kvalitní stravě v době růstu, né o granulích, prostě celkově o vyváženým žrádlu, který nemá ničeho nadbytek (nutno zmínit třeba vápník) a ani nedostatek, pakliže se jedná o psa velkýho plemene, né-li vobřího, tak to mám nastavený zcela nekompromisně a bez komentáře, celkově to hodně zkomplikuju : "méně znamená více a více znamená méně a to ruku v ruce!!!"

nakonec jen zmínka o kvalitně krmeným štěněti, který může onemocnět - to jistě, ale kdyby takový štěně bylo krmený eště k tomu blbě, tak potěš Pánbů....

a jen k těm nejlevnějším granulím - nevěř tomu, že ti, co je kupují snad psům dávají víc, aby vyvážili maso a jestli, pak max. výjimka potvrzuje pravidlo

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 17:27 Muž hunter [30]
No, tak keby som zarábal vyzeralo by to inak, dávam im aj chrupavky a pod. Akurát že prakticky žiadnym granuliam sa nedá veriť, na niektoré super granule ti môže pes zareagovať hnačkou. Neviem, snažím sa ich kŕmiť v rámci možností čo najlepšie. Mäso keď tak kuracie, alebo kuracie trupy, krídla, stehná, hlavy, aj ryby dávam občas, hovädzie maso. Väčšinou to miešam s ryžou, ovsenými vločkami, pomenej cestovinou. A pridávam ešte zeleninu ako mrkvu, šalát, ... nemyslím si že Fitmin sú až také hrozné, keď sa to tak vezme Royalky sa prakticky vyrábajú v Poľsku ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 14:12 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Jo, a ještě k těm "levným" a "drahým" granulím - nedávno jsem si jen tak sám pro sebe pro zábavu počítal, kolik by mne vyšlo, kdybych Scottíka krmil granulemi Fitmin puppy, kterými krmí svou čubičku jedna mladá majitelka štěňátka na doporučení chovatele, a zjistil jsem zajímavou věc - pytel granulí je sice o necelých 300,-Kč levnější než pytel mých vysoce kvalitních granulí TOTW losos puppy, ale denní dávka vyjde na stejno, protože TOTW jsou granule pro psy a ne pro slepice, a tak se jich dává méně. Zajímavé zjištění. Takže nakonec ti, kdo krmí levnýma granulema zaplatí za granule stejně jako my, co krmíme kvalitníma. Kupují totiž granule mnohem častěji, neboť jich musí dávat o hodně víc, protože to je samá pšenice, kukuřice a soja a poctivého masa tam nenajdeš. A pes je přeci jen masožravec a ne slepice.
Ale to je jen taková úvaha na okraj, jen čistě hrátka mého matematicky založeného mozku. Já bych totiž ty kvalitní granule kupoval i dál, i kdyby byly dražší než ty šunty ze zrní, a to přesně proto, co píšeš - kvalitní strava je základ pro zdravý vývoj štěněte a když se vrátím k financím, tak ušetří majiteli spousty peněz za veterináře, protože nekrmí pšenicí, sojou a dalšími alergeny a je tedy mnohem menší pravděpodobnost vzniku alergií a dalších nemocí.... bohužel, daleko nižší pravděpodobnost neznamená nulová pravděpodobnost a tak se může stát, že i kvalitně krmené štěně, kterému dáme naprosto vše, co potřebuje, nám může onemocnět... to je holt příroda. Ale pokud tomu mohu jakkoliv předejít, snažím se o to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 14:07 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Já jen doplním - do toho sulcu (u nás se tomu říká "kote") přidej ještě vepřové kůže a nechej v tom všechny chrupavky z nožek - vyhoď opravdu jen kosti. A můžeš v tom povařit i třeba srdíčko, jazyk nebo jiné levné maso a budeš mít skutečně kvalitní žrádlo za pár kaček. A já bych nechal pejskům i ten tuk, potřebují taky nějakou energii, nejen samou bílkovinu ano
Což mi připomnělo, že bych si měl někdy "kote" taky uvařit. Ne pro Scottyho, ale pro sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.12.2013 13:07 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: hunter
želatina je v různejch formách (vše v podstatě na jedno brdo), určitě najdeš i levnější, jinak přírodní želatinu můžeš hafanům dopřávat pravidelně - udělej sulc z vepřových nožiček (bez soli), ty dáš vařit na několik hodin, až se úplně kostičky oddělí (spolu se zeleninou do měkka ke konci), pak vybereš kosti, zeleninu rozmačkáš, necháš zchladit, odstraníš tuk, kterej ti zůstane nahoře a pak jen kus ukrojíš a dobrou chuť (a pro sebe si můžeš před zchlazením kousek osolit a udělat si i mňamku pro sebe)

