Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Pes honí naší kočku

 

NápovědaFórum » Chování psů » Poruchy chování 

+ přidat příspěvek
Pes honí naší kočku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 08:56 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
jajaapaja napsal: ...Můj pes dovede sedět pod stromem s kočkou celé dopoledne a kdybych ho neodehnal tak i celej týden.... ;-) smich nejen pod stromem hafici.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 19:07 Muž Inky [11] - TeriéřiRe: jajaapaja
to by ma pobavilo len horšie že moja ju predtým otrhá ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 18:47 Muž jajaapaja [218] - TeriéřiRe: Inky
A co byto bylo za pejska kdyby nehonil kočičky.Museli by být spolu od malička aby si zvykli jeden na druhého.Můj pes dovede sedět pod stromem s kočkou celé dopoledne a kdybych ho neodehnal tak i celej týden. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 16:03 Muž Inky [11] - TeriéřiRe: Avona
no snažím sa len je strašne tvrdohlavá raz sa s nimi hraje potom sa to mačke napáči a začne škriabať to ju vyzúri a ide po nej tak skúšam teda ... dik za ohlasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 08:53 Žena Avona [292] - Teriéři
Inky, pracuj na přivolání, viz můj předchozí příspěvek. Staff má bohužel i jako štěně stisk a neriskuj, že ti kočku zraní, nebo že se kočka ožene a vysekne štěněti oko. Určuj od začátku mantinely, nebo tě to bude mrzet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.10.2011 09:03 Muž Inky [11] - TeriéřiRe: 111
no to by bolo super, verím že im to výjde ... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 21:03 Žena 111 [526]
Nebojte, štěně si na kočky a soužití zvykne jen to chce čas. Nekárat, max okřiknout, ale nenechávat je ve společnosti doma samotné? Štěně na to časem příjde že jsou soúčastí vaší smečky a nebude je chtít spapat. U nás to bylo také ze začátku takové, k staršímu psovy jsme si pořídily kočičku? Venku je naháněl. Ze začátku byl neklidný a chtěl ji chytat ale pozvolna si na ni a ona na něj tak zvykla že si nechají dělat navzájem vše. Dokonce kočka převzala vůdcovství nad ním. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 20:16 Muž Inky [11] - Teriéři
ahojte aj u mňa sa vyskytol tento problém len je iného kalibru, po smrti mojej 4 mesačnej fenky jack.a som si kúpil 3 mesačnú fenku stafforda, ktorá je teda pekný macek. Ale zrejme nežila s mačkami teraz ich naháňa a keď sa jej zadarí tak mačku drsne uhryzne, dnes som ju pozoroval ako mačku chytila za labu a nechcela ju pustiť,včera ju kúsala do krku ako mám tomu zabrániť nadovšetko milujem svoje zvieratá a chcem dobro pre obidve strany ... čo mám robiť kúpiť jej náhubok, káranie celkom nepomáha ... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.08.2011 10:15 Žena Petra123 [461] Re: katsim
U čtyřměsíčního štěněte to není o vychovanosti, ale o tom že si chce prostě hrát. No, na majiteli je, aby mu ukázal, že se to nemá - převést psa na jinou činnost než je honění kočky (např. nějaká hra), hrou ho učit přivolání... Rozhodně za to štěně nijak netrestat a nekárat!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 22:25 Vini Re: Iva
Naše fenka taky kočky nikdy nehonila,..a to máme kočky tři, dříve to dělala ale nějak jí to pak přestalo bavit..jo a dost ran do čumáku už od koček taky dostala a nikdy to nebylo nic vážného, takže si myslím že jen zřídkakdy dojde k ošklivému zranění..spíš bych měla strach aby jí nesekla do oka ale to se nestává protože naše Eli vždycky zvedne hlavu a couvne takže to nehrozí...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 09:16 Žena katsim [7] - Retrívři, slídiči a vodní psiRe: Iva
Tak pardon náš pes je vychovaný a kočky nehoní.... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.07.2011 21:06 Žena Avona [292] - TeriéřiRe: quendery
Bát se nemusí, je to jen o začátek, pak se naučí být opatrné. Navíc občasné zamotání není na škodu, uvědomí si, že pána potřebuje. Mám vyzkoušeno, funguje to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.07.2011 19:40 Žena quendery [799] - Honiči a barváři a příbuzná plemenaRe: janči
Plný souhlas s Avonou. Navíc 4 měsíční štěně si chce hlavně hrát a i to honění kočky je pro něj hra. Opravdu je nejlepší odlákat jeho pozornost, třeba i pamlskem. Piškot a slovíčko:
" Vezmi si "je kouzlo samo. Kousek piškotku může i takovéhle škvrně. A ještě poznámka - povel "Fuj" je jeden z prvních, co se podle mě pes má naučit. Když poslechne, zase chválit, drbat, chválit a občas zase zachrastit pytlíkem s piškotky. :-D A s tou šňůrou - to bych se bála, že se někde zamotá a přiškrtí :-( . ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 16:11 janči Re: Avona
Ahoj, no mě bylo líto mít psa pořád přivázaného, ale asi to jinak nepůjde - kočka se vždycky odněkud vynoří, pes se za ní rozeběhne a nereaguje na přivolání - už jsem se rozhodla, že prostě bude za sebou tahat delší šňůru, abych mu jí mohla přišlápnout a tím ho zastavit... jinak fakt nevím jak na něj... když jsou oba v místnosti nebo mám psa na vodítku, je to OK - ví,že by neměl šanci, ale jak je na volno, hned to využije
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   30.07.2011 23:43 Žena Avona [292] - TeriéřiRe: janči

janči
žene ji přes celý pozemek nereaguje na volání...když ho pak kárám, tváří se provinile, ale příště to udělá zas :-O

A navíc káráš až poté, co se vrátí, nebo ho doženeš. To je pěkná blbost, akorát si poděláš vztah. Nikdy netrestej následně. Předcházej těmto situacím. Měj štěně na šňůře a když se bude chtít za kočkou rozběhnout, odlákej jeho pozornost, hraj si s ním.. nebo trénuj přivolání ( na sňůře ) s pamlskem, či hračkou. Zkrátka mu dej důvod k pochvale a ne k pokárání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.07.2011 23:11 Žena Iva [341] - TeriéřiRe: katsim
Nesouhlasím ! Až ho kočka sekne do čumáčku, tak už může být taky pozdě. Viděla jsem již několik ošklivých poranění psů od koček a to bych teda rozhodně neriskovala. Myslím, že mnohem lepší řešení je tomuto předejít a radši pořádně propracovat poslušnost - přivolání, nebo nějaký zákazový povel (fuj, nesmíš). Kárat čtyřměsíční štěně za něco, co vlastně ani pořádně neumí se míjí účinkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 12:41 Žena katsim [7] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Kárání je správné, ale když na to nereaguje tak třeba plácnout a zavřít někam za trest. Ale nebojte, až ho kočka sekne do čumáku, tak on přestane ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 11:30 janči – Pes honí naší kočku
Poraďte prosím, jak psovi vysvětlit, že nesmí honit naší kočku - máme 4 měs.štěně - když jsou spolu doma, dá se uhlídat, ale jak potká kočku venku, na volném prostranství - žene ji přes celý pozemek nereaguje na volání...když ho pak kárám, tváří se provinile, ale příště to udělá zas :-O

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Chování psů • Zobrazeno 430x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/346-pes-honi-nasi-kocku