Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Krmení štěňat

 

NápovědaFórum » Výživa » Výživa v růstu 

+ přidat příspěvek
Krmení štěňat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 08:38 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: terinka
S krmením nejlépe poradí chovatel. Je obvyklé, že dobrý chovatel dává spolu se štěnětem v základní výbavě mimo jiné i pytel (nebo pytlík) granulí, kterými štěňátka krmil, a doporučí, kdy a jak přecházet na dospělácké granule. Při pořízení si štěňátka je dobré krmit tím, čím krmil chovatel a neexperimentovat, štěňátku už tak má dost stresu z přechodu do nového domova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 01:06 terinka – Německý ovčák
Dobrý den, před několika dny jsem si pořídila pejska a jsem tu poprvé. =) Mohli byste mi poradit s krmením? Jde o štěně německého ovčáka. Předem děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2016 23:48 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: michalt
narozdíl od Libase jsem info o zdrav. problémech pejska v jeho prezentaci nečetla,

osobně by mne spíše, než, že ze psa nic po několika dnech nevyšlo, zaujalo, že pamlsek nestrávil a nemá min. podrážděnou slinivku,
každopádně bych neměla obavy, že mu něco uvízlo ve střevech, spíše se špatná stravitelnost mohla projevit řidší stolicí,
osobně jsem naopak např. u alergiků používala zásadně a úspěšně buvolí kůži, která, neb není mastná, nezpůsobovala průjmy jako např. uši a podobné další lahůdky /max. ji pes výjim. vydávil, pokud spolkl větší kus naráz a špatně ji rozžvýkal/, je to pes od psa, co mu vadí a co nikoliv

samozřejmě po delší dietě při přechodu na granule je vždy možno zvážit jejich změnu, zvláště, pokud je pes špatně přijímá či po nich neprosperuje celkově nebo je podezření na složení v souvislosti s potrav. alergií apod., RC se řadí k lepší třídě suchého krmiva, nicméně jsou to granule často kritizované, což neznamená, že některým psům mohou sednout skvěle. S výběrem granulí je to často složité protože co značka, to mnoho příznivců a naopak,
možno volit z prém. řad méně známých a prodávaných značek,

osobně radím to prodiskutovat s chovatelkou, třeba úspěšně nepoužívá jen RC, nebo chovat. klubem daného plemene, příp. dle rady veter. v souladu se zdrav problémy, ale vždy je to velmi individuální

celkově však, pokud pejskovi sedí, vyčkala bych a přešla příp. na jiný druh až po delší době (psovi nevadí dlouhod. stejná strava, zvláště, když je žravý), např. při změně na dospělou verzi

celkově u jídla je co jeden druh stovky názorů a zkušeností, přeji tedy šťastnou ruku při volbě krmiva a hlavně - zdraví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2016 13:20 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: michalt
Fotka k příspěvku No, já někde mám dokonce postup výroby těch tzv. buvolích kůží, můžeš na to sám kouknout. Vepřové ucho ho možná nezaujalo, že byl ještě malý. Pro Scottyho je to jeden z nejoblíbenějších pamlsků, nicméně každý pes je jiný. Já nakupuji na výstavách, obvykle jsou tam přímo prodejci, kteří berou od malých firem, které tyhle věci suší zcela bez použití chemie. Ale dají se koupit i v některých obchodech specializovaných na kvalitní výrobky pro psy.
Samozřejmě nejlepší je si sám nasušit, jako to děláš s drůbežím masem. Skvělé jsou třeba i sušené vepřové kůže, které koupíš u řezníka za desetikačku kilo a nařežeš si je na velikost, jakou potřebuješ a nasušíš si je. Na čištění zubů je dobrá i kost z prasete, taková t morková, s kloubem, nebo i lopatka, ale musí být syrová, nesmí být vařená. Já mu ji vždy dám na chvíli a jak jí kus užere, tak ji zase schovám do ledničky.
Je však důležité to nepřehánět. Když krmíš kvalitními granulemi, má tam vše, co potřebuje. Všechny tyhle věci jsou vlastně jen něco navíc, pro zábavu, takže by s nimi měl člověk být opatrný. V tomto případě jako v mnoha a mnoha dalších okolo psů platí ono známé: "Méně je někdy více".
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 13:11 Muž michalt [0] - Společenská plemena – Royal Canin Junior Mini
Dovolte mi, prosím, ještě jeden dotaz: Naše štěňátko pudla trpasličího (prezentace) krmíme granulemi Royal Canin Junior Mini. Dostali jsme je od chovatelky, pejskovi chutnají, neměl po nich žádné potíže (až na ty, které se objevily nedávno a jsou popsané v prezentaci) a prosperoval (hmotnost, srst, stolice v pořádku, štěňátko aktivní, hravé). Tak jsem neviděl důvod měnit je.

