Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Skákání po lidech

 

NápovědaFórum » Chování psů  

+ přidat příspěvek
Skákání po lidech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 12:47 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: marcelka6ka
Trpělivost, trpělivost, trpělivost a k tomu důslednost, důslednost a zase důslednost ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.03.2014 19:33 Žena marcelka6ka [705] Re: Buba - Gump
O ohnutém koleně už jsem slyšela, ale na to už je asi dost velký, vyzkouším....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2014 14:08 Muž Buba - Gump [262] - Teriéři
u nás zafungovala noha ohnutá v kolene, keď si o ňu 2x drbla hlavu prestala skákať, potom sa zohnem a nechám ju oblízať mi bradu :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.03.2014 13:07 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Sagi to taky občas zkouší,že když přijdu domů,tak na mě chce skákat,tam mu dám povel sedni,sehnu se k němu a podrbu ho.na lidi chtěl skákat taky,tady mi funguje povel nesmíš.u Arga jsme museli někdy nastavit i koleno,ale velice brzy přišel na to,ze skákat se prostě nesmí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.03.2014 21:47 Žena marcelka6ka [705] Re: petrab
Při výcviku aportu a přinášení věcí nic nedávám pokud možno do výšky, když chce hračku , kterou mám v ruce musí si sednout, pokud si o ní skáče, nedostane ji až se sklidní a učím ho štěkat si o ni a né skákat, ale je hodně impulsivní a dost často se stane, že začne skákat zničehonic a k tomu předvádí nadržené pohyby.Samozřejmě mu říkám fuj nebo dost a zaměstnávám ho povelem, který ovládá, jako třeba sedni.Někdy se zadaří, že ve svém amoku vnímá, někdy prostě ignoruju chování a odcházím pryč, většinou do garáže a zavřu dveře.Po chvíli se vracím, pak už se s ním domluvím hmm Možná, že potřebuje čas a hlavně trpělivost ale dá to zabrat.Moc totiž neuznávám nějaké ty impulsivní výcvikové obojky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 20:36 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: marcelka6ka
zkoušela jsi třebas nácvik zklidnění posazením, skloněním ke psu, aby on nemusel skákat nahoru na Tebe, na nějakou super lahůdku (třeba oblizovací, kterou jen ne ex nespolkne)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 21:54 Žena marcelka6ka [705] Re: petrab
Náš pes taky rád skáče, což se snažím tolerovat ,pokud to po něm vyžaduji, ale nevím jak ho naučit, aby neskákal, když příjde nějaká návštěva.Na našeho prvního NO platila taky zvednutá ohnutá noha a když měl rok jako náš nynější pes už ho skákat ani nenapadlo. Ale Ten náš nový je jak pominutý, není agresivní na lidi, neútočí na pošŤáky a ostatní lidi, ale okamžitě má tendenci skákat.Zrovna dneska se zdálo, že přeskočí plot,Už mi dochází nápady :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.01.2012 20:19 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Verča
Od toho by mělo forum být...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.01.2012 14:17 Verča – Pochvala
Moc se mi líbí, že si dokážete tak hezky vyměňovat rady..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.01.2012 23:11 Muž venca21 [79] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – týmová práce
Jessy taky jako štěně skákala po lidech a proto jsem požádal o týmovou práci příbuzných.JAKMILE OTEVŘOU BRANKU MUSELI DÁTI RUKU DOLU PŘED PEJSKA A DŮRAZNĚ ŘÍCI NESKÁKEJ.
Trénovali jsme sice asi měsíc ale už je od toho pokoj.Skáče jen když jí dám povel HOP.
Tchýně k nám z prvopočátku chodila z rukama na horu a říkala: nech toho běž :-D a potom říkala jak je blbá a tak jsem jí lehce naznačil,že mám o blbosti jiné mínění než li ona a vysvětlil co děla, stejně jako ostatním.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 22:36 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: jajaapaja
Díky díky díky, šeptají mé něžné rtíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   06.01.2012 19:06 Muž jajaapaja [218] - TeriéřiRe: petrab
Moc dobře napsaný.Početl jsem si. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   29.12.2011 22:13 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: sona
Štěně jisti vodítkem, dokud nebude venku poslouchat. Na cizí lidi nesmí skákat nikdy. Když odmyslím zašpinění, úlek nebo pád, hrozí také to, že Ti psa někdo pořádně nakopne a máš zaděláno na problém možná i doživotní. Nějaké rádoby love-řeči - mě to, pani, nevadí - netoleruj.Měj u sebe po návratu domů nějakou obrovskou lahůdku, pejska nauč povel sedni, posať ho před sebe a šíleně ho pochval. Sehni se k němu, ať on nemusí vyskakovat na Tebe!!!!!!!!! Neskákej radostí 2 metry vysoko, když poslechne, páč začne skákat znovu s Tebou. Spíš ho v týhle situaci zklidni. Můžeš také nastavit před sebe ohnutou nohu, že se pes odrazí od kolene. Je lepší ho pokusit se zklidnit, z Tvé strany to musí být upřímné. BOC je temperamentní,není to pidi pejsek jako york a je to cvaklé štěňátko. Když jsi doma, zkoušej odcházet průběžně na chvilku a trénuj. Vítání nepřeháněj. Až se časem zklidní, můžeš si ho pořádně užívat. Venku se smluv se známými a popros je, aby se k psovi sehnuli na bobek, když k nim běží, a aby vítání příliš nedramatizovali. Vyber si nějaký zákazový povel (třebas FUJ) a ten pejskovi dej, když mu budeš chtít něco vždy zakazovat, třebas i skákání. Časem ho naučíš rozlišovat skákání ve hře, tím ho ale nyní nepleť a buď důsledná a trpělivá. Musí se do toho ovšem zapojit celá rodina.
Pes Tě bude vítat stejně po mnoha hodinách jako po pár minutách. Nemá pojem o času, nikdy neví, kdy se vrátíš, (to, že se vůbec vrátíš se musí nejdřív naučit) a má radost vždy, když se vrátíš.
Jinak zase znovu: chce to čas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 17:22 Žena sona [6] - Teriéři – Skákání po lidech
Fotka k příspěvku Dobrý den přeji,

Opět mám dotaz s naší border kolií (7 měsíců). Máme také problém s tím, že miluje lidi (to ovšem není ten problém :-D) ale je to spojeno s tím, že po nich skáče a snaží se jim olíznout obličej. Dělá to nejen rodinný příslušníkům, i lidem co jdou kolem, nedej bože když ji chtějí pohladit. Je šílená nedá se usměrnit. Je v takové situaci v nějakém afektu, a vůbec neslyší jen skáče líže a někdy i pokuskuje.. Je možné to psa odnaučit? Není to příjemné, děti se jí pak bojí, přitom je má moc ráda, je velmi kontaktní. Chápu, že pes svého pána vítá, ale co ona dělá.. nikdy jsem se s tím u našich joršírků ani jiných psů nesetkala. Vyloženě histerčí a příšerně šílí, byť nás neviděla jen pět minut.. Děkuju za rady ;-).
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Chování psů • Zobrazeno 191x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/391-skakani-po-lidech