Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

TÝRÁNÍ - bití, kopání, nesprávná výchova psa

 

NápovědaFórum » Nezbytné rady nejen pro začátečníky » POZOR, varování 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
TÝRÁNÍ - bití, kopání, nesprávná výchova psa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.09.2014 22:32 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: 111muf
Dostat tak do ruky toho, kdo mu to udělal... příště by si to rozmyslel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 19:30 Žena 111muf [1119] - Společenská plemena – ...a opět Zak
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.09.2014 06:45 Žena 111muf [1119] - Společenská plemena – Vzkaz od ZAKA
Pamatujete na ZAKA, na pořezané nohy, tlapky, bříško? sad Tak se mrkněte www.youtube.com/…

28.8.2014 Jsem poprvé venku,tlapičky bolí,ale tolik vůní,slunce,trávy a svobody,i přes bolest chci jít i když mne bolest zastavuje.Chci toho tolik? ŽÍT!!!

love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 22:18 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: 111muf
jo, je to prima a moc dojemný, když to takhle dobře dopadne, na druhou stranu někdy přemýšlím, zda-li, vzhledem ke krátkověkosti psů a hrůzostrašný minulosti, která nikdy nelze zcela vymazat, by někdy, jak to jen správně říct, pro zvířátko nebylo lepší mu šanci nedat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 19:26 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: petrab
Je to pašák, že to tak krásně zvládl. Na tyhle příběhy hrozně ráda koukám a řvu u toho jako blázen.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2014 22:38 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
jeden příběh s dobrým koncem... blog.myletsadopt.com/…/
(zavřený kdesi ve sklepě a v řetězech,pak že byl dovezen v kritickém stavu,nemohl stát byl dehydratovaný a popálený, sami přesně nevědí)

a teď www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 16:04 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: petrab
sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2014 19:12 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 14:51 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: 111muf
A víš, že mně by jich nebylo ani trochu líto? Opravdu, ani trochu. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.08.2014 18:36 Žena 111muf [1119] - Společenská plemena
Fotka k příspěvku Opět šťastná náhoda pomohla týranému pejskovi a vše skončí dobřepalec

