Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Pes z útulku

 

NápovědaFórum » Útulky  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pes z útulku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.07.2016 22:13 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: 111muf
v útulku, sebelepšim, většinou nestrádá jen takovej pes, ale naprosto každej pes, pokud tedy útulek neni dosud to nejkrásnější místo na světě, co zažil, ale psovi, na kterýho majitel dává bacha tak, že mu slítne z mostu při aportu, je snad líp na čas v útulku, než s tim dokonalym božstvem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.07.2016 07:19 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: petrab
Fyzicky určitě ano, protože debil je pro psa jako morová rána. Psychicky ovšem ne, protože je smutný a svého debila prostě miluje. Pokud takový pes nenajde lepší domov, strádá. Zvlášť když se dostane do útulku, kde je celý týden zavřený v kleci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.06.2016 21:20 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: 111muf
mám ovšem nějak dojem, když to vezmu z gruntu, že psovi, ať je to jak chce smutný, je bez takovýho exota v roli "páníčka" snad líp
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2016 05:18 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: petrab
Já myslím, že lidi na psy kašlou hlavně kvůli financím. Pořídí si pejska, ten nedejbože onemocní a tak se ho zbaví. Včera tak někdo opustil krásného pitbula jen proto, že při házení klacků u Nuselského mostu spadl z 10m výšky a dolámal si nohy. Nechal ho tam a utekl. Teď je z pejska bezdomovec. Lidi jsou hajzlové a je jich čím dám víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2016 08:37 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Markiz
Skvělá zpráva. Děkuji za ni. Hned budu mít hezčí víkend. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.06.2016 00:06 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
mam ten dojem, že spousta lidí často spíš nejen, že nezvládá se za krátkou dobu se psem, kterej mu je zakrátko přítelem, zase loučit a taky na psího seniora nemá čas (často je ho třeba víc než u pidi štěněte) a nebo finance
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.06.2016 07:57 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: Markiz
Fotka k příspěvku tak Kora uz odjela domu :-)

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 09:15 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Markiz
Smutné. Vzít si ji nemohu, ale aspoň jsem zkusil sdílet. Snad se podaří najít jí domov. Dogy jsou úžasní psi, ale je fakt, že spousta lidí nechce starší pejsky... asi si neuvědomují, že i oni jednou budou staří. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.06.2016 16:41 R Žena Markiz [262] - Ovčáci
Fotka k příspěvku Dobrý den, potřebovala bych Vaší pomoc.

Hledám akutně domoc pro psí babičku, kterou opustila rodina a nechala jí samotnou půl roku před rodinným domem, jen pod přístřeškem. Nebýt hodné sousedky, která jí chodila krmit, by už nežila.

Povedlo se nám jí umístit do dočasné péče v Psím domově na Tachovsku. Tam ale bohužel nemůže zůstat, jelikož je tam velká psí smečka, z které je nervozní a agresivní.

Proto nutně potřebuje poslední šanci, aby mohla vklidu a věrně doží vedle "svého" člověka...Je to totiž 8mi letá doga (s PP), která je jinak úplně zlatá. Na její záchraně jsem se podílela a kdybych neměla své dvě feny, už bych jí adoptovala. Boužel najít domov starému psu je velmi těžké.

Navíc když jde o dogu, prosím pomozte mi jí nabídnout k adopci, jinak dožije v kotci a to si nezaslouží. foto přikládám, Díky Katka , veškeré potřebné info + kontakty poskytnu

PS: Fyzicky už je více méně v pořádku, srdce ale zlomené.

