Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Útok psa na člověka

 

NápovědaFórum » Chování psů » Poruchy chování 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Útok psa na člověka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.01.2010 17:59 whippzoj – Re: edus
Není třeba si připadat jako kretén či jakkoli jinak. Diskuse samotná je jen čistě o písmenkách a je zcela logické, že se né vždy správně pochopí. Mě samotné se to stalo již několikrát a pak je to jen o lidech. Určitě bych neházela flintu do žita a v klidu diskutovala dále. Konec konců, od toho diskusní fóra jsou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2010 10:57 Žena edus [9] - Ohaři – Re: Jana R.
Vážená paní Jano R., napsat někomu že nemá 100% pravdu, znamená že ji může mít jen na 99.9% a ta jedna tisícina znamená, že jeden pes z tisíce vám napadne člověka i když za něho budete ručit a bude se mít při tom jak prase v žitě a páníček se mu bude věnovat atd...
A když se ozvu v diskuzním fóru se svým názorem, neznamená to, že někoho soudím... Paní Drahu neznám, tak jako Vy vůbec neznáte mě a narozdíl od Vás, já jsem nikoho z ničeho neobvinila.
Vidím, že by bylo pro mě rozumnější se do žádné diskuze vůbec nepouštět, protože si od včera připadám jak netolerantní, malinko arogantní kretén, který se neumí vyjádřit a který by měl spíš chovat rybičky.
PS:
rybičky chovám stejně dlouho jako psy, 30 let
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 07:07 Jana R. – Re: edus
No já nevím,někde výš píšete,že jste se asi špatně vyjádřila,to asi opravdu ano ale z tohohle prvního příspěvku čiší dost velká netolerance - napsat někomu, že nemá 100% pravdu, i když nejde o fakta, ktera jde prokazat, je podle mě malinko arogantní. Souhlasim jinak celkem s tim co pisete,dalsi dve prispevatelky ale krom toho,ze maji pravdu,diskutuji s ohledem na ostatni,i kdyz je videt, ze psum hodne rozumi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.01.2010 23:32 whippzoj – Re: www.gingertaffy.com
Nálepka -Bojové plemeno- je opravdu omezená a vyplozená jednak médii a jednak lidmi, kteří jsou kynologii samotné velmi vzdálení. Je až s podivem, co dokáží lidé, snažící se o publicitu ať už v jakémkoli směru, záměru nebo jen z pouhé lidské ..nadřazenosti.. vůči psům, potažmo zvířatům všeobecně. Je to přinejmenším smutné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.01.2010 23:29 whippzoj – Re: edus
Protože si to adresovala mě, odpovím ti no to já. Za prvé, dle tohoto příspěvku musím souhlasit s tím, že si se špatně vyjádřila. Opravdu jsem to pochopila jinak. V každém případě jsem ráda že jsme se špatně pochopili a děkuji za osvětu tvého příspěvku ;-) A za druhé, dovolím si dodatek k tvé větě, že pes musí uznávat svého pána. Máš samozřejmě pravdu, nicméně ještě doplním, že i majitel musí uznávat svého psa a to v jakémkoli slova smyslu. Spolupráce a komunikace pes versus majitel je alfou a omegou všeho X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.01.2010 22:15 Žena edus [9] - Ohaři – Re: whippzoj
Fotka k příspěvku No koukám, že se umím špatně vyjadřovat, protože mě chytáte za slovo...
Každej za své psy ručí, to je podle mě uplně jasné. Chtěla jsem jen reagovat na příspěvek, který podle "mě" opět škatulkuje a to tu skupinu psů, která je stresovaná, špatně se k nim přistupuje ze strany majitelů, jsou zanedbáváni, protože jsou páníčci nezodpovědní atd.....
Mám svůj názor na tyto keci, vím že pes musí uznávat pána, vím že jsou mezi námi tací, co si psa pořídí a už víc nic jak nažrat mu nedají (někteří jim ani nažrat nedají).
N I K D E jsem nepublikovala, že já své psy neznám a že si je nedokážu usměrnit. Myslela jsem to spíš tak, že do hlavy psa nikdo nevidí a může to být moment, protože pes přemýšlí trochu jinak než člověk. Je velice jednoduché někoho soudit za napsané tři věty do diskuze.
