Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Štěňátka

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Péče o štěně a psího adolescenta 

+ přidat příspěvek
Štěňátka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2018 13:53 Žena jane91 [4] – Hravé šteňa a starší pes
Pekný deň prajem,

máme doma staršiu fenku (primárne vnútri, má 5kg) a doniesli sme si pred mesiacom domov šteniatko kríženca, ktoré je na dvore (rastie trochu viac než sme čakali). Má 3 mesiace a 10kg.

Na to, ako dominantná je naša staršia, to ide dobre. Problém ale je, že hyperaktívne šteňa stále vylezia, skáče a niekedy doslova vletí (tak že ju prehodí na chrbát) na staršiu fenku ktorá je po borelióze. Viem, že sa s ňou chce hrať, ale bojím sa aby ju nedolámala, to ani nehovorím o tom, že keď na ňu začne staršia útočiť, tak to šteňa berie ako hru, odskakuje, hopká okolo, packu jej dá na papulku a pod. Mám čakať až sa to ukľudní alebo mám zasiahnuť? Nechcem ich oddeľovať, naposledy (so stašou fenkou, ktorá už uhynula) to len urobilo väčšie problémy.

Ďakujem za rady a názory :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 11:15 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
zrovna vařím hovězí pupek na houbách,voní to po celém baráku,už se těším na oběd,taky mám už hlad potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.09.2014 11:00 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: pavlinapoddana
ty mi děláš chutě.... mám před obědem děsný hlad...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.09.2014 10:09 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
jasně že vařím bez soli,nám doma když dělám domácí sulcík vychutím ho dokonale a nesmí chybět hodně masíčka ,to dávám vařit kolínko a nožičky a masíčko se obere,přidá zeleninka jen aby se neřeklo,pro hezčí barvu a šup s tím do formy srnčího hřbetu,ztuhnout a to je mňamka. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2014 00:48 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
No, já mám na syrové vepřové nožky slabé zuby, takže si raději vařím ten sulc neboli po Hanácku kote. Moc velká dobrůtka :-) Samozřejmě pro pejska nutno uvařit bez soli a bez koření ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2014 23:46 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavlinapoddana
jako prevence u zdravýho zvířátka ano, ale v případě problémů či ve stáří jsou vepř. nožičky jen slabá náplast a je nutno vybrat chondroprotektiva, která pejskovi sednou a raději již nevysazovat