Teď má ale dietní stravu kvůli předchozím potížím (snad to byl parazit), kterou snad za několik dní začneme vysazovat. Tak bych se chtěl zeptat, jestli to není vhodná příležitost a důvod přejít na jiné a lepší granule. Co si myslíte o Royal Canin pro takovéhohle pejska?

Myslel jsem si, že je to skvělé krmení, ale na jiném fóru jsem se dočetl, že polské suroviny nejsou dobré a že to nestojí za to. V jednom mezinárodním srovnání taky bylo zařazeno (spolu s Pedigree) mezi krmení, kterým je lepší se vyhnout. Jaké máte zkušenosti tady? Vlastně se ptám, jestli těmihle granulemi nezadělávám pejskovi na nějaký vývojový problém v budoucnu. Na druhé straně, nechci měnit jen kvůli nějakým neurčitým a nepodloženým námitkám nebo kvůli marketingovému boji. Díky za případnou odpověď. Jen pro úplnost dodám, že články o krmivech tady na hafících jsem četl a nějak se to snažím srovnat s nabídkou krmiv, ale bez předchozích zkušeností to není zrovna snadné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 11:26 Muž michalt [0] - Společenská plemenaRe: Libas
Díky za podrobnou odpověď. Já jsem si myslel něco podobného, ale je fajn slyšet názor někoho dalšího.

My se s pamlsky, a žrádlem obecně, taky snažíme být spíš opatrní. Jako pamlsek mu nejvíc chutnají malé kousky doma usušeného masa z kuřecích prsních řízků. Pak opatrně kousky piškot, ale jen tak po úlomcích, aby se toho nepřežral. Stejně jako Ty, používáme jako pamlsek jinou značku granulí než žere standardně a taky to funguje.

Tyhle pamlsky s buvolí kůží jsme koupili jen kvůli tomu, aby měl co kousat, když mění zuby. Řekli nám, že to zuby čistí a usnadňuje to výměnu, když jej to taky asi trochu svědí. Už to tedy používat nebudeme.

Takže ty věci na delší žvýkání a okusování při hraní kupuješ přímo jako pamlsky nebo je nějak kupuješ v masně a zpracováváš doma? Třeba tu vepřovou nožku. Dávněji jsme mu zkusili dát dát sušené vepřové ucho, které se prodává jako pamlsek, ale moc jej to nezaujalo. Dá se někde dočíst víc o tom, co v těch pamlscích je a kterým je dobré se vyhnout? Teď mě zpětně trochu udivuje, že tyhle s buvolí kůží nám doporučil taky veterinář.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2016 07:45 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: michalt
No, já sice nejsem zkušený chovatel, ale jsem až příliš starostlivý majitel. To se mimo jiné projevuje i tím, že si velmi pečlivě vybírám cokoliv, co svému pejskovi dám k jídlu, jako pamlsek i jako hračku. Tak snad mohu zkusit přispět svým názorem.
Díval jsem se do deníčku v prezentaci Chigiho a viděl jsem, jaké měl problémy, proto se nedivím, že máš starost. Ona ta tzv. "buvolí kůže" je docela dost velké svinstvo, při zpracování je to samá chemie a mnoho majitelů před jejím používáním varuje. Nicméně pokud tu věc rozžvýkal a sežral už před čtyřmi dny a dodnes se neprojevily žádné problémy, pak to podle mne svědčí o tom, že se mu to podařilo v žaludku úspěšně zpracovat a vyloučit (menších kousků této hmoty sis ve stolici vůbec nemusel všimnout). No a pokud dokázal zpracovat a vyloučit takovou věc, tak to svědčí o tom, že jeho žaludek se už asi vyléčil.
Každopádně já osobně se vyhýbám všem výrobkům z "buvolí kůže" jako čert kříži. Jako pamlsky používám především sušené maso a podobné věci (sušené uši, střeva, hrtany, plíce, šlachy, vazy), na hraní a delší okusování je fajn třeba sušená vepřová nožka. A až začnete i cvičit třeba poslušnost, tak pokud je pejsek na žrádlo, tak já dávám jako odměnu granule. Trochu méně kvalitní, ale voňavější a chutnější granule Platinum. Můj Scotty je má jako pamlsek moc rád.
Tak snad ti to pomohlo. Určitě bych pejska sledoval dál a s pamlsky bych začínal jen opatrně. Věřím, že teď už mu bude jen lépe a lépe a držíme vám se Scottym palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 01:24 Muž michalt [0] - Společenská plemena – Štěndo sežralo buvolí kůži z pamlsku
Ahoj, naše štěňátko Pudla (z prezentace)se v nestřeženém okamihu dostalo k pamlsku, který je tvořený srolovanou buvolí kůží, na které je malé množství sušeného masa. Momentálně je na dietě a neměl by jíst žádné pamlsky. Co je však horší, tu buvolí kůži rozkousal a sežral.

