Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Americký stafordširský terier

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Literatura 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Americký stafordširský terier
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 18:03 ZanetkaWG Re: Alda
Ahoj, máme doma fenečku AST. Do bytu se určitě hodí, ale cca do dvou let je třeba počítat s tím, že pokud bude v době vaší nepřítomnosti doma sám a bude mít přístup k nábytku - zničí na co přijde (postupem - z nudy). Než ho necháte doma samotného, je nutné ho předtím dostatečně unavit aby spal, ale to určitě není lehký úkol, čím bude větší, tím náročnější :) Další vairanta je mít na něj klec, ale nechávat ho tam 12 hodin určitě není to pravé. AST je schopný respektovat více pánů, pokud žije v jedné domácnosti, ale samozřejmě bude jednoho z vás poslouchat o něco více - toho, kdo s ním bude trávit více času a cvičit ho. Je třeba být důsledný při výchově od malička a důležitou součástí je správná socializace jak s lidmi tak ostatními psy. Pokud nemáte zkušenosti s výchovou psa, doporučuji koupit fenku - i když ani to není zárukou, že nebude příliš temperamentní. Výchova AST stojí spoustu času a sil, je potřeba se mu značně intenzivně věnovat minimálně 1,5 roku, než bude mít po pubertě. Pokud máte spoustu volného času a jste ochotni ho trávit se psem venku(i v zimě) a máte energii na jeho výchovu, není problém si jako prvního psa pořídit AST - ale stojí to dost úsilí (nechci vás odrazovat, dle mého je to nejlepší plemeno na světě :) ), jen aby jste měl představu co od toho očekávat. Pokud budete chtít vědět nějaké info, napište mi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2015 18:20 Alda – pořídit X nepořídit
Zdravím všechny chovatele. Nejprve se představím, je mi 29 let, bydlím v bytě 2kk s přítelkyní a zvažujeme, že si pořídíme ASTa. Docela mě překvapilo, že toto plemeno je do bytu doporučováno, ale nevím, jestli mu nebude 45 m2 málo.
Osobně jsem psa nikdy neměl, přítelkyně dříve jednoho oříška ve společné domácnosti. Uvědomuju si, co je to za rasu a rozhodně nechci podceňovat výchovu a hodlám ho cvičit k poslušnosti pod dohledem zkušenějšího kynologa. Chtěl bych slyšet od někoho, kdo má s tímto plemenem zkušenosti jestli je dobrý nápad jako prvního psa pořizovat právě AST, když nemáme ani jeden z nás valné zkušenosti s výchovou psa.
Druhá věc co by mě v téhle souvislosti zajímala je, jestli je AST schopný respektovat oba pány. Pracujeme s partnerkou na dvanáctihodinové směny (někdy i déle), takže nebude výjimka, že se psem bude během dne jen jeden z nás, pakliže vůbec. Dost se fixují na svého pána, jak jsem se zatím dočetl. Nerad bych, aby se zafixoval primárně jen na jednoho z nás a toho druhého neposlouchal.
Předem děkuju za vaše odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 20:08 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
a jak jsem ti to jako měla kam vložit, když to nejde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 22:41 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Jen bych rád upozornil, že na fotce není amstaf, ale stafík, aby to někoho nezmýlilo. smich Jinak je to ale ten naprosto nejúžasnější pes, jakého jsem za svůj život poznal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 21:31 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
Fotka k příspěvku :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 17:25 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
Libas napsal: Jasně. Takže opět starý boj. Zase nenávist proti určitým plemenům. Přitom jmenovaná plemena člověka napadnou minimálně, nejvíce úmrtí lidí mají na svědomí plemena, která ve tvém žebříčku jaksi chybí - NO, rotvajleři a dobrmani, kteří na zabíjení lidí byli cíleně vyšlechtěni. Na rozdíl od bull plemen, která byla vyšlechtěna na naprosto jiné věci než je útok na člověka a mnoho z nich má tak skvělou povahu právě proto, že v historii byli tito psi za jakoukoliv agresi vůči člověku ihned zabíjeni, proto se jejich agresivní gen nemohl šířit. Pokud se nepletu, např. u NO to bylo přesně naopak - čím agresivnější pes, tím více ceněný a tím více štěňat se po něm dělalo, aby se jeho "cenné geny" zachovaly do dalších generací.


jaká nenávist vůči určitým plemenům??? (mmch. nejvíc nenávisti jsem za svůj život zažila vůči NO, když už, kerejch je všude jak máku, papírovejch, nepapírovejch, kříženců, nevychovanejch, na každym druhym řetěze přivázanejch , nejlevnějc poříditelnejch,...)

diskuze na téma vo voze a vo koze mě už nebere, i když tomu bejvávalo jinak, tohle tady snad neřešíme, a už vůbec ne nějakej boj psů s lidma, vodkaz jsem poslala z důvodu vysvětlení pojmu bojový plemeno, který, ať se to někomu líbí a nebo ne, z lidskýho slovníku nevymizí, prostě plemeno, který je dominantní vůči vostatním psům, vo což se lidi při jeho vývoji snažili, nikdo nemluví vo agresi, nýbrž vo dominanci a touze vyhrávat v "boji" s jinýma zvířatama, nikoliv s lidma (!)