Kontakt: kat.lang@seznam.cz nebo FB www.facebook.com/…

(puvodni prispevek www.facebook.com/…/ )
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 20:43 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petastastna
Tak to se moc krásně čte. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.05.2016 12:19 Žena petastastna [17]
tak musím říct že naše Barča hned od prvního dne těžce vyhledávala náš kontakt, hodně se mazlila hned od začátku, nechali jsme jí, máme jí měsíc a musím říct že je to uplně jiný pes... z ustrašené hromádky nervů je sebevědomá fenečka :-) sama si řekla že se chce mazlit s námi hned od začátku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.05.2016 06:52 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Léto
Jak psala Petra. Někteří týraní pejskové mají problém s kontaktem s lidmi... ale jen někteří. Většina psů kontakt vyhledává. Obvykle pejsci, které si vezmeš z útulku, velmi dobře vycítí, že máš o ně zájem, a sami se přijdou mazlit. Myslím, že než dodržovat nějaké podobné poučky je lepší, když pejskovi necháš možnost se rozhodnout. Netlačíš na něj, ale když se přijde pomazlit, tak se s ním pomazlíš.
A pracovat s ním je dobré začít hned. Pracovat myslím to, že ho odměňuješ za jakékoliv chování, které se ti líbí. Obvykle jsou pejskové z útulků vděční za každý chutný kousek žrádla a udělají za něj cokoliv, a to je pro člověka výhra. S takovým pejskem motivovaným žrádlem se pak velice dobře pracuje. Ale takoví pejsci často pracují i jen za dobré slovo nebo pohlazení. Co mám s pejsky z útulků zkušenosti, bývají vděční a hodně se snaží udělat pánečkovi radost, takže se s nimi dobře pracuje. I když někdy se snaží až tolik, že se jim něco nedaří... ale to se dá snadno napravit a je to mnohem lepší než pes, který je rozmazlený, zvyklý od malička mít všechno, a kterého je pak velmi těžké motivovat.
Prostě pejsek z útulku je skvělá volba pro někoho, kdo nehledá výstavy a chce pejska kamaráda, se kterým případně hodlá dělat nějakou zajímavou práci nebo psí sport. Já např. včera na tréninku mantrailingu potkal fenečku zachráněnou z Ukrajiny. Kromě toho, že je krásná, je taky úžasně milá, mazlivá a snaživá a mantrailing jí jde skvěle.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.05.2016 21:41 R Žena Kafroli [81] - German Shepherds
Souhlasím, mám známé co si vzali pejsky z útulku a měli se hned první den k světu :) myslím, že kdyby si chtěla takovému pejskovi pomoct tak bych se určitě zašla podívat. Některé útulky ti dovolí si psíky prohlédnout a když zažádáš je možnost i pejsky venčit a vlastně zkusíš si jaký je :) Kamarádka která si pejska brala si tímto prošla a pejsek jí je pořád vděčný a ví, že mu pomohla tak jsou nejlepší kamarádi. Ze začátku byl plachý vůči ostatním pejskům, ale cvičákem a chtít s ním pracovat to nakonec dopadlo moc dobře :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.05.2016 21:27 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Léto
něco podobného je možná doporučováno v souvislosti se psy dříve týranými s problémy s kontaktem, manipulací apod., ale se vším je potřeba začít již od naprostého počátku, byť s trpělivostí, pozvolna, pomalu, záleží pak na konkr. jedinci, jak to půjde vše rychle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2016 19:44 Léto
Ahoj, někde jsem se dočetla, že když si berete psa z útulku, tak musíte měsíc počkat, než začnete s chováním, mazlením, hlazením atd., je to pravda? Děkuji předem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2016 17:06 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petastastna
Vřele doporučuji objednat si knihu Jean Donaldson: Lidé a psi: Střet kultur. Je tam nejen skvěle popsáno, co dělat, aby se pes naučil konat svou potřebu venku, ale i proč to tak dělat - jak to u psa funguje. Těch pár korun vložených do této knihy se stonásobně vrátí v tom, jak si člověk uvědomí, proč psi dělají, co dělají, a že to nikdy nedělají proto, aby nás naštvali nebo nás za něco potrestali a podobně, jak se často mezi tzv. kynology traduje. Opravdu doporučuji, není mnoho takových knih.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 23:40 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: petrab
jasne ja vim.. ono to stejne chce vzdy jen vydrzat :-) mela jsem doma kdysi nevycvalanou slovenu (chapej psa, ne zenu :-D ) z jednoho OS a byla to teda hrozna mura :-) jenze jsem tehdy bydlela v baraku, takze se nemuselo behat a pes proste zustal na zahrade...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 22:59 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Markiz
petrab napsala:
vyprázdněnýmu psovi ........... převážně se psi vyprazdňují mimo svůj pelech).