mmch. ti, kdož nemohou kvůli zaž. problémům syr. vepř. packy, dost dobrá mňamka je z nich uklohnit sulc se zeleninkou (a kousek si osolit i pro sebe...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2014 14:25 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: pavlinapoddana
Souhlasím... a to nejen pro pejska :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 12:32 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psiRe: Libas
je to lepší než všechny granulované přípravky na klouby potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 12:01 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: pavlinapoddana
Rosol z prasečích nožek.... jé..... musím někdy uvařit prasečí nožky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 09:42 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
je to přesně tak jak jste to holky popsaly,namáčím je do vlažné vody a přidám lžíci rosolu z prasečích nožiček,jelikož Cherryna suché granulky nekouše,ale rovnou polyká,nechci,aby se tím zadávila,pažravým labradorům je opravdu lepší to namáčet,až bude starší stejně přejdemme na barf,tak to řešit nebudu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2014 22:14 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér
Člověk se stále učí ano Aspoň vím, že až budu mít štěňátko, musím se zeptat chovatelky, jestli mu granule namáčet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2014 22:21 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
jak u štěňat, tak u starých psů je někdy dobré granule máčet, aby neměli problém s kousáním a rovněž jsou rychleji sytí, když granule naboptnají, navíc když nejsou příliš žraví, pak např. zalitím vodou s vývarem či čistým vývarem jim někdy lépe chutí...
např. E. nesnášel namočený granule čimkoliv...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2014 17:51 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-)Re: Libas
My sme tiež namáčali do tých 4 mesiacov granule :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.09.2014 11:14 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kinder
Aha, moc děkuji za vysvětlení.... zní to logicky. Já s tím nemám zkušenost, protože Scoťánka jsem si bral až ve 4 a půl měsících a to už baštil granule normálně suché. I tak to je nejmladší pes, kterého jsem kdy měl - všechny ostatní jsem měl vždy tak od 2-3 let, kdy je chtěli původní majitelé zabít. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2014 09:19 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Libas
Štěňatům malým se to dělá, my to také dělali zhruba do 4 měsíců. Nám to doporučila chovatelka, ale je to napsané dokonce i na granulích (alespoň u ProPalnu ano). Namáčí se to do vlažné vody, aby granule změkly a trochu nabobtnaly, rozhodně nemají ve vodě plavat... Já si myslím, že je to tím, aby je štěňátko lépe snědlo, s tvrdými by asi mělo problémy když má ještě mléčné zoubky, takže je to pro něj pohodlnější. Jinak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 09:00 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: pavlinapoddana
Chytrý pejsek :-)
Jen mne zajímá, proč jí granule namáčíš? Tím se přece ztratí celá výhoda granulí, nebo ne? Ptám se proto, že jsem nikdy granule nenamáčel a ani neznám ve svém okolí někoho, kdo by to dělal, tak se ptám, jestli to má nějaký smysl. Osobně v tom vidím jen nevýhody, ale třeba to vidím špatně. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 08:39 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
podobnou misku Cherryna dostala od kamarádky,jelikož jí granulky namáčím,nemohla to z toho vůbec vylovit,tak si stoupla na okraj misky,převrátila jí a klidně a s pocitem vítěství si sežrala co si vydobyla smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2014 15:17 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: pavlinapoddana
Koukni do tohoto vlákna hafici.net/forum/378-chovatelske-potreby- na příspěvek z 06.08.2014 00:08 - je tam odkaz na misku proti hltání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 13:44 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
je pořádně odčervená,takže z parazitů to snad být nemůže,tak dík za uklidnění a počkáme až se to samo uklidní,učím jí tolik nehltat,nedám jí misku dřív než se uklidní a nevyvádí tolik,kupodivu to funguje,ale stejně se škytá. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2014 18:39 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
muj koňo taky škytal jako štendo,tedka upně minimalně... palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.08.2014 22:13 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: kinder
kinder napsala:
u štěňat je to běžné.
i u těch dvounohých, není přesně vyzkoumáno, proč se to děje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 11:33 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: pavlinapoddana
Nám neškytal po jídle,ale i normálně. U štěňátek je to opravdu asi normální, ptala sem se na to veterináře, protože jsem také nevěděla co se děje, a říkal, že u štěňat je to běžné. Takže neměj strach nám od cca 4-5 měsíců možná dříve škytat přestal:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2014 22:09 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavlinapoddana
pavlinapoddana napsala: ...........jestli jim také štěně po jídle škytá,u nás je to téměř pravidlem jelikož naše holka strašně hltá.ředa lidí mi řekla,že je to u štěňat normální,tak se ptám na více názorů,díky za odpovědi. ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 12:25 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi – škytání
