Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

První hárání

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Péče o štěně a psího adolescenta 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
První hárání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 15:50 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: Luuca
Dostává se do puberty a tak provokuje,chce to přísnější metr a hlavně jí dát jasně najevo pravidla.Nepíšeš odkud a jak utíká,v tom ti nikdo neporadí,když nemá bližší info.Kde má pelech,jestli je doma,nebo venku a jak k těm útěkům dochází.To nebude přicházejícím háráním,při hárání utíkají feny až s plným chtíčem kolem sedmého až dvanáctého dne barvení,je to u každé feny jinak a nezáleží na rase.Za jak dlouho po útěku se ti vrací?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 17:11 Luuca
ahojky :-) mám doma 8mesíční fenečku Howavarta a nějak nám začla utíkat....mám o ni strach, protože nvím kdy nám začne hárat sad nemáte někdo s háráním tohoto plemene zkušenosti? moc by mi to pomhlo...Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 19:36 Žena Goffynka [108] - Společenská plemena
Díky moc, hned jsem klidnější. Zkusím jí ještě uvařit vývar, ten má ráda a snad si dá... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2011 19:34 Žena defisa [80] - Teriéři – Re: Goffynka
určitě je to náladovostí .... pokud to do zítřka nepřestane tak to sku s vetem prokonzultovat ...a myslím že to jsou hormony a celé tělo jí blbne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 19:30 Žena Goffynka [108] - Společenská plemena
Myslím, že něco není v pořádku. Sisa pořád spí. Dneska ráno se najedla, byla veselá, na procházce se chovala jako obvykle. Pak jsme přišli domů a ona šla spát. A spí... To by mě ani tak neznepokojovalo, horší je, že nepije. Dávám ji pít ze stříkačky (vytlačím ji kapku a ona si ji olízne ale když jí dám misku, nechce). Může to být tím, že je teď "náladová" (nebo jak to říct) nebo bychom ji raději měli vzít k vetovi? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2011 19:04 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Gratuluji tvé slečně a můžu tě ubezpečit,že apatie,přecitlivělost,nechutenství a všechny možné i nemožné symptomy jsou zcela normální a není to jen u prvního hárání.Teď je to pro ní jen něco nového,co neumí ještě nikam zařadit. pohrávají si s ní hormony,je to jako u nás ženských,prvně to každá fenka snáší úplně jinak,tak jako my a taky se každá jinak chová.Moje Cherryna u je dáma v nejlepším věku a stejně se v prvních dnech chová jinak,než normálně.Má smutné oči,takové plné bolesti,jako by chtěla říct,ouvej,ouvej...Je absolutně apatická a nechce se nechat ani pohladit.Nejraději si zaleze pod jídelní stůl a tam má jako svůj bunkr.Nechutenstvím teda netrpěla nikdy,ani u prvníha hárání,ale jak říkám,každá holka to má jiné.Posíláme jí pusinku a gratulaci. love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 18:21 Žena Goffynka [108] - Společenská plemena
Tak už je to tady - naše první hárání. Nemám s háráním vůbec žádné zkušenosti, tak se tu v průběhu několika dní, objeví spoousta dotazů :-D Chtěla bych se zeptat: Je normální, že je fenka v době prvního hárání víc unavená? Sisule pořád polehává, dneska toho moc nesežrala ale na procházkách se chová normálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 15:51 Žena mili512 [0] – Re: Veya007
Díky za odkaz, teď už víme všechno!! palec potlesk ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 22:55 Žena Veya007 [23] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: mili512
kukni se sem, je to tam hezky popsané :o) koldajulik.unas.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 17:58 Žena mili512 [0]
Tak už jsme se dočkali..Bublíša začala včera hárat. Protože s tím nemáme vůbec žádné zkušenosti, můžete napsat něco víc o hárání? Jak dlouho fenka tzv.barví, jak dlouho máme dávat pozor na psy, aby jsme nedej bože neměli štěňata a za jak dlouho po hárání je možné fenku nechat vykastrovat, protože štěňátka nechceme ani teď ani jindy. Děkuji všem za rady. palec potlesk ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 00:06 Žena defisa [80] - Teriéři – duření, otékání a jiné věcičky
Ráda bych vnesla světlo do duření a otýkání všeho možného :) .
Otok - bývá následkem nahromaděním většinou vody ale i krve (to ale málokdy). Otok bývá u kloubů a poškozených tkáních.