Posílám na ukázku sněhové válení Achima s vnukem. ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.01.2010 22:05 www.gingertaffy.com – "Bojová plemena"
Fotka k příspěvku Také si myslím (a děkuji tímto za reakce), že své psy znám - do jejich hlavy sice nevidím, ale od toho jsme odmala spolu, abych se naučila jim rozumět, abych z jejich výrazů, postavení, mimiky apod. dokázala rozpoznat, co mají v úmyslu udělat. Když znáš svého psa, můžeš mu rozumět a můžeš do velké míry předvídat jeho chování. Neříkám, že jsem vždy zareagovala včas, stále se učíme. V každém případě trvám na tom, že za nezvládnutého psa může jen jeho majitel. Někde v diskuzi jsem četla příspěvek, který mne šokoval - jeho název byl něco v tom smyslu "Poraďte mi, jakého si mám pořídit psa". Kdyby se takto zeptalo dítě rodičů, tak OK. Pokud se ale takhle ptá někdo cizích lidí na netu, kteří neznají jeho povahu, jeho možnosti či limity, pak je to dobrý průšvih a základ pro problém. Když se totiž podle mého názoru takovéto nezralé osobě dostane do rukou pes, který potřebuje víc než jen gauč a misku s vodou, tak se prostě musí něco stát. V lepším případě jen to, že z pejska jeho ne-vinou vyroste nevychovanec...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 15:28 Petra Čechová – Navštivte nás
diskutovat můžete i na našich stránkách psizivot.wz.cz/, diskusí se účastní paní veterinářka Jandová. Děkujeme. Petra Čechová
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.01.2010 15:09 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: whippzoj
Plně s Tebou souhlasím. Já měla X NO a teď mám druhého RR - to "bojové plemeno". Ale tvrdím, že majitel musí znát povahu svého psa a jeho reakce na určité okolnosti. Musí předvídat, co se může stát a hlavně mít psa za každých okolností ovladatelného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.01.2010 14:39 whippzoj – Re: edus
A s tím nesouhlasím já. Já za své psy ručím, nikdo je nezná lépe než já a vím naprosto přesně, co nebo kdo, je může vyděsit, polekat, vystresovat apod. Dalo by se pokračovat do nekonečna. Pokud nemohu dát za svého psa ..ruku do ohně.. je to selhání mé, nikoli psa. Pokud nezáš své psy, nechovej je. Že je každý jiný je naprosto normální, každý živý tvor je individualista, ale pokud nevíš jaké mohou přijít reakce ještě dříve než se tak stane, pořiď si rybičky.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 12:21 Žena edus [9] - Ohaři – Re: www.gingertaffy.com
Nemáte 100% pravdu !!!
Chovám psy dlouho, každý je a byl povahově jiný a každý se dal nějak usměrnit...
Do hlavy psa ale nikdo nepronikne a nikdo se za své psy nemůže zaručit !!! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.01.2010 11:45 www.gingertaffy.com – Vše je o pánovi
Zdravím vespolek,
jsem majitelkou dvou rottweilerů, hloupými lidmi označovanými za "bojové plemeno". Žádná taková skupina podle FCI ani jiné kynologické organizace neexistuje, je to jen nálepka, kterou média podle potřeby udělují psům, kteří někoho napadli. Kamarádka chovatelka ale trefně říká, že neexistují bojová plemena, ale bojová vemena, tj. lidé. Ano, vše je o lidech, a když si někdo pořídí psa s nároky na aktivitu, s vrozenou ostražitostí apod., ale pak ho uváže na dvůr, nedá mu pohyb a nedopřeje možnost socializace, pak se není co divit, že takový pes ve stresu zareaguje agresivně a že zaútočí, když od lidí nezná nic dobrého nebo na ně není zvyklý. Za takovéto psy mohou jen jejich majitelé!!! Naši psi jsou vyrovnaní a pohodoví, naopak potkáváme mnoho malých, kteří jsou nepříčetní, jen co nás vidí, ale holt když kousne např. jezevčík, má to jiné následky, než když zaútočí třeba pitbull.
