Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Pomoc - nakrytí?

 

NápovědaFórum » Chov psů » Krytí, březost, porod 

+ přidat příspěvek
Pomoc - nakrytí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 17:31 JagerMaister
ahoj, tak sa tešíme lebo nečakáme šteňatá hop hop zbytočný ale oprávnený strach, na budúce len voliéra tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.08.2015 22:58 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
jj, u nás šikulka byl vo čtyři schody vejš než vona smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2015 16:11 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Já si to umím živě představit, něco podobného jsem viděl na vlastní oči, jak jsem psal už níže. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2015 00:36 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
a to tam neni, co předcházelo smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.08.2015 18:55 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Libas
Ježiš to snad něni možný:-D jak má ty nohy ve vzduchu. Budou hezký štěňátka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   14.08.2015 16:41 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér
Už jsem to dával do vlákna Pro zasmání, ale ono to tématicky patří i sem, k tomu nakrytí velké feny malým psem: youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2015 17:35 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: JagerMaister
tak jak jste dopadli?doufam,ze bez uhony..jak jiz psali nize,pouceni pro priste haravku vzdy pod dozorem!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 08:22 JagerMaister
dík za odozvy, tak som sa rozohdol že počkám do toho 23 dňa a skočím na ultrazvuk a budem dúfať že sa rodina nerozrastie tone
ono človek stále verí že plot je dostatočne vysoký a dostatočne hlboko zabetonovaný a pes si aj tak nájde spôsob ako sa dnu dostať hmm vynaliezavosť nadovšetko..
ten pes už v dedine obšťastnil viacero feniek ale hlavne malých veľkostí, zas moja suseda má rovnak psa špica a fenu x NO a nakrytie sa im podarilo až po 4 rokoch a mali z toho kopu šteňat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.07.2015 23:18 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Jj, souhlas... a z vlastní zkušenosti, nenechávat háravku hlídat ani mamou, ani dětmi...
A co se týče nakrytí velké feny malým psem - na vlastní oči jsem viděl, jak si pekinéz doslova dostrkal čumákem háravou ovčandu až ke schodům, aby na ni dosáhl a mohl nakrýt... On byl vůbec vynalézavý, poskákal ve vesnici kde co... nejhorší bylo, že jeho štěnda byla děsně ohavná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.07.2015 22:59 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: JagerMaister
velký pes malou fenu moc nakrýt nemůže, tím spíš, čím je pes větší, naopak je to ale možné v pohodě, hafani jsou vynalézaví... (a zdatní atleti, co se týče překonávání překážek za fenou)

za mne - co se týče příp. nakrytí, rozhodně porod štěňat je ze zdrav. hlediska lepší než umělé přerušení březosti

pro příště jen - dámu nenechávat během hárání bez dozoru...
a nakonec jen - nechť je stále pannou... ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 17:53 JagerMaister
čaute havkáči, potrebujem poradiť
mám fenku nemeckého krátkosrstého ohaře (stavača) 2 roky s PP, momentálne sa asi dva týždne hára, pred dvoma - troma dňami som videl ako sa pod plotom preháňa menší pes, ktorého som odohnal. Dnes mi volá mama do práce že našla toho psa na našom dvore spolu s fenou, psa odohnala a ten sa prepchal cez doslova miniatúrny otvor v bráne a ušiel .. povedal som jej nech suku zatvorí. Prišiel som domov z práce, suka von a s ňou zasa ten pes ! Psa som odohnal a fenu som zatvoril do voliéry.
Mám strach z nakrytia, lebo je to mlafá fena s PP v septembri ideme na skúšky poľovnej upotrebiteľnosti, ktoré už musím absolvovať a teraz mi to zrejme prekazia šteňatá sad Napadlo ma či je vôbec možné aby malý špic nakryl moju fenu ? samozrejme som videl rôzne bizarné krížence napr. jazvečík a bernardín čo mi vôbec nepomáha. Volal som vetovi tak injekcie sú hrozne drahé a nesú riziká...
tak sa teraz rozhodujem..či počkať na sono, to už zas bude asi na zákrok neskoro .. alebo to najhoršie nechať ju šteňatá porodiť a tie potom rozdať.. no stále dúfam, že nebude nakrytá tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 19:07 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: zuzka
Ano, běžně se to dělá. Pokud fenka drží, uhýbá ocasem, ale pejskovi se skok nedaří, tak se mu pomůže na záda fenky, a pomůže se mu rukou trefit se do správných míst. Je nejlepší požádat zkušeného chovatele, ti to zvládají bez problémů, a když to jednou vidíš, zvládneš jim pomoct příště taky.
PS. Je však třeba dávat pozor na reakce fenky, aby byla ve správném období hárání, jinak by mohla pejska i tebe klidně pokousat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 19:13 zuzka
Dobrý den, naší fenku zkoušíme nakrýt, ona drží ale pořád se nám to nevede. Tak se chci zeptat jestli je nějaká možnost jim pomoct? děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 10:50 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: Dracula
tak, držíme palce X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 00:26 Dracula Re: Buba - Gump
Jo teoreticky mohlo, kdyby byli nějaké plánované vrhy, chtěla bych zase z vrhu odkud je Beuška, ale v nejbližší době v dohledu nic hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 21:56 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: Dracula
aha tak to je rozumná voľba ... my ešte uvidíme ako ju posúdia na výstave, hmm no ale to by mohlo znamenať že rozšíriš svoju svorku BH o nového člena ? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.08.2013 21:42 Dracula Re: Buba - Gump
No, máme pupeční kýlu, jako "kosmetickou vadu" tudíž jí nebudeme nechávat odstraňovat a ani nenechám Beuška uchovnit jelikož je to dědičné a nechci aby její štěnata se tímto trápila další generace, takže mám po CH, ale nevadí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   08.08.2013 21:12 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Buba - Gump
Buba - Gump napsal:

zdravíčko a radosť zo psíka je hlavné palec

!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   08.08.2013 21:10 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
Dracula napsala:
, hlavně že jsme zdraví a nic nás nebolí ;-)


