Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Jméno pro psa

 

NápovědaFórum » Chov psů  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Jméno pro psa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   17.04.2011 21:56 Žena MíNela [2212] - Špicové a primitivní plemenaRe: HaDaS
Dobrý večer - budete mít krásného pejska s krásným jménem. Protože se vám všem líbí, já bych mu jej neměnila, jen bych podle Vaší paní změnila to volání - jméno bych neskloňovala. Pejsek má PP, možná budete chodit i na výstavy a jméno Kupr bude velice hezky znít a to i při povelu - Kupr ke mně, Kupr sedni, Kupr pac....a podobně...žádné skloňování do pátého pádu a budete vidět, jak pejsek bude to oslovení mít hezky vštěpené... :-) a při mazlení a hrátkách - to všichni máme pro své pejsky různá jiná oslovení - u vás třeba čertíku, guglíku, lotříku....tož to je můj názor,Vám přeju hodně štěstí při výběru palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.04.2011 21:48 Žena Milena [1577] - TeriéřiRe: HaDaS
Znám jenom dva JRT a nejlépe by jim sedělo pojmenování Tryskomyš nebo Torpédo smich To je samozřejmě pokus o vtip. Napadne mě to ale vždycky, když vidím jejich úžasný temperament a rychlost. Jinak si ale myslím, že to správné domácí pojmenování vás napadne, až budete mít možnost chvíli pozorovat jeho chování. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 21:21 Muž HaDaS [40] - Teriéři
Dobrý večer všem.
V květnu si přivedeme domů štěně JRT. Viz. prezentace.
Pejsek se jmenuje Cooper. Podle mně je to hezké jméno, i dětem se líbí. Moje drahá polovička však namítá, že volat na pejska "Kůpře" je trochu krkolomné. Musím uznat, že má tak trochu pravdu (jako vždy :-D ). Navrhoval jsem, že se dá volat Kůpy nebo Kůpí. Včera jsme nad domácím jménem docela dlouho diskutovali. Padaly návrhy jako Google (Guglík), Jumbo (Džumbík) a mnoho dalších. Nakonec padlo i jméno Čert. Podle mně je pěkné, a hlavně pro toto plemeno docela výstižné.
A nyní několik dotazů. Kdo bude mít náladu, ať mi prosím odpoví.
Nevadí, když se pejskovi začne říkat jinak, když je rodinou chovatelů volán svým oficiálním jménem již od narození?
Líbí se Vám jméno Cooper, popřípadě jak byste na něj volali Vy?
A co jméno Čert, líbí se Vám?
Kdo chce, mohl by mně navrhnout jiné domácí jméno.
Předem všem, kteří budou na tyto mé dotazy reagovat, moc děkuji.
Přeji hezký večer, těm kteří to budou číst v jinou hodinu, přeji hezký den. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   21.03.2011 08:13 Žena Avona [292] - Teriéři
Jako my máme Komína :-) Šlo o to, zda pořídit komín ke krbu, a nebo.... a co vyhrálo ? smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2011 08:12 Žena HOUP [1532]
a ja si myslim že každe jmeno si najde svého majitele potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 23:05 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Podle mne by měl jméno psa hlavně něco vyjadřovat - charakter, osobnost konkrétního zvířete. Jak ho zdrobním, či upravím k výcviku, je už věc jiná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.03.2011 23:00 Žena quendery [799] - Honiči a barváři a příbuzná plemena
Tak jsem si přečetla, co se tu diskutuje. Myslím, že po zkušenostech je někdy úplně jedno jak se pes jmenuje /samozřejmě mít jméno musí , nejlepší je podle mě dvouslabičné, tedy to "pracovní" , ti s PP mají většinou pravá jména "šílená" - / oni totiž hafíci reagují na hlas svého páníčka a jeho intonaci spolu s povelem. Takže u nás je jedno jestli zavolám Dery, nebo ušoune, divochu atd. ke mně a i když jsou v okolí Majda i Ron, přijde Dery. Snažím se mluvit na každého trochu jinak a myslím, že si pes uvědomuje, že se právě mluví na něho. A i když by jméno mělo být krátké, přece jen se přimlouvám za to, aby šlo zdrobňovat, to kvůli mazlení, to mají hafánci rádi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2011 21:20 Žena sarka [401] – Re: xanti
Terry se jmenuje Roccova maminka. Já jsem před Roccouškem měla fenečku jorkšírka Nettinku (Netti). :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2011 18:43 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: sarka
Terry jsme měli =))ale feňulku...vždycky na ní budu vzpomínat.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2011 16:47 Žena sarka [401]
Celý den přemýšlím nad jmény pro psa... :-D