Zduření - je způsobeno větším průtokem krve na jakémkoliv místě těla například zevní pohl.orgány fenky při hárání.
Takže fence vulva zduří ano . Jako pejskaři si ale může dovolit používat jakýkoliv slovo a všichni víme co to znamená. Slyšela jsem i výraz zrosolovatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 21:41 Žena edus [9] - Ohaři
:-D .. tak kdo začne s jinými názvy toho orgánu ???? potlesk Nemám co číst smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 15:53 NIKO – Re: mili512
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 15:41 Žena mili512 [0]
Děkuju všem za poučnou diskusi a holt budeme čekat. palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.02.2010 12:29 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
NIKO napsal: mimišák napsala: se v drtivé většině řeší kdo komu pošle kostičky,Pokud sis všimla,těchhle debat se neúčastním.Jedině kdy jsem reagoval,tak to byly pamlsky-UZENÉ MOHU

radši to vysvětlím: kostičky i to ostatní, co jsem zmínila, se týkají webu "Hafici.cz"; naopak hlubokou poklonu Rexovi za správu tohoto portálu. palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 11:41 NIKO
mimišák napsala: se v drtivé většině řeší kdo komu pošle kostičky,Pokud sis všimla,těchhle debat se neúčastním.Jedině kdy jsem reagoval,tak to byly pamlsky-UZENÉ MOHU :-D :-D ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 11:34 NIKO – Re: mimišák
Smysl pro humor jsem nikdy neztratil,to mi věř ano "teď čekám, že se začne probírat správné (a nevulgární!)označení toho pohlavního orgánu" No tohle vůbec tedy nečekám,proč taky?
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 11:27 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
To máš pravdu,ale zas to není taková zábava,nemusíme to hnát do extrémů,ale v podstatě s tebou souhlasím,co kdyby tě zas nějaký odborník vzal za slovo. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.02.2010 11:23 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
NIKO napsal: A jelikož se tu "odborně diskutuje",jak jsem se tu dočet
a já se už radovala, žes našel smysl pro humor. To byl původně vzkaz pro supíka.. a týkal se toho, že my se tu hádáme - tedy pardon diskutujeme - o psech, kdežto na fóru, odkud supík pochází, se v drtivé většině řeší kdo komu pošle kostičky, proč stránky nefungují a že admini nedělají svou práci.
jinak čeština je bohatá: zduří, naběhne, oteče, zvětší se prokrvením.. teď čekám, že se začne probírat správné (a nevulgární!)označení toho pohlavního orgánu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 11:22 NIKO – Re: pavlinapoddana
Je podle mne velký rozdíl,když se s někým budu bavit o nějakých takových věcech doma,na pivku atd.Ale když budu psát sem,tak se budu vždy snažit psát a nazývat věci jak se mají,protože jsou tu určitě i náctiletí,kteří mají prvního psa,žádné zkušenosti,tak proč jim blbnout hlavu a psát nesmysly,hmmm?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 11:14 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Můj manžel to v jejím období trefně nazyvá že je náčelnice"Velká kánoi"To je taky skoro odborně. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 10:55 NIKO – Re: pavlinapoddana
To jsi napsala celkem správně.Já nikdy a nikde neslyšel jiný výraz než zduření vulvy-pohlavního orgánu.Dokonce ani v Tv v přírodopisných filmech a tam někdy bývají překlady hrozné.A jelikož se tu "odborně diskutuje",jak jsem se tu dočet,tak je dobré nazývat věci správnými názvy,né?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 10:12 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Niki,zduření je podle mne víceméně odbornější výraz pro otok,"zduření vulvy se projevuje otokem pohlavních orgánů"jak bys to líp napsal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 10:04 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: NIKO
když se jí zduří vulva ,to jí neoteče?Když se zduří je prokrvéná,tím pádem otéká.To je víc než jen logická úvaha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 09:50 NIKO – Re: pavlinapoddana
Nemíním se hádat,ale není to to samé. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 09:37 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Njko zduření a otok je nemlich to samé.Když se třeba píše o ""zduření štítné žlázy ,je to prakticky otok lymphatické žlázy,nepruď mi ženské víme jak se to duří :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 09:02 NIKO – Re: Ivulik1
Máš tedy hodně chytrého přítele smich Vyfoť mu vulvu hárající se feny a paviána,ať vidí rozdíl.Měl by jít na oční,třeba špatně vidí :-D :-D Která otázka byla blbá,že umíš blbě odpovědět?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 00:27 Žena Ivulik1 [9] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
NIKO napsal: Ivulik1 napsala: NIKO napsal: Vulva neotíká,ale zduří se