seznam plemen v uvedenym vodkazu jsou rasy, který potřebují specif. výchovu a přístup a tedy nejsou rozhodně doporučovaný laikům, pakliže si je tito poříděj, jsou to právě voni, kdo neblahou reklamu určitým rasám předváděj

neni přeci, bože, řeč vo nějakých lidských úmrtích kvůli napadení člověka psem, kde vévodí hlavně NO, kterejch je po celym světě nejvíc, jde o povahu zvířat, jejich sílu, specifika výchovy a bezpečnost jinejch zvířat na veřejnosti před těma, kdož si ty svý neuměj vychovat a hlavně zajistit!

mmch. jsem ten vodkaz poslala na základě Tvý poznámky: Libas napsal: Nepochopil jsem zcela konec tvého příspěvku. Nevím, co je podle tebe bojové plemeno a né kvůli tomu, že by se měli lidi bát nějakýho boje s nějakýma psama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 15:39 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kinder
Souhlas. V 99,99% případů je za pokousáním člověk, a troufnu si tvrdit (i když statistiky na to nemám), že zhruba v polovině případů to je ten pokousaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.02.2015 10:47 Žena kinder [350] - Jack russell teriér – Bojové plemeno
Jako bojové plemeno jsem měl na mysli např. rotvajlera, ale dočetla jsem toto:V současné době existují ve společnosti spolky snažící se zakázat tzv. bojová plemena, mezi které řadí i rotvajlery. Označení je zavádějící, jelikož pes nikdy nebyl šlechtěn pro boj a povahově se řadí mezi nejklidnější plemena.
Proto jsem nechtěla zmiňovat konkrétní rasu. Ale bylo to myšleno tak, že jako začátečních bych si takového psa určitě nepořídila, protože pokud nezvládnete výcvik a pes vás bude mít na háku tak je to docela průser. Nejenže váhou a velikostí, kdyby chtěl a rozběhnul se za někým,tak nevím zda bych ho uržela, nejpíš ne.Možná bych na procházkách furt vlála za nim:-D A taky z takových plemen a větších psů mám poměrně respekt, ačkoliv ve většině případů jsou klidnější a ne tak agresivní jak psi malí.....Ale je to jinej pocit když vidíte agresivního 50kg psa než malýho oříška:-D Nemluvě o tom kdyby se svalil a nechtěl jít dál, tak s nim nejspíš ani nehnu.
Když pes někoho pokousá a podobně, tak to není o tom, že by byl agresivní, ale že měl špatnej výcvik nebo ho někdo vyprovokoval.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 09:15 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Jasně. Takže opět starý boj. Zase nenávist proti určitým plemenům. Přitom jmenovaná plemena člověka napadnou minimálně, nejvíce úmrtí lidí mají na svědomí plemena, která ve tvém žebříčku jaksi chybí - NO, rotvajleři a dobrmani, kteří na zabíjení lidí byli cíleně vyšlechtěni. Na rozdíl od bull plemen, která byla vyšlechtěna na naprosto jiné věci než je útok na člověka a mnoho z nich má tak skvělou povahu právě proto, že v historii byli tito psi za jakoukoliv agresi vůči člověku ihned zabíjeni, proto se jejich agresivní gen nemohl šířit. Pokud se nepletu, např. u NO to bylo přesně naopak - čím agresivnější pes, tím více ceněný a tím více štěňat se po něm dělalo, aby se jeho "cenné geny" zachovaly do dalších generací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 00:21 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
myslím, že celkem všichni víme, co pojmem bojové plemeno lidi myslí
www.pejskar.cz/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2015 19:34 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kinder
Vzala jsi to za správný konec. Věnovala jsi svému psovi to, co nejvíc potřebuje - hodně času, energie a lásky. Nebylo ti zatěžko se učit, jak s ním pracovat. A to je taky moc důležité. Jen je třeba si uvědomit, že máš za sebou první krok. Teď je třeba prožít ve zdraví pubertu a věnovat se pejskovi se stejnou intenzitou. Oni teriéři jsou tvrdohlaví celý život a minimálně první polovinu, spíše však dvě třetiny života jsou nadprůměrně živí, mají spoustu energie a tu je potřeba vybít :-)
Nepochopil jsem zcela konec tvého příspěvku. Nevím, co je podle tebe bojové plemeno. Podle mne ale každý, kdo zvládne teriéra, dokáže zvládnout jakékoliv jiné náročnější plemeno, včetně např. borderkolie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 19:25 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Znovu jsem si přečetl svůj příspěvek a zjistil jsem, že jsem se málo věnoval tomu začátečníkovi, pospíchaje podotknout tu důležitou informaci, že amstaf je nevhodný k file. Jsem rád, že mne petrab doplnila, naprosto souhlasím s tím, že pokud chce začátečník amstafa, mělo by jít o:
