Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Holistická řada

 

NápovědaFórum » Výživa  

+ přidat příspěvek
Holistická řada
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 17:39 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
kšeft je kšeft a u granulí dvojnásob
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 12:28 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
Já jsem to předtím nestudovala,jen jsem na to koukla co to je. až ted když jsem to četla,tak mazec no,co vše se řádí mezi holistickou řadu smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.09.2014 12:13 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
proto to sem dávám smich - kdopa to rozlousk? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 10:11 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Koukala jsem na složení těch konzerva teda 6% masa je teda mazec ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 02:55 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2014 21:14 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
Nějak podezřele levné ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 23:01 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 13:45 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Iva
Iva napsala:

.......složení podléhá normám naší EU.............

Ono pokud má pes tuhý kořínek, .........


Ono nějak všechno podléhá normám naší RVHP, tedy EU .....

Tolik bych si přála psa s tuhým kořínkem. A ani bych ho nekrmila šrotem...

;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 13:02 Žena Iva [341] - TeriéřiRe: petrab
petrab napsala: Jenže víš co, já už nevěřim ani "zaručeně ověřenym a kvalitním firmám", co se týče informovanosti o složení...,

No zaručeně kvalitní firmu taky neznám :-D a složení bohužel podléhá normám naší EU.
Ono pokud má pes tuhý kořínek, dokáže opravdu relativně přežít i na šrotu - to ale asi každý tvor, i člověk. Jak by ale žil, kdyby byl krmen kvalitně ? To dokážou odhalit pouze rozbory z krve psa - a to by jsme se divili !
Pár takových rozborů z nekvalitně krmených psů jsem viděla. Např. představ si asi 15 letého psa krmeného bůhví čím, co na pohled vypadá dobře a je i docela v kondici. Rozbory krve však prokáží velké nedostatky a dokonce i skryté nemoci. Výsledek: celý život však pes jen živořil a díky skrytým nemocem i velmi trpěl i když na pohled to nebylo vůbec zřejmé. Dožil se nakonec 18 let a nebýt právě těch rozborů, nikdo by se asi nikdy nedozvěděl, čím vším ten pejsek procházel. Byl to kříženec vzatý z útulku jednoho mého známého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 11:36 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Iva
Jenže víš co, já už nevěřim ani "zaručeně ověřenym a kvalitním firmám", co se týče informovanosti o složení..., kvalitu žrádla beru vždy podle vzhledu a kondice psa, ale jsou i tací, kdož i na modelech alá Pedigree z Peny marketu žijou skoro dvacku....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 11:19 Žena Iva [341] - TeriéřiRe: petrab
Ono holistický granule poznáš hlavně podle složení, ve kterém jsou navíc sušené ovoce, zelenina a bylinky. Údajně i vstupní suroviny jsou tzv. "Biologicky vhodné" takže jakoby "více ekologické", ale toto je u mě dost relativní pojem. Zvláště takové ty reklamní žvásty jak obsahují maso z volně pasoucích se jehňat, čerstvé ryby plovoucí ve studených vodách a tutově stráááášně velký podíl "čerstvého" masa, takže běžný neznalý spotřebitel si myslí, že čím více bílkovin - tím kvalitnější krmivo a čím méně uhlohydrátů - tím lépe. Ale toto už je vliv reklamy, kdy lidé na jednu stranu odsuzují "komerční reklamní krmiva" a na druhou zase schvalují módní trend "Bio krmiv".
Já jsem názorem někde uprostřed a praxe mě naučila hodnotit krmiva ne podle složení a momentálních módních trendů, ale podle kvality vstupních surovin a hlavně jak je organismus psa schopen tyto suroviny využít ve svůj prospěch (jak psovi sedí).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 09:36 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Iva
No, já měla kontejner minulýho psa. Tenhle je přesně podle příručky NO - zažívání děsný (+ mlsnost). Jen nevim zase, jestli ty holistický granule jsou fakt holistický... všechno je totiž jen komerce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 23:52 Žena Iva [341] - TeriéřiRe: petrab
Zlatej Sorbonek, tomu kdybych do misky nasypala místo granulí šutry, tak by to snad ani nepoznal :-D Nikdy mě nenapadlo, že budu muset řešit něco jako nežravost (Sorbon zbaštil všechno) až teď, co mám doma jorky hmm
Vlastně akorát ještě Platinum, to baštili jak neurvalí, dokonce se byli schopni i přežrat, ale po druhým pytli zase stávka....takže zase ten blbý Pro Plan....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 22:27 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Iva
Mně zase hafan přestal vždycky tak po roce a půl granule žrát.( Podle mě dobře věděj, proč něco nechtěj...) Ze dne na den přišel k misce a řek: A dost. Jediný, co žral léta byl Satisfaction a když měli výpadek, přešla jsem na ANH a super.Teď je to ale zase rok a půl a nevim, jak to tentokrát dopadne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 16:34 Žena Iva [341] - TeriéřiRe: petrab
Jojo, ProPlanem :-( jenže u nich pořád zůstáváme, neb jsem ještě neobjevila lepší, které by zároveň baštily. U nás totiž neplatí rčení "nechceš - nedostaneš", protože když byla Terka ještě mladší, tak se zasekla a nežrala. Já jsem však tvrdá, takže dostala holistický Eagle Pack a nic jiného. Skončily jsme až s podvýživou na veterině, kde musela dostávat infuze. Prostě nic než ProPlan do ní nedostanu a že jsem toho už vyzkoušela. Nedávno Artemis - totální propadák, ani Macynka to nechtěla...a ta je docela žravá.... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 15:30 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Iva
A čímže krmíš? Proplanem? Zkoušela jsi nějaký holist. granule?
Já dnes na zkoušku beru ty moje - bílý ryby, ale nevim, jak pochodim. Většinou pes na rybí granule moc nebyl. Např. od Proplanu je kdysi vůbec nechtěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 20:55 Žena Iva [341] - TeriéřiRe: poklad
Na svém profilu v souborech mám o tom velmi zajímavý článek "Výživa psů v holistickém pojetí" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 20:50 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: poklad
Holistické krmivo je krmivo vyrobeno z produktů v potravinářské čistotě a kvalitě, jeho složení je ovlivněno tak, aby bylo ve skrze přirozeně funkční; tedy holistický přístup k výživě zvířat znamená použití smysluplných ingrediencí, které jsou velmi vhodné pro celkovou pohodu psa.

