Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Lovecká kynologie

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Sporty, aktivity, akce pro psy 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Lovecká kynologie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 20:51 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: Terda
zastreliť ho môže keď durí zver, keď nemá obojok farebne odlišný od farbi srsti, a keď je od obytnej zony vzdialený viac ako 200m, ale dobrý myslivec by poľovného psa len tak nezastrelil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 20:48 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
Dracula napsala:

Tak, ve většině případů by mělo být to "Že myslivec, po loveckém psu nikdy nestřelí", protože zná jeho lovecké pudy a proto nesmí, ale bohužel i dnes je z toho pěkný holubník a jsou takové případy :-O



Jo, ale to platí jen pro lovečáky "v práci", teda podle zákona, pokud si dobře pamatuju. Pokud nepracuje, nebo je to lovečák, kterej ani nemá zkoušky a není tedy k lovu využívanej, tak ho zastřelit (pokud není pod vlivem majitele a štve zvěř) může. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.08.2012 20:47 Dracula
Ses si vzpomněla když už jsme u těch cizích zvířat :-D Jak jsme byli u sousedky na dvoře, ona má kozy, a slepice, Betia viděla slepice a měla chut je pozlobit, ale věděla že nesmí, potom spatřila kozu a ta ji asi nějak nesedla a vrhla se na ní, nejdřív štěkala a pak se do ní zakousla (na krk)
Tenkrát to moc k smíchu nebylo (kozu by sama nezardousila ),ale ted se tomu zasměju smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.08.2012 20:44 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
Jo dobrý už chápu. palec Jinak našla jsme tu stránku www.psizona.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 20:42 Dracula Re: Terda
Tak, jsou zkoušky na stopy a k těm papíry mít nemusíš, ale pak jsou lovecké zkoušky a k těm už ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 20:42 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: Terda
áno lovecké plemeno s PP, i keď revír kde chodím na prechádzku je strýkov .. Andu bez vodítka nepúšťam lebo ako rodený norník hneď zalezie do nejakej nory .. a potom len kopať ... teraz sa chystám na kúpu Farbiarskeho remeňa, ktorý má asi 100m ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 20:41 Dracula Re: Terda
No, pes nesmí rušit zvěř, takže nesmí štěkat, pokud nějakou vidí, ale to platí jen při lovu.
Se psem do lesa mužeš, ale myslím to tak, jakože chceš nesmíš se psem co neumí poslouchat k myslivcům na lov ano

Tak, ve většině případů by mělo být to "Že myslivec, po loveckém psu nikdy nestřelí", protože zná jeho lovecké pudy a proto nesmí, ale bohužel i dnes je z toho pěkný holubník a jsou takové případy :-O

Jinak, se psem do lesa mužeš i bez vodíka, ale pak si ručíš sama za sebe že uteče, nebo ti ho myslivec zastřelí, ale neměl by hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 20:39 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
Ještě k těm zkouškám... nevím kde, ale někdo tu posílal odkaz na zkoušky lovecký tam bylo, že k loveckým zkouškám smí jen pes loveckýho plemene s PP. Tak jak to teda je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 20:36 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
Tak na vodítku snad můžu se psem do lesa i když zkoušku nemá, ne? Jinak já mimo Prahu psa nikde radši nepouštím, páč nevím, kde honidba je a kde ne a nestojím o to aby mi psa někdo zastřelil. A i v Praze si v lese dávám majzla, kde ho pustím. Na hlavni turistický cestě v Kunraticích klidně, u nás na Dobešce taky nebo v Komořanech a zatím nikdy nebyl žádnej problém... Ale mimo hlavni cesty nebo ne venkově jen na vodítku. Nikdy nemůžu vědět na koho narazím a kamarádce chtěl myslivec střelit psa i když jí šel u nohy (bez vodítka). Jinak co to znamená "umět být tichý"? Jakože neštěká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2012 20:36 Dracula
Já můžu teda říct, že mám psa na zajíce,lišky, srnky a prasata, ale ona loví snad všechno :-D Zabývá se kachnama, srnama, jelenama, prasatama,liškama, zájíci, bažanty, a občas loví i rejsky,myši, kočky taky považuje za kořist :) :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 20:34 Muž Buba - Gump [262] - Teriéři
pre jazvečíka prirodzený pud .. ;-) poznal som psa, ktorý preskočil plot pokántril susedom sliepky a vrátil sa domov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 20:27 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
to s tou krvi je hloupost..muj hafik s tim problem nemá..no jeste ze to bylo jen morce,ale tak vyvadet kvuli morceti..no boze,ja jim dam klidne svojeho morčáta vojtu :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 20:25 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: sgualdrina
Jsme domluvený, že po prázdninách jim seženeme nový. Na štětstí to vzali docela dobře... jen sousedka mě varovala ať si dám na psa bacha, že by nás taky mohl pokousat, když ochutnal krev. Dle mého je to naprostej nesmysl... ale tak vymlouvat jí to nebudu. Jen člověka zamrzí, že kvůli jednomu hlodavci si o něm myslí, že je to zlej pes. To by pak byli zlí všici lovečáci a ty využívaný k lovu nejvíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.08.2012 20:24 Dracula Re: sgualdrina
Tak, záleží na tom, co by jsi s ním chtěla dělat. Jak píše Jager, k lovu dogy dnes moc nejsou, každopádně to tak nemusí být, jak už jsem psala, každý pes je z vlka- tím má výborný čich a k tomu ještě doga zapadá mezi chrty a mastify, též loveckými psy a pokud by jsi chtěla, doga je výborná na štvaní divočáků, i dnes máme na divočáky v mysliveckém klubu dvě dogy a zvládají to skvěle, takže myslím že pokud by jsi hodně chtěla, můžeš s ním i na loveckou kynologii, a co píše Jager s tima zkoušmama, je stejné jakože by jorkšír nemohl mít ZZO, každý pes, pokud má dobrého pána a "kritéria" muže mít jakoukoliv zkoušku ;-)

