Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Dieta při onemocnění slinivky (pankreasu)

 

NápovědaFórum » Výživa » Výživa nemocného psa 

+ přidat příspěvek
Dieta při onemocnění slinivky (pankreasu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 20:15 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
Pakliže má jen podrážděnou slinivku, tak se nasazuje vet. dieta jen na určitou dobu. Né, že na ní je pes doživotně!!! Musí mít pak už jen lepší granule, ale né veter. dietu, když se dá slinivka do kupy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 19:26 Žena HOUP [1532]
kamarádka -davala Aptus -a druha dává Pankreol---------muže i dušenou mrkev ---žadné sušene věci jako sladkosti nic jen piškotky.........maso kuřecí jeden díl a pět dílu rýže--------------a nic víc a slinivku zachranili --přeji vám uspěch - ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 18:55 Žena HOUP [1532]
JE DOBRé I VAŘIT DRŠTKY -A TO PODAVAT Z RYŽI -A TAKY POKUT SEŽENEŠ SLINIVKU VEPŘOVOU MLUVIL O TOM VETERINAŘ ŽE SI TEN PEJSEK NĚJAK VEME TY ENZIMY CO POPTŘEBUJE ............je to taková samolečba stou slinivkou -----co podavala jako doplnky se zeptám..... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 18:13 Žena DaD [745]
Děkuju moc. Na veterinární dietu jsem se ptala, veterinář řekl, že by ji pak musel mít doživotně, že nejde vysadit. A že vzhledem k tomu, že se už stabilizoval, není nutná. Před dvěma lety to na ni vypadalo, po přivedení z útulku z něj šly asi měsíc jen žluté hleny, pak se postupně stav pomocí Pankreolanu zlepšil. Tehdy jsme měli na zkoušku pytlík té diety a ta moje obluda mlsná to ani nechtěla baštit. Zvracení nikdy nebylo. Jen při sebemenší chybě (naposled mršina z pole, předtím háravka) nastává katastrofa. Momentálně má bobky, ale pořád ještě světlejší.
V těch článcích doporučují Royal Canin, zdají se mi podle složení nesympaticky chemické. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.04.2012 17:10 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.04.2012 13:28 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
casopis.planetazvirat.cz/…

www.vetcentrum.cz/…

Doporučuji Ti zakoupit veterinární dietu (granule, které mohou prodávat JEN veterináři). Velmi často pomůže i psům, kteří si podráždili slinivku kvůli nevhodné stravě, když je nasazena na určitou dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 09:38 Žena DaD [745] Re: HOUP
Určitě! Budu ráda za zkušenost. Kuřecí vařené s rýží u nás taky zabírá, problém, že z toho umí vybrat každý kousek masa, odstranit zeleninu a přebytek rýže, tak nevím, jak zajistit minerály, výživu na klouby atd... tedy to, co slibují v superprémiovkách.
To by mě tedy zajímalo, jestli alergizuje to vepřové, nebo mastné, nebo jestli je to fakt slané a konzervované. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 09:14 Žena HOUP [1532]
naše Hopinka nemá nic ze slinivkou a můžu říct že po vepřových uších ji taky není dobře zeptejte se na kraličí uši----- -ty ji nedělaj nic -mam kamaradku -co měla pejska vestika nemocného na slinivku -a další má křiženečka -není to veselé -vím že jim vařili jen rýže a masečko kuřecí a ňamku jen piškotky a nic jiného -pokut bys potřebovala přesně něco vědět mohla bych se zeptat -jsem s nimi v kontaktu děně..... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 08:55 Žena DaD [745] – Slinivka
Čemu se vyhýbat v krmení, když má pes v nepořádku slinivku a každé vykolejení ho rozhodí (žlutý průjem). Včera měl víc masa než granulí, bobky skvělé, ale světlé...
Bohužel můj je maniak a vše po (nejen) háravkách blíže, čunče. Košík mu dávat nechci (vysvětlení: párkrát už nás napadli, byli bychom s košíkem jediní), snažím se hlídat.
Určitě nic tučného, a dál...? Děkuju předem za všechny rady.
Teď máme zakázané i vepřové uši, prý je to solené a konzervované. coze

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Výživa • Zobrazeno 62x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/496-dieta-pri-onemocneni-slinivky-pankreasu