Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Poradíte mi, prosím?

 

NápovědaFórum » Chování psů  

+ přidat příspěvek
Poradíte mi, prosím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2020 13:51 vydra89 Re: petrab
Přesně tak, stačí když se o něj budeš starat a kolikrát ti kříženci můžou být ještě lepší než ti šlechtění :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 20:02 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.01.2019 11:54 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Napsala jsi to krásně palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.01.2019 20:29 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Jenda
pokud si pořídíš křížence, nikdy si nemůžeš být jistá, kdo byli rodiče a zda-li i prarodiče už nebyli zkřížení (pokud se tedy nejedná např. o kamaráda, který ale nic nezatají a ví to přesně).
Vzhledem to kapku NO připomíná, čumák to má spíš delší a uši taky a vypadá to, že to nebude žádnej pinďa. Myslim ale, že je to naprosto fuk a až bude psovi tak 10 měsíců, uvidíš, co z něj bude. Nejdůležitější je, aby byl zdravej a měl se u Tebe fajn. I kdyby to byla jednou ta největší příšerka, pokud ho máš ráda, budeš přesvědčená, že to je ten nejkrásnější pes na světě a nemá ani na nejlepšího šampiona. Navíc velcí kříženci vypadají většinou naprosto luxusně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2019 09:49 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Jenda
S čím chceš poradit? Je to klasický kříženeček. Její rodiče byli zřejmě něco, co připomínalo retrívra a něco, co připomínalo kníráče, a možná taky něco úplně jiného. Je to kříženeček stejně jako ta vaše stafordice. Ale to neznamená, že by z ní nemohl být skvělá kamarádka a parťačka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2018 10:56 Jenda – Rasa štěněte
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím Vás, před týdnem jsem si domů přivedl štěndo, je to fenečka, údajně kříženec zlatého retrývra s nějakým kníračem, ale nějak mi to nesedí.. Má 3 měsíce, téměř 5kg a nepřipomíná mi z těchto dvou plemen nic. Několika lidem připomíná podle tlapek něco s vlčákem. Poradí mi někdo zkušenější alespoň podle přiložených fotografií? Bohužel, ani jednoho z rodičů jsem neviděl, s minulými majiteli je to složitější...... Na fotce je pro lepší měřítko vyfocena s naší 14ti měsíční stafordicí. Předem všem děkuji za případné reakce. Jenda
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   26.01.2014 20:57 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab + Jarka
Jasně, holky, jsme mlaďoši, a to, co se píše v občance, není podstatné. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   26.01.2014 06:29 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: Libas
Moje tč. blonďaté vlasy - tak třicet ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   26.01.2014 00:02 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
taky jsem tutová mladice!
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   25.01.2014 21:50 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Šedivé chlupy snad nejsou příznak stáří. Taky mám na bradě pár šedivých chlupů a nejsem starej. Nebo jo? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.01.2014 22:10 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
Fotka k příspěvku neni, lze i mnohem dřív, mmch. NO stárnou údajně v podstatě nejrychleji ze všech plemen..., jinak celočerní hafani bejvaj šediví velmi brzy

Eg. tři roky

mmch. jeden umělec zde barvil šediny svýmu hafanovi lihovou fixou......
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.01.2014 21:26 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Nevím kam s tímto příspěvkem,tak zkusím sem.
Mám dotaz-Argovi budou v únoru 4 roky a všimla jsem si,že už má na bradičce pár šedivých chloupků,není to nějak brzyy coze ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 22:47 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: invalida
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.11.2013 13:33 Muž invalida [782]
Jaksi opak klikru nejspíš. Nějaký srozumitelný čtení o používání klikru a váš názor by se hodil stydim
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 12:16 Muž invalida [782]
Vydává se tím zvuk kterej je psovi nepříjemnej když jde kam nemá a on si ho nespojí s pánem hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 11:18 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: invalida
v jakym smyslu?

výcviková škola s různejma aktivitama?

kovový kroužek, kterým se dá provléct stopovačka apod.?