Draha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 15:39 Žena Týna [36] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
zdravím to známe utoky psů na člověka 1 utok jsem zažila já v dětství a druhej uto zažil můj manžel ale už radši na to nemyslíme rozzureny ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 22:16 Muž Trhači z Krupky [91] - Teriéři
Ahojky přátelé, právě jsem do sekce zábava, podsekce rozhlas, přidal dnešní besedu na ČRo2 se Zuzanu Doušovou, ředitelku a vedoucí výcviku občanského sdruženi Helppes a Lukaše Duchka z veterinárního centra v Praze, kteří o tématu útoku psa na člověka a dalších hovoří. Určitě stojí za to, si onu besedu poslechnout. Krásný večer Jindra
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.11.2009 23:20 bluedream – Re: glumča
Já přivedla Kačenku mezi 3 hafany a není problém. Hlavní je snažit se jim věnovat tak, aby věděli, že pro ně se tím nic nemění, že jsou stále členy domácnosti a ten malý tvor je nechce vytlačit nikam mimo. A až se narodí je to o zvykání, seznamování se. Usměrňování psů i dítěte, co si můžou dovolit a co už je zakázáno, chválení, že jsou to šikulky a hlavně ... nikdy nenechávat psa a dítě samotné. Vím, že Kačka si k nim může dovolit spoustu věcí a buď se nechají, nebo utečou tam, kde mají klid, ale stejně bych je nikdy nenechala spolu bez dozoru. Hlavně s Garpíkem, je nedůvěřivý, děti také moc nemusí, ale ví, že na Kačku nesmí. Když ho chce nahánět po baráku, utíká před ní a já chráním psa před rozdováděným dítkem a tím i dítko před psem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 15:55 Žena glumča [0]
Také bych chtěla napsat něco k tomuto tématu,
máme cca 3 ročního křížence,nalezence z ulice,zpočátku s ním byly velké problémy,ale tak po roce a půl se díky radám a cvičáku,zklidnil a neútočí už na psy,feny a štěňata.I nás párkrát pokousal.Teď je to v pořádku.Proč píšu...Za 3 měsíce budeme mít mimčo.Vím,že Jury nemá rád děti,utíká před nimi,nenechal by se pohladit.Mám 7 měsíční neteř,tak sleduji reakce psa na ni.Nevšímá si jí,jen ji občas očuchává a jen kouká,když brečí.Chtěla bych se zeptat,jak připravit psa na mimčo?Máte nějaké zkušenosti?
díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.11.2009 15:53 Žena Ivulik1 [9] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Ludek
Spravna socializace je jednou z priorit, snazim se zvykat ji na vsechno mozne, niceho se neboji. Je poslusna, chodi bez voditka, jenom ty deti... :-O Cvicak uz mam vyhlidnuty.

Somali - To bude ono. Urcite to zkusim. Kdyz byla hodna, tak jsem ji chvalila i piskot dostala. Budeme trenovat.Dekuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.11.2009 13:14 Somali – Re: Ivulik1
Tohle je právě to, co už jsem tu psala - malé děti vydávají zvuky a pohybují se tak, že to psovi připomíná kořist a má snahu lovit.
Doporučovala bych postupnou desensitizaci, to znamená, že si vyhlédnete nějaké místo, kam si u Vás chodí děti hrát, a budete tím směrem pravidelně chodit, samozřejmě pes musí být na vodítku. Vždycky, když vycítíte, že pes začíná mít choutky, zastavíte, dál nepůjdete, zkusíte ho zabavit, a pokaždé, když se bude chovat slušně, ho pochválíte a odměníte. Tu vzdálenost od hřiště, plácku nebo kde si ty děti hrajou, budete postupně zkracovat. Nespěchejte s tím, všechno dělejte pěkně v klidu, chce to čas. To slušné chování vůči dětem pak ale bude potřeba pořád posilovat, takže chválit a odměnit pokaždé, když uvidí hrající si děti a nic to s ním neudělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.11.2009 13:10 Muž Ludek [42] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: Ivulik1
Řekl bych, že zde je zanedbaná socializace a toto je jeden z projevů. Doporučil bych intenzivně chodit na nějaký cvičák, psí školka, začátečníci, kde budou nejen ostatní psi, ale i lidé, děti... Tvůj hafan se musí naučit rozlišovat a poznat, že nic z toho jej neohrožuje na životě, ani jeho smečku. To že se nezapojila do hry mezi štěňaty by tomu napovídalo. Je pravděpodobné, že bere dítě jako potencionálního útočníka. Nyní prochází nejdůležitějším obdobím života a na každém dni záleží co pozná nového. Takže zaměstnávat, cvičit, ale ne o samotě, ale v kolektivu. Jinak se můžestát, že bude sice krásně o samotě poslouchat, ale jak se dostane mezi lidi nic s ní nenaděláš.
