Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Které potraviny psům škodí a PROČ

 

NápovědaFórum » Výživa » Čím nikdy psa nekrmit! 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Které potraviny psům škodí a PROČ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 10:05 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Iva
smich smich Nechceš eště pujčit Egona? Mohla bys to krmit všecko najednou. Máme to doma úplně stejně. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 09:54 Žena Iva [341] - TeriéřiRe: pavoucica
Tak to máš velký štěstí palec Já to zkoušela taky a ty moje potvory všechnu paštiku z granulí slízaly, každou granuli doslova naleštily a vyplivly :-D
Pak jsem to vychytala chytřeji a granule předtím trochu namočila a maličko paštiky do nich vpasírovala. Fungovalo to však jen chvíli, pak byla opět stávka, takže jsem se vrátila zpět jen k suchým granulím a hlad je nakonec donutil ano a granule byly vzaty na milost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 09:28 Žena pavoucica [703]
Já už ted naši Lupinu vyhmátla, a zjistila sem že když ji ty granule ochutím troškou psí paštiky nebo konzervy tak sežere všechno jen ji lupe za ušima :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.02.2012 12:35 Žena Iva [341] - Teriéři
Granule pro kočky obsahují obecně více bílkovin a také více masové složky, protože kočka je více masožravá, zatím co pes je spíše všežravec. Také celkové složení je odlišné, jiné poměry nutričních hodnot a hlavně více taurinu.
Pokud pes jí kočičí granule, vlastně se ani nic moc nestane, granule mu určitě více chutnají a také po nich asi i přibere na váze a nám se zúží peněženka :-D . Akorát při delším zkrmování to asi bude mít špatný vliv na funkci ledvin.
Pokud by ale kočka měla jíst psí granule, bude to už větší problém. Granule budou pro ni výživově nedostačující, méně chutné a hlavně jí bude chybět taurin.
Proto by pes měl jíst granule psí a kočka kočičí, s ohledem na svůj věk a kondici. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 08:44 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: prasan
Nejen v mäsu jsou bílkoviny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 19:16 Muž prasan [897] - Teriéři
ano mäso ano také pekné naše slovo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 13:56 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
pavoucica napsala: ..... kočíčí granule ........ nevím co ji na tom muže tak chutnat
je v nich více bílkovin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 12:52 Žena pavoucica [703] Re: Terda
Tak to mám podobný Lupina mi ohrnuje nos nad granulema Brit Care co stojí 1kg víc jak 100,- ale moje máti ji kupovala levný Bono Impuls a ty jedla celkem dost tak nevím.Chtěla sem ji dopřát něco lepšího aby měla na stará kolena výživu hmm ono ve finále je to tak, že když si uvědomí že do misky nic jiného nedostane tak nakonec něco sežere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 08:52 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: pavoucica
Jo ty kočičí granule jim prej chutnaj tak nějak obecně, že v nich je víc masa. Nám je dokonce doporučoval veterinář ať to zkusíme, když jsme za ním přišli s tím, že nám pes odmítá žrát. Bohužel, zrovna u našeho mladýho to nepomohlo. Granule nebere, pokud nemá hóóódně velkej hlad a když má svůj den, tak je schopnej ohrnout frňák i nad vařeným masem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.02.2012 08:38 Žena HOUP [1532]
Hopince taky chutnaj kočičí granulky...ono je taky málo věci co ji nechutná :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 07:42 Žena pavoucica [703] Re: venca21
je třeba ale překvapující, že kočíčí granule jsou třeba pro mého pejska velkým lákadlem a kdybych ji je dala sežrala by třeba i plný pytel hmm nevím co ji na tom muže tak chutnat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.02.2012 23:41 Muž venca21 [79] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Škodlivé potraviny pro psy, existuje mnoho lidských potravin, které jsou škodlivé pro psi hlavně kvůli rozdílu v trávicím systému.