proskakovací kroužek? www.spokojenypes.cz/…

hračka www.vitalpet.cz/…

"kruh", kde se pes pohybuje, např. při obedience?
lonepack.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 12:59 Muž invalida [782]
Tušíte někdo co jsou to výcvikové kroužky? Mělo by to vydávat zvuk a bejt tuším s mosazi.. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 18:57 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: RUSSO
:-)
Jako myslíš, že si má člověk koupit psa a pak vyrazit do terénu? To je fajn a taky to leckdo tak dělá. V tom se ale neshodnem. Základem je znalost teorie. Podobně jako u doktoooorů. Nejdřív študuju a pak voperuju. Navíc záleží na tom, co přečteš, co se dozvíš a pak na kterym cvičáku a kterym psovodům na ruce koukáš. A nutno vědět, VO ČOM přemejšlet.
Dovoluju si dokonce tvrdit, že ten, kdo ví houby vo nepodmíněných a podmíněných podnětech, reflexech, motivaci či korekcích, pak mu nepomůže pohled ani na mistra světa.
Ale Tvůj názor respektuji, nechť se Ti daří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.10.2013 14:10 RUSSO Re: petrab
Teorie je teorie,ale praxe je úplně jiná ano Člověk může přečíst "milion" knih,koupí si psa a vše je úplně o něčem jiném.V tom pořadu vidí,jak vše funguje,to nikomu kniha nedá.Na cvičáku je dobré "koukat se psovodům na ruce" a přemýšlet. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 00:41 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: RUSSO
Myslím že je nutno zkloubit všechno dohromady. Základem jsou teoretický znalosti získaný z dobrých kyn. knih, pak pořad a nakonec realita v terénu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 22:54 RUSSO Re: majka0007
Na satelitu je pořad Znalec psí duše.Na ten se koukej.Při troše přemýšlení poznáš,jak na svého psa.Knihy Ti nepomohou. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.10.2013 19:22 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: majka0007
spíš než na literaturu bych se obrátila na nějaký dobrý cvičák a kynolog. poradnu a skloubila to s praxí, knih je spousta, dobrý i špatný, info na internetu někdy kvalitní a jindy naprosto bludný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 11:57 Žena majka0007 [27] - Retrívři, slídiči a vodní psiRe: petrab
A neviete mi poradiť nejakú knihu alebo autora, ktorý sa venuje tejto téme? Niečo, kde by som si o tom mohla pozrieť viac, prípadne riešenie takýchto konfliktov či ich predchádzaniu alebo tomu, ako ich "skamošiť" ak to vôbec v psom svete ide?
Čo sa týka toho, či viem alebo neviem rozlíšiť to psie správanie, tak sa snažím k tomu pristupovať zodpovedne (k vlastníctvu šteniatka) a čítam milión kníh, rôznych článkov na nete, fóra, kroste venujem tomu často aj niekoľko hodín denne, ale v reáli je to o dosť ťažšie ako v knihe. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 01:29 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: majka0007
3, 4 měsíční štěně by mělo chodit mezi podobně staré psy podobné velikosti a s nimi mít možnost si hrát a rovněž by mělo být denně v kontaktu s dospělými psy obou pohlaví, ale jen s těmi, kteří ml. psy tolerují. Nevím, kolik zkušeností máš se psy a jak jsi schopna rozeznat trhlé hravé vrčení a divokou hru od "agresivity". Všichni psi nejsou stejní a nemusí se jim líbit větší kontakt, navíc mohou mít z různých důvodů špatné zkušenosti a nemusí si s jiným psem "sednout". Nějaké "vyřizování si" není vhodné ani v dospělém věku, natož ve štěněcím. U zmíněného NO to vypadá na silnější strachovou averzi a snahou o kontakt by mohlo po příp. napadení dojít ke strachu i u Tvého psa. Kámoška by měla rozhodně řešit, proč to její pes dělá. Jestliže se Tvoje štěně v určité fázi přehnaného ohrazení ohnalo, reakce je logická. Rozhodně bych zkusila na čas kámošku změnit a vyhledala klidnějšího tolerantního psa a od něj se učila správnýmu soc. chování. Navíc, až Tvoje čuba odhárá a onen NO projde pubertou, pakliže nebude mít nějakou psych. vadu, bude se fence dvořit a mít před ní respekt. Pak si společných procházek můžete užít dosyta.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 21:09 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudbaRe: majka0007
Tak tohle nevím, Phoebule se moc nesnese. Když byla malá tak v pohodě, ale teď radši lidi a děti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 19:28 Žena majka0007 [27] - Retrívři, slídiči a vodní psi
je tu niekto na radu? stále čakám love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 22:38 Žena majka0007 [27] - Retrívři, slídiči a vodní psi – kontakt dvoch šteniatok
Zdravím, neviem, či som v dobrej téme, ale skúste mi poradiť.
Mám 3,5 mesačné šteniatko zlatého retrívera a už sa stretlo aj s dospelým rodézkym ridgebackom, aj s maltezákom staručkým aj so 7mesačným NO ale fakt nebol žiaden problém - oňuchali sa, moja sa podriadila a potom sa spokojne šantili (moja je šantivá až až). No a napokon sme sa stretli s kamoškiným psíkom 4mesačným NO. On má už tiež za sebu stretnutia s dospelými psami a tiež nebol problém, hrali sa. No a naše stretnutie vyzeralo asi nejak tak, že psy sa oňuchali, moja sa hneď vyvalila a podriadene ukázala slabiny ale NO strašne štekal, vrčal, driapal sa a moja GR sa len veselo trepala pod neho a on vyzeral dosť agresívne, aj po nej chňapal (ale nič jej neurobil, kamoška ho odtiahla, keď to vyzeralo zle). Nechali sme ich 5 min nech si to vybavia po svojom a nech sa zoznamia a prejdú všetkými psími rituálmi ale oni proste stále vyzerali, že sa napokon pokušú aj do krvi (teda skôr NO pokuše moju GR). Moja stále ale vrtela chvostíkom a sále sa trepala k NO. Myslela som si, že keď sa k nemu stále trepe, tak jej to nevadí. Stále na seba brechali a raz moja ukázala aj zuby. Na druhé stretko to isté ale NO už ju chňapal ostrejšie, najmä za krk a za hlavu a papuľku. Moja GR sa ale stále približuje k NO a vrtí chvostom. Vôbec sa mi to nepáči. Beriem, že sú šteňatá, ale neviem, čo s takým správaním a či môžem čakať progres. Keď sa prechádzame, sú v pohybe tak každý si "ňuchá svoje" aj keď sú pri sebe, proste je pohodka ale keď zastavíme a uvidia sa, moja zase k nemu, že sa (asi) chce hrať a NO chňape.