Jsou tomu již čtyři dny a kůži pořád nevyloučil. jinak nemá žádné příznaky jakéhokoliv problému (žádný projev abdom. bolesti, žere, močí, je aktivní). Jen dva dny měl trochu měkčí stolici než je obvyklé, ale ne zas o moc. Chtěl bych se zkušených chovatelů zeptat, jestli je to v pořádku nebo jestli bych to měl nějak řešit. Kvůli předchozím problémům užívá pejsek dočasně taky gastroprotektiva. Před měsícem se mu stalo něco podobného, taky sežral kousek buvolí kůže (tenkrát v celku, bez rozkousání), ale pak ji po dvou dnech přirozeně vyloučil.

Děkuji Vám za odpověď a mějte se hezky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.12.2015 13:31 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: vondr001
Petrab to napsala skvěle. Opravdu s tím pohybem pozor. Ono když je pohybu víc, štěndo si na něj zvykne a vyžaduje ho, je to jako droga... ale stejně jako droga může štěněti hodně ublížit. U velkých psů (ale já osobně třeba i u stafíka) doporučuju více pohybu až po 18. měsících.. petrab vysvětlila proč. Klouby se ve štěněcím věku moc snadno odrovnají a pak už to nikdy v životě nejde vrátit. A vápník - jak psala petrab. Nepřidávat, když jsou dobré granule, obsahují ho pro štěndo dost, a ty dáváš docela kvalitní granule. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2015 23:40 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: vondr001
;-) to neni zač
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.12.2015 16:26 Žena vondr001 [44] Re: petrab
Moc děkuji za cenné rady. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.12.2015 23:53 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: vondr001
co se týče vožírání vomítky, může to hafanovi chutnat a může z toho vzniknout problém, takže hlídat a vymyslet náhradu, pokud se nudí, jestliže jde o konkr. místo, dočasně zamezit, např. místo zdi palubky
co se týče vápníku, samozřejmě, má-li pes dobré zažívání, neudělají mu mléčné výrobky nic, ale k dobrým granulím junior je nepřidávej, protože tím urychlíš růst a to je to nejhorší, co můžeš u velkého plemene udělat! štěně musí růst pomalu.
co se týče procházek, je moc prima, že má pejsek kamarády, ale s přemírou pohybu v růstu též pozor, měl by se nasvalovat samostatně, přírodně, tedy žádné tůry, skoky a pod. a pokud lítá někde hodinu s jinými psími kámoši, i to je nadmíru, jestli se ti stalo, že pes někde delší dobu blbnul a pak sebou prásknul, už tím dává najevo, že má pohybu nadmíru, do 18ti měsíců věku (min. do doby rtg kyčlí po 12. měsíci, kdy ti bude jasno, v jakém stavu klouby jsou, by měl mít spíš klidový režim, než doroste, retrívři jsou velcí adepti na problémy s klouby, takže opravdu pozor,
pokud mu chceš přilepšit, nic nezkazíš v růstu podáváním kolagenu jako prevence v souvislosti s problémy s klouby, rozhodně si nezahrávej příp. s jakýmikoliv přípravky s vápníkem, protože jeho přemíra je úplně nejhorší, co může v růstu být

