Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Které potraviny psům škodí a PROČ

 

NápovědaFórum » Výživa » Čím nikdy psa nekrmit! 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Které potraviny psům škodí a PROČ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2016 09:41 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: funtcz
Naprosto tě chápu a rozumím ti, že máš starosti. Scotty sice není můj první pes, ale taky se o něj moc bojím a běžím s každým špatným prdíkem k paní veterinářce. Říkám si, že je lepší jít tam 2x zbytečně než jednou něco zanedbat. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 21:17 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
no, vono vocuď pocuď, např. jedna naše doga nepřežila kvůli zkvašeným sesbíraným hruškám na zahradě a pořádnýmu množství
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.01.2016 20:59 Muž funtcz [13] Re: Libas
Jo,nic vůbec mu nebylo. Jenže je to můj první takový člen rodiny tak mám starosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 16:07 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: funtcz
Hodne by mne zajimalo, jak to dopadlo. Podle mne se ani nepotento, stravil to a druhy den normalne zral. Je to tak?
Jinak k tomu oplocovani zahrady - pes nesezere tolik ovoce nebo zeleniny, aby mu to ublizilo. Potreba je hlídat psy, kteri maji potravni alergie. Zdravy pejsek obvykle s ovocem ani zeleninou problemy nema.
Nejnebezpecnejsi pro psy jsou lidska jidla a levne granule pro vysoky obsah soli, dale cokolady pro obsah kakaa, ktere je pro psy toxicke, a taky pro spoustu psu jsou problem mlecne vyrobky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 21:45 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: funtcz
na každym šprochu pravdy trochu, se řiká ...
co se týče cibule v osmaž. těstíčku, patrně je psovi víc blbě po tom smaženým než po cibuli, pokud by problém přetrvával či se horšil, šupky dupky na veterinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 17:08 Muž funtcz [13]
Clovek má takový blbý pocit když začne na internetu zjišťovat co všechno ho může zabít.Na podzim ořechy pomáhal zbirat,v létě rajčata sice zelené vyhazoval ale nevěděl jsem že mu to může uškodit tak byl jsem v klidu.A teď musím asi půl zahrady oplotit ať vůbec přežije
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2016 16:04 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: funtcz
Dle mého názoru to dopadne tak, že ji nejspíše vyzvrací a bude to ok. Ani se nedivím, že nechtěl večer žrát, to je pochopitelné když se nacpal něčím jiným. Vzhledem k tomu, že byla cibule tepelně upravená, tak to snad nebude mít nějaký dopad, když se koukneš co někteří lidé dávají psům a stále jim žijou.... určitě bych ho sledovala, jak mu je a kdyby to vypadalo hodně vážně, tak na veterinu. Ale opravdu si myslím, že to vyzvrací nebo ani to ne a bude to ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 22:55 Muž funtcz [13]
Dneska jsem smazil kolečka cibuli v těstíčku , cca 6 cibuli. Přes den pes nějak otevřel dveře a celé to sežral.. Mam nějak začít řešit? Jsem slyšel že je pro psy jedovatá... Bylo to kolem 15 hod... Večer v 21 moc nechtěl žrát granule
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 20:54 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Jana
jestli má pes jednu vaničku tvarohu s vejcem na tejden,tak to neřeš, není dobrý u štěněte (kvůli rychlýmu růstu)mu k dobrým granulím přidávat ještě mlíčný výrobky
každopádně nezkrmuj syrovej bílek, buď jen syr. žloutek nebo vejce vařený (syr. bílek obsahuje avidin, kterej brzdí přijímání vt. H (biotinu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 14:42 Jana Re: Jana
Jak to s tím tvarohem a vejcetem je??? ve fóru jak přibrat na váze ho doporučují, my ho dáváme aby byl pěkně urostlí na svalovinu a problém nemá, má tvarohovou vaničku s vejcetem na týden a hoví je optimální, nerada bych mu do budoucna přidala problémy...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 14:39 Jana – odkaz
co jsem našla :-) borazmiloticek.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 22:24 Muž invalida [782] Re: Jana
Když já si myslím že to ovlivnit můžeme... jenom se bojíme..nechceme. Nevím jak to dobře popsat. Máme média který rychle šířej informace...někdy dobrý, častějc špatný (zvětšujou sledovanost) a často poupravený na zakázku. No a třeba vyleze info že ten jogurt nebo psí piškot to je fuk je nadopovanej náhražkama ale levnej nebo není košér z jinýho důvodu. Když mávneš rukou nic nezměníš, když si jeden den lidi ten jogurt piškot cokoli nekoupěj jde o statisíce a to výrobce pocejtí. To málo je že si ho nekoupíš, víc je že dáš vědět jinejm aby si ho nekoupili nebo tak. Nebejt ovce. Snad sem to vysvětlil dobře. Myslím tím srozumitelně. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 21:09 Jana Re: invalida