Zase má Jager pravdu ve společníkovi, ale bígl harrier je dnes více méně také jako spíše společník, ale ovcem je nadále skvělým palec
PS: Pokud vím, doga má stále ještě silné lovecké pudy
Jde prostě jen a jen o to, jak si psa vychováš, aby se nebál zvířat, byl poslušný a dělal v lese jen to co má, i tohle je fuška u loveckého plemene :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 20:17 Dracula Re: Terda
Tak zase záleží na tom, jak si psa vycvičíš. Do revíru nesmíš se psem, co nemá ZZO a neovládá tudíž povel "ke mně" a také musí umět být "tichý"...

Jednak, co paní tvrdila je dobrá připomínka, protože pokud naučíš svého psa skvěle přivolání, to se potom v lovecké kynologii učí pouštět psa na zvířata což má na procházkách své výhody, pokud potkáš "zvěř" pes čeká na povel takže víceméně mluvila pravdu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 19:59 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
tak to Dino jen čučí,sice dost kamenný pohled,ale nic se nikdy nestalo..chudak morče,jak se to vyřešilo?koupili jste nové nebo??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 19:55 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: sgualdrina
O morčatech mi tu nemluvte... Já odjela na pár dní na hory a pes toho zneužil, že doma není "vrchní psovod", a šel na návštěvu k sousedům (ano na návštěvu, oni ho vždycky vítali a bránili, když se mu šlo vyhubovat, že zdrhnul), jenže místo sousedky narazil morče... jak to dopadlo asi nemusím popisovat. Dostal vyhubováno tak, že ještě když jsem přijela tak byl schlíplej. Nejhorší na tom, je že by to ta pár dní klidně provedl znova. tone A přitom blbej není. Doma jsem ho naučila ignorovat papouška, že už se na klec ani nepodívá a v lese (na cestě) ho můžu více méně vodit volně, protože ví, že z cesty slézt do lesa nesmí. A když to zkusí (a že to zkouší - paličák) tak ho stačí okřiknout. Ovšem mimo cestu může jedině na vodítku, tam by byl jeho pud asi silnější. Prostě průšvih je to, že Bert poslechne tak akorát mě a ještě možná babičku a zbytek rodiny má na háku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 18:53 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: sgualdrina
morčátka sú dobré, tak má zaslúžený dôchodok - duchod ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.08.2012 18:48 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Jager
on byl chodil lovit kachny i do lesa na lovy..byl to typek ve sve dobe..tedka uz jen cumi na klec s morčaty :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 18:42 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: sgualdrina
takže teraz si len k Schatzovi zaobstarať lov. psa ale tvoj seter keby bol mladší s ním by sa niečo dalo urobiť :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 18:37 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Jager
no vidiš že to jde :) to sem chtěla slyšet tvůj názor..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 17:38 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: sgualdrina
tak na rovinu myslím si že doga na to nieje vhodná, a na slovensku a myslím si že ani v česku toto plemeno nemôže vykonať lovecké skúšky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 17:37 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: Terda
tak pravda je taká že pes sa správa tak ako ho naučí psovod .. napríklad strýko má Nemeckého stavača a na toho by som mohol kričať koľko chcel ale za zverou by bežal určite, tak isto moja Jagoška všetko čo vidí okamžite za tím letí ( aj lastovičky) ale vždy sa na povel vráti, u tých stavačov sa špeciálne trénujú kľudy pred zverou buď strstnatou alebo pernatou
prikládam odkaz: www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 17:26 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Jager
to si mužu přečist na netu :) ja spis myslela,jako jaký na to máš názor ty a ostatní co se tomu věnují,ne to co píše internet :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 15:40 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Jager