ať máš pejska zdravýho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.12.2015 21:00 Žena vondr001 [44] Re: Libas
Díky Libore za odpověď. Chodíme 3x denně na hodinovou procházku na louku, kde se vyběhá s jinými psy. Poctivě i trénujeme povely -takže v 5-ti měsících už umí sedni, lehni, dej pac, místo, štěkej, ke mně, k noze, zůstaň, pusť a pracujeme na dalších povelech. pac Každý den si hrajeme - přetahujeme se, aportujeme, schovávám ji po bytě pamlsky a ona je pak hledá... Co se týká zeleniny a ovoce, tak to nikdy neodmítne - problém je že to dokonale "nastrouhá" ale nesežere a já to mám pak všude po bytě. :-|
Ale je pravda, že když se pořádně venku nevyběhá, tak doma zlobí- kouše nábytek, koberec a lítá jak poděs... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2015 19:32 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: vondr001
Lucko, dnes už málokdo používá k malování vápno, takže vápník si tím asi nedoplňuje. Navíc krmíš granulemi, které nejsou úplně špatné, takže nedostatek vápníku bych vyloučil. S růstem nových zubů to taky souviset nebude, to štěňata spíše do všeho koušou. Můj osobní názor je, že je to nejspíš z nudy. Chtělo by ji to trošku víc zaměstnat. Rozumný pohyb, nejlépe se stejně starými štěňaty, a taky zaměstnávat hlavičku. Trénovat základní cviky, jako je sedni, lehni, vstaň... ale žádné dlouhé tréninky, jen tak 3-4 minutky, zato několikrát denně, podle toho, kolik máš času.
No a za mne ještě jedna věc - já bych rozhodně nedával psovi v jejím věku žádné mléčné výrobky typu pribiňák nebo termix... z těchto... produktů bude mít štěndo tak akorát problémy, tohle mu opravdu nic nedá. Jestli mu chceš přilepšit, tak spíš mu dej kousek jablíčka, hrušky, mrkve, brokolice... prostě nějaké syrové zeleniny či ovoce. Ale to je jen můj osobní názor, žádné dogma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2015 19:04 Žena vondr001 [44]
Ahoj.
Mám 5-ti měsíční štěně zlatého retrívra - které mi začalo předními zuby oškrabávat zeď a olizuje ji. Krmíme granulemi Calibra junior large. Každý den navíc dostává Termix, nebo Pribiňáka. Chybí ji vápník, nudí se, nebo to souvisí s růstem nových zubů???
Díky za vaše názory, popř. rady.
Lucka pac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 00:23 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: funtcz
jsou i profi, kdo "radí" bez peněz smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.03.2015 08:02 Muž funtcz [13] Re: petrab
No přece proto jsem tady, že nejste lajk :-P a radide ze svých skušenosti a ne za provizí palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 00:28 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
V tomto bych si dovolil oponovat... 9 z 10. českých veterinářů chválí ty granule, ze kterých mají největší provizi. Souhlasím s tím nedat na rady laiků na forech. Spolehl bych se na žebříčky neziskovek zaměřených na ochranu spotřebitele, nejlépe přímo spotřebitele - pejskaře. A nedal bych úplně moc na evropské s výjimkou německých. Asi tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 22:47 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: funtcz
ovšem nedej na rady lajků na forech ! ;-) , chce to zdravej selskej rozum spojenej s dobrou radou veterináře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 22:00 Muž funtcz [13] Re: petrab
Díky. Tak to udělám.;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 20:41 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: funtcz
pakliže psovi TOTW sedí, nech mu to, Acanu bych já řadila do podřadnější lajny, až bude pes dospělej po 18.- 24 měs., klidně přejdi na něco levnějšího, ale nezapomeň, dobrý jídlo, co psovi šmakuje a po kterym prospívá je pro něj celoživotně velkym plusem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 06:29 Muž funtcz [13] Re: Libas
Jsem taky na ní trefil nahodou, v ostatních jsou ceny jak...
Mam skusit tu acanu nebo to je podprůměrné krmivo? Jinak zůstanu u Taste of the Wild.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 00:53 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: funtcz