www.novinky.cz/…

Lidé, kteří takto týrají své psí kamarády, bych někdy ráda viděla, co by dělali, kdyby se někdo choval stejně k nim. Asi bychom se divili, čeho by jsme se od těchto "hrdinů" dočkali - plakali by, prosili by, strachy by si nadělali do kalhot. A to by jim patřilo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2014 18:51 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
To je hrozné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2014 15:49 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2014 23:48 Muž hunter [30]
Je to tak, proste potajomky psíka čorknúť, rýchlo ho niekde ponúknuť, najlepšie do iného mesta. Mz sme tak vzali fenku s nadvahou, ktorá mala nadváhu a neliečenú zlomeninu nohy, poznačilo ju to na celý život. Mala tam aj odrastené šteňa plus bola znova kotná tak sme ju dali aj rovno kastrovať .... takým ľuďom psy nepatria.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.08.2014 07:36 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: Blanka
NEVRACET! Já bych na ní zavolala policii, přes dveře nahrála a pokud bych psa našla příště, předala bych ho na ta správná místa. Je to moc smutný a o to víc, že se to děje každý den v každém městě, vesnici a my všem pejskům pomoc nedokážeme sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2014 01:06 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 11:40 Mila – co dělat? nevracet ho
až uteče příště, a hlídejte to, tak ho prostě předejte třeba i do útulku jako nalezence nebo se mezitím dohodněte s někým, kdo by jej chtěl. Ale na druhé straně, mohl to být jen ojedinělý exces od majitelky, a jinak jsou s pejskem jedna ruka, i když, pokud ho nehledala, asi to spíš bude pravidlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.06.2014 21:46 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Blanka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 18:22 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Blanka
03.05.2014 v 10:45 jsem v tomto vlákně celkem podrobně popsal, co se s tím dá dělat. Ale není to snadné, pokud týrání psa nikdo nedosvědčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.06.2014 13:51 Muž invalida [782] Re: Blanka
Policajty....barvitě vylíčit a zmínit nějakou ochranářskou organizaci. Případně ochotu publikovat průběh řízení kdesi v nějakých médiích. To zabírá. Jen nesmí poznat že blafuješ. Lať v ruce je menší nebezpečí než neznámej známej kdesi vysoko. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 13:05 Blanka – Nějáká rada ?
Dobrý den,
chtěla bych se nějak poradit.Dnes jsem šla domu a před barákem sem měla pejska(krysaříka) nevěděla sem přesně komu patří tak sem se poptala lidí v okolí a nakonec jsem zjistila majitelku tak sem se rozhodla jí psa předat.Pejska sem nesla v ruce celou dobu strašně přítulný , mazlil se se mnou, olizoval tvář,když jsem ho pustila chtěl být zase u mě. No přišla sem k baráku paní majitelky a zaklepala.Byl to její pejsek paní strašně hrála jak jí pejsek chyběl a dělala hodnou, že děkuje a tak. Ale jakmile přišlo na to že si má pejska vzít tak ten měl už stažený ocas a hodně smutný výraz.Jen co se zavřeli dveře slyšela sem jak ho paní začala bít a pejsek kňučel jako o život.Otočila sem se a zaklepala znova.A už to bylo jako by přede mnou byl jiný člověk a když sem jí řekla ať ho nebije , že kvůli tomu utíká a že se ani nedivím že s nimi nechce být.Majitelka jen řekla "Je to moje věc." Chtěla sem se zeptat dá se proti tomu něco dělat ? Nebylo to poprvé co utekl co jsem slyšela, ale po tom co jsem slyšela po předání se mu ani nedivím.Nevíte o nějáké možnosti jak by bylo možné pejska od paní dostat pryč aby to nebylo takové ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 14:46 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: invalida