aha, vím jak to myslíš, ale tady potom jde už opravdu o peníze i když si člověk je vědom co všechno se před tím, než přijde na talíř přijde tak to prostě někdy ovlivnit nedá..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 15:44 Muž invalida [782] Re: Jana
Ale já to myslel jinak. Nejde jen o psa a stravu ale o celkovou lhostejnost okolí. Někde vidíš něco co jde změnit nebo tak nebo prostě někoho upozorníš že jsou i novější metody lepší krmiva a já nevím co ještě. A zrovna to kuřecí myslím že není moc fajn. Kuře dorůstá za 39 dní. Jednak je to narvaný hormonama a jednak je chov sám o sobě degradace života. A zase jde o peníze. Až se potkáme dáme řeč stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 13:56 Jana Re: invalida
Tak sama u sebe se svým psem se dá, ale nemůžu nutit někoho aby se začal chovat ke svému psovy jinak než do teď lidi třeba teď hodně podporují Barfování ale na to třeba já peníze nemám, sama mám jednou do týdne kuřecí když žiju ve svém, alespoň se snažím a nekrmím psa zbytky to je lepší než nic :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 13:36 Muž invalida [782] Re: Jana
Jestli říkáš že máš svědomí čistý tak tvoje mysl stagnuje a když budem říkat že s tím nic nemůžem dělat tak je to lež. Vždycky se dá něco dělat...třeba málo ale dá a stokrát nic umořilo osla. Asi sem napsal něco co se Ti líbit nebude ale snad se neurazíš. Dá se udělat hodně ale stojí to síly nervy a mnohokrát to nevyváží výsledek a dělat se něco dá vždy. A myslím že vím o čem mluvím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 12:59 Jana Re: invalida
tak tak... Vždycky se snažím uklidnit a říkám si že já mám svědomí čisté svého psa krmím dobře, i když mě mrzí stav cizích psů a nemůžu s tím nic dělat, člověk s nimi prostě nepohne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2014 12:56 Muž invalida [782] Re: Jana
Bohužel to je ve všem..lidi sou líný přemejšlet. Děti taky krmíme oslazenou moukou který honosně řikáme cereálie. Bohužel peníze a marketing ovlivňujou naše životy víc než myslíme. Ale peníze nejdou žrát, zrovna tak to že něco psovi chutná není zárukou kvality.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.04.2014 12:19 Jana Re: Libas
Jojo máš pravdu, mě tyto lidi taky vytáčí a dokážou se jenom vymlouvat na to, že peníze nemají, ale v konečném důsledku nakupují těchto granulí víc, protože pes má stále hlad a majitel je líný! Ty zbytky nebudu komentovat, vytáčí mě to když mi majitel řekne že jejich alík to má rád a rodiče i babička ty psy v dětství taky tak krmily a pejsci se dožily slušného věku... To se lidem nevysvětlí že to není správné a pes vezme za dobro vším co mu nabídneme..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.04.2014 09:42 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Jana
No, já psal o zdravém a normálně živeném psovi. Mám problém s tím, že zapomínám, že jsou lidi, kteří nemají psa jako kámoše a parťáka a že jsou i tací, co jsou schopni krmit psa tím humusem, co se pod názvem psí granule prodává v supermarketech nebo dokonce zbytky svého jídla.
Nicméně, jako jsou různí lidé, tak jsou různí psi, a je možné, že i zdravý a dobře živený pes by se mohl přežrat, až by to bylo životu nebezpečné. Já jsem taky dobře živený a zdravý a přesto se někdy dokážu přejíst až k prasknutí. stydim
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.04.2014 08:29 Jana Re: Libas
Nevím, zda by v každém případě, sedělo, že pes ví kdy má dost, znám takové nenažrance co jsou schopní sežrat i zrní pro slepice. Například takový berňák chodil jiným majitelům i prasatům na papání, setkala jsem se s vlčandou, která byla schopna sežrat i kamení pokapané tukem po zabijačce i když před tím dostala nažrat. Hodně lidí, co má psy pouze na zahradě a nijak se jim nevěnuje chodí právě na zmiňovaný pytel do garáže. Nutno dodat, že si myslím, že podle mě tohle pes dělá pokud má granule, kupované v kvalitě penny, lidl apod. kdy má stále hlad kvůli nekvalitním granulím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.04.2014 19:00 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: jarafa
na granule si kup nádobu, buď dražší nebo levnější, ke koupi jsou všude v potřebách pro psy a nebo na internetu, někdy dokonce k některých granulím jsou jako dárek zdarma např. v akci nebo při první objednávce
www.dogsandcats.cz/…/
Piksla dobře těsní, pes se do ní nedostane, leda by byl šrotovač plastu.