co se týče granulí, je to opravdu velmi individuální, co psovi sedne a co ne, důležité je nepodávat nějaké pofidérní značky ze supermarketů za podivně příliš nízkou cenu (vzhledem k tomu, co dnes maso stojí je přinejm. podivný pakatel, dobré je taky prozkoumat, kolik je tam mas. složky, některé granule jsou opravdu téměř šrot a mají jen pěknou barvu pytle,
když se zeptáš na to, čím krmit, dostaneš odpovědí milion a u granulí zvlášť, co chválí 10 lidí, jeden z toho může mít hrůzu a naopak
každopádně v době růstu u stř. - vel. plemene do 18 měsíců bych na ceně jídla nešetřila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 23:18 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: funtcz
Granule TOTW patří k nejlepšímu, co je na trhu v současnosti k mání. Mají dostatek živin. Ale je fakt, že pro naše plemena - tj. plemena na jejich výšku těžká - je lepší doplnit kloubní výživu. To, co sis objednal, je velmi dobré, za ty peníze bych řekl přímo skvělé. Důležité je, že to obsahuje všechny látky kloubní výživy ve správných poměrech a neobsahuje to žádný vápník. Já osobně také krmím TOTW a jako doplněk dávám střídavě Alavis a Chondrocan, ale příště si koupím tuhle sadu, co jsi koupil ty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 21:26 Muž funtcz [13] Re: petrab
Tak nemám přecházet na acana Puppy Large Breed? V rádcekrmiv.cz má nejlepší hodnocení... Nemluvím o tom že je o dost levnější
Dneska jsem si objednal toto
www.activeanimal.cz/…/
Jinak nadváhu nemá,23,5 kg v šesti měsících.. srst je krásná..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 20:49 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: funtcz
mnohé granule obsahují tyto doplňky, zvláště v případě krmení pro psy v růstu nebo seniory, jiné zase nikoliv, jestli psovi granule sedí a prospívá po nich, tak je neměň a v rizikových obdobích něco zakup, retrívr je s predispozicí na problémy s klouby, aby sis pak nemusel vyčítat, že jsi něco zanedbal, ale jen želatinu, příp. chondroprot., žádné kalcium !!!
/co se týče granulí, resp. krmení psů hl. velkých plemen v prvních 18ti měsících, skutečně to věda je/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 14:05 Muž funtcz [13] – Krmivo, tam kde jsem byl
Zdravim. Tak po nějaké době co krmim tím nejlepším co mi doporučili granule teste of the Wild High prairie Puppy Large a jedna paní ve veterinární ordinaci řekla že tady to krmivo nemá žádné doplňky na klouby.. Že si mám koupím nějaké tablety na klouby... Opravdu.. Jsem nevěděl že to je taková věda s těma granulemi.. Už jsem z toho znechuceny.. tone
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 20:45 Muž funtcz [13]
A kdo má skusenosti z Bozita Robur?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2015 08:22 Žena 111muf [1119] - Společenská plemena
Můžeš mít např. 2 druhy (nebo značky) kvalitního jídla a ten v intervalech obměňovat. I psům se přejí jídlo ano Obměna rozhodně ano ale pouze u vyzkoušeného vyhovujícího druhu granulí. My máme 3 a pravidelně je měním. Rozhodně to ale není proto, že by v každém jídle bylo něco jiného. Kvalitní strava obsahuje vše potřebné pro psa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2014 16:31 Muž funtcz [13] Re: kinder
Tady jsem na to trefil
www.granule.cz/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 10:51 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: funtcz
Zní to sice logicky, ale většina veterinářů ani chovatelů to nepodporuje. U některých psů je přechod ze značky na značku hodně obtížný.
Na druhou stranu já krmím TOTW a střídám jednotlivé příchutě - zatím tedy krmím pořád ještě štěněcími granulemi a střídám tedy jen lososa a bizona, ale pomalu budu přecházet na dospělácké a střídat všechny jejich příchuti. Takže vlastně jsem jako chytrá horákyně - neměním značku a přitom měním složení. Scottymu to ale žádný problém nedělá, on sní cokoliv a je v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 10:46 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: funtcz