já bohužel mám výhrady vůbec k těmto končinám kvůli konzumování psího masa, jedno jestli vzhledu pandy nebo tygra, takže já zcela bez komentáře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.05.2014 20:27 Muž invalida [782]
www.novinky.cz/… TTo je taky hnus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 22:22 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Spíš by se chytrý měl stát moudrým... ale to je velmi těžké. Je velice těžké poučit se z chyb jiných, to vidíš dnes a denně všude ve svém okolí... málokdo z nás se poučí z chyb jiných, většina si musíme nabít ten svůj nos sami... a někteří se nepoučí ani z toho.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 20:37 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
tak to pak chytrej a moudrej by to měli dát dohromady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 18:23 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Nene. Chytrý člověk se učí z vlastních chyb, ten moudrý se učí z chyb jiných.
Bohu žel, já jsem stále asi pořád jen ten chytrý... a to ještě ne vždy stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 17:55 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
že by to měli oba nastejno, jen každej z jiný strany?
jeden, že by věděl moc dobře jak na to a druhej, že by dobře věděl, co nedělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 17:44 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Na to jsem kdysi znal takovou pěknou hádanku. Jaký je rozdíl mezi chytrým a moudrým člověkem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 14:48 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: 111muf
sem tam je docela prima jim i předejít ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.05.2014 21:14 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: Pavelll
No hlavně by se ty samé chyby neměly opakovat no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   03.05.2014 10:45 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Boura
Pokud někdo psa bije, nevychovává jej, ale týrá. Pokud někdo o týrání psa ví a nenahlásí jej těm, kdo by psovi mohli pomoct, je to pro mne stejný jako ten, kdo psa sám týrá. Chápu ale, že ne každý člověk ví, jak se týrání psa dá nahlásit, a za druhé rozumím i tomu, že lidi, kteří zvířata trápí, jsou obvykle dobytkové nejhoršího zrna, kteří se nerozpakují ublížit ani člověku a tzv. slušní lidé se jich často bojí. I přesto se to ale dá řešit.
Existují dvě možnosti:
1) nahlášení takového jednání přes online formulář některé z organizací, zabývajících se ochranou zvířat proti týrání. Našel jsem jeden formulář: pes.help24.cz/… , který má ale z mého pohledu tu nevýhodu, že je potřeba vyplnit funkční email, a to obvykle tzv. slušní lidé nechtějí, protože nechtějí být identifikováni. Pro tyto slušné lidi tedy nezbývá, než si vygooglit jiný podobný formulář u jiné organizace, která funkční mail nevyžaduje, a nebo využít možnosti 2).
2) nahlášení takového jednání písemně orgánu ochrany přírody příslušné obce s rozšířenou pravomocí. Je to vždy ta obec či město, kde i pro občany malých obcí zajišťují většinu služeb, jako např. sociální odbor, stavební úřad a podobně. Součástí takového úřadu je odbor ŽP a tam se dá takové chování nahlásit i písemně, bez uvedení své totožnosti. Důležité je v dopise popsat jednání, z něhož pisatel usuzuje na týrání zvířete, a je dobré vysvětlit i proč se pisatel nepodepisuje - např. neuvádím své jméno z důvodu, že se důvodně obávám napadení mé osoby pachatelem týrání zvířete. Ve vašem konkrétním případě byste měl takový dopis zaslat na adresu: MěÚ Tišnov, ing. Vítězslav Marvan, vedoucí odboru ŽP, Radniční 14, 666 19 Tišnov Tento orgán státní správy je povinen se i takovýmto podáním zabývat, ovšem jeho situace je velmi těžká, pokud nemá žádné důkazy. Pokud by se proto trýznitele podařilo např. při týrání nafotit, bylo by dobré zaslat i takovéto fotky. Dále by bylo prospěšné zaslat stejný dopis i na příslušnou veterinární správu, aby se případem zabývalo více úředníků a byl skutečně řešen.