chtěla bych načerppat zkušenosti s majiteli štěňátek,jestli jim také štěně po jídle škytá,u nás je to téměř pravidlem jelikož naše holka strašně hltá.ředa lidí mi řekla,že je to u štěňat normální,tak se ptám na více názorů,díky za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.08.2014 10:14 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavlinapoddana
u štěňat bývá torze spíše výjimkou, čím mladší, tím spíše, spíše nadměrný pohyb může způsobit aktutní průjem, u obřích plemen riziko růstem stoupá, nejhůře jsou na tom psi s hodně vyklenutým hrudníkem, nejedná se o dědičnou záležitost, geny však ovlivňují právě tvar hrudníku,
u štěňat jsem to řešila tak, že ještě těsně před dlabance přímo padla únavou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.08.2014 08:33 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psiRe: marcelka6ka
plyšová hračka u nás nefunguje,dostala malého hrošíka,kterého považuje za kumpána a nežužlá ho ,ale vyvádí s ním alotrie,včera jsem zkusila prvně si jí prostě po jídle nevšímat a ejhle,když přišla na to,že ani po naříkání se mnou nehne,zalezla do pelechu a usnula,takže to budu řešit nevšímáním si jí a ona se v klidu vyspinká,díky za všechny rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.07.2014 22:33 Žena marcelka6ka [705] Re: pavlinapoddana
Nezkoušela jste plyšovou hračku ? Jednu co by měla pokaždé pouze, když se má uložit a uklidnit,žužlání by ji mohlo dokonce až uspat.. u nás to zabíralo a to jsme byly taky kousavci a čerti s náma šili uf když si vzpomenu .... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.07.2014 11:55 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
labradoří hrudník je dost široký a torze žaludku u nich není nic vzácného,ale nevím zda je tomu tak i u štěňat,nicméně jsem tak vyhukaná a starostlivá ,že nechci nic ponechat blbé náhodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 11:51 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psiRe: Libas
díky za radu,vyzkouším vše co se dá. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2014 10:56 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: pavlinapoddana
Jojo, přesně jak píšeš, každý pejsek je jiný... Já myslel, že přetočení žaludku hrozí jen při skákání s plným žaludkem, ne při ležení... nikdy jsem neměl psa, který by s tímto měl problémy, tak jsem se o to víc nikdy nezajímal... asi musím doplnit mezery ve vzdělání :-)
O kousání štěnda vím své, i když naštěstí jen chvilku, bral jsem si ho ve čtyřech měsících a za měsíc byl klid, když přezubil :-) Pokud ji rozdovádí kousací hadřík, nestálo by za to zkusit jí dát nějakou bezpečnou kousací hračku? Kong, dentální balonek, Chuckit - věci, které mám odzkoušené, že vydrží i stafí zuby.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2014 09:02 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
moje předchozí labradorka byla už od štěnda takový kliďas,že nějaký klid po žrádle jsem niksy nemusela řešit,prostě sebou flákla a spinkala,každé štěně je jiné a protože po smrti mé drahé Cherryny mi bylo tak strašně smutno,že jsem si jela okamžitě pořídit novou holčinu,ať zase udělám šťastnou jednu psí duši a ona zase mě.Má svůj pelíšek,kam ulehá,aby na nás viděla ,po jídle k ní sedávám k pelechu a jak píšeš hladím a uklidňuji,jenomže ta moje pyraňa,by stále jen kousala,tak jí místo svých rukou,dávám žvýkací hadřík,a nepustím ho z ruky,má to opačný efekt,hadřík jí rozdovádí a když jej schovám kouše do rukou,u štěňat je to normální.Nechci jí hladit po bříšku,páč nechci ať se po jídle vyvalí na záda,bojím se ať se jí neotočí žaludek,tak mi možná nezbude nic jiného,než pořídit tu klícku,i když z ní za chvíli vyroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2014 08:41 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: pavlinapoddana
Překvapila mne tvá poslední věta... Pochopil bych ji, kdybys byla stařenka, která ví, že se psem nebude nikdy nikam cestovat a nikdy se od něj nehne až do svojí smrti a už nikdy si nepořídí ani dítě, ani jiného pejska, jiné zvířátko... Jinak považuji dostatečně prostornou a pohodlnou klec za vynikajícího pomocníka. Nejen na teď, aby si mohla ve svém pelíšku po jídle pěkně odpočinout. Já klec používám jako Scottyho pelech. Když jdu do práce, Scotty už tam automaticky jde sám. Spí tam a já mám jistotu, že se mu v mé domácnosti samotnému nic nestane. Kdyby byl na volno, hrozil bych se, že někde přetrhne drát, převrátí skříň, něco na sebe shodí, rozbije akvárium nebo proskočí oknem a zabije se... Takto vím, že je v bezpečí. Když jsem doma, je klec neustále otevřená a on si do ní může vlézt, když mne má plné zuby. Většinou toho nevyužívá, skoro pořád je se mnou, i se mnou spí v posteli, ale když je třeba teplo, tak sleze z postele a jde spát do klece a za mnou přijde do postele zase až ráno. Stejně tak na cesty má svůj přepravní box, ve kterém jede v autě, ale i třeba spí, když jsem někde na školené a on je sám v pokoji na hotelu a podobně. Svůj box má jako svůj pelech na cestách a je vždy moc rád, když ho do něj do auta pošlu, protože ví, že ho čeká nějaké dobrodružství... že až vyleze, bude na cvičáku, na obranách, na tréninku, u vody, u veterinářky, u jiných pejsků, u mojí mámy... prostě někde, kde to miluje a kde je vždycky moc rád...

