Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Giardie

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci » Zoonózy (nemoci přenosné na člověka) 

+ přidat příspěvek
Giardie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 13:54 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
Většinou při akutním vod. průjmu a zvracení, zvláště objeví-li se krev ve stolici, je podezření na giardie (prvok způsobující tyto problémy). V podstatě je nutno vzít vzorek stolice na rozbor a nasadit atb, větš. Entizol. A následně provést nový rozbor trusu po zaléčení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 11:35 Žena DaD [745]
Musí být jedním z průvodních znaků zvracení??? coze Můj dostal nedávno odpoledne krvavý průjem, vlastně spíš krev než průjem a druhý den po ATB jen řidší světlá stolice. Nezvracel, takže podle MVDr. to giardie nejsou...
Ráno byl divný, nechtěl na vycházku, ale bobkoval normálně, tak jsme mysleli, že jen stávkuje s přechodem na letní čas. Doma se pokadil a venku už krev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 10:08 Žena HOUP [1532]
já o tomhle apsolutně nic nevím ....nesetkala jsem se neslyšela jsem .... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 20:11 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Giardie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 21:03 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: petrab
Nechával někdo očkovat vakcínou Giardia Vax? Resp. ví někdo, kde by se dala sehnat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 22:18 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
další pokus...

giardie?
- prognoza, recidivy, léčba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 23:21 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Pejsek je nemocný. Patrně to bude střevní infekce. Od odpoledne zvracel vodu, smutnej, teplota dobrá, dostal inj. torecanu a ranitalu, protože kadil ráno v pohodě, vodu vyzvracel ale zase, večer měl průjem takovej, že jsem to eště snad nikdy neviděla, gejzíry do metru a půl široký několik cm. Nacpala jsem do něj smectu, navařila černej čaj a nemůžu usnout, kéž by to přešlo jak to přišlo, ale nevidim to růžově, asi to budou muset bejt atb.
Mmch. co se Vám nejvíce osvědčilo? - myslím inj., léky, děkuji.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 42x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/493-giardie