Existuje hodně zkušeností, že často jen zájem příslušných úředníků pomůže, aby se majitel začal ke psu chovat lépe. Bohužel i dnes existují stále lidé, kteří si ani neuvědomují, že pes je také cítící bytost a vůbec se ke psu neumí chovat. Mnohdy stačí jen domluva a rada zkušeného úředníka k nápravě takového jednání, a to je přeci to, o co nám jde - pomoci pejskovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 03:19 Boura
U nas v Tisnove taky jedna zena kroti sveho psa bitim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 22:56 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Pavelll
;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 20:42 Pavelll – Re: petrab
Díky moc :) Doufám,ale chybama se člověk učí ne ? O.o :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 22:10 RUSSO Re: Pavelll
Celkem s petrab souhlasím,ale v každé smečce existuje trest.Nemáš zuby,máš ruce,ale trest musí být úměrný.Určitě si Tvůj pes dobře zapamatoval,že udělal co neměl.Nakopnutí bylo asi dost silné,chce to vždy mít chladnou hlavu.Běž se někdy podívat na cvičák a uvidíš,jak zkušení psovodi rovnají patou psy že nesednou,nebo sednou špatně,nabo jak pracují s vodítkem. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.10.2013 21:39 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Pavelll
tak Tvýmu pejskovi přeju , aby už k žádnýmu zkratu nikdy nedošlo a Tobě, aby se podařilo napravit tuhle nepěknou chybu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 21:23 Pavelll – Re: petrab
Vím,že jsem se nezachoval správně,byl to zkrat :( Každopádně díky za rady a musím uznat,že je to krásně napsané :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.10.2013 20:33 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Pavelll
Ano. Vzhledem k tomu, že jsi psa nakopl za to, že se k Tobě vrátil, bude t.č. záležet na tom, o jaké zvíře jde. Rozhodně už nejsi tím nejlepším vůdcem smečky, ochranitelem, na kterýho je dycky spoleh a někdo, komu může stoprocentně věřit a nikdy ho nezradí. Je možný, že to už nikdy nedáš zpátky do původního stavu, že pes se Tě bude bát a může se to stupňovat, jakmile s tím nezačneš ihned něco dělat, je možný, že to zas až tak hrozný nebude. Ovšem kus důvěry je pryč. Už si nikdy nemůže bejt jistej. Je velmi pravděpodobný, že pes se od nynějška bude zdráhat víc či míň k Tobě přijít (mohou nastat i problémy s povely u nohy, když šlo o nakopnutí, protože Tvoje ruce, ale i nohy, tělo by psa mělo ochraňovat a může dojít k tzv. přeskokovýmu jednání při přivolání (čuchání, olizování, značkování, courání se apod. - prodloužení doby návratu k Tobě). Přeskokový jednání je důkazem neschopnosti a špatnýho chování člověka ke zvířeti, ať už záměrnýho či omylem, a to aniž člověk promluví.
Takže pamatuj, že když pes udělá cokoliv, co se Ti nelíbí, tak za to můžeš jedině Ty, protože jsi ho nenaučil to dělat správně. Forma trestu je samo o sobě, co se zvířete týče, nelogická, nesmyslná a zbytečná, ale když už má nějaká proběhnout (a to klidně stačí hlasová,mmch. i "jen" hlasová může způsobit psovi s určitou povahou velký problém), musí následovat okamžitě, protože jinak si pes nemůže spojit souvislost.
Takže když psovi dáš povel stůj, neposlechne, uteče, nevrací se, mezitim zakousne 32 slepic, 16 srnek, pokouše 4 lidi a nakonec se k Tobě vrátí a ty mezitim dostatneš mrtvici, pokutu a přes hubu, můžeš ho, když se vrátí, leda tak pochválit.

