Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

povel ke mně

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Výchova a výcvik psa 

+ přidat příspěvek
povel ke mně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.09.2014 23:31 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: mia
mia napsal: utekl za srnkou a já ho 2,5 hodiny hledala.
dokud nebude vypilované přivolání, nepouštěla bych ho,protože každý další útěk jen umocňuje tento zlozvyk a mnohem více práce dá něco odnaučit, než něco naučit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2014 09:44 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: mia
No, já bych ho měl na stopovačce puštěného na volno a přivolával bych ho. Mnohokrát a vždy s chutnou odměnou, aby se naučil, že má přicházet na zavolání. Ale nepřivolávat jen z velké dálky, ale už z pár metrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.09.2014 09:16 Muž mia [4]
Děkuji za rady... Dospělo to až k tomu, že mi před týdnem utekl za srnkou a já ho 2,5 hodiny hledala. Takže teď opravdu z vodítka nejde..má stopovačku, ale on to pozná že jí má, stačí zavolat jednou "ke mně" a už sedí přede mnou, ale vsadím boty, že nemít žádné vodítko tak můžu volat jak chci a on si stejně bude dělat co chce. Takže teď zkusím nějakou dobu jen s vodítkem a třeba v zimě ho zkusím zase pustit, až nebude tolik houbařů a nebudou malá prasata...abych o něj neměla takový strach.. jinak mě nic nenapadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.08.2014 22:10 Dracula Re: mia
Puberta dělá hodně, ale jak psala petrab vše bude O.K... Dá se říct že zkouší nebo také neovládá povel čili pachy "ohluchne" a vše kolem je zajímavější než pán. Já osobně bych psa učila povel i na volno, někde v přírodě, mezi lidmi, psy apod.. a snažila se být zajímavější než okolí, aby se vracel hned např. hračka nebo nějaká mlska a hlavně netrestat, také by se mohlo stát že si povel spojí s trestem... trpělivost, důslednost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.08.2014 10:04 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-)Re: mia
Tak ako píše Libas. Bessie je v puberte a tiež sa to prejavuje problémom s privolaním. Mám ju na stopovačke už asi mesiac a pol a pomaly sa to zlepšuje. Cvičíme každý deň privolanie, ale ani ona ešte nevie odísť keď sa hraje. Púšťam ju jedine, že stopovačku ťahá zasebou :-D a treba si dávať pozor keď pes uteká a máš stopovačku v ruke. Mne už párktat spálilo kožu...odvtedy ju len prišliapnem :) Prajem veľa trpezlivosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.08.2014 12:30 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: mia
Souhlas s petrab. U mého psa trvala puberta asi 3 měsíce a projevovala se podobně - problém s přivoláním. Chce to trpělivost a jak říká petrab - neposkytnout puberťákovi příležitost neuposlechnout. Osobně bych ho nechal na stopovačce na volno, ať ji táhne za sebou. Klidně dlouhou stopovačku 10-15m - je to kus psa, utáhne ji za sebou. A ty musíš pozorovat okolí, musíš vidět dřív než on, že se někdo blíží, a přivolat ho dřív, než si ho všimne on. A pokud neposlouchá nebo si všimne a vydá se vítat nového známého, tak stopovačku přišlápneš a nedovolíš mu odejít. Pozor na stopovačky - umí pěkně spálit, když je silný pes rozběhnutý, takže přišlápnout a do ruky brát, až pes stojí. A aby pod nohou neutekla jako úhoř je dobré udělat na konec stopovačky uzel.
Přeji hodně trpělivosti s puberťákem a hodně radosti s tímto nádherným představitelem moc krásného plemene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.08.2014 23:30 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: mia
nevím, co je to dřív, ale puberta u psů je /oproti lidským adoscelentům/ zcela kraťoučká, nutno vydržet ruku v ruce s důsledností, trpělivostí, bez násilí a bez poskytování příliš mnoha šancí k neuposlechnutí. Jak psí puberťák dospěje, vrací se, v případě správné výchovy v prvních měsících, mozek do normálu (což u dvounohých modelů může trvat lééééta). No a pak teprv nutno posoudit, kde páníček nebo panička udělala chybu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 08:46 Muž mia [4] – povel ke mě

Prosím o radu, mám 14ti měsíčního pyrenejského horského psa. A povel ke mě když je na stopovačce, nebo na vodítku uplně v pohodě ovládá, ale jakmile je na volno tak jen podle nálady někdy si přijde až tak za 5 minut třeba a jakoby nic... dřív poslouchal na tento povel normálně, ostatní povely taky ovládáme bez problémů, ale to přivolání je děsné, jestli je to tou pubertou, nevím. Ale už si nevím rady. Někdo mi radil elektronický obojek, ale to mi přijde moc drastické. Ale když jsme venku a někoho potkáme a on se rozhodne neposlechnout a běží k těm lidem tak oni se takového velkého psa bojí a jsou z toho jen zbytečné problémy. Děkuji za rady...

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 99x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/878-povel-ke-mne