Kde jsi k takovéto informaci přišel? Já jsem se domnívala, že je lepší mít stále stejnou značku, pokud tedy to krmivo je kvalitní, mělo by obsahovat vše potřebné a pejskovi by i tak nemělo nic chybět. Střídala bych pouze příchutě. Také bych si dala pozor, že pokud budeš střídat značky tak pejskovi nemusí ta druhá značka sednout, může mít průjem atd. Ale nikde jsem nečetla zda je dobré měnit značky takže to opravdu nevím:-(
Každopádně jak už jsem se zmiňovala jinde v diskuzi tak já dávám pejskovi sem tam i vařenou rýži, buď vařenou nebo čerstvou mrkvičku, která mu moc chutná a další ovoce a zeleninu, někdy i těstoviny. Ale vždy má i grananule,zatím nemá sklony k tloustnutí, je hubený takže nemáme problém mu někdy takhle dopřát a zpestřit stravu. Nedávám stravu od stolu nebo solená jídla.
Já jsem zastáncem toho, že když jsou kvalitní granule, které mu dají potřebné živiny atd. tak není špatné mu sem tam tu stravu zpestřit, mě osobně by taky nebavilo jíst furt to stejné dokole ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 10:16 Muž funtcz [13]
Jsem se dostal k takové informace že pro psy je lepší střídat krmivo (značku). Důvodem je že jedna značka má něco, jiná zase něco jiného a tím pádem pejsků nebude v budoucnu něco chybět. Logicky to je. Co vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 23:05 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: funtcz
Osobně doporučuji Test of the Wild. Patří mezi nejkvalitnější krmiva. Ale pokud si chceš vybrat z kvalitních krmiv, koukni třeba sem:
blog.doktorkaromana.cz/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 21:17 Muž funtcz [13] – Krmení a klouby
Taky jsem hodně uvažoval jestli ne přidávat něco na klouby... Jak čtu tady tak raději nebudu. Mám ProPlan Puppy Large co mi doporučil veterinář. Když tak rozhlížím se po ještě kvalitnějším krmivu (do 15 měsíců by se nemělo na tom šetřít) ale které? Je hodně a člověk se v tom ani nevyzná. Veterinář mi nabídl tak 5 značek, máte nějaký tip?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 08:41 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
no jasně, jsem myslela hafíka s labradorem (viz edit v Re)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.04.2014 20:10 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Labradora má hafík, Jana má amstafa a tak nějak jsme tu rozebírali právě jestli dávat granule pro dospělé psy štěňatům. Psala jsi to tady ty a mne to zaujalo, radil jsem se s dlouholetými chovateli různých větších plemen a s kamarádkou veterinářkou a všichni říkali naprosto to samé, co ty teď - raději méně než více, raději granule pro dospělého psa než granule pro štěňata, pokud pro štěňata, tak pro velká plemena a rozhodně nepřidávat nic, kde je vápník. No, tak jsem pochopil, proč mi moje paní chovatelka přísně zakazovala přidávat Scottymu cokoliv dalšího kromě pamlsků při výcviku, ovoce a zeleniny, a především přísný zákaz všech mléčných výrobků. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.04.2014 13:20 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe:edit: né Jana, ale hafík
Labrador patří mezi léta oblíbená plemena, tedy hodně mrskaná všemi druhy "chovatelů". Je to tak u většiny psů, kteří tuto oblíbenost získají. A bohužel na to vždy doplatí. Získat zdravého lab., co se týče kloubů, je velké štěstí a je tedy potřeba se hodně soustředit právě na výživu v růstu, aby pes nerostl příliš rychle. Jeho velikost - výška - je geneticky daná, takže přehnaným množstvím nadupanosti, co se týče krmení, se docílí jen toho, že pes vyroste moc rychle a klouby dostanou nenávratně zabrat. K tomu potřebuje vyváženou stravu, všeho dostatek, hlavně vápníku ruku v ruce s fosforem (všeobecně je známo již dávno, že lépe vápníku méně u velkého plemenene s touto predispozicí, proto i v granulích pro štěňtata těchto plemen je poměr vápníku menší než u malých ras).
Nutno tedy krmit kvalitně, máš-li čas a nejlépe - jsi-li doma, pak doma připravovanou stravou, jinak suchym krmivem lepší známé značky - rozhodně je nutný pak nepřidávat žádnej vápník navíc mmj. ve formě mlíčných výrobků. Nejlíp Ti to jistě řekne dobrý veterinář, který se zaobírá i dietologií.

