Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Proti bolesti pro seniory

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Péče o starého psa 

+ přidat příspěvek
Proti bolesti pro seniory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 19:11 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Atika
uvedený byliny mi byly opak. nabízeny původně mou dr kvůli chronickým dost děsným kožním problémům, odolávala jsem, protože jak říkám, nikdy nikomu ať se to týče lidí nebo zvířat u mne nepomohly, nakonec jsem souhlasila, protože když už nic, tak aspoň to není chemie, byla jsem velmi překvapená výsledkem a proto jsem požádala o byliny na klouby , páč stávající můj pes je po několika operacích kloubů, takže artrozu má už od mládí a cpu do něj v podstatě celoživotně chonroprotektiva, MSM a dle potřeby podávám jednorázově Metacam. A výsledkem jsem byla šokovaná. Nemusel vůbec brát Nutradyl a po dobrání ještě dvakrát tak dlouhou dobu zcela bez léků přetrval účinek. Protože ale tyto byliny lze namíchat jen na jeden zdrav. problém, nikoliv více najednou (pak nejen, že nefungují správně, ale i se stav může zhoršit), upřednostňovala jsem dlouhodobě podávání léků na jiné zdrav. problémy, které byli u nás vážnější. T.č. již rok podávám jen na klouby a naopak výjim. jinou směr a jak říkám, u mýho psa a konkr. na tento problém, skutečně úžasnej účinek, v podstatě za posl. rok jsem musela použít metacam asi jen 3x, psa ale pochopitelně omezuji v pohybu a určitých aktivitách, o kterých vím, že mu hybnost zhorší a bolest zvětší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 15:38 Žena Atika [40] Re: petrab
No já odvážná moc nejsem a každej prd řeším s veterinářem. Bufka je hlídaná a veterinář náš dobrej kamarád, neublížil by jí (a umí). Ona už toho zkusila víc, ale třeba rymadil, trocoxil jí vůbec nezabíraly. A i třeba u toho rymadilu se na ten žaludek něco přidávat musí, když by měl být nafurt. Ibalgin je jiná kapitola, ten bych psu nedala ani jednorázově. Ty dáváš svému psu bylinnou směsku zaměřenou na artrozu a pomáhá mu to na bolest? To bych vyzkoušela i když jsem dost skeptická, vidím to i u rodičů - artroza je nevratný poškození a od určitýho stupně jde už jenom ulevovat od bolesti :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 11:27 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Atika
Fotka k příspěvku jsi i tak trošku odvážná, na lidský antirevmatika - analgetika fakt pozor, není radno si s tim začínat, proč nepoužíváš něco pro psy,kde jsou tyhle vedl. učinky sražený - metacam, rimadyl, previcox, když to psovi stačí jednorázově jednou týdně?

můžeš se zkusit spojit se Slávkou Bláhovou- kontakt na akupunktura-psu.cz/… a k tomu, co podáváš, dávat dlouhodobě čínský byliny indiv. namíchaný psovi právě na problém s bolestí kloubů, používám to už několik let a ačkoliv přírodní medicině nevěřím a nemám s ní valný výsledky, tohle je PŘÍMO ZÁZRAK, jak to zabírá konkr. na tuhle věc!


===
co text a foto z fb vet beřkovice:


Proč nedávat psům lidská analgetika...
Což takhle dát mu růžovku???
Vašeho pejska nebo kočku něco bolí a Váš veterinář už má po ordinační době?? Pokud Vaše první kroky vedou k domácí lékárničce, ráda bych Vás od tohoto nápadu rychle odradila.