Přeji hodně štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 12:13 Žena Ivulik1 [9] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Mame mensi problem
Nase mala (5 mesicu) Aimee "utoci na deti". Vetsinou jsem schopna upoutat jeji pozornost a zabranit tomu, ale minule se totalne vymkla kontrole a rozebehla se za kazdym prckem, hrozive stekala a vypadala u toho, jako by je chtela sezrat. Vcera se naskytla prilezitost skamaradit se s malym klukem. Zkousela jsem ji pomocou hlazeni a pamlsku (dite davalo psovi), presvededcit, ze dite neni hrozba, no jak zacal pobihat a pistet (mluvit) tak se na nej opet vrhala. Casem se trochu sklidnila, ale porad projevovala znamky stresu a byla ve strehu.
Myslim, ze na to jdu dobre, ale nemam deti s kteryma bych to mohla precvicovat. Co muzu udelat, aby nezrala deti? Nejakou pozitivni metodu. Poradi mi nekdo?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   12.11.2009 10:13 Sandy
Slovo "bojový pes" ve mně vyvolává odpor. To, že mnozí malí pesani, zvláště třeba jezevčíci, bývají útočnější, to už nikdo nevidí? Ne... Vize velké tlamy plné zubů je silnější, tudíž ožehavější téma pro tisk a jiná média. Já vždy říkám: "Každý, ale opravdu každý pes se rodí jako mírumilovné zvíře. To teprve člověk ze psa bestii činí." Není divu, že když se majitel nevěnuje velkému plemeni a nezaměstnává jej, že se někde ta přebytečná energie musí projevit. Navíc, když kolikrát nepodchytí výchovu psa se sklony k agresivnějšímu chování... To už, ať se pak vůbec nediví, že se vyskytne na televizní obrazovce jako ten, jehož pes zaútočil. Na sídlišti žijí dvě buliny. Pravidelně zaměstnávané a pod drobnohledem páníků... Mírumilovnější psy jsem neviděla. ano Je to v lidech, tak proč dělat ty zlé ze psů? Proč si vůbec lidé, kteří výchovu nezvládnou, "bojové plemeno" pořizují? Pes (velký, malý, bojový, lovecký - jakýkoliv) patří do ruky pouze člověku, který má čas se mu věnovat! FIDLI BASTA
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.11.2009 21:24 Žena ANAVI [17] - Teriéři
SOUHLASIM CO UZ TADY BYLO NAPSANO!A CHTELA BYCH VAM NAPSAT MUJ ZAZITEK:PRED 6LETY JSEM MELA JESTE KNIRACKY MAMU S DCEROU!A JEDNOU JSME SLI NA PROCHAJDU S MOJI ZNAMOU KTERA MELA PITBULKU S VLCAKEM! NASI PEJSCI SI MOC ROZUMELI!A TED PROC TO PISU?POTKALI JSME PARTU DETI A JEDEN KLUK ZE ZADU HAZEL KAMENY A I KLACEK PRISTAL NA HLAVE PITBULKY HULAKALI U TOHO JAK KDYZ JDOU DO BOJE A CO UDELALI NASI HAFICI? VELKY HAFICI VRTELI OCASKEM A KLIDANKO BY SI SLI HRAT S TOU BANDOU!!! NEJMENSI MOJE TERKA VYSTARTOVALA A SLA MU PO NOZE!ONA RADA TOTIZ SVOJI SMECKU VZDY BRANILA A DLOUHO SI TO PAMATOVALA!PRI DALSICH PROCHAZKACH JSEM MUSELA DAVAT POZOR ABY JSME SE S KLUKEM NEPOTKALI!!A PROTO JSEM VAM TO CHTELA NAPSAT!! ZALEZI HODNE NA POVAZE PSA A NEZALEZI NA VELIKOSTI!! JEN SNAD PRO NOVU JE ROZHODUJICI UZ JEN TO SLOVO--BOJOVE PLEMENO--HEZKY VECER VSEM HAFICKARUM!! ANAVI
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2009 15:30 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Taky souhlasím se vším, co zde bylo napsáno..
