Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Ranní vstávání

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Péče o štěně a psího adolescenta 

+ přidat příspěvek
Ranní vstávání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.01.2015 05:18 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: Libas
Neboj, nejsi blázen, když jsem si zjišťovala vše o jorkšírech, taky jsem všude četla, že jejich srst je vlastně nejvíce podobná lidským vlasům ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 21:53 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
jj, bezpodsadiodní vlásky místo srsti a maminky místo paniček, miminka místo štěňátek a tak všelijak

a co teprf třeba afgáni se svym hárem, co bych dala za to nemít rousy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2015 21:40 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: SimHania
Děkuji, už jsem se bál, že jsem blázen... ale prostě já tohle pojmenování slyšel mockrát právě u plemen, která mají jen pesíky a nemají podsadu a která nelínají, ale stříhají se...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.01.2015 21:12 Žena SimHania [52] - Havanský psíkRe: Libas
Já to taky tak slyšela :-) A Dassie má vlásky krásné a dlouhé. A když ji češeme, nezůstane v hřebenu ani vlas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 21:02 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Tož já nemůžu za to, že se jejich srsti říká vlasy, no? Nebo jo? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 22:47 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
Libas napsal: Má vlasy, ne srst, ...
palec smich smích léčí ... smich
za to já mam v poslední době srst dost zplstnatělou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.01.2015 08:28 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: SimHania
My měli maltézáčka a stříhali jsme ho. Má vlasy, ne srst, protože taky má jen pesíky a ne podsadu. My ho tedy museli ostříhat, protože když jsme si ho vzali od původních majitelů, kteří ho chtěli nechat utratit, tak měl srst naprosto zplstnatělou. No a pak už jsme ho stříhali pořád, protože to pro něj bylo snazší. Přinesl si z minulého života pár obrovských strachů a jeden z nich byl strach z kartáče. Když ho viděl, vlezl by klidně do myší díry. Užil si hodně utrpení, než se dostal k nám (původní majitelé ho koupili už dospělého, ale vážil 1,8kg, a koupili ho jako hračku pro dvouleté dítě, tak si to asi umíte představit). A kro mě toho, že nebylo třeba ho česat to pro něj bylo lepší i v lese, kde jsme byli každou volnou chvíli. Když měl dlouhé chlupy, zaplétal se do větviček a pak plakal, abychom ho vysvobodili, když byl nakrátko, tak si vesele běhal. I když to byl takový prcek, po roce se dostal do takové formy, že s námi klidně ušel 30km procházku. Po svých. Byl to skvělý pes. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 21:30 Žena SimHania [52] - Havanský psíkRe: 111muf
Asi vydržíme do jara a pak to obrečím, až bude nakrátko :-( ale vím, že to doroste. Havaňáčci jsou v různých vybarveních, Dassie není bílá, v papírech má krémová a já říkám, že má barvu "latté" (když se kafe zamíchá). Havaňáci bílí nejsou. Dassinku jsem za Vás pohladila, zrovna spinká vedle mě na sedačce :-) Pozdravuji ty Vaše kluky, jsou to sympaťáci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 19:23 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: SimHania
Za sebe hlasuji určitě nestříhat - nevím zda to bude vypadat hezky(bylo mi to vymluveno). Tahle srst vyžaduje buď dlouhou variantu nebo oholení do těch 3 cm. Pokud budete stříhat, určitě dejte foto, jsem moc zvědavá;-) Jorkové to mají stejně. Možná bych počkala, jaro je za dveřmi, nemá smysl už teď holit » kupovat obleček(Dassie ještě poroste) ;-)
Ale že je to kráska! Já bych asi brala sem k nám do tohoto našeho prostředí hnědou nebo černou variantu, bude to praktičtější :-D Bílou bych si netroufla. V barvě máme jisté omezení a moc mě to mrzí. Pohlaďte za mě Daissinku ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 17:40 Žena SimHania [52] - Havanský psíkRe: 111muf
Na radu Libas jsem večerní krmení posunula už na 18,30 a při poslední nočním venčení se většinou stihne vykakat a pak ráno vydrží o něco déle, Myslím si, že kdyby spala se mnou v posteli, tak by vydržela ještě déle (manžel nechce, uvidím, jak dlouho to vydržím :)
Včera mi bylo hodně špatně, dostávám rýmu, bolela mě hlava a do toho se mi spustila migréna. Celý den jsem proležela na sedačce v obyváku a tam může a Dassinka prostě vydržela pospávat se mnou. Když jsem spala já, spala i ona :-P Je to miláček. Hravý, společenský pejskem, rychle se učí a velice ráda se učí :-) tento týden se naučila přinést hračku a na povel ji pustit. Včera jsme zkoušeli hračku pustit do košíku s hračkami. Občas se ji to povedlo. Za dobrotku by to dělala celý večer palec Srst je náročnější, ale není to tak strašné. Hlavně nepouští chlupy, a to co, se do ni na procházkách nebo na zahradě zachytí jde bez problému vyčesat. Nebudu ji nechát dlouhou srst, jakou mají výstavní havaňáčci, na jaře ji ostříhám. Myslela jsem, že bych ji to nechala trošku zkrátit už teď, ale dle naší paní "kadeřnice" to nejde zkrátit nůžkami, ale musí se to vzít strojkem a to je maximálně na 2 cm, tak jsem si to rozmyslela. Nebo zkusím najít někoho jiného, kdo by to zkrátit zvládl.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 16:40 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: 111muf