Pro psa: Aram, Endy, Rin, Gogo, Spike(Spajk)
Pro fenu: Elza, Amy(Ejmy), Tracey(Trejsy), Coryna, Ina, Freny

;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.01.2011 16:12 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – výmaz
Všechny nesmyslné příspěvky byly vymazány. A držte se, prosím, toho, co napsal Rex, děkuji;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2011 15:35 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Soused má černou vlčici Vistu,vždycky když ho slyším volat,,VISTA,,připomene mi to počítač, nevim proč,ale k ní se mi to nějak hodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2011 15:28 NIKO
Pro psa se mi líbí LUCKY,GOODY(toho jsem měl),LASSIE(tu také) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.01.2011 15:09 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: sarka
Moooc hezké,připomíná mi to Terra-matka země,asi by to byl velmi plodný,zdravý pes.Je zajímavé jak důležité v životě jakéhokoli živočicha je jeho jméno.Jméno nás ovlivňuje celý život,mělo by se tedy opravdu vybírat uvážlivě a hlavně srdcem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2011 12:52 Žena sarka [401]
Kdybych si pořizovala ještě jednoho pejska, jmenoval(a) by se nejspíš "Terry".

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.01.2011 10:40 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Miluju postavy z pána prstenů,takže bych asi čerpala v těchto knihách,ale nakonec bych stejně nechala zase jméno Cherry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.01.2011 07:38 A Muž Rex [1234] - Administrátor – Upozornění
Důrazně žádám diskutující, aby problémy, které se netýkají tohoto tématu (pravopis atd.) psali výhradě do sekce k tomu určené - Pokec. Sem to nepatří a proto budou tyto příspěvky promazány.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.01.2011 15:45 Žena defisa [80] - Teriéři – Re: NIKO
souhlas pes se naučí jakýkoliv jméno a záleží jak se ti to volá, zdrobňuje atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.01.2011 10:43 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
myslím,že dost záleží jakému plemenu,to,či ono jméno dáváš.Na netu i v prodeji jsou kalendáře se jmény pejsků,výběr je rozmanitý.Když chceš něco zvláštního,musíš se asi nechat inspirovat jinde.Kamarádka si teď pořídila trpasličího kníračě a protože je to trpaslík,poradila jsem jí jméno GIMLY.je s tím jménem moc spokojená.Jméno pro mou Cherry vybíral manžel.Chtěl ať má něco společného s alkoholem,říkal,že by bylo hloupé volat na ní třeba becherovko,pak chtěl zkusit gin,ale nakonec se trefil a dali jsme jméno cherry,je to taková naše třešnička na dortu našeho štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.01.2011 10:20 NIKO – Re: petrab
"Alma, Nika," - "Myslim, že nejlepší ve jménu psa je ssssssYkavka a nebo vrrrrrčivka."
Kde je tu sykavka? :) JE TO BLBOST,SYKAVKA BÝT VŮBEC NEMUSÍ!!! ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 17:28 Muž josy [0] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Jména
Bolt(Bolty), Agi, Cherrynka ...? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2011 22:39 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Re: lenča
;-)

