Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Klíšťata

 

NápovědaFórum » Péče o psa  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Klíšťata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 19:10 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: anargo
já bych osobně si pipetu ani nekoupila :) ekonomicky by mě to asi zrujnovalo a co tam poslouchám,neznám moc lidí,kteří by s ní byli spokojeni..my letos opět na všech scalibor a klíště žádné.. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 17:42 Žena Ria542 [143] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Pomoooooc KLIEŠTE!!! Samé potvory nohaté, lezú po nej... všade... Už som 3 lezúcich vybrala!!! No FUUUJ! A to sme len boli na Železnej Studničke... ne pac tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.05.2014 22:55 Žena marcelka6ka [705] Re: petrab
Tak u nás klíšťata zvýšila skóre.Nově na 4:1. Obojek Killtix má na sobě pořád, protože je to pes venkovní tzv. hlídací a i přesto dneska boj/ kdo z koho/ hned 2 na spodní straně břicha pod packou jak já říkám v podpáží. :-D Kontroluju ho po každé procházce páč vetřelci jsou nenasytní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.05.2014 21:19 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
My měli pipetu jednou a stačilo,jen jsme vlezli do lesa Argo byl jich plný.s obojky máme dobré zkušenosti,ale když je klíšťat hodně,tak stejně se nějaký zmetek najde,ale pořád lepší než kapky. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 18:28 Žena Ria542 [143] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: kinder
No, to hej... ale ona sa stále váľa s inými psami po tráve a tak, tak aj keď ju okúpeme, nemá to efekt... Takže asi ani pipeta by nemala dlhý ráz... :-D Ono ako, jeden kliešť podľa mňa neznamená, že to nefunguje... ;-) PS: toho kliešťa nemáme tu od nás, máme ho z tej prechádzky za Devínskou Vsou... boli tam záplavy a ona sa pár krát pomotala v tej tráve, kt. bola vyššia než ona sama X-) Sme proste hviezdy... Inač, Akio sa stále nenašiel... zakaždým ako na to pomyslím prijde mi zle a mám chuť utekať kade ľahšie po Kolibe, hoc by som sa aj ja stratila... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 18:24 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: kinder
při velký invazi klíšťat se nějaký přichytěj i přes obojky a spoty, nutno psa pravidelně prohlížet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 18:18 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Ria542
Jo to my si poprvé koupili u veterináře tu pipetu sám nám ji aplikoval a štěndo za týden mělo tři klíšťata......Po další návštěvě jsem mu to říkala a co myslíte no samozřejmě to záleží na mnoha faktorech jako je kůže, zda byl pes koupaný před a po či ne atd. a ne každému sedne tehle přípravek ačkoliv je jak oni trvdí "jednička na trhu". Tak nám dal jinou značku no a to teda zabralo,ale i tak jsem mu už vyndavala jedno klíště. Obojky jsem nechtěla přijdou mi, že také moc nefungují měla ho kamarádka a říkala, že špatné zkušeností. Navíc když máme obojek normální,kšíry a ještě tehle to by byl jak vánoční stromeček. :) ještě bych jen dodala, že za oboje i to co nefungovalo jsme samozřejmě platili....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   30.05.2014 00:01 Žena marcelka6ka [705]
Pozor na klíšťata , teď o víkendu díky vlhkému počasí budou mít obzvláště vysokou aktivitu!!! Slizouni v mobilizaci!!!! :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 15:36 Žena Ria542 [143] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Tk a je to tu.... PRVÝ KLIEŠŤ!!! Potvora jedna velikánska samica nacucaná... hmm Ale aj pani sestrička dolu na veterine povedala, že ojedinele sa môže stať, aj keď máme obojok... Nechcela som byť zlá a povedať jej, že to viem a nemusí ma takýmito vecami informovať... :-D A potom začala vykladať o tom, že existujú aj pipety s účinnými látkami proti kliešťom... No proste som to tam tých 10 minút pretrpela a potom odtiaľ odišla s dobrým pocitom, že nám kliešťa vytiahli celého, aj keď hnusného... Fuuuj, ešte na tej vreckovke sa snažil ujsť... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.05.2014 22:26 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér
Fotka k příspěvku Jana Paloušková z tlamoknihové skupiny Bull training Olomouc používá tento recept: 300ml vody, 1 lžíce vinného octa, 1 lžíce olivového oleje a esenciální oleje 20 kapek Rozmarýnového, 20 kapek Citronellového, 20 kapek Eukalyptového a 20 kapek Levandulového... dají se levně koupit na www.manipura.cz já koupila v krámku, kde prodávají svíčky a takové ty voňavé serepetičky. Jinak to jsou 100% přírodní olejíčky. Navíc se nám po tom krásně zlepšila srst. To vše jen promíchat a dát do rozprašovače a stříkat ideálně před každou procházkou. Už to mám asi dva měsíce, stříkám každý den a porad to neubývá. Celý nákup kromě oliváku (ten máme doma) mě vyšel na 250,-Kč a mám tam ještě tak min. na 5x, takže se to fakt vyplatí. Proto jsem se podělila i s kamarády. Fakt doporučuju udělat, účinná a levná záležitost.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 22:18 Žena marcelka6ka [705] Re: petrab