Máš-li zájem to tedy napravit, pak nezbývá než již stále důsledně postupovat správně. Pakliže se někdy v budoucnu neovládneš, nejsi zpět o krok, ale o mnoho dalších. Cokoliv psa učíš určitou dobu a pokazíš to, pak min. dvakrát tak dlouho to napravuješ a někdy se to podařit už nemusí.
==


(edit)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 19:15 Pavelll – Kopnutí
Ahoj,dneska jsem se byl projít se svým pesanem,byli jsme v lese...Tam proběhla nějaká srna či co a on se za ní rozběhl,zaběhl se někam bůh ví kam a já ho pak asi půl hodiny hledal..Byl jsem šíleně flustrovaný nikdy předtím se mi to nestalo,a když se vrátil,tak jsem do něj kopl až zakňučel...Já vím,nezvládl jsem to a teď mě to šíleně mrzí Stalo se vám někdy něco podobného ? Myslíte,že to mohl nějak ovlivnit pejskův postoj ke mě ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 23:29 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2013 21:08 Dracula Re: petrab
petrab napsala ale za to nemůžu já, může za to pan Elzheimer...

smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.08.2013 22:56 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Mila
vůbec nevim, o čem mluvíš....? ale za to nemůžu já, může za to pan Elzheimer...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 21:49 Mila Re: petrab
to je sranda nebo jsem to nepochopila, stejné dámě, která ho týrala ho dali do péče? rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 09:57 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: alliade
alliade napsala: i na cvičáku,výcvikářka napravuje takhle "vychovávaného" psa-čsv,při štěknutí ho normálně pověsili a pak pustili,byli ho a to na radu "výcvikáře"...ted se pes bojí,už od mala byl ustrašený a lidi dali na rady "výcvikáře" :-( Naštěstí si ho výcvikářka bere k sobě aby strach zmírnila,lidi se chtějí napravit :-)
výcvik lidé provádí všemožným způsobem a násilí z nějk nikdy zcela nevymizí, bohužel to tak bylo, je a bude, velmi často i na cvičištích, kterých je dnes jak hub po dešti, používají zcela nevhodné metody jak celkově, tak na konkrétní psy, pozitivní motivace nebude nikdy parketou každého a najde se vždy řada těch, který o ni ani nebudou mít zájem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   20.08.2013 08:20 Žena 111muf [1119] - Společenská plemena
Mě jako týrání příjde i to, že pes celý život nevyleze za plot. Zná jen zahradu. Sice se o něj starají, ale chudák jen kouká na ostatní psy, jak chodí se svými páníky na procházku a sám je zavřený. Máme takové sousedy. Celé prázdniny jsou domaa ani jednoho nenapadne vzít ho a jít vyvenčit. Je to agresivní pes, ale ne proto že se tak narodil ale proto, že není zvyklý na okolní svět. I takových psů je mi líto. Jsem ale ráda, že u nás nebydlí nikdo, kdo by psa mlátil a týral, to bych nesnesla rozzureny a určitě bych mu dala co proto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.08.2013 20:29 Žena alliade [21] – Taky jsem viděla :(
Omlouvám se,ale nečetla jsem předešlé příspěvky.Mám tetu s malým bratránkem a každý den chodí ven na procházky,jednou potkali chlapa s labínkem,chlap prý pří prvním neposlechnutí psa seřezal,pes se bál,knučel,naříkal,všem ho bylo líto,ale nikdo nic neudělal...já bych se ho bála,bo jsem ještě pořád děcko a tak by mi dal přez hubu,že...ale vím že i na cvičáku,výcvikářka napravuje takhle "vychovávaného" psa-čsv,při štěknutí ho normálně pověsili a pak pustili,byli ho a to na radu "výcvikáře"...ted se pes bojí,už od mala byl ustrašený a lidi dali na rady "výcvikáře" :-( Naštěstí si ho výcvikářka bere k sobě aby strach zmírnila,lidi se chtějí napravit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.07.2013 23:31 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Grrrr, tohle mě vytočí. Jak někdo může.... :-( ble
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 19:40 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/…

"V pátek 26.7. večer ve 20:30 jsme potkali chlapíka s pejskem. Nic zvláštího, kdyby... Pejsek vystresovanej, dotyčného se příšerně bál. A měl proč. Chlápek se s pejskem nijak nemazlil. Když nechtěl jít, prudce trhl vodítkem až zvířátko vyjeklo bolestí. Zvíře pod stresem odmítalo jít dál a tak se násili dotyčného stupňovalo. Došel k němu, zakřičel na něj, za kůži jej vytáhl do výšky, zatřásl s ním a poté jej z výšky a po zádíčkách mrskl na zem... Když jsme chlapíka oslovili s tím,
že toto opravdu přehání, bylo nám asi jako omluva sděleno,
že "je to ještě štěně"...

Chlápka s pejskem jsme potkali v Šafaříkově ulici v Praze
u restaurace Zvonařka. Oba poté pokračovali po Bělehradské ulici na Tylovo náměstí. Největší agrese proběhla u podniku Ghetta Bar na Bělehradské ulici. Personál nám sdělil,
že dotyčného a jeho chování k psovi vídají často.

Na základě tohoto zjistění z Ghetta Baru se domníváme, že pejsek nemůže patřit tomuto tyranovi a pokud ano, o to větší chudák to je. Znáte dotyčného? Znáte pejska? Chlápek jej oslovoval jménem, které znělo jako "Louis".

Pokud znáte majitele "Louise", informujte ho prosím. Znáte tohoto člověka, dejte nám vědět kdo to je prosím. Když uvidíte, jak malého Louise týrá, nenechávejte to tak, nebojte se jej oslovit a dát mu jasně najevo, že takhle opravdu ne. A ještě pro dotyčného "milovníka psů"... Pokud je tvůj a nechceš ho,
klidně napiš, rádi si jej vezmeme. Klidně zaplatíme.

Tereza a Adam
mailto:pokornat.22@seznam.cz "
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 21:19 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2013 19:32 Muž Fox [1] - Špicové a primitivní plemena
Teda hrůza, ani sem to neměl číst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 12:37 Žena Jessy [0]
naprosto svámi souhlasím..... :-(

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Nezbytné rady nejen pro začátečníky • Zobrazeno 986x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/600-tyrani-biti-kopani-nespravna-vychova-psa