Jak poznamenal muj pritel : Vypada jako pavian smich
Tohle jsi napsala Ty a ne já a zatím Tě v přátelích nemám no Že by ano?Nevšim jsem si coze


Ja taky nepsala o tobe ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.02.2010 00:26 Žena Ivulik1 [9] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
NIKO napsal: Nevím proč mi takhle blbě radíš a doporučuješ mi,jestli fenu mám mít,nebo ne!!!To je moje věc a ne Tvá!!!Já tři feny měl a nic podobného jsem nezažil ano Tohle byla všeobecná otázka.Je přece pěkná hloupost,aby si někdo třeba ke dvoum fenám kupoval další(jednu,dvě nebo třeba tři) kvůli hárání,né? :-D
Na blbou otazku, blba odpoved.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 00:12 NIKO
Ivulik1 napsala: NIKO napsal: Vulva neotíká,ale zduří se
Jak poznamenal muj pritel : Vypada jako pavian smich
Tohle jsi napsala Ty a ne já a zatím Tě v přátelích nemám no Že by ano?Nevšim jsem si coze
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2010 00:07 NIKO – Re: Ivulik1
Nevím proč mi takhle blbě radíš a doporučuješ mi,jestli fenu mám mít,nebo ne!!!To je moje věc a ne Tvá!!!Já tři feny měl a nic podobného jsem nezažil ano Tohle byla všeobecná otázka.Je přece pěkná hloupost,aby si někdo třeba ke dvoum fenám kupoval další(jednu,dvě nebo třeba tři) kvůli hárání,né? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 23:52 Žena Ivulik1 [9] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: NIKO
Ja to zazila s 3 fenama. Jinak myslim, ze bys radsi nemel mit ani 1 :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 23:01 NIKO – Re: Ivulik1
Kolik tedy musím mít fen?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 23:00 Žena Ivulik1 [9] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
NIKO napsal: Vulva neotíká,ale zduří se
Jak poznamenal muj pritel : Vypada jako pavian smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 22:56 Žena Ivulik1 [9] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Povera to neni. Deje se to v prirode a vim to i z vlastni zkusenosti. Jasne ze to asi to neplati 100%. Ale to, ze si neco nevidel, neznamena, ze to neexistuje X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 17:45 Žena mili512 [0]
Bublíška má tak maximálně 5 kg.Tak uvidíme, budeme to hlídat.Čas od času jí převrátíme na záda a zkontrolujeme.. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 17:39 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: levandulka
Chjo, tak to ti závidím. Kdyby se ty moje nádhery totiž "domluvili", tak bych alespoň nemusela převlíkat povlečení ušpiněné od krve tak často :-D Tak nevím, asi to má každý jinak.
My už nakrývat nebudem, ale chápu, že ve tvém případě to je asi problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 16:06 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
V přírodě to tak bývá,ale není to pravidlem.U psů s tím zkušenosti nemám,ale spolehlivě to funguje v kolektivu žen,které spolu dlouho pracují.Cyklus se jim opravdu vyrovnává do stejného období.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 15:52 Žena levandulka [41] - Špicové a primitivní plemena – Re: Iva Hešková
Záleží asi jaká je to rasa (nebo taky ne). Já jsem tomu taky nevěřila - stalo se max. 2 měsíce a všechny fenky to mají za sebou :) . Někdy mi to vadí, hlavně pokuď chci nakrývat. 3těňata jsou krátce po sobě - pak je problém s prodejem.
