Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Chovatelství

 

NápovědaFórum » Chov psů  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Chovatelství
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 14:37 NIKO
ELiss napsala:

NO vlkošedí jsou dobří. Taky mají zadek dolu, ale tak, že je to občas těžké spatřit...

To jsi viděla dobře!Jelikož sklon zádě u většiny vlkošedých psů žádny není,nevyhrávají ŽÁDNÉ výstavy ano Ke sklonu zádě se musíš také podívat na zaúhlení nohou a jak má výrazný kohoutek.Správné zaúhlení nohou a sklon zádě pomáhá při vytrvalostním běhu!Vlkošedý i černý se znaky jsou "rozumově" stejní,ve výkonech nevidím rozíl,v postavě ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 08:22 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: Katy
Jo bígl je považován za společenského, ale lidi si ho pořídí a vše je OK. Dokud mu nerupne v bedně a nedostane se do puberty... v tu chvíli nad ním všichni "zlomí hůl". A to je prostě problém. Nejsou schopni jej dostatečně venčit, protože je to prostě více než dosti náročné. Takový bígl se může stát dosti nezvladatelným, začne mít potřebu dominanty a začne být agresivní. Kdo nezakazuje ani tu dominanci tak pak má opravdu problém. Přecijen bígl jako středně velký pes už dokáže mít pevný stisk a docela sílu...

Myslím, že klub kavalírů je už mimo většinu chovatelských cílů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 00:39 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: ELiss
Aha... no ten žíhaný se mi celkem i líbí, ten druhý moc ne. Vypadá jak český strakatý :)

No jasně, i bíglové už jsou teď módními "společenskými" plemeny, stejně tak jako retrívři. Na druhou stranu jsem ráda, že belgičáci bůhví jak oblíbení nejsou (aspoň ne tervíci, maliny už taky pomalu "parchantí" :-( )...choroby se jim díky Bohu vyhýbají a klub s tím hlavně něco dělá. Neee jak ti frajeři od kavalírů tone ...a napsat na ČMKU? Ti s tím nic neudělají. Všechno je v rukách klubu, což je smutné. A navíc v tom mají děsný bordel...v klubu KKCHS nejsem nějakých 7 let a teď, po smrti obou kavalírů mi začli posílat přihlášky na klubovky. Fakt nechápu :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 17:16 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: ELiss
toto je žíhaný: www.zkracovatko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 17:10 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: Katy
Motled bígl je toto: www.zkracovatko.cz/…
Vím jen o dvou chovkách v Evropě, které mají pravidelně štěnda, ale z jedné chovky umřel majitel a druhou nelze najít na internetu... to prostě pak jen tak nejde. V Americe je ji bígl blak and tan, black, white... prostě spousta zbarvení. Taky bych změnila podmínky pro uchovnění... hlavně vyšetření na DKKa lepší bonitace - bázlivost, agresivita. Kdyby Chita udělala loveckou zkoušku (kterou by kromě střelby udělala) tak by se uchovnila i s její bázlivostí. A že to nebylo jen tak... ale opravdu bázlivej pes, jako když máš třeba týranýho z útulku... taky se pak všeho bojí...

Myslím, že společenská plemena jdou úplně mimo nějaké cíle chovu.

Třeba pudl. Původně lovecký pes a je ve společenských. Někteří si jej pořídí třeba protože je jako společenské plemeno, ale to, že rád zdrhne za zajícem, kachnou,... to už nikoho nezajímá. Myslivec takového pudla střelí a je to tu. Myslím, že společenské plemeno by mělo být opravdu šlechtěno na společnost a ne za nějakými loveckými, hlídacími a jinými smysly chovu.

NO vlkošedí jsou dobří. Taky mají zadek dolu, ale tak, že je to občas těžké spatřit...

Myslím, že by se pro upozornění na ty nemoci co jsi psala mělo napsat na čmku... a když by se to napsalo chytře a upozornilo na to více lidí, tak by se něco změnit mohlo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 16:59 NIKO – Re: Katy
U NO není displazie daná zádí,ale tím,že pes,který ji má,tak s ním chovatel kryje a nebo nechá nakrýt fenu.Displazie je DĚDIČNÁ!Nemusí být u všech štěňat,čistá fena může mít vrh a všichni ji budou mít,potože některý z předků ji měl ano Displazií netrpí jen NO. :-| Už jsem kdysi psal,že DNA němci nezavedli zbyteně,asi těch podvodů už bylo hodně a je jistější než tetování!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 14:49 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: ELiss
Děkuji za názor:-)

Můžu jen dotaz - co je to ten mottled bígl? Já už to myslím kdysi hledala, protože už ses o něm zmiňovala, ale zapommněla jsem :-O

Jo tak NO mají přestavěnou záď, s tím už jde dysplazka ruku v ruce. teď jsem byla na táboře s ovčáčkem a to byl jeden z hodně mála, který se mi líbí. Štíhlý, bez dysplazií kyčlí i loktů, akční...takový vlkošedý belgičan potlesk www.vimeo.com/… tady je video z agi (které dělá vedle sportovní kynologie).

Např. mi vadí lhostejnost některých klubů (hlavně společenských plemen) k některým neduhům, kterými psi trpí. U kavalírů je to např. MVD (onemocnění srdce), luxace patelly a syringomyelie. Psala jsem klubu, ať změní podmínky a oni se mi vysmáli, že by 90% do chovu nepustili coze Tak kde to pak jsme, že...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 14:39 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: Katy
Super, že jsi toto založila. Myslím, že chovatel by měl být ochotný, vstřícný a umět poradit ohledně plemene, které chová.

uchovnění - myslím že základem pro uchovění všech tas by mělo být DNA a oči, klouby... ovšem u mniohých ras tomu tak není.třeba u bíglů chtějí loveckou zkoušku, ale to kde na ni mohou natrénovat už nikdo neřeší. Jasně po stopě umí jít bígl dobře, ale třeba odvolání ze stopy se prostě trénovat musí. taky myslím, že málo známé a přesto standarstní barvy bíglů by měly být na výstavách hodnoceny stejně. A ne, že vyhrává plášťový bígl když ve skupině s mottledem a žíhaným... navíc protože mottled jsou méně úspěšní tak jsou k sehnání pouze v zahraničí a i to dá dost práce... a žíhaného prakticky jen v americe... myslím, že to není jen u bíglů.

NO třeba ... přijdou mi příliš přešlechtěni (výstavní linie)... mají zadky dolu, ale to že jim to může hodně zhorlšit DKK už posuzovatelé a chovatelé asi nevidí...

Tak to jsou moje názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 14:23 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Chovatelství
Jaký je váš názor na chovatele, jaké máte zkušenosti - špatné/dobré.... jak byste si chovatele představovali a co si myslíte o stylu chovatelství poslední doby? Mám teď namysli podmínky pro uchovnění atd...(pokud nějaké jsou). A popř., co byste rádi změnili ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 2 ...... [3]

Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 3392x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/37-chovatelstvi?od=101