Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

lidská chřipka

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci  

+ přidat příspěvek
lidská chřipka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 22:01 Žena marcelka6ka [705] Re: petrab
palec smich palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.02.2015 19:48 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
Libas napsal: Scotty je taky kapesníčkový maniak... vyřešil jsem to po chlapsku - smrkám do toaleťáku a hned hážu do záchodové mísy. Ta musí být zavřená, protože Scotty ji jinak považuje za super pítko :-)

vzpomněla jsem si na Egona jako štěně. Nejen pítko to pro něj bylo, nýbrž mistička se sváčou.
Furt číhal... a dítko v tu dobu bylo malý a dveře zapomínalo zavírat smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.02.2015 19:38 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: SimHania
U nás měl i takovou drzost když byl malej, že nám ho vyndal z kapsy a to ani nečouhal, sedim na pytly sedacím a on u mě a v klidu a najednou cejtim, že mi ho tahá z kapsy:-Dčlověk kupuje drahé hračky a jim udělá největší radost posmrkanej nebo neposmrkanej kapesník pac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.02.2015 19:28 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Když jsem začala o těch kapesníkách, tak my se rvaly o ty látkové. Ty ve štěněcím období přišly hodně a nejvíc k úhoně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.02.2015 19:26 Žena SimHania [52] - Havanský psíkRe: Laďka
Přesně tak, taky s dávám pozor, aby nikde nezůstaly ležet. Ale Dassie vždy nějaký opomenutý vypadnutý z kapsy občas najde. Asi před dvěma jsem ji ale už fakt vyčinila, že to nesmí a dnes, když jsme si na zemi hrály, tak jsem jej schválně položila vedle sebe a čekala co bude. Koukala na mě, v očičkách jsme viděla, že ví, že nesmí a nevzala ho. Ale když se nikdo nedívá...... :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   16.02.2015 18:22 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Libas
Fotka k příspěvku Scotty by určitě k narozeninám ocenil smich Jinak já to vyřešila tak, že v poseli mám hadrový kapesník a ten ho neláká. Tepláky na doma sem měla hozené na židli (v nich mám kapesník papírový), aby na ně nemohl, ale záhadně kalhoty zůstaly úplně stejně,ale kapesník pryč na kousíčky rozcupovaný na zemi, tak fakt nevim jestli to dělá on, když sem se ho ptala tak nic nevěděl :) :) Takže si je teď pokládám raději složené na stolek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 12:26 Žena Laďka [354] - TeriéřiRe: Libas
smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   16.02.2015 12:00 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Laďka
Scotty je taky kapesníčkový maniak... vyřešil jsem to po chlapsku - smrkám do toaleťáku a hned hážu do záchodové mísy. Ta musí být zavřená, protože Scotty ji jinak považuje za super pítko :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 10:42 Žena Laďka [354] - TeriéřiRe: Libas
Kamarádka má taky havaňáčka a mají ten stejný problém :) Vždycky říká, že by mohla přísahat, že nikde žádný kapesníček nezůstal, přesto má vždycky po návratu z práce v obýváku nasněžené :) To Abby zajímají jenom její hračky, ničeho jiného se nikdy nedotkla, jenom jednou mi strčila čumák do čaje, co jsem měla u postele. No a nepočítám samozřejmě to, když někdo nechá v jejím dosahu něco dobrého k jídlu... Ale vzít třeba něco ze stolu, to ji fakt nikdy ani nenapadlo...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 10:15 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: SimHania
No, jak už se psalo mockrát - pokud pes něco ničí, je to vina pánečka. Pokud žere papírové kapesníčky, je třeba je ihned uklízet z dosahu nejlépe do koše s deklem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.02.2015 07:58 Žena SimHania [52] - Havanský psík
Máte tady všichni naprostou pravdu. Dassinka je můj první pejsek a stále objevuji nové a nové skutečnosti, jak jsou pejsci fantastičtí. Také jsem byla před třemi týdny nachlazená, do toho pět dní trvající migréna, bylo mi dva dny opravdu hodně špatně. A Dassie byla naprosto vzorná, ležela mi v nohách a nechala mě odpočívat. Pak jen rychle vyčurat na zahradu a zase lehnout. Péče o štěnátko je jako péče o mimino, ale mimčo by mě takto odpočívat nenechalo. Byla naprosto skvělá. Také jsem se bála, aby odemne rýmu nechytla, naštěstí ne. Ještě má určitě dobrou štěněčí imunitu. Jen je neštěstí - papírové kapesníky. Na ty je úplně vysazená a i když ví, že nesmí, přesto v nestřeženém okamžiku nějaký někde najde - a jak ji chutná :) opice....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 07:31 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
