Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Je zákon potřeba a nebo ne? (a jiné dohady při diskuzi)

 

NápovědaFórum » Nezbytné rady nejen pro začátečníky » Zákony, vyhlášky a daně 

+ přidat příspěvek
Je zákon potřeba a nebo ne? (a jiné dohady při diskuzi)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 22:35 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: RUSSO
no, krční páteř má prej v cajku
ale ty si nezahrávej:

RUSSO napsal: ano
RUSSO napsal: ano
RUSSO napsal: ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 21:55 RUSSO Re: petrab
Tak se ho zeptej smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 20:51 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: invalida
invalida napsal: ...kriminál a v něm zima a hlad...a ne moc bystrý dozorci s rákoskou.

no, já bych tedy měla koncept s poněkud více hořkým obsahem ... to by bylo huuuuustý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 20:40 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: RUSSO
smich no, manžela se zeptat můžu, ale nevim, zda-li při močení na záchodě souhlasně furt nad sebou kejve hlavou, prostata mu zatim snad funguje, že by si jako pokyvoval, jak to jde ...
Kvůli tomu kejvání( ano ) jsem se taky totiž ptala.... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 12:53 RUSSO
Já bych dal nějaký podobný nebo stejný,jak je na rybičkách - "pokec o všem".Tam by se určitě "vlezlo" všechno.Na rybičkách to takhle dobře pořešili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 12:03 RUSSO Re: petrab
Ptala ses mne,jestli mne nebolí za krkem.Odpověděl jsem Ti.Jestli jsi to nepochopila,zeptej se manžela :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.10.2013 08:33 Muž invalida [782] Re: RUSSO
Ty věříš tomu že zákony jsou pro všechny stejný? A není tajný to město kde žiješ? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.10.2013 08:29 Muž invalida [782]
Název třeba zákon a pes... Ale přesně si to vystihla...kriminál a v něm zima a hlad...a ne moc bystrý dozorci s rákoskou.
Tři teplý jídla s ovocem...posilovna a 24 stupňů není trest. Normální lidi za teplo platěj :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2013 23:53 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: směsice
mě se, FíbíÁ, nezastávej, není třeba, (mmch. "petryb" mě pobavilo :-) ) vysvětlit některým jedincům, že ať je to vozík nebo stáří či kočárek a nebo jakákoliv jiná překážka nejen fyzická, aby se člověk moh bránit ichtylům na ulici, jim prostě nedovolí řešit zmíněný věci ani náhodou. Jo, můžou remcat, nadávat a nebo ječet, taky telefonovat a psát nebo hlásit a taky to někdy dělaj. Dost nefunkční, sama víš...