Čo s tým? Konečne som si našla niekoho na spoločné venčenie a nechcem aby to padlo :-(
Vopred veľká vďaka za rady. Majka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   21.09.2011 08:22 Žena Avona [292] - TeriéřiRe: Eva
Evi, na přivolání ti dopopručuji šňůru, kterou bude pes nosit stále připnutou. Po zavolání si psa jednoduše přitáhneš a ODMĚNÍŠ. Takhle s teriérem přežíváme také pubertu. Neboj se, zpočátku se ti bude motat, ale to není na škodu, alespoň si uvědomí, že tě potřebuje. Nezapomínej chválit a uvidíš, že to jde i bez elektriky. Na Komína mám šňůru cca 7 metrů, udělala jsem si jí sama, koupila v OBI za 15Kč metr a přidělala karabinu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 15:14 Eva – Obojek
Ahojky,
chtěla bych se zeptat, jeslti existuje obojek, který dá psovi signál (třeba vibrace), že se ode mě vzdálil více než by měl. Zatím problém s utíkáním nemáme, ale dostáváme se do puberty a poslouchat se moc nechce... Přesto, že nám všichni říkájí, že takhle vycvičeného beagla ještě neviděli, poslouchá čím dál méně.
Předem děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 14:17 Žena 111 [526] – Re: Inky
Superrrrrrrrrrrrrrrrr je šikulka potlesk palec love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 23:08 Žena quendery [799] - Honiči a barváři a příbuzná plemenaRe: Inky
potlesk palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.08.2011 10:39 Muž Inky [11] - Teriéři
vďaka všetkým už to nerobí asi týždeň :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   17.08.2011 23:33 Žena quendery [799] - Honiči a barváři a příbuzná plemena
Fotka k příspěvku Jak tak koukám,Inky, zkušeností je tu dost. A s tím válením se v eeéé, tomu se říká "parfémování" a to někteří psi nesmírně milují - když jsme byli v Krkonoších, tak byl Deryk každou chvíli jednou za jelena, jednou za divočáka a td. :-D :-D :-D A s tím venčením - nevím, třeba to píšu zbytečně, protože to víš - šťěňátko se musí pozorovat a věř mi, že je to jako s malým dítětem - když se probudí, určitě se za chvíli počůrá, když se začně vrtět a běhat s čumáčkem u země, tak to bude buď loužička nebo bobeček. A až se začně dívat ke dveřím a kníkat, tak je vyhráno ! Pak už mezi tím kníkáním v noci si můžeš i zdřímnout.......potlesk potlesk
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 23:08 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Maruška napsala: Jo a milují koňská
smich a kočičince!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 20:49 Žena HOUP [1532]
A TAKY SE RADI MATLAJ V CHCIPLYCH RYBACH A V KRAVINCIICH --tedy ta moje tedy fakt jooo sjiždi si to pekňe zleva zprava --no prostě klouzajda---fuuj --a to koupani pak pošušnaničko ..dnes to byla chcipla ryba z toho smradu v koupelňe by jeden pad :-) ne coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 15:04 Maruška Re: 111
Jo a milují koňská
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 23:17 Žena 111 [526] – Inky
Zdravím, pokud požívá vlastní hovina bude jí chybět nějaký vitamín? Prosím poraďte se ze svým veterinářem? Jinak pejskové mají v oblibě baštit hovina ale lidská? Držíme palečky pa Zdenka a Ron ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.08.2011 19:19 Žena Milena [1577] - TeriéřiRe: Inky