Jen ještě doplním: za nesnášenlivost či bojácnost dětí můžou právě jejich rodiče - kolikrát jsem se setkala na procházce s tím, že jsme procházeli kolem maminky asi se 4 letým dítětem a ta na něj "Pozor na pejska, ten by tě mohl sežrat!!" myslím, že by šlo říct "cizí pejsky si nesmíš bez dovolení pohladit" a bylo by to lepší... ale dělat ze psa bestii už z 5 metrů mi připadá celkem nevhodné. Pak se budou děti dívat na psy jako na něco zlého, čeho je třeba se bát. No a ti to samozřejmě vycítí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2009 14:37 Žena Ivulik1 [9] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: hanysek80
Ja to vidim tak, ze dite napadlo psa a ten pouzil jen nutnou sebeobranu :) Hodne psu se malych deti boji a pravem. Kanisterapie je vyborny napad potlesk

Bohuzel blby lidi, taky lidi. A je jich vic, nez dost. rozzureny Rodice sami jsou pricinou toho, ze dite se psu boji a vubec nevi, jak se ma v pritomnosti psa chovat..


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2009 13:45 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – všem
souhlasím se všemi příspěvky - nemám k tomu co dodat, opakovala bych vaše názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.11.2009 12:21 Žena hanysek80 [79] - Teriéři – Re: Trhači z Krupky
Vítejte v klubu. I my jsme terčem předsudků. A bohužel díky typické klabonosé hlavě jsme asi tím nejnápadnějším terčem. Tato histerie má podle mě několik důvodů. Jedním a tím asi nejdůležitějším je, že je to politicky velmi zajímavé téma. Důchody zvyšovat nemůžou, na to prostě není. Platy si snižovat... no ty by byli blázni (no mezi námi, kdo z nás by si dobrovolně odhlasovat snížení platu, že?) ;-) Ale problematika útočících psů je velmi příhodné téma. Chrání naše děti (na to slyší všichni) a hlavně, nic politika tyto sliby nestojí....
Druhým velmi důležitým problémem je čím dám větší odtrhávání dětí od přírody. My bydlíme v Praze a tady většina dětí zná jen ta zvířátka, co vidí občas ve zverimexu. Vše ostatní je pro ně neznámé. Ne nadarmo většina malých dětí, když vidí našeho bulíka, říká mu ovečku, kozičko... všelijak, jen ne pejsku smich Ale to by byla spíše ta úsměvnější část zkušeností. Horší je, že rodiče je ke strachu cíleně vedou. Nejednou se setkávám s tím, že ta naše blondýna vrtí ocáskem, div jí prdka neupadne a maminka táhne dítě co nejdál od nás a ještě mu vtlouká do hlavy, že to je ten pejsek, co mu ukousne ručičku. Samozřejmě nemám ráda, pokud se k mému psu vrhají lidé (děti), aniž by se dovolili. Ale to je stejný problém, jen na opačné straně spektra. Prostě jde o to, že dnešní děti neví, jak se ke zvířeti chovat. Nikdo je k tomu nevede. Ani doma, ani ve školách, školkách... Pro mne zatím jediné řešení je seznamovat co nejvíce lidí z okolí s tím, že máme doma mazlíka, kterej je bude milovat, jako by byl jejich. Je to mravenčí práce a už několikrát jsem musela polknout ostrý slovo, abych ty lidi neseřvala na tři doby. Do budoucna bych chtěla zkusit s Ky canisterapii (dělala jí její máma i babička) a cíleně chodit do škol a ukazovat dětem, jak se ke psům chovat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.11.2009 11:12 NIKO – Re: Trhači z Krupky
MÁŠ VELIKOU PRAVDU!!!Nikdy nenapíší a neřeknou,jestli náhodou dítě psovi neublížilo a on se jen bránil.Byly tu i debaty o zákazu chovu "bojových" plemen.Podle mne,je to jen odpoutání pozornosti lidí od toho,co naši "vládci dělají.Na cvičáku jsme měli pitbuly tři.Největší problém byl,naučit je kousat do rukávu.Člověk byl oslintaný od jejich "pusinek" a pešek i rukáv nedotknutý :-) Majitelé uznali,že to nemá cenu a přestali s nimi obranu dělat.Když se podíváme na seriál "Veterinární policie" tak jsem při zabavování pitbulů neviděl ani jednoho agresivního na člověka a to s nimi přišli do kontaktu poprvé.Dle mého názoru,je to vše hodně nafouknutá bublina.V ČR je nejvíce pokousaných lidí od kříženců a na druhém místě od NO.Další pořadí nevím,mám tušení,že mezi desítkou pitbul NEBYL a mezi první pětkou určitě NE.Co já potkal pitbuly,tak to byli snad největší mazlíci ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.11.2009 10:59 Somali – Re: Trhači z Krupky