předpoklad, že pes nebyl dosud zavřenej jen v kleci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 13:18 Žena petastastna [17]
je ji asi rok a chytit ji pri tom je tezke... dela to zrovna kdyz se otocim... a pres den je venku, doma je jen s nami... samozrejme vencime fakt casto,ale ona prihde a za deset minut i tak udela bobek treba... venku se vycira, bobek taky udela, ale proste kdyz se ji zrovna chce, udela to doma....a teda kazdym dnem casteji a casteji :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.04.2016 08:13 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: petrab
ja bych jen.. to s tou ohradkou a peliskem nemusi byt pravda, pokud byl pes v kotci a nevencenej, tam to vetsinou moc nefunguje (vlastni zkusenost)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.04.2016 02:12 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: petastastna
z psama z útulku, kteří můžou mít zafixovaný různý návyky, to někdy trvá dlouho, než se naučí tomu, co jiným bylo vštípený vod malička, nejl. je vzít si na nějakou dobu volno, psa vynášet ven v krátkých intervalech, ve dne, v noci, po krmení, hře, probuzení atd. a nedopustit, aby se vyprázdnil hafan doma, venku vyčkat dýl, chválit nadšeně, odměňovat (při vyprazdňování používat konkr. dycky stejný slovo, čímž se v bud. může pes, pokud má potřebu, naučit v podstatě vyprázdnit se "na povel". dost dobrý je rovněž psa vést k tomu, aby se vyprazdňoval i mimo vlast. pozemek, tedy ho né vodit, nýbrž vynášet ven mimo něj. (hlavně nikdy netrestat a neuklízet po psovi před nim).
Zabránit vyprázdněnýmu psovi v tom, aby udělal potřebu doma se dá i tim, že se na potřebnou (avšak nijak dlouhou) dobu umístí do ohrádky s pelíškem, protože převážně se psi vyprazdňují mimo svůj pelech).
Pokud se jedná o štěně, pak je nutno si uvědomit, že začne ovládat +- svěrače cca od 5 měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 16:45 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: petastastna
asi jak u stenda.. zustat venku dokud to nepusti, doma jak bdue videt ze se chysta tak capnout a ven.. jen to asi o neco dyl potrva. Ja to teda resila jen u stenda, ale uz cura na povel a dokonce kolikrat i co 3 metry, aby dostala odmenu (muj inventar kapes jsou pytliky, kapesnik, tenisak a hromada susenyho masa na pamlsky), uz ve chvili kdy drepi tak se olizuje a ceka :-D
Pripadne zahradit prostor, kam nesmi potrebu udelat (kdyby treba chodila na postel nebo tak).
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 14:44 Žena petastastna [17]
asi to nepatri sem do tohoto tematu, ale mame ctyri dny fenku jrizence JRT a jezevcika z utulku a zatim ji hygienicke navyky nic nerikaji.... mate nekdo nejake rady jak ji naucit se vencit na zahrade? Obcas doma udela i bobek :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.02.2016 19:56 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: Markiz
tak uz domov ma... sice napodruhe (v Praze to nevyslo a vratila se hned druhy den), ale ma. A za spolubydlici ma civavu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.02.2016 15:23 R Žena Markiz [262] - Ovčáci – Sice neni v utulku, ale
Fotka k příspěvku v odchytovem kotci u nas..

Zoui, fenka křížence stafordšírského teriéra, stáří asi 1 rok. Hledáme chovatele, nebo vhodného opatrovníka. Městská policie Rousínov, tel. 778/417 821.