Čokoláda, Čokoláda může být velmi škodlivé pro psy.Alkohol, alkohol může být velmi škodlivé psů.Xylitol, Xylitol je umělý cukr sladidlo obsahující alkohol. To je nalezené ve většině bez cukru výrobky, jako jsou bonbóny, žvýkačky, atd. Mléčné výrobky, mléčné výrobky nejsou příliš škodlivé pro psy, ale ještě některé nepříznivé vedlejší účinky. Obsahují vysoké množství tuku a laktózy, a psy nemají enzymy potřebné k trávení nich, který může způsobit zvracení a průjem.Káva, kávová sedlina nebo kávové boby jsou toxické pro psy.Plesnivé potraviny, plesnivé nebo zkažené jídlo může být velmi škodlivé pro psi.Kynutého těsta, těsta je jedním ze škodlivých potravin pro psy, protože se zvětšuje v žaludku psa, což vede k problémům, jako je plyn a bolesti. Cibulkou a česnekem, Možná se divíte ale opravdu cibule v jakékoliv formě (syrové, vařené nebo sušené), jsou škodlivé pro psy. Hrozny a rozinky, hrozny a rozinky mohou mít vliv na vašeho psa na zdraví vážně, a jsou tedy jedním z škodlivých potravin pro psy. Účinky mohou být závažné a mít za následek selhání ledvin a dokonce i smrt.Houby, houby mají toxické účinky a jsou velmi škodlivé psů. Pokud pes sní jedovaté houby první příznaky, jako je zvracení, průjem, žaludeční problémy nebo selhání jater.Avocado, všechny složky avokáda jsou toxické. Muškátový oříšek, mnoho lidí si neuvědomuje, že muškátový oříšek spotřeba ve velkém množství může být velmi škodlivé a toxický pro psa.Kočičí a dětské stravy, kočičí potraviny s vysokým obsahem bílkovin a tuku, která není vhodná pro psy. Kojenecká výživa může obsahovat cibule prášek, který je jedním ze škodlivých potravin pro psa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.02.2012 10:33 Žena pavoucica [703]
Naši mi krmili psa, co jsem u nich měla vším možným od stolu.Má zažívací problémy a asi nějaký stažený žaludek.Není schopná sníst ani normální odměřenou dávku granulí , granule kupujem relativně drahé a kvalitní, ale ona je nechce.Vozila jsem ji granule a když došli tak se o koupi starala moje matka tak ta se přiznala, že ji kupovali ty nejlevnejší co zrovna byli v akci:-O Tak ji nechávám granule v misce a podle toho kolik jich sní tak se ji snažím dokrmit ríží s vařeným masem.Žádné koření ani sůl.Ikdyž někdy, když obědváme vypadá, že by ji třeba pečené kuře navadilo hmm To je další věc co ji moji milý rodiče naučili "žebrání" tone tone tone Je rozmlsaná až hruza, ale podle veterinářky až na trochu ochablého svalstva zdravá ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.02.2012 09:47 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
No jistě, já pamlsky objednávám přes internet a třeba ty mořské plody od Britu stojí u nás v Pet centru 70 Kč!!!! A na netu 31, jaksi rozdíl. A poštovko 69- konkrétně u www.spokojenypes.cz Do dvou dnů to mám doma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 19:27 Žena 111 [526] – čokoládky pro psy
objednejte si to přes net i s poštovným to je mnohem levnější než ve zverimexu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 17:40 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: HOUP
Čoko pre psov.
Myslel som konkrétne u nás.Vedľa v mestách sa dá kúpiť. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 11:40 Žena HOUP [1532]
a co takhle to objednat přes intermet ---at se vás spojí víc pak je i poštovne levnější ------------ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 21:17 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: prasan
čo nedostať?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 21:09 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: petrab
Tak túto u nás v meste nedostať.Čo sme to za mesto,bez chov.potrieb? sad čo nedostať?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 19:25 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 19:23 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: prasan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 19:14 Muž prasan [897] - Teriéři
Pre čokoládu prísť o psa,tak to ju sebecky radčej zjem sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 18:29 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Re: 111
No, já bych řekla, že jde tedy vysloveně o malý psy nebo o ty, co někde doma něco šlohnou. Že to je individuelní, na to bych tedy fakt nespolejhala.
Ale chybama se člověk učí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 13:31 Žena 111 [526] – čokoláda
opravdu to je individuální a záleží zda jde o malého či velkého psa. Z vlastní zkušenost- knírač malý pozřel 4 čtverečky hořké čokolády a musel být do několika hodin ošetřen byl přiotráven! Druhá varianta Malinojs dostával jednou za čas ať hořkou či mléčnou čokoládu k poměru jeho hmotnosti 10čtverečků a nic mu to neudělalo a dožil se 13let :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.02.2012 20:44 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – ČOKOLÁDA
Fotka k příspěvku Čokoláda je oblíbeným pamlskem mnoha lidí. U psů však působí jako jed. Obsahuje totiž alkaloid theobromin , který trávící systém psa nedokáže zpracovat. Pokud pes pozře větší množství čokoládové pochutiny, následuje prudká otrava a často i smrt.