petrab napsala: ... ... velmi důsledného, rozumného a hodně poučeného začátečníka Jen bych k tomu podotknul ještě jedno - zároveň si musí být vědom, že amstaf vyžaduje od majitele více práce ve smyslu, že je potřeba s ním hodně pracovat - nestačí mu hodinová procházka, nestačí mu dvě hodiny běhat u kola, potřebuje různorodou aktivitu, aby unavil tělo a hlavně hlavu. Pak je to spokojený pes a je spokojený i majitel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2015 10:04 Žena kinder [350] - Jack russell teriér – Začátečník
Jenže ono je to těžké, jak píšete to není pejsek pro začátečník. Vím, že jsem se s tím taky setkala u Jack Russelů se to taky říká i píše v knihách. Že to jsou těžko ovladatelní psi, hlavně kvůli tomu jaký to jsou paličáci atd. Jenže tohle plemeno jsme si zamilovala a hrozně dlouho jsem ho chtěla už kvůli jejich energičnosti, elánu, prostě všim:-) Taky mě odrazovalo to, že vlastního psa, kterého bych cvičila sem nikdy neměla. Tak jsem stále přemýšlela.
Jenže kdy se člověk stane "pokročilým" když bude mít předtím jednoho, dva, tři psi??A pak až si koupí svou vysněnou rasu a předtím si tedy pořídí nějaké plemeno, aby se stal pokročilým? Jenže pejsek je otázka na několik let.....
A ono taky někdo kdo psi necvičí má je jen u baráku na hlídání, dá jim nažrat pomazlí se naučí je pár povelů si tedy nemyslím, že by byl nějak extra zkušený chovatel.
No tak já jsem se nakonec rozhodla tohle plemeno si pořídit i přes to riziko, že nejsem zkušený pejskař. No a myslím si, že to zatím zvládáme naprosto dobře. Já tedy měla čas se pejskovi ze začátku hooodně věnovat, protože jsem studovala VŠ a měla jsem jen dva,tři dny školy a zbytek týdne volno. Cvičili jsme hodně doma, pak jsem začala chodit na cvičák a hodně rad mi dali i tady na fóru.
Myslím si, že také záleží hodně na povaze psa (jako jedince). Přítele kolega měl taky jack russela a ten jim prej utíkal z baráku, byl to tulák až ho nakonec přejelo auto :-( Ten náš i když jdeme někde v lese na louce tak se vzdálí,ale furt si nás hlídá a jen co nás nevidí, tak nás hledá a běží za náma.
Samozřejmě výcvik nemáme u konce stále učíme jak nové kousky pro zábavu, tak poslušnost a až bude hezky tak zas šup na cvičák (musíme se pořádně naučit přivolání, když ho rozptyluje jiný pes na kterého štěká, nebo na některé lidi atd.).
Tím chci jen říct, že já toho nelituji a myslím, že jsem udělala správně. Určitě bych si teda netroufla jako začátečník si vzít nějaké bojové plemeno a asi už dospělého psa, ty se přeci jen učí hůř. Jde o to kolik do toho člověk chce investovat času a na co si myslí, že má. A hlavně při výcviku důslednost.
Jak správně napsala Pertrab :velmi důsledného, rozumného a hodně poučeného začátečníka palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.01.2015 21:47 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: NIkola
já si myslím, že to není pejsek pro začátečníka a když, tak jedině pro velmi důsledného, rozumného a hodně poučeného začátečníka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 21:35 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: NIkola
Já bych nesouhlasil s tím, že to není pes pro začátečníka. Pro poučeného začátečníka, který si o plemeni zjistil co nejvíc informací a našel si kvalitní chovku, kde chovatel je ochoten kdykoliv majiteli svých odchovánků poradit, je tento pes vhodný jako kdekterý jiný. U amstafa je nutno věnovat především hodně času základní výchově a socializaci, ale to za pomoci dobré socializační školky zvládne i začátečník. Nicméně nevím, jestli by jakýkoliv dobrý chovatel amstafů či jiných podobných psů byl ochoten prodat štěně někomu, kdo má brazilskou filu. To si neumím představit. Neumím si také představit, jak se brazilská fila chová ke kříženci mastifa a boloňáka (a popravdě si neumím představit ani takového křížence), ale asi bych se opravdu hodně bál toho, co by fila udělala s amstafem. Já bych o takové kombinaci neuvažoval ani omylem a jako chovatel jakéhokoliv bull plemene bych vám nikdy štěně neprodal a nedoporučuji podobnou kombinaci zkoušet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 19:51 Žena 111muf [1119] - Společenská plemena