=============

Co se týče bolestí krku, zajímalo by mne, RUSSO, na který místo bych si měla dát nejvíc pozor na záchodě. ano Dík.
Co se týče vytíženosti, jsem na tom poněkud jinak, než si myslíš. Vskutku nevstávám v pět ráno, nevařim rodince hody, semtam použiju pračku, myčku a nebo žehličku, když je sušička plná, účty se platěj inkasem, rodiče soběstačný, děti vodrostlý. Nuda a pohodička. Stát za mě dosud neudělal nic, takže vod něj ani dál nic nečekám. Zvlášť jednou v penzi. Párkrát mi ale stát v nouzi pomoh, to je fakt, i když na dovolený a né ten náš. A taky zdravotní pojišťovna mi platí někerý léky. To je taky pravda. Díky, ZP, cejtim silnej vděk! Škoda, že až její služby budu fakt potřebovat, bude už trpět silnou hluchotou a ztrátou zraku a nějak se jí nedovolám.
Je zajímavý, jak skvěle dokážeš slučovat více věcí, každou na jiný brdo. Ačkoliv desítky let provozuju canisterapii hl. se starejma lidma, když už teda takhle privat super luxus spolu hrdličkujem, je fakt, že vo seniorech se toho víc dozvim až budu v jejich věku a nyní vim houby. Páč teprve pak člověk pochopí to, co nikdy nezažil na vlastní kůži. Jestli práce se psem v hospicích a DS pomáhá, nevim, řiká se to a já z toho mám celkem semtam dobrej, až dojemnej kladnej pocit. Můj názor ale neni důležitej, byl by totiž plusovej a ten přeci nechceš slyšet. V posledních letech se seniorama pracuju na jiný bázi než tý psí. Poněkud složitější a vo tom tedy už úplně radši pomlčim, páč témat k vozu a koze je tu už dost.
A opakovaný přestupky se skutečně možná neřešej jen pokutou. Ovšem sem tam. Někdy. Někerý. A někde. A jiný, než vo kerejch tu kecám. To, kvůli čemu tady blábolim se tedy alespoň zde ničim jinym neřeší, protože nikdo neni voprávněnej k tomu, aby to udělal, když na to neni vyhláška. Tečka a nazdar a dál bez komentáře. Ať se vzteká a pindá kdokoliv. A vo tom to celý je. Aby se dělo něco (krom prima domobrany), musí to fungovat zvrchu, je-li funkčnost nulová či neúplná - smůla. Jednou začas nějakej film, to jo. A seriály? Máš pravdu, jako tedy ostatně stále, párkrát jsem koukala na Dallas. V minulym století. (Byl tam ňákej kovboj s naftou Džejár). S dědou, kterýho to děsně bralo, páč se mu nikdy nepodařilo emigrovat do Émeriky. Takže co se týče zákonů, i přes tvý krásný argumenty, vážně bych si přála, aby v týhle zemi fungovaly v určitých sférách aspoň sem tam. Né pro mě, ale pro zvířata třeba a taky pro ty, kdo to potřebujou. Jako kompletní pesimista se domnívám, že se toho nedožiju a to genetickej kořínek docela ujde.
Nakonec musím říct, že jsi nás zde velmi pobavil, aniž bys to tušil, páč petrb a zprávy, seriály či jiný TV zážitky fakt nikoliv, když už to Ty cituješ směrem sem.

Nakonec chci jen říct, že ať invalida napíše, něco, co považuješ "na dvě věci, na nic a na h...." nebo napíše něco seriálovýho "velmi výstižně" , nemění to nic na tom, že původní zmínka vo času nebyla v souvislosti s tim, že neni kdy, ale s tim, že proč voni velký kulový. Protože když my za ně, leda svépomocí naprosto bez konečnýho dopadu a tim jsme zase na začátku.

====================

A pro INVALIDU: Chápu, že máš svůj názor, ale já ho nesdílim. Myslim si přímo opak: Ne, nestačí se chovat slušně, co se týče zde semílaných osob. Je třeba zákonů. Kvalitních zákonů. tzn. funkčních a ty nevytvořim ani já, ani Ty, ani Pepa, ani Růžena. A ani Ferdovi s Jarčou se to dosud nějak nepodařilo. S nima totiž většina z těch, kůli kerym tady remcáme a který jsou v jádru zbabělci, by fungovala velmi zdatně. Jen se potřebujou trochu něčeho, čehokoliv bát. Nikoliv však běžných slušných lidí. Ty maj - jak to jen říct slušně - na hustě silnym háku. Co se týče času, který zmiňuješ v souvislosti s majiteli zvířat a následnýmu jejich vychování, jj, je hafo těch, kteří se snaží. Pak sou eště dvě další hafa (někde tři a někde půl), kde je to navopak. A tam to všechno začíná a pokračuje do nekonečna. Kéž by i ti, co sil maj míň, mohli svůj čas využít právě v týhle věci a věnovat ho, co se týče pejsků, tomu, co se vodrazí do celý budoucnosti.