Ale to bylo ke klícce. Jsem velký zastánce prostorných a pohodlných klecí používaných jako pelíšek pro psa, ale chápu, pokud klec nechceš. V tom případě bych já na to šel osobním příkladem. Dal bych jí najíst a jedl s ní a potom bych si s ní lehl. Jestli má svůj pelech a nesmí na postel, dal bych si vedle ní na podlahu nějakou karimatku a lehl si vedle jejího pelíšku, mazlil se sní, drbal ji a tak ji uspal... Hlazení po bříšku, jako když jí lízala její mamka, a stejně tak hlazení po hlavičce, zase napodobující lízání hlavy, dokáže spolehlivě zklidnit a uspat i dospělého psa, natož štěndo. Každý pejsek je jiný, já bych to zkusil takto. Držím palce, ať to zvládneš palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 08:23 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi – štěně po jídle
hafoj,už jsem zapomněla jaké to je mít doma štěndo,takže si chci obnovit obzory.Moje raubířka 9 týýdenní holčička LR,už zvládá skvěle přivolání na jméno i písknutí,venku je jak utržená ze řetězu,věnuji se jí 24 hodin denně,vzala jsem si i,, mateřskou,, dovolenou,loužičky i hovínka už dělá taky jen venku,to už jsme důsledností vychytali,jen jí po jídle neudržím alespoň hodinu v klidu,i když je před jídlem fakt hooodně vydováděná,po jídle dostane novou energii a i když jí odeberu veškeré hračky ať nemá s čím blbnout ,stejně skáče jak postřelená srnka,máte někdo radu,jak jí udržet v klidu,nechci k vůli páru týdnům kupovat klec,nebo box,díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.03.2014 12:10 Žena Laďka [354] - TeriéřiRe: honza
Možná je to jenom tím, že ještě neví, že fuj znamená fuj a na svoje jméno ještě neslyší, protože neví, že to je jeho jméno. Je to ještě prcek. Zkusila bych u něho třeba zatleskat, jestli se lekne a otočí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2014 11:17 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: honza
Pískací hračka, šustění sáčku taky nic? Pokud vážně na nic nereaguje, zajděte s ním na veterinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 16:06 honza
Zdravím, mám doma 7týdenní štěně JRT. Domnívám se, že je hluché :-O poznám to nějak sám?
Na volaní, na fuj, nesmíš nic nereaguje ani se nepodívá, nezvedne uši, prostě nic..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2014 23:02 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Jana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 22:48 Jana – kousání
Dobrý den, v pátek si přivezeme štěnátko staforda, nevím jestli to dělají všichni tohoto plemena ale velice kouše a nechce se pustit. Má veliký stisk a nejde sundat tím způsobem že by jsme mu otevřely pusu opravdu síla! :-D a paní ukazovala, že štěně chytla za kůži za krkem a trochu ho vytahala. Chci se zeptat jak to má fungovat, asi při kousání do ruk a nohou by měl následovat povel Fuj! vytahání a bez pochvaly? A pokud kouše věci hadry rukávy tak by mělo následovat PUSŤ! vytahání a pochvala? CHci se připravit aby jsme mu potom nepletly slovíčka. máme naháče a tomu se to taky líbit nebude :-)
Paní je měla i v kleci ale pohromadě a my máme klec ale dlouho mu nebude, takže na noc máme ho tam prostě bez milosti zavřít? a nevšímat si? nechceme aby spal v postely ani na gauč, bude to těžké ale bojím se aby pak doma nevelel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2012 22:39 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Klára
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2012 09:31 Klára – štěňátka
Fotka k příspěvku Oznamujeme Vám veselou zprávu. Dnes v noci se nám narodila štěňátka. "Je nás pět, jsme čtyři kluci a jedna holka. Čtyři jsme po tatínkovi a jeden spíš po mamince. Máme se čile k světu a mamka to s náma zvládla prakticky sama na jedničku. hop "
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 316x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/535-stenatka