Má kolegyně z práce měla také obavy ale pejska moc chtěli. Vyřešili to tak, že si našli chovnou stanici poblíž svého bydliště a pravidelně se s paní majitelkou schází, radí, venčí a získávají tak nové a nové informace a zkušenosti. Určitě se pro začátečníka vyplatí být v kontaktu se zkušenými chovateli a pravidelně se scházet.
Podle mě to není pejsek pro začátečníka, ale pokud jej opravdu tak moc chcete, vyhledejte někoho se zkušenostmi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 17:11 NIkola – stafteriér
AHoj,
chci se zeptat na plemeno Amerického stafordšířského teriéra. Pejska bych moc chtěla, jen nevím jestli je to dobrý nápad, byl by to můj první pes a nechtěla bych dopustit toho, že ho vychovám spatně. Samozřejmě že se psy zkušenosti mám, moje maminka má kříženého mastifa a bolonáka a přítel má zase brazilskou filu.
takže kdo má nějakou zkušenost nebo radu, sem s ní, budu vám vděčná. :)))
měj te se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2014 11:53 Muž invalida [782] Re: pavoucica
Ale to jezevec je taky samostatnej...ale prostě mám odhad kdy radši přicvaknout a taky chodím místama bez cest abych se lidem vyhnul. A máme hodně pohybu a unavenej pes spíš poslechne...jako že "ále no jo už du, hlavně nevotravuj" . A seveřan je i o dost rychlejší než jezeďák. stydim
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2014 11:38 Žena pavoucica [703]
já si třeba nemužu dovolit vypustit Lupinu na volno bez košíku někde u pole nebo v lese páč huskouni mají silnej loveckej pud a když uvidí nebo ucítí zajíce či srnku jsou v trapu dřív než stačíš mrknout.Jsou i selektivně hluší, takže když jdou po kořisti mužeš na ně volat jak chceš a prostě neslyší nevidí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.07.2014 09:33 Muž invalida [782] Re: pavoucica
No jezevec asi kočár nenavštíví i kdyby chtěl. Vodítko ve vsi ano, v lese jen když někdo jde. Procházka není za trest a hlavně mám trochu větší přehled co se v lese děje než většina běžnejch lidí. Tak trošku o lidech vím na několik set metrů. Podle chování psa, chování ptactva, hlavně jejich mlčení nebo typ pokřiku hodně napoví. Takže asi tak. Ve městě jsme asi oba neradi ale přežíváme na špagátě v poho. Jen to nevyhledáváme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.07.2014 08:20 Žena pavoucica [703]
Já to řeknu na plnou pusu, jednou v zimě jsem Lupinku pustila na volno v okruhu x metru nikde nikdo jenom mamina a v kočáře jí sedělo tak 1 letý dítě, byly jsme v parku Lupinka jak byla rozdováděná ze sněhu tak valila ke kočárku a dítě jí oblízla....No já se málem hanbou propadla, paní sem vysvětlila co a jak omluvila jsem se a od té doby bud košík nebo Lupka na vodítku.Bez vodítka krásně poslouchá, ale na vodítku mám nad ní alespon nějakou kontrolu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 23:26 Muž invalida [782] Re: invalida
Eště ale dodám že košík máme jen do vlaku kdyby měl někdo kecy ale samozřejmě stačí slovo gesto nebo pohled a čuba sedí u nohy. A denně nachodíme dvacet třicet kiláků po lese takže tam lidi nebejvaj. Zkrátka respektuj a buď respektován. A dodržuj i když na Tebe není vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2014 23:22 Muž invalida [782] Re: petrab
To je u mě problém...dcerám sem ukazoval zmije když jim byli dva, sršně máme ve hrušce už třicet let a mě nevaděj. Ale ublížit mi už zkoušelo tolik lidí...Strach a ideologie je největší svinstvo. Jo a sebeobdiv jak se to menuje po tý jarní kytce z rodu amarylidaceae a druh je třeba narcissus obvalarris. Ale taky mi vadí obtěžování nevychovanejma psama. Všichni máme ty brejličky přes který je ten náš nej a tak je potřeba i přemejšlení. Dát každýmu blbovi pěstí nejde. Je to sice účinný a zapamatovatelný ale pak votravujou policajti. Asi sbíraj podpisy nebo co. A to jedno otravování vyměníš za druhý...klín klínem se snad říkává. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 22:51 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Jana
Jana napsala: Chápu lidi a jejich strach, taky ne každý pejsek se mi jeví jako slušný, vadí mi psy na volno, který páníček neodvolá a je od něj daleko. Svého psa také nikomu nevnucuji, pokud si ho nechtějí pohladit, nedovolím mu si čuchat kam chce. Pouze bych čekala od lidí větší loajalitu. Alespoň si ponechat narážky a omezování těchto psů v případě kdy není zjevný problém.