Mám obavy, že bychom měli ze šátku 3 a vícekusovou hadru.Jakmile by zjistil, že má něco kolem krku nedal by tomu pokoj do té doby než by se mu podařilo to rozžvýkat... :-D jestli by si to vůbec nechal nasadit, o tričku se raději ani nezmiňuji, to by byl boj.. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 13:27 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 23:29 Žena marcelka6ka [705]
U nás je to 2:1 pro klíšťata versus jedna zvěř ,teda pes smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.05.2014 21:42 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér
Já hlásím zatím bez klíšťat... tedy, kromě toho prvního, co se přisálo, než jsme koupili ten anti obojek Scalibor. Musím říct, že zatím spokojenost. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 11:25 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: sgualdrina
Tak to je mazec,ale věř, že se nějací co to koupí najdou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 10:41 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
u nas ve zveraku maj tedka nejakou prudkou novinku- antiparazitni oblecek..no vypada to desně a neumim si představit,že bych v tom měla psa navliknutýho půl roku.. smich další párkovina,ale asi se zajdu zeptat kolik jich už prodali,mě fakt zajimá kolik lidí to koupí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.05.2014 23:34 Žena pavoucica [703]
My klíštata vždycky vyčešeme:) ale už jich za tu sezonu měla asi 20 zatím však jen jedno přisáté....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.05.2014 22:37 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Tak Sagi už měl dvě klíštata rozzureny .Argo zatím žádné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 21:32 Žena pavoucica [703]
No my máme Lupinu nakapanou nějakou vodičkou proti klíštatum a musím říct, že zatím to fungovalo spolehlivě, jelikož všem klíštatum co na ni nalezli asi moc nevoněla....vždycky se drželi na kožichu venku a všechny jsme krásně našli a zneškodnili.Obojek je podle mě docela krátkodobá záležitost a pokud je pes hodně aktivní tak ty obojky podle toho vypadají.Lupina ho vždycky měla hodně zašpiněnej a nevypadalo to hezky.Navíc pokud se obojek sundává tak bych řekla, že to má asi stejnej učinek jako by ho neměla vubec.
:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.05.2014 23:16 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: anargo
No, ony ty látky, co se z něj "vysypávají", se rozlézají po celém povrchu těla a na tom těle zůstávají celkem dlouho. Takže když na den na výstavě nebo pár hodin na cvičáku obojek sundám, nemá to vliv na ochranu před bleškama ani před těma krvežíznivýma upírama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.05.2014 23:12 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
My ho máme taky nonstop a hlavně na cvičáku bych ho nesundala, aby jsme si domů náhodou nepřinesli nějakou blešku vešku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 23:07 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Jsou věci mezi nebem a zemí :-D Já Scottymu protiblecháč nechávám skoro pořád, jen když jedeme na výstavu nebo na cvičák či venčení s jinými stafíky, tak mu ho sundávám. Stafí hru by rozhodně nevydržel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.05.2014 23:00 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
ne, obojek nefunguje ani u psů, kterým by se např. na noc sundaval...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 22:51 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: marcelka6ka
No, já nevím... ten můj obojek by měl zabíjet klíšťata už když po Scottym lezou. Ale fakt nevím, na mne klíšťata nikdy nějak nešly, nechutnám jim. Ale kamarádka, která má 4 psy a spí jí v posteli říká, že od té doby, co jim kupuje obojky, tak neměla klíště. Tvrdí, že jak se k ní psi furt tulí, přenáší se ta ochrana z jejich kůže i na ni. Nevím, jestli je to možné, ale ona je o tom přesvědčena :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 00:26 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: PhoebeAdel
co trvá půl hodiny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 22:37 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudbaRe: marcelka6ka
Recenze byly na Heurece. Asi 9, jedna z toho, že to trvá dýl než půl hodiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.05.2014 21:38 Žena marcelka6ka [705] Re: anargo
Je třeba dávat bacha už se mi totiž stalo, že klíště se zachytí na kožichu psa a on jak se tulí a tiskne se k noze, tak, protože on je chráněný obojkem, to klíště jsem měla na noze já a v mikině v rukávu, zřejmě jak jsem ho hladila,,,,fakt se raději prohlížím...je to mazec... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.05.2014 20:38 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: marcelka6ka
Zmetci odolní rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.05.2014 17:34 Žena marcelka6ka [705]
Tak tohle je myslím zajímavé tn.nova.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 17:06 Žena marcelka6ka [705] Re: anargo
Nějakej dobrovolník snad ???? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 14:00 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
No cena je vysoká,ale zase slibují až na dva roky klid,ale aby to nebylo-sliby chyby :-D .tak snad někdo někdy vyzkouší a hodí do placu nějakou recenzi na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 22:43 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: marcelka6ka
