Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Lovecká kynologie

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Sporty, aktivity, akce pro psy 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Lovecká kynologie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 19:43 Dracula Re: Jager
Tomu říkáš lovecká kynologie? Pouštět psa na kočky ?? coze Bože kluku vzpomatuj se, to jí musíš hned odnaučit...
Loveckej pes jde jen po určené zvěři, né po kočce tu ji zatrhni...Ta kočka určitě někomu patří, někomu kdo jí má rád, kočka taky cítí, není to nic podřazeného k jídlu takže nevím proč pouštíš psa na kočky...nic ve zlém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 17:23 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
No na tohle bych, ale musela někam na cvičák. Tomu sama připravit nedokážu, nemám jak. Ale mám stažený nějaký články jak začít s klasickou (lidskou) stopou, takže zkusíme aspoň to. A je prevda jak zmerčí zvíře, tak je jak v tranzu. Na Šumavě ho úplně fascinovaly rozrytiště od prasat. A jednou doma zmerčil ježka. Ještě tři dny po tom, co utekl pryč, rejdil pes frňákem v zemi po cestičce kudy v noci běhal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 12:13 Dracula Re: Terda
Tak, podle mě by byl dobrý na stopy, takové nášlapy se zaječí bo klidně i jezevčí stopou, těm by asi neodolal :-) Pro lovečáky, je asi nejlepší zábava lov, ikdyž to třeba nikdo z jejich rodiny dloouho nedělal, stejně si k tomu najde tu správnou cestičku a bude štasten :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 22:53 Dracula
A vidíš že to jde, když se chce, podle videjka, máte ještě plno co zlepšovat ;-) Jste na dobré cestě tak se držte ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 22:46 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: Dracula
super, to aj mám v pláne, dovtedy chcem vychytať chybičky, dúfam že ju puberta prejde a umúdri sa ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2012 22:43 Dracula Re: Jager
Tak to ti zakazuju, !Není myslivce bez psa, psa bez myslivce a myslivec se svého psa nevzdá" nevím jesli je tato věta známá i u vás, ale u nás jo :-)

Tím pádem říkám, že psa si myslivec vychová sám a pomoc nepotřebuje :-D Raději si počkej a spíš ještě trénuj, času dost :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 22:40 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: Dracula
presne tak .. pôjdeme skúsiť do umelej nory a zistíme .. pri jazvecovi dostala pochvalu za ostrosť a dobrú hlasitosť, len škoda že na brlohárske skúšky musím mať 18, jeden pán čo má Jagošov povedal že skúšky urobí za mňa ;-) ale s mojím psom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 22:35 Dracula Re: Jager
Tak to ani tak nevadí ne? Se koukni na nás, Betia- měří 45cm a váží 21kg a dokáže pohonit i kance a srnce či i lišku ta myslím že Anda by na lišku taky stačila, ikdyž mohutností by k Betce byla poloviční, i tak by se smečkou dokázala víc, nemusí přeci jen "solo" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 22:32 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: Dracula
no veď to ... u nás je problém s premnožením škodnej ...a zväz do ktorého plánujem ísť nemá žiadneho norníka ba ani terriéra
hrozne mi vadí že z revíru vymizla väčšina drobnej zveri - bažant, králik je vzácnosť, teda rád by som reguloval stavy škodnej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 22:29 Dracula Re: Terda
Děkuju :-) To ona je, teda aspon já si to myslím a huráá :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 22:28 Dracula Re: Jager
Díky ;-) A to jako ty chceš s Andou dělat vlastně co ? Už jí je rok, měl by sis pospíšit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.08.2012 22:25 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: Dracula
solídny aport palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.08.2012 22:25 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
Šikulka je to potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.08.2012 22:23 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Dracula
ha mrtvola..dobře ona.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.08.2012 22:22 Dracula
Fotka k příspěvku Tady jedna- Betuška a úlovek :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 22:19 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
No ještěže umím bejt taky pěknej paličák :-D Občas soutěžíme o to kdo bude větší smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 22:18 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: Dracula
moja rodina je skôr rybárska a nie myslivecká, tiež neviem po kom som hmm iba strýko si sem tam zájde na poľovku - a on ma k tomu priviedol, už som s ním zažil pár pekných poľovačiek :)
no takéto fotky by vedeli pobúriť .. pošlem ti stránku na ktorej aktívne som :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 22:16 Dracula Re: Terda
Si myslim že to zvládnete, ale bude to s ním o nervy smich smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 22:11 Dracula Re: Jager
Fotka k příspěvku Jasně, to naštve hmm Mě by asi rodiče taky nějak nepodpořili, nejsou kynologická rodina, neím po kom to mám :-D