Mě napadla jiná otázka. Když jsem s Bertíkem chodila na cvičák, chodila tam i paní s českým fouskem - byla aktivní myslivec. Ta byla první člověk, kterej mi tvrdil, že se mám dát se psem na loveckej výcvik. Jako jeden z argumentů tehdy uvedla, že lovecky vedený pes nikdy nevyletí za zvěří bez povelu psovoda. Zajímalo by mne co je na tom pravdy. Jak jsme psala jinde s Bertem lovecký výcvik dělat nechci (at už proto, že nemá papíry a tak by mi chyběla motivace zkoušek, nebo protože mám na myslivost jako takovou dost rozporuplné názory a nebo protože ani v mém okolí není cvičák který by se tím zabýval a dvě hodiny někam jezdit, to to zadaných okolností raději strávím s psiskem na procházce v lese nebo u řeky), ale tohle by mne zajímalo ;-) Už jen proto, že to tedy zřejmě nebude jen přivoláním - to se učí při klasický poslušnosti a stejně jsou psi, který si cvičákem projdou za tou zveří vyletí a nevidí neslyší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 14:41 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: Jager
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 14:41 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: sgualdrina
no v minulosti sa dogy s určitosťou využívali na lov zveri, ale tie sa na dnešné dogy až tak nepodobali, tieto psy boli iba hračkami vyšších mocností, tí ich púštali do arény na medvede alebo býky a sledovali tento krutý boj ... myslím si že v dnešnej dobe už dogy nemajú zachovaný lovecký inštinkt tak ako v minulosti, :) dnes sú radšej využívaný ako rodinný psy alebo psy strážne ( rešpekt kvôli veľkosti) na niektorých videách na Yt sú dogy, ktoré lovia a zastavujú diviaky ale to je v Amerike, myslím že rozviť lovecké vlohy u tohto plemena by bolo ťažké .. ale na stopovanie by ste sa dať mohli ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 14:22 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
tak a ted me reknete vy dva "lovečáci" :) myslíte si,že můj dogouš by to mohl dělat? X-) jako asi mohl,ale tak pokud to clovek chce delat mel by mit asi loveckeho psa spis ne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 14:14 Dracula
Můj názor na myslivost se psy, je takový že je to nejlepší zábava pro psa a taky to nejlepší.

Pes je jak známe - z vlka, ikdyž už z povzdálí, pořád má vynikající čich a sluch, ikdyž někteří jsou poněkud pomalejší, pořád dokáží běhat dost rychle.
Také velikosti zdědili původně kvůli lovu různé velikosti zvěře, až pozdějí se začali ti "menší" šlechtit jako mazlíčci. :-)
Pro psa je vždy velká zábava čichat a také je to pro něj velmi důležité a když vyčmuchá, něco zajímavého, má ohromnou radost :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 13:15 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: sgualdrina
áno chápeme sa :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 13:13 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
chapu dobre ze polovnictvo = myslivost??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 11:26 Muž Buba - Gump [262] - Teriéři
napríklad o názore na poľovníctvo :-) jeho dôležitosť ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 11:22 Dracula Re: Jager
Ták záčni tý smich O čem začneme? :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 10:06 Muž Buba - Gump [262] - Teriéři
tešíme sa na vaše príspevky, otázky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.08.2012 00:04 Dracula – Lovecká kynologie
Já a uživatel Jager jsme se rozhodli založit diskuzi o lovecké kynologii, oba máme lovečáky psi, neboli "lovecké salámy" v praxi řečeno, kdo má ještě atse přidá a kdo nemá taky budeme rádi :-D .. Je to naše "aktivita" tak jako mají ostatní jiné sporty, máte něco k tomu za otázky či příspěvky ?? X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 617x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/603?od=101