Sissi měla do půl roku taky spády pojídat své hovňousky. Musela jsem rychle sbírat a taky jsem na ni vždycky zavolala fuj! Pak to přešlo samo a už to víckrát nezkoušela. Bohužel přišlo období, kdy jí chutnaly výkaly lidské. A v těch se ještě vždycky i vyválela coze rozzureny Odnaučit ji to trvalo déle, a nechci se hádat, že by to zkusila i teď. Hodně mi pomohl svazek klíčů, který jsem po ní házela, když nereagovala na fuj. Vůbec si nejsem jistá, jestli se to Sissi odnaučila, nebo jsem se já naučila lepšímu odhadu jejího chování a vím předem, k čemu se chystá! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 08:34 Muž Inky [11] - Teriéři
ďakujem krásne no slovo spánok nepoznám ... ale :-D tak dúfam že ju to prejde už sa snažíme ju venčiť dlhšie vonku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.08.2011 22:50 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Většinou to přejde věkem jako když proutkem mávne. A v dospělosti to bývá spíše nárazové. Rozhodně vydržet, štěně místo novin venčit co nejčastěji ve dne v noci, aby příležitostí k upevňování zlozvyku doma bylo co nejméně, pravidelně dle vet. odčervovat a nechat udělat pro klid rozbor trusu. Jinak přeji co nejméně aktuálních voňavých polibků. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 22:34 Žena quendery [799] - Honiči a barváři a příbuzná plemena
Tak to mi něco připomíná.... :-D Naše Majda - chovná fenka s rodokmenem jako baronka, naše princeznička - tohle občas udělá taky a to jí bude 5 let. A nejen svoje.... rozzureny Přinesla si tenhle zvyk ze svého starého domova, kde byla ve smečce a venčila se kdy chtěla. Jak jdeme na prochajdu, musíme jí hlídat. Psi prý tohle prostě dělají. Žádný z našich "kluků" ale tohle nedělal a tak když jsme si jí loni přivezli s jejím synkem Ronečkem, tak jsme byli z toho vedle. Na krmení to určitě nezávisí, prostě někdy má "chuť" na nějakej ten fujtajblík a nedá se nic dělat než jí hlídat. Je přece jen ještě maličká, možná by to chtělo vystihnout, kdy bude mít potřebu a vyběhnout s ní na dvůr i v noci nebo jí prostě naučit na určitou pravidelnou dobu a počkat až ten bobeček udělá. Myslím, že ty noviny to není zrovna nejlepší zvyk. Já vím, člověk se ze začátku moc nevyspí, ale bude líp :-D palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 13:02 Muž Inky [11] - Teriéři – poradíte mi prosím
ahojte mám fenku jack russel terriéra menom engie hafici.net/prezentace/1089
teraz je stará 2 mesiace a objavilo sa u nej toto čudné správanie - požiera svoje výkaly :-O
nikdy dovtedy to nerobila no teraz áno, cez deň sa venčí vonku na dvore ale v noci ako záchod používa noviny a dnes sa v noci zobudím na šuchot sledujem a engie žerie výkal ... samozrejme fuj! a prestala , no neviem krmim ju 3x denne a to ráno - konzerva pedigree puppy, obed a večera tvorí štartér royal cannin ... poradíte mi ?
ps. toto robila aj naša fenka york ale sama prestala ...

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Chování psů • Zobrazeno 861x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/349-poradite-mi-prosim