Bohužel mám dojem, že za chvíli bude každý krmivo holistický a nikdo už nepozná, jestli je to blaf a reklama.

Tímhle krmím já už rok a půl a musím říct, že je to asi nejlepší volba za 10 let.
www.zoohit.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 20:26 Žena poklad [21] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – holistická řada
Stále častěji se setkávám s výrazem holistická řada a rády bych se dozvěděla, co to ve skutečnosti znamená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 08:51 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Myslíš Earthborn Holistic? Složení se mi líbí.. jenže stejně nebudu experimentovat se změnou značky. Ještě jsem viděla v nabídce Salače i H-allergen. Celkem mi vadí, že nejsou zveřejněné ceníky a znova experimentovat s množstvím granulí opravdu nehodlám. Besi Pro Pac vyhovují, nevidím důvod střídat granule. Není ani alergická ani jinak citlivá, aby potřebovala holistické a hypoalergenní granule. Navíc - myslím, že tyhle řady jsou dělané spíš na efekt. Popravdě - kolik tam asi bude těch borůvek a topinambur?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 12:19 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: Eva
Ahoj, no jestli myslíš Pro Pac Holistic, tak teda sama za sebe bych řekla nic moc, to jsou mnohem lepší holistická krmiva, svým psům bych to určitě nedala, ale vše je pouze věcí názoru a každému sedne něco jiného. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 07:39 Eva – Holistic
Ahoj, znáte nový holistic, který dováží velkoobchod Salač? Dostali jsme vzorek a hned zakoupili celý pytel. V obchodě, kde nakupujem, zrovna ochutnávala jedna krysařička, která úplně šílela blahem. I jí její panička hned holistic koupila. Dnes je výstava v Mladé Boleslavi, kam se jedem podívat a vím, že velkoobchod Salač tam bude mít prodejní stánek. Kdo tam budete, zkuste si nabrat vzorky . Malá spotřeba krmiva a krásné kompatkní exkrementíky nás přesvědčily. Navíc topinambura, kterou krmivo obsahuje, a která je malý zázrak, roste u nás na zahradě, je to slunečnice hlízdnatá, hlízy jsou, jako brambor, psi sami dokážou vykopnout a sníst.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Výživa • Zobrazeno 557x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/182-holisticka-rada