A u čauinek to funguje, kamarádka z Ostravy to má taky tak - hárají jí skoro ve stejném termínu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 15:46 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: levandulka
Tak u nás to tada nějak nefunguje. Macy hárá 1x do roka a Terka s Betynkou tak po 8-9 měsících, ale každá úplně jinak. Ještě se ani jednou nepotkali, se nějak mezi sebou zapomněli domluvit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2010 15:19 Žena levandulka [41] - Špicové a primitivní plemena – Re: NIKO
Ivulik 1 to asi špatně podala. Já mám taky několik fenek a cyklus se jim srovnal, ale v tom smyslu: né, že by začaly hárat na den přesně, ale začne jedna, za několik dní další (někdy dvě). Zkrátka všechny fenky to mají za sebou v průběhu 1,5-2 měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 13:39 NIKO – Re: Iva Hešková
Také neznám žádné plemeno,které by se chovalo tak,jak napsala Ivulik1.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 13:13 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: Ivulik1
To je pouhá pověra. Já mám tři fenky a hárají každá jinak. ano
Naše Macy dokonce hárala poprvé až v roce a půl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 00:43 NIKO
Ivulik1 napsala: Nejlepsi je, kdyz chovas vic fenek spolecne, hormonalni cyklus se jim srovna tak, ze haraji vsechny spolecne ano U NO tohle určitě neplatí!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 23:13 Žena Ivulik1 [9] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: mili512
Podle me taky zalezi na velikosti psa. Ti mali dospivaji rychleji. Nase mala kniracka ma ted 1. harani. Zacala po dovrseni 7. mesice.
Poznas to spolehlive podle toho zdureni, teda pokud nemas nejakeho bobtaila, to bys musel zapatrat smich U nekterych fen si krvaceni ani nevsimnes.
Pravidelnost je taktez velmi individualni. Nejlepsi je, kdyz chovas vic fenek spolecne, hormonalni cyklus se jim srovna tak, ze haraji vsechny spolecne ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 16:37 Žena mili512 [0] – Re: pavlinapoddana
Já nespěchám, jen jsem nechtěla něco zanedbat,aby náhodou nebyla nemocná, nebo tak něco..Tak se radši ptám předem.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 10:22 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
ono je to jako u ženskejch,každá to má jinak,naše začla hárat v sedmi měsících a bráchova labradorka ve čtrnácti měsících.Normálně to mají dvakrát ročně,ale není vyjímkou,že hárá jen jednou za rok.Nespěchej,ještě si toho užiješ dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 17:44 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: NIKO
dobře tak zduří :-) nevzpomněla jsem si na to správné slovo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 17:03 NIKO – Re: mili512
Vulva neotíká,ale zduří se(otíká noha atd)!Fena obvykle do roku se začne hárat.Poznáš to uřčitě.Vulva se pomalu zvětšuje a pak začne fena krvácet ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 16:45 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: Dobrman192168
přesně tak, neboj, má ještě čas - má fenka bude mít 10 měsíců začala hárat teprve před týdnem. A ještě s tím jak si říkala, že na sněhu to bude poznat nemusí být pravda. první hárání může být hodně slabé, ale jde to jednoznačně poznat podle otoku pohl.orgánu

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 4791x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/101-prvni-harani?od=51