=================

Mmch. až budu mít chvíli, vytvořim tady těmhle bla bla bla zvláštní téma, páč s původním tohle nemá už dávno co dělat.
Jakejpa název by se Vám líbil?? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 09:53 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
No tak to je hustá debata, až mě z ní vstávaj vlasy na hlavě. No já jsem třeba ten typ člověka, co by svýho pejska fyzickejma silama neubránil. Nevymlouvám se na zákonodárce, ale na vozík. Ano slovně bych se zastat mohla a to taky dělám. Taky vím, že můj mikro pes je uštěkanej a se psama moc nekámoší- moje chyba, já to zvorala při socializaci. Zato miluje lidi a děti. Takže se zastávám petryb, protože vím, že by bránila seč mohla a taky by pomohla!
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.10.2013 09:25 RUSSO Re: petrab
Za krkem mne nebolí ani na záchodě,ani venku :)
Píšeš:
"Nebo mam ráno vyrazit v pět do rachoty, večer uvařit rodince hody, vyprat, vyžehlit, zaplatit účty, dojet vypomoct starejm rodičům nebo spacifikovat děti a v mezidobí mam vyrazit se svým hafanem do boje stavět se debilům na ulici, pár jich sejmout pěstí, aby moh zvednout bezpečně můj pes aspoň jednou nohu u patniku a lehce po půlnoci s představou, že budu spát jen tři čtyři hoďky si mam připravit pikslu se sušenkama pro zákonodárce, kteří spěj už 8.hodinu, aby mohli fit ráno měnit hubou svět, když jim jednu nabídnu ke kafíčku? A budu to řešit za ně já? Abych se na ně nemusela alibisticky vymlouvat?"
Myslíš,že jsi takhle vytížená jen Ty?Jseš zvyklá,že stát za Tebe udělá vše?Já ne.Píšeš o seniorech.To máš z doslechu?Jestli né,pomohla jsi jim někdy?Proč bych se staral a pomáhal,vždyť mne se to netýká,že.Pokud se člověk na vše vykašle,tak se nikdy nic nezlepší!Opakovaný přestupek se neřeší jen pokutou. ano
invalida napsal a velmi výstižně!!!"Trochu času se najde vždycky...třeba vynecháním zpráv nebo přiblblýho seríálu." ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.10.2013 08:25 Muž invalida [782] Re: petrab
No ty ses rozepsala. Přidám se. Každej má jiný životní zkušenosti a i jiný hodnoty. Skoro nejhorší jsou Ti co si myslej že maj jedinou a nezvratnou pravdu. Bohužel v týhle zemi je to tak že existujou i slušný lidičky a slušní psi. Bohužel o těch se nepíše. Píše se o vožralejch zpěvačkách a psech kterým chrouplo v kebuli z nějaký skoro vždycky lidský iniciativy...někdy i dlouhodobý.
Není třeba zákonů, je třeba chovat se slušně..to stačí. Nemá cenu tady kecat ale něco změnit. Pořád vidíme kolem sebe to špatný ale upřímně...to nedělaj jenom zákonodárci. A že tam seděj darebáci? A kdo to dovolil? My všichni. Něco je špatně a mělo by se s tím něco dělat. Každej může podle svejch sil. Na čas nemá cenu se vymlouvat. Trochu času se najde vždycky...třeba vynecháním zpráv nebo přiblblýho seríálu. Ten čas je důležitej a na chování psa se pozná kolik času mu dokážeš dát. Když jdu po ulici se svou fenou tak podle způsobu štěkání a chování poznám jak často (byl li kdy vůbec) chodí pes ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 00:09 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: RUSSO
smich
nebolí tě už za krkem?