Co se týče toho, co zde zmiňuje Libas (raději krmit psa granulema pro dospělé psy než nacpané vším možným pro štěňata velkých plemen), opakovaně mi toto bylo doporučeno různými chovateli, kteří tak úspěšně krmí. Navíc ve většině případů lidé koupí super luxus granule pro štěně velkýho psa a k tomu mu servírují tvarohy, sejry a často ještě přidávají různé přípravky s obsahem kalcia (Calcigel atd.), jen aby pejskovi pomohli a konečný efekt je zcela opačný. Vše ovšem souvisí se vším, takže je nutno u toho používat hlavu.
Rozhodně já bych do štěněte labr. cpala horem spodem preventivně nějaká chondroprotektiva s želatinou (což není vápník!!).

Tak hodně zdaru ve výběru krmení a jednou zcela zdravého psa!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 00:34 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Jana
Tak to já jsem trochu opačný případ. Pokud nemám doma plný pytel granulí ve chvíli, kdy načínám ten stávající, tak jsem z toho nervózní. Člověk nikdy neví, co se může přihodit a jistota je jistota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 12:12 Jana Re: Hafík
No my máme fitmin protože prodejnu máme za rohem a nemusím shánět na poslední chvíli něco jiného jinak jsme ho dostaly na happy dog,
Libas- o tom čím krmit jsem se taky ptala ano štěněčí jsou hodně nabušené a proto nemám štěněcí pro střední plemena, které by jsme měly mít - za týden po nich přibral 4 kila! proto máme štěněcí pro maxi plemena kde je to o tu energetickou výživu nižží a přitom ho neobereme o ty vitamíny a vápník který štěnata potřebují a v dospěláckých toho tolik není! Proto si myslím že krmit štěně dospělími není vhodné, alespoň podle toho co mi říkal vet. Dnes je na trhu tolik druhů granulí že není problém sehnat štěněti granule s nízkou energetickou hodnotou a přitom dodávat složky, které jsou potřeba.
Co se týče fitminu, doktor nám říkal že jsou nad čarou mezi lepšími granulemy, ale jsou i kvalitnější jenomže u nás na vesnici kde se nedostanu pro nějaké ty lepší a s mou tendencí na vše zapomínat to je dobrá volba, protože vím, že když ten den zjistím, že nemám granule na večeri vběhnu do prodejny a mám to hned doma... Jinak Fitmiňáky znám přímo majitele - máme od nich borderku - Rica a v Helvíkovicích jsme u nich byly a máme dobré zkušenosti, ale každému sednou jinak třeba zrovna ten Rico na ně měl alergii a zažívací potíže tak je na Belkandu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 10:12 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Hafík
No, retrívr je velký pes. Je třeba hlídat, aby štěně rostlo vyváženě, aby nepřibíralo příliš rychle na váze. V poslední době se doporučuje štěňatům velkých psů dávat spíše než granule pro štěňata kvalitní granule pro dospělé psy. Moc jsem tomu nerozuměl, ale dobře to tady ve fórech vysvětluje petrab a já s jejími argumenty souhlasím. Štěněcí granule jsou většinou dost "nabušené", obsahují hodně energie, hodně bílkovin, štěně po nich rychle roste, majiteli se to líbí... ale pro štěně je to špatně. Kosti a klouby nejsou ještě stavěné na takovou spoustu svalstva a pes má potom problémy s klouby. I já jsem už dokrmuji pytel štěněcích a začínám s dospěláckými a příští štěndo bude dostávat asi rovnou dospělácké.