Nejnebezpečnějším druhem čokolády je čokoláda hořká . Desetkrát méně theobrominu obsahuje čokoláda mléčná. Velmi negativně působí i další alaloidy - theofylin a kofein. Pro 10 kilogramů těžkého psa má 700 gramů mléčné čokolády fatální důsledky . Pro psa o poloviční hmotnosti je smrtelnou dávkou40 gramů čokolády na vaření, 100 gramů čokolády hořké nebo 250 gramů čokolády mléčné.

Vyprázdnění žaludku může pomoci, pokud k němu dojde do 4 hodin od konzumace. První příznaky otravy se projevujují za 6 až 12 hodin. Pes je žíznivý, stimuluje se jeho centrální nervová soustava, srdeční činnost se zrychluje, krevní tlak a teplota stoupá, cévy v mozkové tkáni se smršťují, sliznice modrají, objevují se dýchací potíže, poruchy hybnosti, zvracení, průjem, nadměrné močení, křeče. To vše může skončit kómatem a úplným selháním srdeční a dechové činnosti.

Lékaři upozorňují, že nebezpečné je i dlouhodobé krmení psa čokoládou v menších dávkách. U takového zvířete lze očekávat nepříznivé změny orgánů, týká se to především ledvin, na jejichž selhání může pes po nějaké době zemřít. Vysoký obsah tuku v čokoládě může kromě toho vyvolat zánět slinivky břišní.

Nebezpečí spojenené s čokoládou neznamená, že by pes neměl vůbec jíst sladké. V omezené míře mu sladkosti nemohou uškodit. Důkazem toho je fakt, že ve volné přírodě psovité šelmy samy občas vyhledávají zralé ovoce.

Zdroj: Gnosis9.net
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 13:24 Žena Iva [341] - TeriéřiRe: HOUP
No já myslím, že čokoláda opravdu toxická pro psa je, protože výzkumy to již dávno prokázaly. Ale asi záleží na podávaném množství. Dát kousek dalmatinovi asi nebude takový malér, jako to samé dát čivavě. A možná asi záleží i na jedinci, občas zřejmě platí že výjimka potvrzuje pravidlo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 09:52 Žena HOUP [1532]
NO ASI SE NA MĚ SNESE NEVOLE --JÁ PEJSKOVI ČOKOLÁDU DÁVÁM, NE ŽE HO TÍM KRMÍM TO NE ALE OBČAS DOSTANE ČTVEREČEK ---A MAM LÉKAŘE LIDSKÉHO --TEN MÁ DALMATINKU A JE MOOC STARA A ČOKOLÁDU JI DENĚ --A PROČ ---PROTOŽE VŠE OSTATNÍ JI NEDĚLA DOBŘE JE UŽ NA ČOKOLÁDĚ PŘES DVA ROKY --A PROČ TO TU PÍŠU ---JE TO DIVNÉ ALE PO TE ČOKOLÁDĚ SE CÍTÍ DOBŘE ---I JEHO VETERINÁŘ SE DIVÍ--- JE TO DALMATINKA JE MOC NEMOCNÁ LÉKAŘ ŘÍKAL ŽE UŽ JEN PAR TÝDNU A PAN DR. UŽ JI CHTĚL DAT USPAT --A JEDNOU MLSAL A PEJSEK KOUKAL TAK JI DAL KOUSEK ČOKOLÁDY --.. VETERINÁŘ ŘEKL ŽE NENÍ MOŽNÉ ŽE S TĚMI PROBLÉMY --ZAŽÍVACÍMI CO MÁ SE DIVÍ ŽE JI TO NEZABILO ..A ONO NE ONO JI TO DĚLÁ DOBŘE---MOŽNÁ JE V ČOKOLÁDĚ NĚJAKÁ SLOŽKA CO PEJSCI ..SI VEMOU A POMÁHÁ JIM ------------omlouvám se za písmo ale už se mi to nechce přepisovat ---tohle není vymyšlené --je to jen jedna zkušenost---------tak je opravdu čokoláda jedovatá? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 22:55 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: jajaapaja
jajaapaja napsal: .........nejjedovatější......... dalších tisíc věcí, ??
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 20:20 Muž jajaapaja [218] - TeriéřiRe: petrab
Co je pro pejska nejjedovatější,je čokoláda.A dalších tisíc věcí,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 23:33 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: jajaapaja
No a o tom to je! Čím se krmit nesmí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 22:53 Muž jajaapaja [218] - TeriéřiRe: petrab
Krmte jen tím čím máte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 23:48 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Které potraviny psům škodí a PROČ
www.tici-ippi.estranky.cz/…

Je jich mnohem více.... ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Výživa • Zobrazeno 797x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/410-ktere-potraviny-psum-skodi-a-proc?od=51