Nic se mu při přežrání stát nemusí (nutno dodržovat učitý režim, pozor např. na příliš tekutin apod., může z toho ale být i často smrtelná torze žaludku.
Takže je lépe zajistit, aby se pes ke granulím nedostal.

Jestliže je garáž zateplená v domě, pak není problém, aby v ní byly skladovány i granule. Pakliže čerstvý pytel spotřebuje do měsíce, mohou zůstat v garáži, není-li v ní plíseň a vlhko, v pohodě (ovšem bacha na příliš velké vedro či naopak mrazy).
Rozhodně v garáži bych dávala spíš bacha na chemikálie, arvu apod.

Třeba tady si můžeš přečíšt diskuzi lidí ohledně přežrání: vše ale vždy konzultuj s vet.
www.ifauna.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 12:06 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: jarafa
Jak říká Jarka, granule bych v garáži taky neskladoval, nesvědčí jim to - mohou zplesnivět a to pak může psovi způsobit velmi závažné problémy i při běžném krmení. A nenamlouvej si, že bys plesnivé granule psovi nedal - plísně jsou často mikroskopické a nejsou ani vidět.
Ale ke tvé otázce - pes obvykle pozná, kdy má dost a sní jen tolik, aby byl sytý. Problém ale může být, pokud pes sežere velké množství granulí, jež obsahují velký podíl obilovin či něčeho podobného a pak dostane žízeň a napije se. Některé granule (obzvlášť ty nízké kvality) dokáží značně nabobtnat a tím způsobit psovi velké problémy.
Obě příčiny - plesnivé granule i nabobtnání granuli po napití se po sežrání velké dávky - mohou způsobit smrt psa, proto by opravdu stálo za to se zamyslet nad skladováním granulí v garáži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.04.2014 10:24 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: jarafa
Granule bych v garáži neskladovala. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2014 09:36 jarafa – Může pes uhynout z důvodu přežrání granulí
Může pes uhynout z důvodu přežrání granulí pokud se například dostane k velkému množství byl by schopen sežrat toho množství tolik, které by mu mohlo ublížit popříbadě způsobit smrt. Mám granule v garáži v pytli a pokud by ho převrhl mohlo by se to stát a nebo pocítí že má dost ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 16:30 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Jana
Tak zeleninu mohou jakoukoliv, lepší je, pokud je syrová, ale pokud jim ji chceš vařit, nesmí být vařená v solené vodě. Jak píše venca21 v příspěvku před tebou, sůl je asi největší jed pro psy.
Ovoce můžeš dávat taky prakticky jakékoliv, je třeba vyhýbat se peckám a jadýrkům, někteří psi na ně mohou být alergičtí. Především pecky ve víně mohou být pro psa až smrtelné, ale většině psů vůbec nevadí. Pro většinu psů jsou velmi prospěšné banány - zlepšují jim střevní kulturu, pejsci po nich obvykle méně prdí a méně smrdí a nemají sklony ke koprofágii (vlastní zkušenost :-) )
Někde jsem četl, že by pes neměl jíst česnek, cibuli, papriky a rajčata. Já Scottymu běžně dávám kousek česneku a pohoda, když jím papriku, dělím se s ním půl na půl a Scottymu chutná, žádné problémy jsem u něj nezaznamenal.
Samozřejmě, že zelenina i ovoce by měly být jen doplňkem ke stravě. I barfaři dávají zeleniny myslím jen 1/4-1/5 denní dávky, pro nás co krmíme granulema by to mělo být jen zpestřením.
Každopádně vždy, když dávám pejskovi něco, co ještě nejedl - např. nedávno kaki - tak mu dávám jen malé množství a hlavně ho pečlivě pozoruju. Pokud je vše OK, dám mu příště i víc.
Lidská strava obecně je pro psy nejhorší svinstvo, a to především pro vysoký obsah soli. Ale pokud ti spadne na zem těstovina nebo brambora nebo kousek slané pečínky a pes to zbaští, tak tím obvykle nijak neutrpí, protože je toho jen kousek a není to pravidelně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 13:13 Jana – a čím ano?
Je tu někde napsáno co můžou dostat? Třeba když mi spadne uvařená těstovina, nebo náš naháč rád květák, nebo zelenina z vývaru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 23:13 Muž venca21 [79] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – co já bych nedal?