(puvodni popis a vice fotek nize, nedovolila jsem si jejich text kopirovat)
www.facebook.com/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2016 16:20 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Markiz
Super zprava palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.01.2016 08:36 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: Markiz
Galy uz konecne nasel domov :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2015 13:22 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: 111muf
Skvělá zpráva palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   22.11.2015 19:32 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: 111muf
Míša už má své doma palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2015 10:02 R Žena Markiz [262] - Ovčáci – koliak s PP
Fotka k příspěvku Hledá nový domov!
Čistokrevný pes kolie dlohosrsté s PP Galant Královský dar nar. v 2009 hledá nový domov konečně trvalý!! Ideálně jako jedináček, nebo ke zkušenému, který si doma určí pravidla
:-)
Laskavé srdce, ale důslednost, trpělivost ho naučit jak se má chovat je u nového majitele podmínkou. Pes putoval z rukou do rukou a nikdo ho to nenaučil, proto někdy jedná "nevyzpytatelně". Zdravý, očkovaný, půjde vykastrovaný a se smlouvou. Nyní je v dočasce, kde se začíná vychovávat... Více informací email: holainovak@seznam.cz.

Nikdo ho uz nekolik mesicu nechce, tak ho davam i sem...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2015 09:49 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: Laďka
tak dopadla snad dobre, uz maji foto z noveho domova (v Rakousku) :)