sroprocentní přivolání je nejdůležitější a nejtěžší povel, co existuje, vidíme to dnes a denně, čim pes dál, tím hůř. Byly doby, kdy jsem totálně nechápala narážky lidí a jejich negativní postoj, ať se to týče jakejkoliv plemen, už dávno ale vím, že narážky a omezování jsou víc, než nenávistí psů, strachem, takže to poněkud chápu,
já kdybych potkala na ulici, byť na vodítku a s košikem, třeba sršně, rozhodně by mě vezla koronárka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2014 22:47 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
pavoucica napsala:
též bytostně nesnáším lidi co nechávají na volno psy bez košíku a je jedno co je to za rasy


mně nadzdvihne mandle i to, když jde někdo se psem u nohy nebo na vodítku a ten, kdo jde proti nechá svýho psa na volno a ani no nepřidrží. Je fuk, jestli poslouchá nebo ne, jde o ohleduponost a slušnost, velmi často pro leckoho neznámej pojem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 22:26 Žena pavoucica [703]
Já sem úchyl na severský chlupáče.Lupča ma v okolí kamarády malamutáky i huskouny, dokonce i několik kříženců huskounů a kolikrát se nestačím divit jak naše Lupča odhání jiný plemena od sebe, ale jakmile jde "její" krev tak je vidí a vítá na 50 metrů daleko:)Malá se jich vubec nebojí, vždycky ji celou očmuchaj (cítí na ušmudlané pusině piškoty) páč ji znají od mimišenka a ona je tahá láskyplně za srst a voni ji vždycky celou voslintaj a voblíznou...Pak je krmí piškotama a podle paní majitelky je to velice zvláštní ukaz, jelikož její psi k sobě cizí lidi nepouštějí....:)Každej má to svý já nikomu neberu jeho názor, ale též bytostně nesnáším lidi co nechávají na volno psy bez košíku a je jedno co je to za rasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.07.2014 21:48 Muž invalida [782] Re: Jana
Narážky maj hloupý lidi nebo lidi s hloupou zkušeností! Tím myslím zkušeností se psem kterej má hlopupýho vůdce, majitele, páníčka...tak se tomu říká ale ani jedno nevyjadřuje to správný co tvoří vztah mě a a mý čuby. Blbý je to že lidi moc čuměj na bednu a tudíž si myslej že oslazená mouka který se říká cereálie je něco zdravýho, nemůžeě prát v ničem jiným než v prášku co ukazuje ta ko...ehm vyvinutá paní a pes co má v papírech staf..bvull nebo aspoň tak vypadá je vrah malejch dětí a strejda Kalousek to s náma myslí dobře. Buď souhlasím nebo nesouhlasíme s tím co bylo ve zprávách...málokdy něco mezi. Což je asi nedobrej stav. Každej máme nějakou úchylku na plemeno. Já mám šmajdací váleček, někdo je na slintavce, někdo na naražený čumáky, někdo na hubeňourský chrty a někdo na ucouraný basetí uši. To nezměníme a měli bychom to tolerovat. Bohužel dost lidem to nedochází. stydim Zrovna dneska čubu votravovalo štěně bez lidí uprostřed lesa. Zvrhlo mi bandasku borůvek, čuba na mě blbě čuměla že sem mu dal napít jelikož bylo vedro a šáh do kapsy pro granuli. Dost sem vo tom přemejšlel protože vím co dá práce odnaučit psa si vzít od cizích. Tady ale asi nebylo co zkazit. Tipuju tak 4-5 měsíců a povel žádnej. Nejenom že povel bez reakce ale ani návyk velet stejným slovem nebyl zaznamenán. Snad po dvaceti minutách přišel chlap s netypickou větou "von nic nedělá" zkrátka na pěst. Psa skoro uškrtil jak ho za sebou táh na špagátě. Ani ten šťěněcí návyk furt se motat pod nohama tam nebyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   06.07.2014 21:02 Jana Re: petrab
Chápu lidi a jejich strach, taky ne každý pejsek se mi jeví jako slušný, vadí mi psy na volno, který páníček neodvolá a je od něj daleko. Svého psa také nikomu nevnucuji, pokud si ho nechtějí pohladit, nedovolím mu si čuchat kam chce. Pouze bych čekala od lidí větší loajalitu. Alespoň si ponechat narážky a omezování těchto psů v případě kdy není zjevný problém.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.07.2014 13:27 Muž invalida [782] Re: pavoucica
Už sem to tu někde psal...Neměl sem dobrej pocit když si paní kráčela s takovýmto psem bez košíku a vodítka a jen řekla pojď nalevo a šel. Na špitnutí zpátky šel taky. To že si to někdo pořídí a pak s tím běhá důchodkyně neboť komp je momentálně přednější...No nebudu to rozepisovat. Jo a vlastní neomylnost a jediná pravda je patologickej znak nestálejch jedinců. Proč bych to nenapsal když to jde z klávesnice nejpovolanějších. Důkaz kopíruju.