Doporučuji stafíka. Naprosto bezúdržbový pejsek a největší mazel na světě... jen většina lidí, co chovali psy i feny tvrdí, že pejsci jsou mazlivější. Já zatím nevím, zatím mám jen Scottyho, takže nemohu posoudit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 16:24 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: SimHania
Já bych si s tím hlavu nelámala. Je to prostě štěňátko. Prošli jsme si tím všichni ano Taky pamatuji na dobu, kdy jsme svstávali každé 2 hodiny. Až se krmení zúží na 2x denně (já krmím v 6 a 17 hod hod) bude již klid a bude spinkat jako andělíček a vy všichni taky. Může se stát, že pejsek hodně pije a pak je třeba na noc upravit pitný režim. Musím na noc omezit množství vody(vodu dávám ale jen trochu na smočení jazýčku, jinak by se uběhal (a to je zdravý). Jinak máte moc pěkného pejska. Do budoucna by se mi taková rasa moc líbila, jen mám obavy, že by tu u nás trpěla srst, jelikož jsme stále v lese nebo venku na zahradě. Vidím to podle kluků, jak kolikrát příjdou zřízení :-D Moc ráda bych krátkosrstou kolii, ale jelikož potřebuji něco i na mazlení, chci ještě něco menšího, což tento pejsek naprosto splňuje :) A tentokrát to budou holky ;-)
Vaší Dassie přeji krásný psí život a Vám již brzy dlouze prospané noci spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2015 20:19 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: SimHania
Krásné štěňátko palec Ať celé rodině dělá jen a jen spoustu radosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.01.2015 22:43 Žena SimHania [52] - Havanský psíkRe: Libas
Fotka k příspěvku Jsem tady nová, tak se rozkoukávám.Určitě si prezentaci udělám. Přikládám aspoň jednu její fotečku :-) V posteli s námi (zatím :-) ) nespí (manžel nechce), Mám ji v pelíšku kousek od postele. Neštěká, nekňučí, pochoduje po ložnici a vždy se jen opře tlapkami o postel a "kouká" na mě, až se pohnu. Když spí u dcery v pokojíčku, tak tam spí v posteli, ale také se budí kolem té páté, půl šesté. Když se vyvenčí, zalezou spolu znovu do postele a to vydrží s dcerou spát dlouho. Poprvé jsem se šla na ně v půl osmé nevěřícně podívat a spaly - obě.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.01.2015 22:32 Žena SimHania [52] - Havanský psíkRe: Laďka
To jste mě potěšilo, že se to časem "zlepší" :-) Máte pravdu, že zahrada je obrovská výhoda. Neumím si to představit,že bych v pyžámku jezdila výtahem před panelák :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.01.2015 22:22 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: SimHania
Škoda, že nemáš prezentaci a tak nevíme nic bližího o štěndu. Obecně ale lze říct, že by určitě pomohlo posunout třetí krmení dřív, a s časem vydrží déle s potřebami. Časem třeba budeš krmit i méněkrát denně, pokud ti to bude vyhovovat, většina lidí krmí dokonce jen jednou. A štěndo jak zestárne, tak se raději zašpuntuje, jen aby s tebou mohla ležet co nejdéle v posteli. Vydrž ještě tak 2-3 měsíce a uvidíš palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 21:57 Žena Laďka [354] - TeriéřiRe: SimHania
Až bude starší, vydrží delší dobu. Mě Abby, když byla štěňátko, taky tahala z postele o pěti, ať byl pracovní den nebo sobota. Ale už tak v roce vydržela spát, dokud jsme nevstávali my... To máte super, že máte zahrádku. Já jsem vždycky vylezla z postele, na noční košilku navlékla bundu a vyběhla mezi baráky na sídliště :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 20:21 Žena SimHania [52] - Havanský psík – Ranní vstávání
Dobrý den, jdu si k Vám pro radu. Mám 5ti měsíční fenečku Dassinku, Je to živé, hravé štěňátko, které mi přináší spoustu radosti :-) Je čistotná, už dá vědět, kdy chce jít ven, loužičku udělá doma výjimečně a to na plínku. A to je spíše naše chyba, že jsme si nevšimli, že sedí u dveří. Je učenlivá, poslušná. Jediné co mě “trápí” je její časné vstávání. Když jdeme spát, tak ji naposledy vyvenčím. Někdy je to kolem 22,30, někdy později… A ráno kolem páté mě už budí a musím ji pustit na zahradu, kde se vyčurá, vykaká a jde zpátky do pelíšku, kde vydrží ještě tak hodinu a pak se dožaduje snídaně. Krmím ji 3x denně granulemi + masíčko z konzervy (kolem 6,30, v 13,30 a v 20,00). Je to strašný jedlík, snědla by vše, co by dostala do misky. Musím ji hlídat, ať z ní není kulička (v 5 měs má 4,2 kg)
Je to můj první pejskek, proto se chci zeptat, zda je to “normální” u tak starého štěňátka a zda se to časem upraví, resp. že vydrží déle. Nebo jak upravit čas krmení, aby ji to tak brzy ráno “nenutilo” ven. Dnes se vzbudila v 4,15. Dělala jsem “mrtvého brouka”, čekala jsem, jestli je to fakt akutní nebo vydrží. Chvilku ležela v pelíšku, chvilku cestovala po ložnici. Vyčurala se na plínku. Pak mi to nedalo, vstala jsem a Dassie vystartovala ke dveřím a hned se vykakat na zahradu. Prostě musí.
Říkam si, že zkusím dát krmení dřív, aby se stihla vykakat ještě v noci před spaním. Při tomto časovém snímku krmení kaká ráno kolem té páté, pak při venčení ráno kolem osmé, pak kolem třetí a naposledy po osmé večer. To se nají a potřebuje ven.
Jak to máte Vy? Poraďte :-) Moc děkuji.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 249x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/894-ranni-vstavani