Bohužel se čím dál častěji setkávám s větou: No asi ho to bolelo, tak jsem mu/jí dala ibuprofen….Vlasy mi vstávají hrůzou a žaludek se mi kroutí a v oku naskakuje tik… Je pravda, že řada léčiv pro lidi se také používá i pro zvířata, ale skupina léků, které k nim rozhodně nepatří, jsou tzv. nesteroidní antiflogistika. Tedy léky proti bolesti, zánětu a horečce typu ibuprofen. Jedná se o látky, které Vašemu zvířátku nejenže nepomohou od bolesti, ale mohou mu přivodit další zdravotní komplikace a Vám udělají pořádný průvan v peněžence, pokud to Vaše zvířátko vůbec přežije.
Nesteroidy vyvolávají:
1) Zvýšenou tvorbu agresivních žaludečních šťáv za současné zástavy tvorby látek na ochranu žaludeční sliznice, výsledkem tedy jsou žaludeční vředy a to i po jedné – jediné dávce (např. 1 tableta Ibalginu 400 pro 10kg pejska).
Není třeba dodávat, že žaludeční vřed je časovaná bomba v těle Vašeho čtyřnohého přítele a může kdykoliv prasknout a zapříčinit tak úmrtí Vašeho miláčka.
2) Snížení průtoku krve ledvinami (stahují se drobné cévky, které zabezpečují životně důležité prokrvení) a tím může dojít poškození nebo až odúmrti ledvinné tkáně a následnému úhynu.
Jednoduše napsáno, když svému miláčku neproděravíte podáváním ibuprofenu žaludek, zcela určitě mu zničíte alespoň ledviny…. Pokud by se stalo, že by se Vaše zvíře ,,obsloužilo´´ a pozřelo by tyto léky, nikdy nevyvolávejte zvracení!!! Natrávenina společně s rozpuštěným lékem by znovu poškodila sliznici a následky by tak byly ještě mnohem horší.
Pokud máte doma černé uhlí, podejte je pejskovi či kočce co nejrychleji v dávce 3 tabletky na 10kg hmotnosti, nejlépe rozdrcené a rozpuštěné ve vodě (pokud si nejste jisti hmotností, raději dejte více, než méně). Urychleně vyhledejte veterináře, protože právě na rychlosti ošetření a podání léčiv záleží nejvíce. Doufám, že větu: „Dala jsem mu/jí brufen“ už hodně dlouho neuslyším……
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 11:14 Žena Atika [40] Re: petrab
Jj, vím o tom i když Bufča má zatím poměrně nízkou dávku. Dáváme i ostropestřec v kůře 2 x ročně na pročištění jater.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 11:04 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Atika
určitě jí, když už používáš Flamexin, k tomu dávej Ranisan, opravdu hodně žere žaludeční stěny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 16:43 Žena Atika [40] – na bolest
Ahoj, Bufča posledních cca 5 let dostávala Alavis (sypkou formu pro koně), docela se držela, loni na podzim už se ale zhoršila víc, zkoušeli jsme Trocoxil, první prášek dobrý, druhý už nezabral. Pak dostala sérii injekcí, tuším, že to snad byla kysel. hyal., to jí zas trochu nakoplo a teď už natrvalo má Flamexin, zatím 2 x 1/2 tabletky týdně a je relativně v pohodě, ale na lítání už to prostě nebude.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 15:51 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavlinapoddana
Jste šikulky. Ani hroznovej cukr Ňuňu nesežere. Resp. jak dám cokoliv na léčení do čehokoliv, prostě to pozná. Takže jsou to boje.
Naštěstí onen Nutradyl a čínský byliny chroupe pohozený v misce se žrádlem.
Tekutý modely ale nechce, byť většinou se rychleji vstřebávaj a tím je lepší je podávat!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 11:14 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psiRe: petrab
jo je to tekuté,nemám problem dát jí to,smíchám to s trochou rozpuštěného hroznového cukru a vylíže to do poslední kapky. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 21:03 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavlinapoddana
Je to tekutý, ne? Jestli jo, to mam smůlu, to bych denně zase zápasila. Nechtěl ani vochucenej artican nebo aptus ... Chondra s MSM dávám už od mládí furt,zatim jsem vyzkoušela lecos, nejlíp u tohohle mýho hafana funguje léta Nutradyl, se bez toho neobejdem po těch operacích kloubů, teď už začíná doba, kdy to nezabírá, ale nevysadim, max. musim dořešit, co příp. podat.

Vet. mi sdělil, že Metacam pro koně už nesměj prodávat nataženej, jen celou lahev na objednávku, když neléčej koně, sdělili mi to i na více veterinách, takže ho budu muset koupit někde na vesnici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 11:34 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
používám hyalutidin dc ,zatím pouze jako prevenci,Cherryně je 8 let a protože vím,že labíci trpí na klouby,chci předejít tomu aby mi začla kulhat,nebo aby jí začlo něco bolet.Vedlejší účinky jsem žádné nezaznamenala,nechávám jí každého půl roku dělat rozbory krve a všechny hodnoty má v pohodě. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 12:30 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 23:21 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: ???
: Co podáváte proti artroze, bolesti kloubů či páteře ve stáří? Jaké máte zkušenosti s kterými léky při opak. či dlouhod. podávání, co se týče vedlejších účinků na zažívání, játra, ledviny atd.... A co funkčnost?
Ď



???

Nikdo zde nemá, starého psa velkého plemene, kde problém s klouby a páteří je neodvratná záležitost...?

Ď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 09:21 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Proti bolesti
Co podáváte proti artroze, bolesti kloubů či páteře ve stáří? Jaké máte zkušenosti s kterými léky při opak. či dlouhod. podávání, co se týče vedlejších účinků na zažívání, játra, ledviny atd.... A co funkčnost?
Ď

pfizer.cz/…

www.ema.europa.eu/…

produkty.boehringer-ingelheim.cz/…


Previcox 227mg (firocoxib:
www.ema.europa.eu/…


www.orling.cz/…

Trocoxil !! : ??
www.cymedica.com/…/

pfizer.cz/…


( boswellia serrata :
www.avicenna.cz/… )

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 160x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/618-proti-bolesti-pro-seniory