Máte pravdu, že je to vždycky hlavně o zodpovědnosti nejen majitelů psů, ale i rodičů dětí. Děti jednak nemají rozum, jednak (a to platí hlavně pro ty menší děti) můžou psovi připomínat kořist - díky svým pohybům, zvukům, které vydávají atd. Já bych svoji dceru taky o samotě se psem nenechala, je ještě malá a nemůžu se spolehnout na to, že toho psa nechytí třeba za ocas tak, že se to psovi líbit nebude a ožene se po ní. Taky mi vadí, jak jsou útoky psů prezentovány - nikdy v TV nebo na netu neuvedou, čím byl ten útok vlastně vyprovokován (dítě bylo pokousáno, ale rodiče už neuvedou, že psa píchalo klackem nebo něco podobného - například). Neberu to, když je majitel psa magor, psa týrá nebo ho cíleně cvičí tak, aby napadal lidi, ale normálně vychovaný pes sám od sebe nezaútočí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.11.2009 10:41 Muž Trhači z Krupky [91] - Teriéři – Útok psa na člověka
Fotka k příspěvku Dobrý den přátelé, při prohlížení internetových stránek zpravodajských serverů, při poslechu zpráv v rozhlase nebo při shlédnutí zpravodajství v televizi se poslední dobou děsím toho, jak jsou prezentovány útoky psů zabijáků na lidi, zvláště pak na děti.
Jen za posledních pár dní odvysílala nejsledovanější česká televize již čtyři reportáže, kdy se nebohé děti staly obětmi psích bestií, ale... a teď je třeba si položit zásadní otázku:"PROČ??"
Sami chováme kromě naší celebrity Cherokeeho Ukrutného vládce Tmy i další dva psy, respektive feny amerického pitbulteriéra a víme jak je "příjemné" jít s pitem na procházku po sídlišti, kdy jedno děcko křičí přes druhé, že jej naši psi určitě zabijí, sežerou a rozkousaj. Chybí už jen, aby po nás naši spoluobčané začali házet dlažebními kostkami a plivat po nás, že chováme zabijácké bestie, aby na naše zbraně někde políčili otrávenou návnadu a pak si oslavili, že svět zbavili dalšího zabijáka a trhače nebohých děcek...
Je mi velice líto těch dětí, ale i dospělých, kteří jsou po psím útoku poznamenáni na celý život, ale a znovu:"PROČ??"
Nikdy bychom naše psy nenechali bez dozoru, tím spíše bychom s nimi nenechali o samotě dítě, byť by se vzájemně znali odjakživa, protože si uvědomujeme, že chováme šelmy a že dítě je DÍTĚ a jeho rozum kolikrát toho psího ani nedosahuje...
Přirozeností šelem je agrese a útok, ovšem nikdy nesmí tento směřovat proti člověku a pes si toho je za dobu koexistence s člověkem sakra vědom, proto bez příčiny na člověka neútočí. Ani tzv "bojový pes" nebyl vyšlechtěn k boji proti člověku, ale k boji proti jinému psu a to pouze v ringu a proti psu téhohož plemene(např.americký pitbulteriér), nebo predátorům, kteří ohrožovali majetek člověka, jako ochránci stáda proti vlkům, medvědům(např.rotvajler), kdy obě tato plemena jsou v poslední době prezentována jako ta, která žerou malé děti...
Otevírám toto diskuzní vlákno, abychom si o tomto problému napsali a vzájemně si sdělili své poznatky, náměty, abychom začínajícím chovatelům velkých nebo pracovních(úmyslně nepíši "bojových") psů poradili jak takového psa zvládnout, vycvičit. Abychom tu špínu, kterou na naše miláčky leje TV Nova a bulvár smyli a ukázali ostatním, že nechováme zrůdy, ale oddané a milující psí přátele...
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [4]

Zpět na obsah sekce Chování psů • Zobrazeno 7129x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/69-utok-psa-na-cloveka?od=151