Trochu tedy nerozumim pojmu stále. Jakože hovořim vo tom, že STÁLE tady nefunguje žádná pořádná vochrana ze strany státu? Že by měla fungovat? Že na to lidi maj nárok? Nebo mam ráno vyrazit v pět do rachoty, večer uvařit rodince hody, vyprat, vyžehlit, zaplatit účty, dojet vypomoct starejm rodičům nebo spacifikovat děti a v mezidobí mam vyrazit se svým hafanem do boje stavět se debilům na ulici, pár jich sejmout pěstí, aby moh zvednout bezpečně můj pes aspoň jednou nohu u patniku a lehce po půlnoci s představou, že budu spát jen tři čtyři hoďky si mam připravit pikslu se sušenkama pro zákonodárce, kteří spěj už 8.hodinu, aby mohli fit ráno měnit hubou svět, když jim jednu nabídnu ke kafíčku? A budu to řešit za ně já? Abych se na ně nemusela alibisticky vymlouvat? No to je pak teprv hustý. Ale u nás se tedy já nedivim ničemu.
Spíš než v blbym městě tedy může člověk sem tam narazit na někoho, se kterym nakonec není až tak těžký pořízení. Jsou i tací a jsou i tady. Ale trošku realitky. Přibývá lidí, přibývá psů. Přibývá lidí nezodpovědných a psů nevychovaných. Já žiju např. v hl. městě, kde téměř v každý lokalitě se vyskytuje iks psů,kteří ničí ostatním život. A v každý lokalitě se to psama jen hemží. Někdy na hodně velkou lokalitu stačí jeden dement. Zato dost dobrej. Jo, sem tam se někomu i podaří funkčně to, že se takovýmu jedinci postaví.
Jejich majitelům je to sice většinou fuk, ničeho se nebojej, pokuty je neberou, maj-li prachy, tresty maj na háku, páč takovejhlech prkotin se netýkaj a vesele a v klíííííííídku ničej zdraví ostatních zvířat a život ostatních lidí v okolí. No a co! Aspoň není nuda a já jsem tedy vedoucí ( www.youtube.com/… ) a to tý převážný většiny, která chce jen jediný a to užívat si procházky se svejma čtyřnohejma kamarádama, kterým věnuje všechen volnej čas a nestojí o nic, než vo klidnej milej relax v dnešním všeobecnym stresu. Převážně jsou to vobyčejní lidé, často osamocení nebo senioři, kteří maj na světě možná už jen jedinou blízkou bytost a to toho svýho pejska a svýho kámoše by neubránili před těmahle ichtylníma individuama ani náhodou, protože na to min. nemaj sílu nebo už jí nemaj či už narazili a za celý desítky let života doufaj, že když se chovaj slušně, tak by je ten zákon měl vochránit, stejně jako jejich čokliky a měli by mít někam vodvolání. Nemaj ani čas ani tu sílu ani chuť se někomu stavět, chtějí si jen normálně žít a užívat si svýho psa, dokud žije, páč to není zas až tak dlouho. Myslím tedy, že zde patrně debata skončila, protože jeden vo voze, druhej vo koze, význam kde nic tu nic, snaha vo kompromis a polemiku názorů jednostranná a vnucování názoru silný. Každej totiž, třeba i invalidi nebo zdejší invalida či kdokoliv jinej, má ke svýmu vyhraněnýmu názoru určitej důvod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.10.2013 21:00 RUSSO Re: petrab
petrab napsala v tématu "Poradíte mi, prosím?" : tak v tom, co jsem zmiňovala bys nevyhrál nic, jen pochvalu, takže ti fakt věřím, ale to je fuk,
rozhodně ti přeju, abys na ulici, kudy chodíš a budeš chodit, viděl stále víc vychovanejch psů, protože jsou města a v ní lokality, kde je to vysloveně hrůza a kde by obyčejní slušní lidé dali kdoví co za to, aby v tamnějších ulicích bylo těch vychovanejch alespoň pár a taky přeju i těm ostatním, aby vychovanejch psů přibejvalo a když to nepůjde, aby se aspoň konečně věci chtě nechtě ujali zákonodárci , když to nepůjde jinak, aby pak alespoň nějaká ochrana našich čtyřnohých, příp. dvounohých kámošů rel. fungovala


Výmlouvat se stále na zákonodárce je trochu alibismus.Pokud se člověk sám nepostaví takovému majiteli psa,tak to bude stále stejné ano Takové rady(příspěvky) od "invalidy",že bohatých se to netýká jsou na dvě věci,na nic a na h....!Tak se lidi odrazují od "své obrany" a konání.Asi bydlím ve špatném městě. :-) ano

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Nezbytné rady nejen pro začátečníky • Zobrazeno 44x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/779-je-zakon-potreba-a-nebo-ne-a-jine-dohady-pri-diskuzi