Ti pošlu, počátek lovu na cokoliv co je v revíru, k ulovení toho bylo hodně, fotky "SKOLENÉ ZVĚŘE" raději nevložím sem :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 22:10 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
No právě. Paličák... Už ho vidím jak se mě bude snažit přečůrat, aby se náhodou nepředřel. :-D Občas se divím, že jsme společně přežili cvičák a nebyli jsme tam za největší neschopy. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 22:02 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: Dracula
áno je s PP .. no my sa snažíme ale nejako nemám od rodičov podporu (akože kupujú mi šaty,vábničky atd .. ), pre nich je to niečo nové a všetko dávajú na mňa, keď im 300x nepoviem nech ma zoberú na umelú noru tak ma nezoberú, napr. včera som zmeškal Brlohárske skúšky .. a na výstavu som nemal financie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 21:59 Dracula Re: Jager
To by mě taky naštvalo a je s PP jo ? Tak proč neděláte něco víc než jen domácí cvičení lovu :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 21:55 Dracula Re: Terda
No, dovolím si říci že to budeš mít dost těžké :-D Jelikož už to není malé štěně, ale pořád je to mladý pes, učenlivý, ALE, je to velmi známí tvrdohlavec jezevčík :) si užijete ještě spousty legrace u toho cvičení :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 21:53 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
Jo stopy chci zkusit, jestli ho budou bavit... až odstátnicuju. Teďje to se mnou tak, ležím v bakuli od rána do večera, takže ně nějaký nový učení s Bertem nemám náladu. To radši jen se projít, co čas dovolí. On i na podzim bude lepší počasí a Bertík bude ochotnější. V těch vedrech se mu nic nechce :-D Agility by s ním nešly... aby si nehnul se zadáma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 21:50 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: Dracula
no hnevá ma že som sa o nej dozvedel až tak neskoro - najprv som nikde na okolí nemohol zohnať šteňa Jagoša hmm až zrazu telefonát že majú doma 8 týždňové štence, tak sme išli na výlet 120km od domu a na mieste prekvapko z 8 týž. šteňaťa 10 mesačná skoro dospelá fena coze hovorím otcovi ideme domov lebo je už veľká a naučená na iné móresy ;-) ale rodičia nie! že už máš hotového psa tak buď rád .. tak je nakoniec u mňa len odúčanie toho načo bola 10 mesiacov zvyknutá mi dáva zabrať ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 21:47 Dracula Re: Terda
Každopádně se Bertík hodí aspon na stopy, pokud s ním chceš něco dělat, nebo agility je pro jezevčíka vhodná, myslím že jsou i také menší překážky pro tyto psy ne ?? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 21:45 Dracula Re: Jager
No, ty ji nemáš od mala? To já si zase hlídám, nechci aby zabilka něco co nemusí a co není určené z likvidaci hmm Vím že ona by dokázala zamordovat kočku, králíky, slepice, i ovci či možná kozu by dala, kdyby opravdu chtěla, tlamu a zuby i síly na to má dost, proto ji učím že kočky a tohle nesmí, že jen lovnou zvěř, ale zatím tak..tak hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 21:42 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: Dracula
ja keď som bral Andu tak mi majiteľ povedal že jednu mačku má za sebou ... teraz je na ne akoby nainštalovaná .. naše až po bližšom strete s ňou zistili že spolu na jednu nôtu nevídu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 21:40 Dracula Re: Jager
Jo,jo kočky jsou naš uhlavní nepřítel :) Teda jako povel "nesmíš" ji zarazí a nic neděla, ale jakmile kočka sekne, tak už Betuše vyletí a kouše, na povel přestane, ale vidím na ní s jakou radostí by ji zakosla hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 21:33 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: Dracula
presne tak milujem ten zvuk, ako u mňa dnes nevidím Andu a zrazu z diaľky kňučanie a už durí mačku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 21:30 Dracula Re: Jager
Mě se stejně nejvíc líbí to, že když fakt narazí na zvíře, které si vybojuje "ho najde" jak za ním frrrnk a přitom si tak knučivě štěká :-D :-D Děkuju, jí to vyřídím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.08.2012 21:19 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: Dracula
šikovná fenka palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2012 21:17 Dracula Re: Jager
www.youtube.com/… tady už jsme našli srnce , ale hrrozně natočený varuju :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.08.2012 21:16 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: Dracula
teraz som sledoval videá týchto psíkov a bolo to super, tá ich spolupráca a chuť do práce ;-)
áno toto video som náhodne našiel na YT dobrá práca, minule oco zabíjal králika na obed tak som pomocou kože naťahal falošnú stopu a trošku sme pocvičili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2012 21:16 Dracula Re: Jager
www.youtube.com/… trochu hůř natočený, ale cíl najít stopu srny ke krmelci byl jasný :-)