Co se týká kvality granulí, to si musí rozhodnout každý sám, co psovi dává. Já osobně při rozhodování nedám vůbec na reklamu a na kecy od výrobce, protože podle reklamy by byly nejlepší granule od Pedigree a supermarketovky a to snad dnes už leckdo ví, že je jed, přestože psům chutná. Rozhodně nedám ani na to, co psovi chutná - psům nejvíc chutnají právě ty nekvalitní granule, protože jsou výrobcem "obohacené" o spousty éček a pěkně osolené, aby si na ně zvíře udělalo rychle návyk. Já osobně krmím granulemi, které mi doporučila chovatelka, protože vím, že je to zkušená chovatelka, která odchovala několik desítek krásných zdravých psů, kteří vyhrávají spousty výstav, ale jsou používáni i v různých sportech a dalších psích disciplínách. Ale přesto, že to vím, jsem si nejdříve kvalitu těchto granulí ověřil v nezávislých testech. Existují na světě organizace, které se zabývají ochranou spotřebitele a také ochranou zvířat a tyto organizace dohlížejí na kvalitu granulí. Nejsou nijak provázány s výrobci granulí a jejich testy jsou objektivní. Pozor, nejsou to různé porovnávací tabulky, které najdete na stránkách některých chovatelů nebo v různých psích časopisech. Tyto tabulky jsou obvykle "sponzorovány" některým z výrobců a nejsou právě objektivní.
A ještě přidám jednu svoji zkušenost - spousta lidí vybírá granule podle ceny. Já si to schválně nedávno počítal. Kamarádka mi totiž řekla, že nemá tolik peněz jako já, aby mohla krmit něčím takovým, jako krmím já. To mne naštvalo, našel jsem si na netu, kolik stojí její granule a jaká je tam DDD a spočítal jsem, kolik ji stojí krmení psa na den a kolik stojí mne a zjistil jsem, že moje denní dávka stojí asi o 30 haléřů víc než její. Ona krmila průměrnýma granulema (já jim říkám granule pro slepice, protože jsou plné obilí) a já holistickýma. Když jsem jí ten výpočet poslal, tak už skoro 4 měsíce krmí těma, co já, a diví se, jak se pes spravil, jakou má krásnou srst, jak je veselý, prostě jako z reklamy na Pedigree smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 09:27 Žena Annie [50] - RetrívřiRe: Jana
Děkuji :) No, oni Labradoři jsou dost náchylní k obezitě, ale to díky jejich apetitu. :) Zblajznou všecko co najdou, např. náš Marley. :-D Jinak, my ho máme teď na Britu, protože byl na ně zvyklý u původních majitelů, a tak jsme mu je koupili taky. Jo a taky si hraje s kelímky. Sice ne od jogurtu, ale zase od tvarohu. Někdy mu dáme lžíci, ale nemá z toho průjem ani nic takového. Včera jsme mu uvařili krůtí masíčko s trochou rýži a mrkvičkou. Ten se mohl po tom umlátit. Jinak, náš Marley není tlustý, je teprve ve vývoji a chceme pro něj jen to nejlepší. Dost mě zaujal ten Fitmin, slyšela jsem o něm, možná na něj přejdeme. pac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.04.2014 08:40 Jana Re: Hafík
Ahoj náš Tobi dostává taky granulky máme Fitmin maxi pupy a každé ráno dostává tvaroh s vajíčkem namíchám si to do misky a dostává lžíci každé ráno, vyjde mi to od pondělka do pátka o víkendu nedávám, až zase v pondělí. Jinak srajdu z toho nemá když toho nedáš moc, ze začátku to je trochu řidší, ale nic strašného. Jinak dáváme i pro pobavení kelímky od jogurtů - jako třeba od jogobelly, aktivie, bílích jogurtů. Ze začátku hlídat, aby nežral i plast. Ten náš to po kachlích honí a pak zešrotuje :-) Jinak asi můžeš zkoušet různé kousky odkrojků, ale nedávala bych pořád, aby to potom nevyžadoval a neškemral u stolu. Vždy ty jídla dávat třeba na zahradě nebo tam kde se nejí. Náš se i rád honí s listem od květáku. Nevím jaké zdravotní problémy mívají labradoři, ale v mém okolí mají většinou problém s obezitou, takže bych ho nechala spíše na kvalitních granulí a pokud nemá velký pohyb v dospělosti mu dala odpovídající granulky.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 05:57 Žena Annie [50] - Retrívři – Krmení štěňat
Dobrý den. Mám doma štěně Labradora a chtěla bych se zeptat, čím vším možným ho můžeme krmit? Hlavně, aby to prospívalo jeho zdraví, a aby byl krásný pes. :-) Je na granulích, sem tam dostane tvaroh. Můžu dávat vajíčko? :-) Co všechno mu můžu dávat... hlavně, aby se z toho ne po... ale to je u každého štěněte individuální. :) Děkuji.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Výživa • Zobrazeno 385x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/850-krmeni-stenat