Rozhodně nedávat hroznové víno ani rozinky,avokádo obě pochutiny jsou pro pejska velice toxické,Také rajče je pro ně jedovaté stejně jak pro lidi jejich nať.Také čokoláda je špatná a přemíra mléčných výrobků.Nikdy bych nedal ani lidská jídla která jsou slaná a kořeněná.Sůl je veliké svinstvo a likviduje ledviny vícenásobně než u lidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 21:51 Muž invalida [782]
Já přidám zkušenost s krmením jezevčíka feny. Trošku nestandardně jsme v podstatě nespali jinde než v lese nebo jinde v přírodě a to po celej rok. V budově velice vzácně. Od rozmrznutí po zámrz jsem ji v podstatě nekrmil neboť pohrdala vším. Nejradši si sama vyhrabala myš, rejska, plcha nebo něco jinýho. No a když zamrzlo tak se nedohrabala a přešla na společnou stravu. Většinou maso na ohni a nebo vařený. Sem tam si ode mne ukousla z chleba s něčím. Jo a občas i domácí špek ale jen kousek. Dožila se 19 let i když už pak byla hodně nemocná. No a střelit sem ji nedokázal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.10.2012 13:10 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Aknel
Hezká reklama na barf. Stálé téma k diskuzi.
Syrový maso můj pes miluje.
Je třeba používat hlavu a kapku selskýho rozumu.
Tisíce let psi žrali hlavně zbytky, maso bylo luxus i pro lidi. A čím to, že byli většinou tak zdraví? Nyní lidi i zvířata žijou v hustý směsi chemikálií a i když díky civilizačním moderním pokrokům mohou veterináři prodloužit život, na druhý straně jsou komplet likvidovaní. Výši věku zvířat v přírodě a v zajetí není ani nutno zmiňovat.
Takže ani sebelepší barf nezaručí zdraví. Má svoje rizika. Tak, jako krmení granulema, tak vařenou stravou či zbytky.
P.S. - bacha u velkejch plemen v růstu a u seniorů - co se týče množství bílkovin
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 10:36 Aknel – Kontroverní článek o krmení psů
Na www.priroda.cz jsem právě četla článek na téma výživa psů. Co si o něm myslíte?
www.priroda.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2012 16:21 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 16:46 Žena baratinaklarka [28]
V jedné knížce o psech mě velmi překvapilo kolik věcí, které člověk normálně jí pes nemůže nebo by neměl sníst. Např. citrusy. hmm hmm hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 06:45 Žena pavoucica [703] Re: petrab
to jo ta moje potvurka se mnou pěkně vydrbala, jdu na 10 minut z domu a dostala na kousání tyčinku, ale to ji nestačilo a našla si krabici s dobrutkama, kterou jsem špatně zavřela a "ukradla" si pytlík se sušenýma plícema a šikulka ho roztrahala a všechno sežrala smich Samozřejmě že se večerní dávky granulí nedotkla jenom to očmuchala ohrnula nos a šla pryč ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 23:26 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
pavoucica napsala: všechno jde když se psovi chce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 22:39 Muž prasan [897] - Teriéři
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.02.2012 16:55 Žena pavoucica [703] Re: prasan
Lupina se to taky celkem odnaučila rychle, prvně nám strkala hlavu do klína a dělala psí oči nebo začala knučet, ale domluvili jsme se s manželem že chceme být pevní a nic jsme ji od stolu nedali a posílali ji na místo.Pochopila to celkem rychle a ted když chystáme na stul jde na místo sama a je hodná a trpělivě leží a čeká.ano a prý že starého psa novým kouskům nenaučíš hmm všechno jde když se chce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 14:16 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: pavoucica
Pes nie je hlúpe stvorenie.Ak žobre treba ho vziať na svoje miesto,usadiť či dať ľahnúť s povelom ostaň.Moju Jaime som to učil rovnako.Najprv som musel používať povel miesto no neskôr už sama vedela(pri vyberaní tanierov a pod.k obedu)že musí svorku na tento čas nechať na pokoji a ľahla si sama na miesto do ústrania.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 12:04 Žena pavoucica [703] Re: petrab
to jo, ale nevím jestli chci dávat až tak pestrou stravu, naši mi Lupinu celkem rozmazlili tím, že ji dávali od stolu a spíš nechci aby zase žebrala hmm myslím že kvalitní granule by pejskovi měli dát potřebné živiny bez toho aniž by se mu muselo vyvařovat.Já ji občas vařené maso udělám, ale nechci to nějak hrotit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 13:45 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
Jsi-li krmič BARFu, pak těstoviny a jakýkoliv obiloviny nekrmíš. Brambory v syr. stavu jsou zcela nestravitelný.