www.facebook.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.06.2015 12:44 Žena Laďka [354] - TeriéřiRe: Markiz
Byla fakt krásná a fakt vypadala jako PRTík. No, naštěstí se jí někdo ujal, tak se nemusím trápit, že já si ji vzít nemůžu... Ale jak Libor psal o tom křížení, tak já ani tak nevidím problém v tom vzhledu všelijakých hafanů bez PP, ale spíš v té povaze. PRTi i JRT nejsou už tak vhodní pro každého, i když má člověk psa s PP a měl by čistě teoreticky vědět, co se mu v hafanovi bude skrývat ano No a navíc každá "populární" rasa tou popularitou vždycky utrpí. Já osobně teda PRTíků moc neznám, ale těch všelijakých JRT, co potkávám na sídlišti, od velikosti čivavy do velikosti bernardýna, s ušiskama jak netopýři a všechno jsou to zaručeně čistokrevní russellíci, těch jsou fakt mraky... Ale o tom už se napovídaly hodiny a napsaly romány... A tady je hlavní to, že malinké štěňátko, kterému ta životní pouť nezačala zrovna růžově, se snad dočká milující rodiny a teplého pelíšku ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2015 09:48 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: Libas
tak toto bylo stenisko, co nekdo vyhodil na autobusove zastavce (slovensko).. fenka. Kdovi, s cim to bylo krizeny, oni to v tom O.S. tipujou asi spis podle vzhledu. Ale byla moc krasna, jsem si rikala ze by se mohla libit Ladce k jejich Abby :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2015 08:08 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Markiz
Chudáci parsoni.... Já byl předminulý víkend na výstavě ve Slovinsku a viděl jsem tam dva nádherné teriérky... tak jsem šel za majiteli zeptat se, co jsou zač... velmi mne překvapilo, že to byli PRT... já je zatím znal jen z českých ulic... Tak to vypadá, když se množí bezpapíráci... lidi ti tvrdí, že mají parsna, a přitom mají něco, co se skutečnému PRT absolutně nepodobá... chjo sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2015 16:29 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: Libas
uz si ho nekdo vzal.. byl to cca 10tydenni krizenecek parsona
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2015 14:52 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Markiz
Sorry, this content isn't available right now :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2015 08:32 R Žena Markiz [262] - Ovčáci – pro majitele FB
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2015 14:20 Žena 111muf [1119] - Společenská plemena
Fotka k příspěvku Nevíte někdo o hodném člověku nebo rodině, která by si Míšu ráda osvojila? Poznali jsme ho při venčení pejsků z útulku. Je to hodný a klidný pes, který bude vděčný za nový domov. Nečeká luxus, protože po tom co zažil v Hněvicích bude vše super. Pelíšek, láska, papčo a bude vás milovat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.06.2015 12:33 Muž invalida [782] Re: Libas
Lidská hloupost je strašná věc. :-( Bingo ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 23:25 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: 111muf
A víš, co je nejhorší? Že tato plemena jsou k lidem nejpřátelštější. Pokud dojde k napadení člověka psem, tak to obvykle nejsou tito psi... přesto masmédia pořád budou o nich psát jako o nějakých bestiích a zvěřejňovat jejich fotky u každého napadení člověka psem, i když je to třeba jezevčík... chjo. Lidská hloupost je strašná věc. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.06.2015 13:29 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: Libas
No to je fakt, že by nepřežil. Lidi by nejraději bulíky, stafordíky a další podobná plemena pověsili na pranýř a přitom za tuhle situaci můžou jen a jen lidi. Je mi z toho smutno, že všechnu lidskou hloupost odnáší nevinná zvířata.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 08:48 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: 111muf
No, mně to říkala jedna paní, co se tam byla také podívat. Víš, ono je něco jiného stanovit v adopční smlouvě povinnost pravidelných kontrol a něco jiného to dodržovat. Vem si, že jsou útulky, kde se pes nedostane z kotce ani jednou za dva, tři roky... prostě je tolik psů a tak málo lidí, že není, kdo by psy venčil... Vozí se sem do útulků psi z Rumunska, Ukrajiny, Slovenska, Španělska... ale pracovat v útulku dennodenně, to se už těmto zachráncům nechce. Často to lidé myslí dobře, ale špatně to skončí.
Ať neteoretizuju a nepíšu jen o tom, co jsem od někoho slyšel. Konkrétní příklad - paní z Prahy, milovnice bull plemen, doma měla dva APBT. Dozvěděla se o stafíčkovi, který skončil ve slovenském útulku, kde mu hrozilo utracení. Byl to papírový pes, zcela bezproblémový, ale umřel mu majitel a tak se dostal do útulku. Paní ho jela zachránit... a přivezla ho ke svým dvěma APBT. Ti se sice mezi sebou tolerovali, ale nového pejska už netolerovali. Naštěstí v paní zůstal aspoň kousíček něčeho, v čem se zrodila myšlenka, a stafíčka dala do Bull azylu.
Pejsek byl dotrhaný a psychicky úplně na dně. Nemohl být ani v kotci či kdekoli v blízkosti velkých bull psů. Proto si ho šéf azylu vzal domů. Pejska vyléčil tak, že ani já na něm nenašel sebemenší jizvu. Převychoval ho, takže dnes je to sebevědomý pejsek, krásně chodí na vodítku... je trošičku nedůvěřivý k neznámým lidem a drží si od nich odstup, ale zvykne si a pak je mazel jako každý stafík. Jen od ostatních psů si udržuje odstup, což je pochopitelné... Nebýt ale tak skvělých lidí v Bull azylu, pejsek by byl dnes mrtvý. V klasickém útulku by nepřežil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2015 20:09 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: Libas