Libas napsal: Promiň, ale to, že je to tady diskusní fórum neznamená, že musím souhlasit s kdejakou kravinou. Nicméně nikoho jsem nenapadal, jen jsem napsal svůj názor. To se snad ještě smí. :-D
Nebo mi jak pan redaktor napsal "rádoby obyčejní" máme i obyčejnější práva? hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2014 12:33 Žena pavoucica [703] Re: invalida
To bych tu moc o těch labilních jedincích nepsala:) Jednou jsem to též napsala a bylo zle:) Nicméně nejčastěji takové psy potkávám bud se staršíma lidma, babičky dědečkové venčící svým vnukům jejich pejsky.A hodně často mám pocit, že si je pořizují takoví ti nabušení frajírci potetované ruce nevím snad aby si připadali ještě víc jako "king"...Hodně často vidívám jak zrovna tihle jedinci svoje psy mlátí, kopou do nich a pak se někteří diví, že vuči těmhle plemnum je spousta předsudků.Nepíšu nic co by nebyla pravda.Nejsem slepá a koukám.Jenom jednou jsem potkala pána, který měl tohohle pejska i na vodítku i s košíkem a pustil ho do výběhu s naší Lupkou.Hráli si spolu a pes poslechl na slovo bez nějakého bití atd....Vždycky říkám, že to není jenom o povaze psa, ale taky hodně o majitelích a za tím si stojím.Někteří preferují psy s papíry, jelikož mají pocit, že takový pes nemuže mít chybu.Mě osobně je to jedno, mám potvoru s PP a když jsem si jí vzala měla už 2 a půl roku, byl to ustrašený zanedbaný pes, plný blech a měla 3 kila podváhu.Nicméně se mi za ty roky trpělivosti povedlo z ní udělat kvalitního společníka a proto ví, že i pes z útulku se při správném přístupu může stát výborným společníkem ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.07.2014 12:09 Muž invalida [782] Re: anargo
Já nemám s velkejma psama problém. Já se tak nějak nebojím to je prostě zvyk z kovárny. Musíš zvíře oblbnout nebo přemoct. Problém mám s jejich páníčky. Mám pocit že takovýhle psi si dost pořizujou labilní jedinci a léčí si tím nějakej komplex.
Naštěstí nemám deprese z toho že nemám nóbl psa s extra vohozem. Stejně bysme to v lese zamazali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.07.2014 11:25 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Já zase často slýchávám když jdu se psy větu typu-paní a nebojíte se?ptám se-jestli myslíte mých psů tak to určitě ne a s nimi se už nebojím vůbec. smich lidi mají plno předsudků celkově hlavně vůči větším psům.jednou jsem šla s Argem,měla ho na vodítku a nesl si v hubě balonek,před nama šla paní s yorkem na volno,který když nás viděl,začal řvát,posadila jsem si Arga k noze,že počkám až si paní to svoje pometlo chytne a ta druhá co šla s ní mi povídá,jak to že jako můj nemá košík.to už do mě fakt vjela zlost a babě povídám,že můj je narozdím od toho prcka na vodíku,sedí mi u nohy a čeká až si panička zavolá toho řvouna malýho a že snad vyhlášky platí jak pro malý,tak pro velký psy,takže když ho má navolno,má mít náhubek.toto mě fakt vytáčí velkej pes musí vše a malej nic rozzureny .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.07.2014 23:04 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Jana
vyčnívajícím plemenům se vyhýbám, seč mohu, když venčím mýho psa, kterýho ikskrát napadli, když ony plemena občas někomu venčím, stojím na druhý straně a dnes a denně poslouchám přesně to, co Ty

rozhodně i na NO vyslejchám dost děsný průpovídky

každej má nějaký zkušenosti a spousta lidí je vovlivněná lecčim, nakonec když se kouknem kolem sebe, jaký ichtylové si pořizujou psy a to i vyčnívající, pak neni ani divu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 23:01 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
Libas napsal: Ano, další debata je zřejmě naprosto zbytečná. Vy jste asi nepochopila princip chovu psů a nemáte ponětí, co jsou psí plemena a co je chov čistokrevných psů. No, čemu se divit, v Česku. ne

Libas napsal: Promiň, ale to, že je to tady diskusní fórum neznamená, že musím souhlasit s kdejakou kravinou. Nicméně nikoho jsem nenapadal, jen jsem napsal svůj názor. To se snad ještě smí. :-D

smich
nikdo ti nevnucuje jeho názor, ale docela prima je v diskuzi diskutovat a né někomu vnucovat ten svůj a říkat, že jeho je z krávy, kdyby měli lidi nazývat cizí, resp. jiný názory kravinama, pak by to tu i jinde bylo samej dobytek jaksi

