Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Fena ničitel

 

NápovědaFórum » Chování psů » Poruchy chování 

+ přidat příspěvek
Fena ničitel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2023 13:37 sirithepinch – Fena ničitel
Dobrý den,

máme čtyřměsíční fenu křížence trpasličího pinče, takže akčňáka, co se rád ozve. Snažím se jí vymýšlet zábavu typu hersenwerk, okusování různých kostí, má různé hračky, které pískají a zároveň šustí a podobně, cvičím povely, jak ty méně potřebné (například válení sudů), tak ty důležité (fuj, ke mně)... Ty méně potřebné se samozřejmě učí rychlostí blesku, ty které potřebujeme prostě nedává a já nevím proč. Vidím nicméně drobné pokroky, takže to řešit nechci. Jde mi o to, že neustále vyžaduje pozornost. Jako POŘÁD. Takže když si dovolím jít pracovat a partner třeba odjede, tak jde a počůrá postel, jde a začne rvát sedačku. Jsou to minuty. Dostane vynadáno, pohrozím novinami, zkusila jsem pak používat jen nesmíš a nic nezabralo. Tady se zastavím. Jak bych jí měla chválit za to, že to neudělá, když to udělá pokaždé? My jí nakonec prostě zatarasili vstup do obýváku, kde je sedačka a zavřu dveře do ložnice, kde je postel, jenže tady pracuju, ona chce být se mnou. Zavřu jí, to docela jde, jenže na ní nevidím a může zvesela ničit něco jiného. Navíc si říkám, jsem doma a budu jí zavírat, tak jaký to má smysl. Jak ji tedy mám naučit, aby byla na místě, když jí nevěnuju plnou pozornost a nešla něco demolovat? Teď mě třeba zkušení opraví, ale zkusila jsem jí dát na vodítko a připla ho ke stolu u pelíšku, takže se nikam nedostane a je zároveň u mě. To (ťuk ťuk) funguje. Je toto třeba cesta? Pochválím, dám dobrotu. Úplně zavřít ji nemohu, přestože máme ohrádku. Byla zřejmě jako mimino zavírána takto za trest, začne si rvát chlupy apod. Děkuji za cenné rady a zkušenosti.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Chování psů • Zobrazeno 4x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/1004-fena-nicitel