To není možné. Já naopak slýchám, jaké problémy jsou, než vůbec pejska člověk z útulku získá. Tohle kdybych věděla, tak na útulek upozorním. Není nic jednoduššího než adopci podmínit pravidelnou kontrolou. No v každém případě je pouhá představa strašná sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2015 14:20 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: 111muf
Když jsem se byl před týdnem dívat v Bull azylu, tak jsem zjistil, že by tu linku bezpečí potřebovali opravdu moc. Ani jsem třeba netušil, že jsou útulky, které dávají k adopci především velké psy každému, kdo si zažádá, a tak tito psi často končí jako pečínka. A podotýkám, že si je prý obvykle neberou Romové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 20:13 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 13:43 Alex – Museli se je darovat
Ahojky mněli sme bafanka Robinka křižence pudla a knirač z utulku olomouc vzalisme siho před vanocemi v roce 2008 dost mne to stalo usili ho převichovat a naučit a vichovat mohu řic že Robinek se ume dost naučil.Bila to prace i sem ho nechal vikastrovat a Žanet fenečka ta se take mněla rozmazlovani a take sem ji musel nechat vikastrovat z duchodu ze zdravotnich duvodu nakonec sem je musel darovat kvuli problemum bidleni.Viki take bila darovana biloto hrozne nedokazalsem spat vubec budilimne strašne sni.Vki sem slišel a citil jak teskni že chce domu že seji stiská nakonec sem já zařidil vše abi se vratila domu apet zamnou vratilase viki zhubla oněco zjistili smeji červi tak smeji nechali koupili odčervovak drontal plus pořádně smeji odčervili a coje doma je spokojena a rada že je semnou a že je doma i oněco přibrala.Diš dojela vubec neštěkla ani neštěkala nehlidala za tři dni teprve začla štěkekat musel sem ji opčas připominat Viki si doma mněla ti chvile di si mislela že je prič a ne doma vila nařikala volala mne já nato viki si doma tak se uklidnila to bila chiba velka že sem ji dal prič už ji nedam ne ne nikomu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   24.08.2012 14:14 Žena DaD [745]
Máme psa z Troje. Dostali jsme se tam až půl hodiny před zavíračkou, takže to bylo na fofr. Pesany jsem měla vyhlídnuté dva. Jeden tam byl krátce, tak jsem se ptala, co když se přihlásí majitel? V nějakém útulku je to na dohodě od dvou měsíců, v Troji do šesti, tuším. Tak jsem "popadla" toho, o kterém řekli, že je tam už dva roky, a že byl vrácený, protože se bál vlaku u zahrady. (Kdyby jen vlaku, to ani ne, jeli jsme jím domů, ale doma jsem nemohla dva měsíce skřípnout, posunout židli, na vycházce vyrážel pryč, když jsem šoupla podrážkou o zem a o větším hluku nemluvě. Ještě pořád se bojí mužů s "něčím" v ruce, doma přes plot by je sežral.) Ale personál supr, když jsem řekla, že jsme psa neměli, dostali jsme spoustu rad, byli milí a dokonce říkali, abychom si to raději rozmysleli, že si další vrácení nezaslouží. Fakt ne, je to super pesan. Dvě věci mě mrzely: na procházce měl průjem - žlutý hlen, řekli, že to může být a my pak léčili slinivku. Jenže aspoň prémiovky krmení tam asi nazbyt není. A když jsem se ptala na Beníkovu minulost, měla jsem pocit, že se na sebe nějak divně koukli - a ticho. Na cvičáku mě utěšovali, že je možná lepší nevědět, tak se toho držím. Rozhodně nelituju výběru, měl charakteristiku: přátelký, nekonfliktní (psy teda nemusí) a čistotný - to sedí na sto procent. Takže můj pocit je pozitivní. Problém je, že člověk nemůže projít a vybrat si. Vyvedou na žádost psa a když tedy první vyšel Ben, už jsem ho poslat zpátky nemohla. Vrhl se k tašce, kde jsme pro něj měli nakoupené mňamky, šíleně za sebou táhl na vodítku ošetřovatelku, vypadal sveřepě a manžel (mající strach i z čivavy) byl na omdlení. :-D Teď ho miluje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 20:04 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
utulky jsou dnes tak přeplněné,že se ani nedivim,ze se snazi pejsky rozdat za kazdou cenu..otazka je,zda je to spravne,hledat jim nový domov,který vlastně není vhodný ani pro jednu stranu..Ovsem pokyny z vyšších mist,jsou povely z vyšších a lidé,kteří nechtěji přijít o praci,kolikrát leč neradi uposlechnou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 01:07 Dracula Re: petrab
Si pamatuju jak bývali na kotcích v utulcích cedule- vše o psu to už se dneska nevede ??? coze

Chodila jsem venčit do utulků, teda jen do Jimlína a na Bouchalku a tam to bývalo, už je to dlouho, ale bylo to praktické...

Je pravda, že svět jde do "háje" nehledě na lidi, ale i se zvířátky, takové svinčíky v utulcích jsou "nedbalostí" pečovatelů, kteří už také nejsou to co bývávali :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 01:03 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
To je teda jednání hmm . Ve většině útulcích si lidi musí vybrat podle fotky - prý "aby psy svou přítomností nestresovali" a ještě jim neřeknou takové zásadní info? Chápu, když si někdo vědomě bere nemocného pejska s nějakým problémem a počítá s tím, ale tahle paní? Vezme dceři pejska, který je nemocný, holky se bojí, ta asi nadšená není, protože přece chtěla psa, který si s ní bude přinejmenším hrát.. to je trápení pro všechny. hmm Bohužel bych asi pejska vrátila nebo se mu snažila najít ideálnější domov.. nevím, nemůžu soudit, nikdy jsem útuláčka neměla.. :-(

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Útulky • Zobrazeno 685x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/610-pes-z-utulku