Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Letadlo

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Sporty, aktivity, akce pro psy 

+ přidat příspěvek
Letadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2016 17:15 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
mně by zajímalo např., zda-li někdo monitoruje tyto staré info celosvětově
zpravy.aktualne.cz/…

sem tam se to dočtu jen v časopise Letectví, jak bezdůvodně opět uhynul někde za letu nějaký pes, patrně kvůli změně tlaku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2016 17:15 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
dtto
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.12.2016 07:15 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: RobinHudec
No, ono hodně záleží na povaze psa. S jemnějším psem, pokud nesmí být přímo se mnou v kabině letadla, bych asi letecky necestoval. Nemám osobní zkušenost, ale kamarádka letěla se svým psem, stafíkem velmi vyrovnané povahy. Chtěla spojit výstavy a dovolenou a rozhodla se letět. Letecká společnost měla krásné řeči o zkušenostech s přepravou zvířat. Kamarádka zakoupila zcela novou kenelu, aby splňovala podmínky letecké společnosti. Na letišti v cílové zemi jí předali rozbitou kenelu a v ní zcela vystresovaného psa. Nejen že nebyl ve stavu zúčastnit se výstav, ale dávala ho psychicky dohromady po celou dovolenou, aby mohl vůbec nějak fungovat. Na nějaký let zpět nebylo vůbec pomyšlení, musel pro ni přijet přítel autem, aby dojeli domů, a pes se z tohoto zážitku dostával skoro rok.
Já bych se psem letecky necestoval, pokud by nešlo například o vystěhování do jiné země. Na dovolenou nikdy. On problém není s letem (pokud nedojde k poruše a není nutno vypustit vzduch nebo přestat topit v prostoru pro zavazadla - pak pomřou všechna zvířata, co v letadle letí, a za to letecká společnost nenese zodpovědnost), problém je s personálem, který na letištích odbavuje zavazadla. U nás tuto práci dělají průměrně vzdělaní a zodpovědní lidé, v chudých zemích spíše nadprůměrně kvalifikovaní zaměstnanci, v bohatých zemích spodina. A jelikož spodina často vyznává radikální formy islámu, který nenávidí psy, proto úmyslně s kenelama hází, kopou do nich, zvířata úmyslně dráždí a trápí a podobně.
Navíc můj pes nemá rád teplo ani moře, proto jej neberu ani třeba na dovolenou do Chorvatska. On je zvyklý cestovat, po výstavách máme najety desítky tisíc kilometrů, ale na dovolenou jezdím sám. Pro psa mám vždy zajištěno hlídání u někoho, komu věřím a o kom vím, že psovi dokáže poskytnout stejnou péči, jakou mu poskytnu já. Taková dovolená je pro něj lepší než aby se trápil někde v horku u moře, které nemá rád. Mně je sice trochu smutno, ale vím, že pro něj to je tak lepší.
Omlouvám se za poněkud dlouhý příspěvek. Je to jen zkušenost mé kamarádky a je to důvod, proč se psem nelétám na dovolenou.
PS: Abych nebyl úplně negativní. Mám kamarádku žijící ve Švédsku a ta běžně vozí psy do nebo z Česka letecky. Ani v Česku, ani ve Švédsku nejsou nejmenší problémy, psi jsou vždy v pořádku a ve výborné kondici. Takže vždy záleží jen na lidech, jak se ke psům kde chovají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2016 22:23 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: RobinHudec
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2016 11:13 RobinHudec Re: petrab
Děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.12.2016 00:29 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: RobinHudec
každá letecká společnost podá podrobné info,
něco zde www.letuska.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2016 22:53 RobinHudec – Cestování se psem
Zdravím přátelé, přemýšlím že bych toto jaro vycestoval letecky i s pejskem, bohužel niky necestoval, proto nevím, jak se k tomu postaví. Co by mně ale velmi zajímalo je, jak probíhá odbavení, případně celý proces letu.

V tomto článku: www.etravel.cz/… jsem nalezl informaci, že přeprava na palubě je možná pouze do váhy 8kg i s přepravkou, což se bohužel nevejdeme, ale také se tam mimojiné uvádí, že to může být u různých společností jiné, máte osobní zkušenost? Případně s letem kam a s kým?

Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 20:50 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 20:49 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Letadlo
Fotka k příspěvku Cestujete se psem letadlem? S malým? S velkým? Jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak cestu pes zvládá?
Jaké hrozí nebezpečí?
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 67x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/470-letadlo