Pakliže krmíš granulema, pak zkrmuješ v podstatě i obiloviny v menším či velikým množství. A těstoviny jsou z obilovin.
Rozhodně při krmení vařenou stravou jsou jako příloha krom rýže a vloček zvláště těstoviny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 13:12 Žena pavoucica [703] Re: petrab
no nevím jestli těstoviny by žrala a jestli je to vhodná strava pro pejska,vím že třeba brambory se nesmí hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.02.2012 11:05 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 06:58 Žena pavoucica [703] Re: Petra123
já mám právě z těstovin trochu strach. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 22:08 Žena Petra123 [461]
César sežere i suché granule, ale ty dostává málokdy. Většinou k tomu dostává nějaké maso a hlavně dostává lososový olej, takže s ním granule sežere vždycky. A občas také dostane vařené maso s těstovinami a zeleninou, nebo tvaroh s ovocem apod. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 20:43 Žena pavoucica [703] Re: Milena
to mi Lupina dělá když ji to něčím neomastím, rozkousne a vyplivne:)Ale když v tom má alespon trochu psí paštiky tak to sní všechno :-P já sem alespon za tohle ráda nechci ji nechávat o hladu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 18:43 Žena Milena [1577] - Teriéři
Sissina je taky mlsná jako opice a nejlíp by jí asi chutnaly ty nejlevnější granule. I když i ty jenom pár dnů. Teď jsme už dost dlouho u First Mate, ovšem je jasné, že jí nechutnají. Tak dostává kousek syrového kuřecího, občas hovězího a pak je ochotná se dorazit granulema. Když jsem se snažila jí míchat něco do granulí, dokázala je olízat a vyskládat vedle misky, nebo spíš rozházet po celé chodbě.
Naposledy mě pořádně namíchla, když jsem pracně vybírala granule pro zlepšení stavu srsti a když jsem je draze zaplatila, Sissi je rezolutně odmítá. Několikrát se snížila k tomu, že granulku rozkousla, ovšem pak ji zase pěkně vyplivla. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 16:51 Žena pavoucica [703]
Já zkoušela nechat ji jenom čisté granule a když už třetí den skoro nic nejedla jen pár kuliček začala jsem se o ní bát aby ji z toho nekleplo, tak sem to musela řešit takhle tou paštikou a uvidím jestli to není jenom otázka než se na to taky vykašle a začne zase stávkovat.Manžel mi říkal nech ji hlad ji donutí, ale měla sem spíš pocit, že by raději pošla hlady než ty granule snědla :-P No zato tchýnina kříženkyně kokršpaněla Roxina nemá problém s tím sežrat cokoliv a jakékoliv množství .Jednou sežrala svoji dávku granulí a zatímco jsem se oblíkala vkradla se nám do naší kuchyně a sežrala Lupině celou její denní dávku, takže vypadala jak balon a břicho tvrdé. Sotva jsem ji uviděla, valila jsem ji za to spráskat prdel a tak jak se pořád tváří že má chuděrka těsně před smrtí vjel do ní takovej život, že takhle utíkat jsem ji ještě nikdy neviděla.Nakonec jsem ji stejně chytla a práskanci přes prdel neunikla.Normálně psi nebiju vůbec, ale chci aby Lupina věděla kde je její místo a Roxina ji nemá co lozit do její misky ani do pelechu.Takže ted misku schováváme a Lupinku krmím jenom po večerní procházce , protože přes den toho moc jíst nechce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 13:59 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: petrab
To mi něco připomíná :-D My jsme nakonec museli začít mladýmu vařit (granule kategoricky odmítal třeba tejden v kuse)... a i to vydrželo jen za začátku. Teď je schopnej přijít sežrat maso a rejži nebo kolena vyskládat vedle misky do úhlednýho řádku, že tohle on přece žrát nebude smich A někdy hází ksicht i na to maso. A jindy pro změnu seřere všecko ani nemrkne a ještě jezdí s miskou na čumáku, že chce přidat smich Na druhou stranu narozdíl od 90% pražských jezevčíků neplouží břich po zemi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 13:20 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Iva
Zas nedojde k obezitě smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 10:59 Žena Iva [341] - TeriéřiRe: petrab
Další frfňa ? smich Terka mi právě vzala čtyři granule na milost - se překonala smich

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Výživa • Zobrazeno 797x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/410-ktere-potraviny-psum-skodi-a-proc