p.s. jinak co se týče výživy v době růstu psů, co vrazíš do štěněte a mladýho psa, mnohonásobně se ti v budoucnu vrátí, takže jestli to jen trochu jde, v prvním roce se snaž šetřit na krmivu co nejmíň ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 12:38 Muž hunter [30] Re: petrab
áno, skúsim tú želatinu, kŕmim ich nie veľmi kvalitne, ale tak financie dáko nemám, a v útulku by aj tak takú starostlivosť nemali. Granule majú Fitmin a Dog chow, takže tak. Dávam im ešte mäso, ryžu, cestoviny, a potom občas nejaké zvyšky a podobne. Plus občas pridávam Roboran.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 12:36 Muž hunter [30] Re: invalida
jasné :) len ma štve že jej tak padajú a stavajú sa a neviem čím to je, takto som šteňa ešte nemal, tak som sa chcel spýtať :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2013 23:06 Muž invalida [782]
Nechci to zlehčovat ale nic bych neznásilňoval....Pes i člověk má i jinou hodnotu než správný postavení. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 21:43 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: hunter
myslíš tohoto pejska? hafici.net/fotogalerie.php… , zkus přidat želatinu, nech to osudu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 19:33 Muž hunter [30]
Zdravím, nechcem zakladať nič nové, tak sa spýtam tu, čo také špeciálne by som mohol dať šteňaťu aby sa mu spevnilo postavenie uší ? Hovorím o Ele. Keď bola malá tak sa jej uši postavili, potom jej uplne spadli, potom sa zase postavili, teraz ich má hore, ale niesú dosť pevné, občas jej to padá a pod. tak keď je niečo čo by mohla zjesť na podporu, alebo jej uši zlepiť ? Neviem. ďakujem za rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.11.2012 15:16 Žena Eviík [45] - TeriéřiRe: petrab
No neviděla sem jeho předky ale děkuji za odpověd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.11.2012 11:33 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Asdínek
Jestli myslíš Tvýho Cézara, pak nereálný vzrůst může být - nemá papíry, může mít v předcích jakéhokoliv velkého psa. Uvádíš, že se pes narodil před rokem, pak by údobí nejrychlejšího růstu měl mít za sebou. Větší plemena skutečně v určité kratší době rostou "před očima" - ráno se probudíš a vidíš, že pes je zase větší!!!!
V roce se růst zpomaluje, ale pes postupně ještě do věku 2-4 let mohutní.
V podstatě v 10ti měsících má 70-80% váhy.

Co se týče nežravosti granulí, spousta lidí s tím má problém (mám to za sebou!). Veterinář doporučí určité "zdravé" granule a pes je nechce. Čím "kvalitnější" granule, tím horší chutnost (kterou způsobuje mmj. koření a sůl). Pakliže je pes jinak zdráv, nutno "vydržať" aspoň do 18ti měsíců, pak možno lehce polevit.

Zkus psovi podávat menší množství jídla vícekrát denně či po 10ti min. odebrat a už nic nedat. Zkus po konzultaci s veterinářem použít třebas pangamin či jiný vitamín z řady B, který podporuje chuť k jídlu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 17:37 Žena Eviík [45] - Teriéři – HMM
No petrabu jábych stim také souhlasila!!§Ale potřebuju pomoc náš pes strašně rychle roste až je to nereálné a vůbec se mu nechce žrát granule které mu předepsaly na zdravou výživu ani ty naše pomocte my
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.11.2012 15:26 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
V poslední době stále častěji slyším od dlouholetých chovatelů psů velkých plemen jediný názor - bacha na přespřílišnou výživu velkejch psů v růstu. Střídmost! Rozum! Opatrnost! Žádný super luxusní granule pro štěňata velkejch plemen a přídavky Calcigelů, tvarohů, sejrů apod! Opatrně s vápníkem, fosforem, vitamínem D a bílkovinama. Ale dostatečně s chondroprotektivama a kolagenem.
"Každej pes má geneticky předurčeno, jak bude velký. Vyčkej, člověče, ať Ti roste pomalu. Do svý vejšky vyroste! Udělej všechno pro to, aby to nebylo hrrrr!"

Když se nad tím zamyslím, zcela vše - dle mých letitých zkušeností - hovoří pro to, abych s tím zcela souhlasila.
A co Vy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 14:01 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: vojpesta
Rozhodně bych želatinou ládovala zas

;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 13:12 Žena vojpesta [208] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
Péťo díky moc takže opět tvá odpověď super myslím že zkušeností máš moc a moc a ráda je od tebe vyslechnu.S pamlsky se snažím opravdu šetřit frolík dělím na 6 dílů
takže snad v poho piškoty jí dávám vyjimečně ona je chlemták a dusí se s nimi.na cvičení
používám jako odměnu vařená srdíčka nebo žaludky na pidi kousky.jen u prvního psa jsem ládovala gelakan a stejně na stará kolena tahal zadní nohy ale je fakt že až tak ve 12,5
letech.je fakt že jsem na Jessicu jak ostříž a pořád manžela a děti peskuju prostě šáhlá pejskařka.děkuji moc a přeji krásný víkend palec :)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Výživa • Zobrazeno 424x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/466-krmeni-mladochu-vzhuru-ke-zdravi