Falešný trénig, určo víš co myslím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.08.2012 21:14 Dracula Re: Jager
Netušil ??? Bígl harrier je proslavenej právě tím že je super lovecký pes, ale tady v ČR a SR a i jiných nejsou tak známí, já o nich do koupi Betii taky moc věcí nevěděla :-D

např. v Německu a v Anglii se snaží na lovy používat jen je, protože věří plemeni harrier ze kterého pochází bígl harrier, po něm dostali mrštnost a rychlost s ostražitostí a po bíglovi skvělý čich a vynikající sluch, více méně má bígl harrier postavu bígla, ale stavbu těla a uši s tlamou jako menší harrier :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 21:08 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: Dracula
som ani netušil že taký Harrier dokaáže byť super lovecký pes :)
kamoš ma bígla ale to je lenoch .. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 21:08 Dracula Re: Terda
Tak, třeba zase slyšela od "jedna paní povídala", ale jako jezevčík a ovce ?? Když je to pes na norování hmm Jako, neřeknu zajíc jo, nebo liška či jezevec, ale jehně hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 21:07 Dracula Re: Jager
Ještě aby néé :-D Lepší pes rošták, než lenoch na pohled smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.08.2012 21:04 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: Dracula
ako tu čítam, tak aj tá tvoja je riadna rošťanda :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 21:03 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
Já fakt nevím, nebyla jsme u toho... taky mi to přišlo divný (představa že by Bertík dokázal strhnout ovci...). Ale zas proč by lhala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.08.2012 21:02 Dracula Re: Jager
Boože, bych byla zvědavá na naší Betku, kdyby jsme ji nehlídali co všechno by zabila smich To zkoušela i na koně, ale už ví že nesmí :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 21:01 Muž Buba - Gump [262] - Teriéři
to bol teda riadny jazvečík :-D u nás v dedine susedov ohař zabil dve ovce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2012 20:59 Dracula Re: Terda
No, tak to "paní říkala" to asi těžko, jezevčík nedokáže skolit jehně a ovci sám, když trvá několika cvičeným loveckým psů zardousit jedno prase :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 20:58 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
Ale nejde na to spolíhat, že lovečáka nikdy nestřelí, jak jsem psala o tý kamarádce, co jí chtěli střelit psa u nohy tak to byl setr. Jenže co vím od pejkařů z okolí, tak zrovna u nás v lese jsou prej myslivci pěkný blbci (pardon, mám to z vícero zdrojů), co se střílení po psech týče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.08.2012 20:56 Dracula Re: Jager

Dle platného zákona o myslivosti je v honitbě zákaz volného pobíhání psů z důvodu ochrany zvěře. K zajišťování dodržování těchto a jiných povinností osob pohybujících se v honitbě se zřizuje myslivecká stráž. Myslivecká stráž je dle ustanovení zákona o myslivosti oprávněna usmrcovat v honitbě toulavé psy, kteří mimo vliv svého vedoucího
ve vzdálenosti větší než 200 m od nejbližší nemovitosti sloužící k bydlení pronásledují zvěř; pokud je tato nemovitost umístěna na oploceném pozemku, počítá se vzdálenost od jeho oplocení. Toto oprávnění se nevztahuje na psy ovčáckých a loveckých plemen, na psy slepecké, zdravotnické, záchranářské a služební; tj. pokud je bílým obojkem myšleno označení psa jako záchranářského nebo zdravotnického či slepeckého, nesmí jej myslivecká stráž zastřelit. Taktéž nesmí zastřelit psa loveckého, ovčáckého a služebního. Pokud pes jakýkoliv jiný, než je uvedeno shora bude bez vlivu svého majitele pronásledovat zvěř, dále od obydlí než 200 m, je myslivecká stráž oprávněna psa zastřelit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 20:53 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: Petra123
to určite nie .. smich ale väčšinou sa tým pravidlom neriadia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.08.2012 20:52 Žena Petra123 [461] Re: Jager
Jager napsal:keď je od obytnej zony vzdialený viac ako 200m
No a to je zrovna pěkně na nic. Protože ten myslivec má v očích metr, že ví přesně, jestli je pes od budovy 199 nebo už 201 metrů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.08.2012 20:52 Dracula Re: Terda
Tak mi vysvětli jak myslivec z myslivny pozná že pes má papíry a zkoušky? :-D

Nevím jak kde, ale vlastně všude by mělo a platí, ale u nás v lese platí na 100% "Lovecká plemena nestřílet", kvůli jejich loveckému pudu at už má papíru bo ne, prostě myslivec vidí loveckého psa a nestřelí, ale také POZOR, jako nesmí střelit na žádného psa, pokud nějak neškodí zvěři ne

Náš myslivec by nezastřelil žádného psa, protože on trvá na tom že je to boží tvor a že žádný pes neodolá vonavé stopě :-D

Bohužel"někteří" myslivci mají jiné názory :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.08.2012 20:52 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
No já jsem ráda, že nebydlíme na vesnici... Nechci vědět, kolik by jsme měli na kontě díky našemu vrahounovi slepic, kachen a králíků. Jinak paní, co k ní chodím za kobylama, tak říkala, že u nich ve vsi jezevčík zabil ovci i s jehňetem.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 617x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/603?od=51