jinak tvý starosti bych fakt chtěla mít....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 22:58 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Jana
Jana napsala: Omlouvám se že tu ruším smysluplnou diskuzy,....
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 22:54 Žena pavoucica [703]
Holky já nemám s takovými pejskaři co mají tyhle vyčnívající plemena žádný problém, jelikož většinou, když vidí že mám v závěsu malou a na vodítku psa tak většinou předcházejí na protější chodník.Dokonce si naše Lupinka už s takovým psem i hrála ve výběhu a já si i takové psy občas i pohladím.Není to o jenom o povahách psů, ale o i o lidech což pan Libas evidentně nechápe, proto tohle vubec vzniklo. hmm Nicméně není ani čemu se divit, když jsou lidé krmeni médii o těchto plemenech.Já osobně když vidím jak si paní vykračuje s nějaký stafordem či pitbullem mezi dětma bez náhubku a na volno tak se mi ježí chlupy noooo všude.Ruku na srdce berte to tak, že je určitě rozdíl jestli někoho napadne Yorkšír a nebo Staford...(No stafordi prej do lidí nekoušou)Já zastávám názor, že jakýkoliv pes i to plemeno co bylo 250 let selektováno od jedinců s agresivnější povahou může za určitých okolností kounout.Jako třeba já jsem uplně klidná povaha a přesto vím, že kdyby mě někdo ohrožoval nebo mi šáhl na dítě tak koušu taky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.07.2014 20:53 Žena Laďka [354] - TeriéřiRe: Jana
No, je to blbé, ale je to tak... Zrovna včera jsem se stala svědkem hádky pána s pitbulem s městskou policií. Ano, je pravda, že pán měl psa navolno a bez náhubku, což zakazuje městská vyhláška a policie ho na to upozornila, ale na druhé straně za tu dobu, co se tam dohadovali, prošlo kolem bez vodítka asi pět jorkšírků a maltézáčků a páníčkům nikdo neřekl ani ň. Ale zase na druhou stranu musím přiznat, že než jsme si pořídili Abby a já se začala stýkat s více pejskaři a pejsky, tak jsem měla k těmto plemenům taky jakýsi odstup. Teď úplně nevím, z čeho pramenil... Vám asi nezbyde nic jiného, něž prostě chováním svým a Vašeho pejska dokazovat lidem, že se mýlí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.07.2014 20:26 Jana – lidé a předsudky
Omlouvám se že tu ruším smysluplnou diskuzy, ale chtěla jsem se zeptat majitelů "vyčnívajících" plemen, jak vycházíte na veřejnosti s lidmi, kteří mají ehm. hrůzu ze vzhledově vyčnívajícími psy? Jsem asi magnet na takovéto lidi, je možná i pravdou, že do těchto situací se vozím sama, protože aktivně se psy chodíme do společnosti a výlety, kde jsou psy dovolení. Lidé dokážou nesmyslně urážet psa i majitele, odsuzovat a různě poukazovat na to, že někdo si dovolí takové psy chovat. Nechci vidět, až bude dospělí :( a to chodí vedle naháčka a ani to lidi neobměkčí. V takových situací se cítím velice dotčeně a i přesto, že se snažím s lidmi jednat v klidu, tak nemají pochopení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 19:52 Žena pavoucica [703]
No to se ovšem pane Libas nesmíte chovat jako kretén a hulvát....Ano diskutujte si o čem chcete, ale než něco vypustíte s té Vaší .....no nochci být sprostá tak napíšu pusy tak prvně přemýšlejte ...Ono kdyby jste jen trošku zapnul Vaše mozkové šedé bunky tak byste o jiných příspěvcích nemohl psát jako o kravinách a trošku byste se nad tím zamyslel tak byste snad i pochopil co tím chtěl autor říci.... ano Hlava neslouží jenom k nošení čepice a jestli Vám to nikdo neřekl tak Vám to říkám ted já!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 10:51 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Promiň, ale to, že je to tady diskusní fórum neznamená, že musím souhlasit s kdejakou kravinou. Nicméně nikoho jsem nenapadal, jen jsem napsal svůj názor. To se snad ještě smí. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2014 08:45 Muž invalida [782] Re: pavoucica
Já si myslím že pán je typickej politik. Ať o mě všichni říkaj že sem kretén, hlavně že se vo mě mluví smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 08:05 Žena pavoucica [703] Re: invalida
Já bych to nechala raději bejt, jelikož se od pana Líbase dozvíme takové věci až se sami budeme divit, že s takovýma znalostma co máme můžeme vubec žít ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2014 06:28 Muž invalida [782] Re: petrab
Mám tomu rozumět tak že většina lidí je blbejch? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2014 13:17 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
Libas napsal: Ano, další debata je zřejmě naprosto zbytečná. Vy jste asi nepochopila princip chovu psů a nemáte ponětí, co jsou psí plemena a co je chov čistokrevných psů. No, čemu se divit, v Česku. ne
liborku, hoď se do klídku, medvídku. Toto je diskuzni forum, to znamená, že tu lidi mezi sebou diskutujou a né se kritizujou a někoho napadaj. Na jednu věc tisícstopět názorů. A někdy těch tisíc nemusí bejt těch správnejch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2014 08:36 Žena pavoucica [703]
