Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Fobie a strach

 

NápovědaFórum » Chování psů » Poruchy chování 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Fobie a strach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 12:50 Alex Re: Avona
Chcete říci že sem pořát tehle diskuze ten dojí zalozíl?autor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 12:47 Alex Re: pavlinapoddana
Mislím že asi nevíte že de o pejsky ktere už zazilí něco zliho od lidí a cizích bafanu a mají zasebou špatnou minulost bilo jim ubližovano a mají fobije i strach.Robinek je z utulku a dibi sme siho nevzali bil bi utracení bil problem ho dat do rodini nesnáší se cizími lidmi a bafani má špatne skušenosti lidma i z´bafanami protao se nerád kamarádí cizími i dibi ho nědo opěžoval cizích je schopen kousnout jak psa i člověka zvikl si name a je namne zavísli ma duvěru jen kemne mojím dětem a take má fobije spusobení tim co zažil a prožíl zleho do lidí a bafanu umne je mazel ne problemoví pes a steklí fobijí.Ano nacizí je vostrí a kor dibi ho nědo otravoval zcizích.Robinek se bal včeho diš me siho vzali balse venku aut i do šalini nastoupit a navoditku bio hruzá snim jit ven ated je skvělí pes kterí hlida a chranímne a moje děti aji doma je skvělí hlidač a hlidasime abi mne jemu i Žanetce a Vikynce nigdo neukradl a neublížíl mi.Já chraním je jeto moje smečka a moje miláčci zažili dost zlích od lidi a bafanu.Ajá se jim věnují a davam lasku i peči jeto naročne fobijemi a strachem ale vim co mám dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 12:36 Žena Avona [292] - TeriéřiRe: Alex
Redaktor má právo zasahovat do fora. Forum slouží k diskuzi a má pomáhat např. začátečníkům. Ale také musí mít nějakou úroveň a tu Katy hlídá. A dělá to dobře. Nikdo ti téma nekrade, Katka opravila chybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 12:33 Alex Re: Avona
Diky ale to neopravněje přece to že sem založil diskuzí já promině ale ne Katy já sem založil Fobije a strach a ona Kati mi jípřemenovala na Fobie a strach ted to vipaá že jí založila Katy přitom je to moje proč mijí ukradla diskuzi toje tadi normalní sem noví a už se tohle děje jak je mozne tohle dělat snažím se psat česky nejdemito.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 12:18 Žena Avona [292] - TeriéřiRe: Alex
Přejmenováno je pravděpodobně proto, že jsi v nadpisu měl(a) pravopisnou chybu. Jak se správně píše fofie jsem ti psala do vzkazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 12:14 Alex – Fobije a strach
Je založená mnou nechápu že mi došel dopis de se piše že redaktor-Katy mi jí přemenovala tohle je tadi normalní,Katy není ten do jí založil ve foru ale já sem založíl Fobije a strach a přemenovali ji jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 11:25 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psiRe: Avona
Právě že má mnoho forem,tak je třeba příjít ke kořenu a podstatě.Psy nejsou děti,takže je nesmíme vychovávat jako lidské jedince.Psí řeč musíme nejdřív pořádně pochopit,než přistoupíme k nějakému jednání.Nám byl dán rozum,takže na nás také záleží kolik z jejich světa pochopíme a přizpůsobíme ten náš jejich pudům a potřebám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2011 11:04 Žena Avona [292] - TeriéřiRe: pavlinapoddana
O.K. právě že Tvá předchozí odpověď vyzněla tak, že každý pes co projevuje známky strachu je nesebevědomý či zrazený. Ovšem strach či nejistota má mnoho forem a nelze paušalizovat. Ze stránek ALex ji vidět, že pejsci jsou v těsném kontaktu s majitelem a že se snaží pejskům věnovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 10:49 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psiRe: Avona
Strach a nedůvěra jsou dvě hodně odlišné věci.Ani jedno ani druhé se nedá pušalizovat.Vždycky záleží na tolika okolnostech,že bychom o tom tady mohli napsat povídku a stejně by to k ničemu nevedlo,protože každý jedinec je jiný a potřebuje jiný přístup.Já jsem se pisatele ptala na více údajů,protože je rozdíl,když se cuká york nebo dobrman,ale nedůvěra se strachem vůbec nesouvisí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.03.2011 10:30 Žena Avona [292] - TeriéřiRe: pavlinapoddana
Dobře socializovaný pes,vymazlený a správně sebevědomý, strach vůbec nepociťuje,prostě vůbec neví co to je a je jedno jestli je to pes nebo fena.Strach pociťují psy s nízkým sebevědomím,nebo ti,které jejich páníček zklamal a nechal ho v něčem vymáchat