!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 19:18 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: Dracula
prečo?
tak u nás to tiež nieje nič extra .. teraz jej menili papiere lebo v papieroch mala iné meno ako v plemennej knihe a v nových papieroch nemám ani napísané to čo som mal v tých starých - teda odporučenie do chovu .. hmm teraz v septembri sú brlohárske skúšky ale na to treba peniaze :-O a ešte som si domov doniesol druhú fenku, tak s tou mám tiež kopu starostí, a k tomu toto dúfam že nepodarené nakrytie, ale máš pravdu zdravíčko a radosť zo psíka je hlavné palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.08.2013 19:02 Dracula Re: Buba - Gump
Se máš :-O moje plány s rozšířením BH jsou ztraceny a tiše ti závidím !

Ale co už, hlavně že jsme zdraví a nic nás nebolí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 16:43 Muž Buba - Gump [262] - Teriéři
má PP a aj urobené 2 lovecké skúšky a ďalšie budú , len potrebuje výstavy a tá mi tohto roku nevyšla .. uchovniť ju chcem
ale zatiaľ mi to časovo ani nijako nevychádza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.08.2013 14:57 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Bubba,jak uz ti tu napsala Drucula a Petrab..priste si das vic pozor..a ja osobne,pokud neplanujes s terierkou jit do chovu( uprimne ted si nejsem jista,zda ma PP),tak ja osobne jich vykastrovala..ne ze bych byla zastancem kastrace vseho co nejde do chovu,ale je to jistota.. u feny jde o slozitejsi zakrok,nez u psa to je pravda,ale nez pak videt dalsi smutny inzerat na stenatka sileneho spojeni,tak bych asi volila takto..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 20:42 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: petrab
ide o fenu jagdteriéra 10kg a psa slovenský hrubosrstý ohař - 40kg .. dík za pomoc, bola to blbá chyba a dúfam že sa nestalo to čoho sa obávam, lebo by asi šteňatá neporodila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.08.2013 20:07 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Buba - Gump
těžko říci, ačkoliv spojení bývá delší než 10 minut obvykle, není to dané, březost u feny zjistíš až po 20. dni po nakrytí, můžeš se dohodnout neprodleně na podání hormonálního preparátu na příp. ukončení březosti, ale je to takový driák, že je lepší nechat případně fenu odrodit, jinak nejsi první ani poslední, komu se to stalo, sem tam se učí člověk chybama, i když blbejma, věř, že příště tě ani nenapadne pustit fenu z vodítka od první chvíle hárání až do konce - nevím ovšem, co si pod tím představuješ, nutno odlišit hárání, barvení atd. - celkem hezky popsáno zde:
davinika.webnode.cz/…-/

Jinak co se týče krytí psů různých velikostí, nevím, o které fence mluvíš, ale jedná-li se o fenu čivavy a psa čuvače, jaksi to skutečně není možné, opačně samozřejmě jo, uměj si poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 20:42 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: Dracula
okej .. bol u nás včera :-D ale zrejme príde zas! bože aby si mala pravdu že sa to nepodarilo, nič iné momentálne nechcem hmm prvé príznaky háravky som objavil okolo 16-17.7
dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   03.08.2013 20:33 Dracula Re: Buba - Gump
Mám jednu radu a tou je veterinář. Sám s tím nic neuděláš a tuším že je vakcína "antikoncepční" a podává jí vet, nebo kastrace, ale vzhledem k velikosti si myslím že se pokrytí nepovedlo a navíc fena se snad v diestrus a anestrusu už nenechá pokrýt je to minimální šance/0, ale raděj bych si k veterináři pro jistotu došla, páč já tam lítám i kvůli každý blbovině :-D Jistota je jistota :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 19:27 Muž Buba - Gump [262] - Teriéři – pomoc
ahoj, potrebujem radu
dnes ma sused zavolal aby sme išli s psami k vode tak sme šli .. moja sučka mala asi 2 dni po háraní .. sused má obrovského slovenského stavača .. spočiatku všetko bolo v pohode pes nejavil záujem ale akonáhle k nemu prišla moja sučka .. hneď na ňu hupsol... vyzeralo to smiešne lebo veľkostný rozdiel bol poriadny .. keď som po ńu išiel tak ju pes stihol zahnať do lesa, privolanie z oboch strán nič ! .. po 10 minútach sme ich spolu našli v lese .. mám podozrenie že ju nakryl tone je to mladý pes asi 1,4 roku starý .. chcel by som sa spýtať .. neviete mi poradiť či existuje nejaká antikoncepcia pre fenku ? ... pre istotu

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 259x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/760-pomoc-nakryti