Já to vím, že sem uplně blbá ženská :-D Pane Líbas chtělo by to trošku víc taktnosti, ne každý má vysokosškolský titul jako nejspíš Vy.Já moc dobře chápu věci, které Vám zřejmě nedochází. Hrajete si tady na velkého kynologa a odborníka a akorát rejpete a urážíte lidi co neznáte.No nebudu to tady dál rozebírat asi bych se nasrala....nicméně já nehodnotím psy podle PP a toho kolik stáli, ale beru je jako živé tvory, ne jako značkové zboží co jsem si koupila tudíž musí být bez chyby...nevychovávám svoji čubu podle knížek, ale podle toho co cítím svým srdcem...Nicméně je mi strašně líto, že jsem nebyla na srazu jelikož bych si s Invalidou rozumněla :) posílám té tvojí pusu na čumák love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.07.2014 18:05 Muž invalida [782] Re: pavoucica
Tak vidíš jak seš nechápavá...to musíš chovat čistokrevný psy třeba jako ta paní co se neozývá smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 16:53 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: pavoucica
Ano, další debata je zřejmě naprosto zbytečná. Vy jste asi nepochopila princip chovu psů a nemáte ponětí, co jsou psí plemena a co je chov čistokrevných psů. No, čemu se divit, v Česku. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.07.2014 12:56 Žena pavoucica [703]
No loterie je v podstatě s každým psem, při správné výchově mužeme mít z nějaké venkovské čuby výborného psího kamaráda..Stejně tak jako u čistokrevné potvory s PP při špatné výchově můžeme mít agresora a kousavého psa.Samozřejmě, že do hlavy psovi nevidím a stát se muže cokoliv. A asi další debata je o tomhle zbytečná ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.07.2014 08:06 Muž invalida [782] Re: pavoucica
Fyzicky je to loterie, někdy je pes pohlednej někdy je to taková krásně ošklivá potvora. Jenže co se jednomu zdá pohledný jinej nemusí. To že otec je téměř vždy nejistej asi u kříženců platí hodně zvlášť na vesnici. Pes vidi veterináře jednou za rok při povinným očkování vztekliny a u boudy má v děsně špinavý misce směs všeho možnýho. Jo je to celkem běžnej obraz. Jsou ale i vyjjímky co kupujou granule. Bohužel "majitelé" většinou daj na reklamu a na cenu.
Jenže já si myslím že i ti kříženci si zaslouží slušný zacházení když už se narodili. A TABULKOVEJ KŘÍŽENEC může naprosto spolehlivě odpovídat standardu plemene. Může totiž jít o naprosto zdravý rodiče kteří maj "páníčky" jako kamarády a nenutěj je k sexu pod razítkem.
Toť je asi jádro toho chlupatýho plemene co nosívával zvěř. I když jeho jádro nejspíš bude pocházet z nějakýho pudlování železa.
Je to sice jediný co s tím můžu udělat ale přesto zásadně nesouhlasím s posuzováním chovatelů podle razítka a různejch cacibů. A zvlášť ne podle projevů na netu. Mám vyzkoušeno že ten člověk je ve skutečnosti o dost jinej než jak vypadá podle projevu. Samozřejmě že když je někdo veřejně činnej tak ho lidi znaj a ti lidi taky kohosi znaj. No a když se zeptám, "Hele co je to ve skutečnosti za člověka?" Klidně se dovíš že normálně se ke mě chová slušně a vůbec to není takovej vůl jak vypadá. Teda když se zrovna nezasekne na svý jediný pravdě.
Občas se ptám lidí jak se jim jevím a pak se snažím s tím něco udělat. Občas se dozvíš i věci netušený.
Myslím že tolerance a vzájemná výpomoc v oblasti chovatelskýho Know how je nejspíš záměr těhdle stránek. Chodí nás sem pět a půl a místo nějaký smysluplnější činnosti vymejšlíme virtuální kočičince a grily.
Nejde ani tak o nás jako o ty psy. A dost možná hlavně o ty obyčejný voříšky. Těm je totiž naprostá putna jestli maj razítko nebo ne. Dokonce je jim putna jestli se uměj chovat ve společnosti a nebo se stravujou podle optimalizačních tabulek. Když je hlad tak je hlad.
Společnost se pozná podle toho jak se chová ke svým nejzranitelnějším.
Ten chlap co to řek asi nebyl žádnej blbec a uměl se dívat.
Doufám že zas budu panem Libasem velmi nepochopen a čeká mě exemplární zastřelení provazem v rybníce. Jelikož ignorace už se koná. Přišel sem na to náhodou ale velice mě pobavil důvod. Že se neschosdujem v názorech je pravda ale vulgarita mě zaujala. To opravdu nepoužívám a i když sem si vytáh příspěvky, nic takovýho sem nenašel. I když je pravda že s čistým svědomím napíšu chováš se jako vůl. Ale to myslím není vulgarita.
Pojďte místo řešení krávovin trošku přitáhnout lidi a nalejt do nich nějakou formou info o zvěrstvech v krmným byznysu atd. Spousta lidí totiž svý psy překrmuje v dobrý víře. Zrovna tak není neobvyklý přilepšování čokoládičkou pro svýho psího miláčka.
Třeba mě se děsně líbil sraz ale neumím si představit tam bejt se psem. A už vůbec ne když by jich bylo víc. Doufám že se povede nějakej ten vejlet a možná nás i Petra pustí ke slovu smich Sakra to je dlouhý. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2014 22:36 Žena pavoucica [703]
ano

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 670x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/482-americky-stafordsirsky-terier