Jaký je podle tebe rozdíl mezi strachem a nedůvěrou? Já jen že někteří psi jsou od přírody nedůvěřiví, často to vidím u chtrů, kteří si rádi nechávají odstup a lehká bázlivost ( nedůvěra ) je přirozená. Alespoň v mladém věku, než se opravdu dokonale socializují a nemyslím si, že je to chyba majitelů. Komína také zvykám na běžný život a stále má silný respekt z koček a slepic ( pokud neběží od něj :-) ) Je to otázka času, než si pejsek zvykne na okolní prostředí, ale nemyslím si, že strach je psům cizí.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 10:02 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Dobře socializovaný pes,vymazlený a správně sebevědomý, strach vůbec nepociťuje,prostě vůbec neví co to je a je jedno jestli je to pes nebo fena.Strach pociťují psy s nízkým sebevědomím,nebo ti,které jejich páníček zklamal a nechal ho v něčem vymáchat samotného.Pokud si někdo pořídí psa z útulku a svůj strach si přinese sebou,je to běh na dlouhou trať pomoci mu.Sebevědomí a jistotu musí najít především doma.Chce to hodně času,vlastně veškerý čas,který máme věnovat psovi.Nejvíce se pes cítí jistým,když tráví noci s majitelem,pouto které mu tím dáváš byť ve spánku, je tím silnější,čím jistěji se vedle tebe cítí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 09:44 Alex – Máte pejský s fobijemi a má strach?
určitě nejsem jedíní co má bafanky sfobijemi a mají strach?jak řešíte strach a fobije a sčeho mají strach a fobje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 09:42 Alex Re: pavlinapoddana
Já nepotřebují radu ohledne fobijí a strachu vím jak sněma zachazet a některích se dá fobije pomalu zlomit že se stoho dostanou a jinich zase to trá dele a deto pomalu třeba srach nastoupit do šalini a ze šali používam pamlsky a pozbuzení a pochvalim.Stach a fobíje djít poschodech u mích fenkenek je pozbuzují a pokud májí strach a fobije zít poschodech diš dou lide tak chvíli počkam aš nigdo naschodech nejde a teprve mužeme jít a to potom jdou vklidu.U fenečky Viky fobije a strch chodit ven sem pochopil že diš du sní sam moc se cuká a vikulí oči stracu a nejde a sedí ale poznal sem že diš de semnou i zdospělími bafani jde bez problemu sevenčit i na prochasky nebot je pohromadě sesmečkou i semnou.Viky se bojí venku lidí i aut a všeho co dělá zvlašní zvukyjá ji dodávam silu se nebat a překonavat strach venku ze všeho rozhodně si nemislím že bi bil spusobeni mnou já se m už udělal pokroky s Žanetkou i Robinkem diš si spomenu jakou se kemne dostali vstavu a fobijemi ated sou bafanci co zvladnou jít na prochásky i jet šalinou autobusem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 09:31 Alex Re: TanaCh
Ano ovšem pamlsky i pochvala a chvalit a pomalu dělaji pokroky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 09:00 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Na každý strach je jiná odpověď,mohl by jsi konkretněji specifikovat jejich strach,jak se projevuje,jestli je to pes ,nebo fena,jestli už hárala,nebo ne.Jestli chybu neděláš ty sám a nechlácholíš je zbytečně.Zvýšit sebevědomí psa je dost těžké a bez konkrétních poznatků je těžké radit,mohl by jsi tím napáchat víc škody a na každého jedince platí něco jiného.Jestli máš z výchovou pouze laické zkušenosti,možná by bylo lepší obrátit se na odborníka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 08:42 Žena TanaCh [13] - Teriéři
Možná by pro začátek pomohla plná kapsa dobrůtek a pochvala při každém, byť ne vydařeném kroku a MOC A MOC LÁSKY, KLIDU - TRPĚLIVOSTI!!! Pejsek si musí takovou věc, která mu nejde, nebo které se bojí spojit s něčím hezkým, s něčím, co má rád, pochvalou, pamlskem a hlavně s pohodou a klidem! Nesnažit se takové chování a strachy přemoci násilím a rychle.... Vždy bych se věnovala jen jednomu pejskovi a ostatní nechala doma, aby Vás nerušili a nerozptylovali... ;-)
Přeju hodně trpělivosti a úspěch se časem dostaví potlesk T.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 08:37 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psiRe: Alex
Nebylo by možné napsat to trochu srozumitelněji,myslím česky.Ty jsi cizinec?Půlce napsaných slov nějak nerozumím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 08:25 Alex – Fobije a strch
Ahojky jak sem psal máme bafani ktere trpí fobijemi i strachem zruzních věci jako jsou mostí jiní maji fobijí cizích bafanu a nebo lídí z aut nebo šalin a take třeba schodi.Jak řešit fobíji a strach překonávat u bafana?Npříklat Viky má fobijí chodi ven bojíse a spomoci dospělích bafanu fobijí zvladá lip.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Chování psů • Zobrazeno 963x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/300-fobie-a-strach?od=51