to je kvůli ceně, takže jedině vyčkat na první sdílný pokusný králiky.... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 22:26 Žena marcelka6ka [705] Re: petrab
Hledala jsem na nettu nějaké ohlasy, recenze, ale je to něco nového ,spíš lidé shánějí recenze a zkušenosti.Takže výsledek nula... :-|
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 22:09 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
teď to akorát řešili na veterině, prej je to dost dobrý..... ...??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 22:06 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
stejně neodpovídáš, tak na to nereaguj, když tě nebere debatovat, jo? fakt jsem se ptala Jarky a né Tebe ;-) , a zpátky ke klíšťatům, kdyby Ti to neva love love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 21:33 Žena pavoucica [703]
zajímalo by mě jestli to funguje i na nežádoucí osoby hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 23:57 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: anargo
Kdyby člověk věděl, že to bude fungovat, rád by do toho investoval. Ale jak zjistit, že to funguje? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 23:55 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Ale já ti odpověděl krátce, výstižně a dokonce i s odkazem, abys to nemusela hledat. Jen tobě se moje odpověď nezdála a začala jsi to tu řešit. A věř mi, že já opravdu nemohu za to, že odpovídáš na příspěvky, které si nepřečteš celé. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 22:58 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
No to jo,ta cena je mazec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.05.2014 22:50 Žena marcelka6ka [705] Re: anargo
Tak ten hlavně odpuzuje svojí cenou mně... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.05.2014 22:00 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 21:15 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Jo vypadá to dobře,jen škoda že recenze chybí,taky by mě zajímalo kdo má jakou zkušenost.Sagi neměl klíště zatím ani jedno,takže vytahování ještě neprobíhalo a Argo drží v pohodě,zato jak vidí kapky na čištění uší,tak jede jak pila,schovává se v chodbě za botníkem a vůbec není se svojí velikostí ani trošku vidět smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 22:23 Žena marcelka6ka [705] Re: PhoebeAdel
Taky jsem už na to koukala, ale nemám zkušenost osobní ani recenze nikdo nenapsal tak nevím , jestli to opravdu funguje.Nemuselo by to být marné odpadává tím použití pinzet a někdy dlouhé přemlouvání psa aby se na chvíli zklidnil a to nemluvím o tom, že když vidí v ruce pinzetu nebo háček na klíšťata, začne tušit, že se něco bude dít a odskakuje potěp jeden!! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2014 11:57 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Tohle mě zaujalo www.spokojenypes.cz/… zkoušel to už někdo? Přijde mi to zajímavý a jódem ji stejně ošetřujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.05.2014 11:56 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudbaRe: petrab
Olejík jsme daly jen v kápnutí. Dostala za krk a ke kořeni ocasu. Je to na principu tee tree.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 00:03 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: PhoebeAdel
kolik váží? myslim Ph. kam to /byl.olej/ všude natíráš? nebo to dáváš do roztřikovače?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.05.2014 23:49 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
smich (nechceš brečícího smajla, viiď?)
Někdo je dokonalej a má čas na čtení detailů a někdo ne. (Já jsem mmch. docela ráda, že při tom všom mam ještě vůbec po nocích čas tady aspoň něco shlídnout).
Chápu Tvůj finiš, ovšem neni jednodušejší, když už reaguješ na dotaz, kterej byl mmch. pro Jarku, a konkrétní odpověď (alá "myslí Fiprex", či třeba " v posl. příspěvku má v předmětu Fiprex" nebo já nevim jak podobně) Tě irituje, bez namáhání zkopírovat citaci, než zdlouhavě popisovat to, že jsem si něco někde nepřečetla přesně nebo to přehlídla? Pak na to teda reaguješ proč? Buď se vo něčom konkr. bavim a nebo mě to nebere, ne? Nebo jo?
Teď, nebejt náhody, bych si fakt nevšimla,že je to v předmětu a né v textu, zvlášť když to ani neni barevně voznačený.... No, hlavně, že po iks odpovědích, kdy stejně nesdělíš, kde to má napsaný, končíš. To je dobrýý, bravo! potlesk smich
Proč jednoduše, když to jde složitě, že...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 21:18 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudbaRe: Libas
Budu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 15:22 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: PhoebeAdel
A pak prosím poinformuj o zkušenostech, zajímá mne to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.05.2014 12:48 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Phoebe je momentálně natřená bylinným olejem. Je to intenzivní "vůně" a ty bestie by to mohlo odlákat. Do konce týdne se mi snad podaří koupit obojek. Zkusím ten bio band a uvidím.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 12

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 5262x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/313?od=151