Myslim, že nejlepší ve jménu psa je ssssssYkavka a nebo vrrrrrčivka. Je to znělý a když je to v první slabice,kerá je vlastně pro hafana nejdůležitější, tak je to úúúplně fajn...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2011 21:03 lenča – zdravím petru
:-) já mám jednu fenku jménem Cira,( podobné, jak tady někdo psal Kira ) je to krátké a výrazné, a druhou mám Evičku ( to jméno už měla )napřed mne to připadalo divné, ale už ne, jde to dobře zkrátit a už pozná, že jakmile na ní zavolám EVA ! tak je zle a když zavolám Evíííí, nebo Evííííku, tak je to v poho :-) a když moc nezlobí, tak je to prostě Evina, nebo paní Evinová :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 18:53 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Re: tereza
Alma, Nika, Ria, Bria, Adra třebas.... ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 23:12 Jiří – Jméno
me osobne se libi Hugo a Bingo a pro fenu nwm :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 20:47 Žanda – Re: tereza
My měli psí holčičku, Kostičku:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2010 15:14 Žena Adinka [6] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Já kdybych měla fenku tak bych ji dala jmeno Harmony :) Mony:) pěkné ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.11.2010 17:31 NIKO – Re: tereza
Vyber si takové,které se bude líbit Tobě.Na ostatních nezáleží ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2010 17:21 tereza – jake jmeno pro fenju
nevím jake mám dat jmeno pro fenku :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.08.2010 00:02 Žena nahacek [8] - Společenská plemena – psí jména
Můj první pes byl hnědý pudl,dostal jméno Bonny,pak byl černý trpasličí pudlík Bonny 2 před čtyřmi lety mi umřel zlatý kokršpaněl Bonny 3,teď mám naháčka,ale jmenuje se Lukas.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.08.2010 23:16 Žena defisa [80] - Teriéři
Jelikož máme Ovation For Ever Tak jse nabízela Ovečka :) ale nakonec jsem vymysleli Tija z OvaTION a jelikož je Tija blbě volá tak Tina a při mazlení Tijuška... :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2010 16:11 Misa – Re: nelinka
Jsou nejlepsi takováhle dlouhá jména! Strašně se mi to libi! :) Přítel si bude možná pořizovat pejska, tak doufám, že vymyslíme nějaké zajímavé :) love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2010 11:41 kristyna a alex
Máme 11cti letou fenku Nelinku.Jeji jmeno se mi libi.Pro fenu se mi libi jméno Jessina a Jouina.Pro Psa Ssyroušek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2010 13:08 Žena Veya007 [23] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Pro fenku se i líbí: Jackie, Chilli, Tess, Gigi a pro psíka Norbert :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2010 11:32 Žena Mishka [2]
Ke mě přišel už psík s jménem Charlie, druhý den to byl Don podle strýcova podobného psa a nakonec se uchytilo Ronny xD a první psík, kterého jsem si koupila měl strašně dlouhé jméno, nakonec to byl zkráceně Ben :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 11:41 Žena nelinka [53] - Společenská plemena – Nelinka
Fotka k příspěvku môj škrečok sa volá : Alexandra Liberty Abigail Angela ,a rak : Jimmy Ryan Jackop Tailor Taner :-D :-D trochu zvláštné mená ale hlavne záleží na tom akú má farbu ,aký je velký ,fenka či pes,ale ja by som si vybrala meno pre fenku aj psíka pretože sa nám stalo,žesme prišli pre psa a odišli sme s fenkou :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2010 11:34 Žena nelinka [53] - Společenská plemena
ja som mala lahko vybrané meno :-D ,v okamihu ked priniesla pani na rukách malé vystrašené šteniatko stydim povedala som: Nela , beriem !!! nejak to zo mna vyletelo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.07.2010 08:07 Mary & Enny – Re: maleva
Já, kdybych měla druhého psa tak bych mu dala jméno pro fenu Jeane (džína), nebo Jenny (dženy), a pro psa Leo, nebo Irisek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.06.2010 11:16 NIKO – Re: defisa
Volat na ni můžeš jak chceš,na výstavách atd. se rozhodčí-posuzovatel řídí tím,co je napsáno v rodokmenu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2010 10:45 Žena defisa [80] - Teriéři
Taky mám otázku. Ovation for ever Slade Czech je papírové jméno naší budoucí fenky stafíka, co z toho udělat za jméno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.06.2010 01:56 NIKO – Re: poklad
Pěkné jméno bude vždy to,které se líbí Tobě ano Rady si prober,psa si pojmenuj podle svého!Nikdy nezáleží,jestli se líbí druhým,musí se líbit Tobě!!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 22:48 Žena poklad [21] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Je těžké radit. Záleží i na plemeni. Naši boxíci se jmenovali: fenky - Aida, Dally, pejsci - Gitt, Sid, Šín. Náš harlekýnský dogín - Ziky. V budoucnu bych chtěla boxíka Bondu. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 22:20 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: maleva
Já bych Dala Fence Kira a psovi Baltazar(tazzík)je hodně hezkých jmen jenom mě zrovna žádný nenapadá :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 21:44 Žena maleva [0] - Společenská plemena – Jméno pro psa
Kdybyste si pořizovali "dalšího" psa, jaké jméno byste mu dali. Hledám nějaké pěkné, možná i originální jméno. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 6099x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/153-jmeno-pro-psa?od=51