No, souhlasím, že dnes všichni, především lidi, ale i psi, máme oslabenou imunitu. Proto je potřeba neustále imunitu posilovat. Pomůže to nám lidem i našim psům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 23:52 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
no, ono je to těžký, záleží pes od psa, jsou ti, kteří se nikdy nenakazí a pak znám osobně ty, jejichž psi vodnesou každou rodinnou chřipku nebo virozu, podobně jako lidi, někdo chřipku chytí jednou za 10 let a někdo je hotovej iksrát do roka, vzhledem ke stále snižující se imunitě zvířat na tom není zas až tak nic neobvyklýho, takže lehce bejt ve střehu a střed přizpůsobit konkr. smečce je docela prima
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2015 19:57 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Laďka
Laďko, moc bych to nehrotil. Vzhledem k tomu, že naše tělo se bacilům brání horečkou a psi mají normální tělesnou teplotu na úrovni naší horečky, tak bych předpokládal, že by naše bacily neměly ve psech nějak moc přežívat. Je fakt, že když jsem měl chřipku, snažil jsem se, aby mne Scotty moc neolizoval na obličeji.. ale ono se tomu dá dost těžko zabránit. Podstatné podle mne je, aby měl pes dobrou imunitu, pak by jej naše běžné bacily neměly ohrozit.
Jinak naprosto souhlasím s tím, jak jsi popsala, jak jsou naši miláčkové empatičtí... jak poznají, když nám něco je... a nejen při nemoci. Za tu dobu, co mám Scottyho, se mi povedlo se dvakrát docela slušně zpumprdlíkovat.... Scotty celou noc seděl vedle mne a pozoroval mne, nebo se ke mně tisknul. Ráno byl naprosto ticho, ani se nehýbal, aby mne nevzbudil, a ani po probuzení nenásledovalo ono poskakování u dveří a podobně, ale byl naprosto hodný, venku rychle vykonal potřebu a hned ke mně a se mnou šup zpět do postele... Jsem přesvědčený, že kdyby mohl, tak by mi přinesl i snídani do postele smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.02.2015 19:19 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Laďka
Laďka napsala: v dvoupokojáči je trochu oříšek.
:) větrej a pohoda ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.02.2015 15:21 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Nicméně v historii papillonů jsem se dočetla, že tito španělé byly chováni na lovení blech na hradech ;-) - to tam musel být teda hnůj. A pak jak se ti páni přežírali masem, tak je bolelo břicho. A papíci jim na něm leželi a odčerpávali bolest :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 15:19 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Taky se snažím odhánět, ale blbý bylo, že Phoebí měla jako mladší, úchylku na kapesníky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.02.2015 14:33 Žena Laďka [354] - TeriéřiRe: petrab
No já to tak nějak taky cítím, ale držet od sebe psa dál v dvoupokojáči je trochu oříšek. Aspoň ji odháním, když si chce povídat face to face a snažím se na ni nesahat, ale je to teda těžký... Je úplně zlatá, když ležím, tak mi leží u postele a když si jdu pro čaj, tak mě nepustí z očí. A hlavně vůbec nezlobí. Takové to otravování s balonkem, poštěkávání ala jdeme si hrát, to vůbec nedělá. Jenom smutně kouká a čeká, až mi bude líp. Tohle je fakt úžasné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 13:26 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Laďka
zatímco pes nepřenese na člověka chřipku, pes se může od člověka nakazit, i když to není vždy (jsou viry, který na psy kašlou) rozhodně když moji psi byli nemocní, lezla jsem po nich, abych pomohla a když jsem byla nemocná já, hnala jsem je svinskym krokem, aby se ke mně nepřibližovali,
v kostce tedy, nemůžu-li se rozhodnout, radši ke psům s nastydnutím nelízt ;-)

vets4pets.cz/…

www.zenyprozeny.cz/…/
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 09:14 Žena Laďka [354] - Teriéři – lidská chřipka
Hledala jsem na internetu, jak je to s přenosem lidské chřipky na psa a názory jsou dost rozporuplné. Co si o tom myslíte, případně jaké jsou vaše zkušenosti? Mě to teď docela sejmulo a Abby, jak cítí, že je mi blbě, tak se ke mě tulí ještě víc než jindy... Při té příležitosti mě taky napadlo, jestli i to, že má pes vyšší tělesnou teplotu, nevyšlechtil člověk schválně... To je tak příjemné, jak hřeje, když mi leží na klíně ano

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 120x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/901-lidska-chripka