Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Zbavení se fobie

 

NápovědaFórum » Chování psů » Rvačky 

+ přidat příspěvek
Zbavení se fobie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2014 23:40 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
Libas napsal: malého uštěkance odkopnu,........ energicky nohou odstrčím. většinou stačí je náznak, dokonce jen dupnutí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 23:38 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
Libas napsal: pokud to jsou pejsci malých plemen
proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 23:37 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
Libas napsal: Soudím podle tvých příspěvků na toto téma. na každýho jednou přijde senilita, ale promiň, kterých? jestli nebude lepší místo souzení se zeptat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 13:33 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Libas
Jo, a ještě jedna věc - jak jsem psal, že takového malého uštěkance odkopnu, tak to jsem nemyslel že bych ho nakopl jako balon při fotbale nebo tak. Spíš by se dalo napsat, že ho energicky nohou odstrčím. Sám jsem měl maltézáčka, mám rád jorkšíry a další malá plemena, rozhodně takovému prckovi nechci ublížit, spíš ho poučit, aby viděl, že tohle se prostě nedělá. Oni jsou malí, ale chytří, a dělají to, co jim páneček dovolí. Vím, jak náš maltézáček cvičil s bejvalkou, taky si s ní dělal, co chtěl.
Taky proto pořád zdůrazňuji prevenci ze své strany. Nechci, aby mi Scottyho někdo napadl, ale taky bych děsně nerad ublížil nějakému jinému psovi, protože ho určitě taky někdo má rád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 09:36 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Jarka
U nás do školky mohou na socializaci po domluvě s cvičitelem chodit i starší pejsci, pokud to jsou pejsci malých plemen. A je na nich vidět, jak jim to tam pomáhá. Nejdřív na každého bafají a schovávají se za páníčka, ale pak si zvyknou, že nemusí mít strach, nemusí štěkat, naučí se "psí řeči" - jak jinému ukázat, že ho nechtějí napadnout, jak mu ukázat, že tohle se jim už nelíbí a podobně. Je zajímavé je pozorovat. Zkusím si tam někdy vzít foťák a nafotit takové prcky ve společnosti velkých štěňat.
Ona totiž přítomnost těch malých uštěkaných pejsků má obrovskou výhodu i pro ta štěňata - že si zvyknou, že jsou i takoví malí uštěkaní pejskové a že se takoví malí pejskové nesmí nijak řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 09:01 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: Libas
Proto já se ještě teď snažím našeho nesocializovaného pejska socializovat, nosí náhubek a je na vodítku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.01.2014 01:25 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Soudím podle tvých příspěvků na toto téma. A přesně to jsem měl na mysli. Malý blbec mi pokouše psa a ten, i když tyhle chudáky psy patřící vypatlancům dosud vznešeně přehlížel, je pak bude chtít zakousnout vždy, když se k němu se štěkotem přiženou. A kdo za to bude moct? Jejich vypatlaní majitelé, kteří pouští zcela nesocializovaná a nezvladatelná zvířata bez náhubku na volno, nebo můj klidný pes, který se jen nebude chtít nechat znovu kousnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.01.2014 23:59 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
Libas napsal: pokud se mi takový prcek bude plést kolem Scottyho, odkopnu ho - nechci, aby mi do Scottyho kousl - ty si z toho sice děláš srandu, že to není nebezpečné, ale není to ani příjemné a já rozhodně nechci psa blbce ani vystrašence.
podle čeho tak soudíš? v čem si dělám srandu, že to není nebezpečné, nejen, že při kontaktu mini pes větší pes to může být nebezpečné smrtelně, navíc hrozí, že větší pes půjde hystericky po malejch a to je skoro stejnej průšvih
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 16:34 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
No, pro mne je pořád na prvním místě prevence. Se Scottym chodím do socializační školky a i nadále chci být co nejvíce v kontaktu s jinými psy, aby byl Scotty na psy zvyklý a nebyl ani v nejmenším agresivní. Pokud vidím psa, kterého neznáme, beru Scottyho na vodítko - naštěstí se dá velmi snadno přivolat a to z jakékoliv činnosti. Pokud je jiný pes na volno, volám, ať si ho vezmou na vodítko. Ať je to jakýkoliv pes, klidně i miniaturní, jak jsme teď potkali. Protože pokud se mi takový prcek bude plést kolem Scottyho, odkopnu ho - nechci, aby mi do Scottyho kousl - ty si z toho sice děláš srandu, že to není nebezpečné, ale není to ani příjemné a já rozhodně nechci psa blbce ani vystrašence. Pokud ho takováto napodobenina psa kousne, Scotty s ním udělá krátký proces a to rozhodně nechcu. Raději ať se hajzlík bojí cizích lidí, než aby ho Scotty zakousl. Prostě vyhýbat se konfliktu, co to jde... ale abych se potento, jestli přiběhne nějaký pes, kterého nezvládnu zahnat a pustí se do Scottyho, tak to taky ne. Scottyho nechám bránit se a psa klidně zlikviduju, bude-li to nutné. Je to asi tvrdý přístup a neumím si v klidu v židli představit, jak to dělám, když nezabiju ani králíka, dokonce ani slepicu a raději budu jest zeleninu, než bych musel zabít zvíře, abych měl maso... ale věřím, že kdyby šlo o Scottyho zdraví, tak to dokážu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2014 20:27 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Tak to u nás asi taky.Argo už párkrát dostal neprávem od nějakého nevychovance a já už jak vidím,že se k nám blíží nějaký pes,tak řvu na majitele at si ho laskavě zavolá,že já svého už pokousat nenechám-nosím sebou pepřák,pokud by bylo potřeba,tak ho použiju.
Ale fakt se taky bojím toho že nás nějaký pošuk napadne. :-|
Takže fobii mám asi taky-nebo spíš určitě ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2014 17:51 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
pak nechť se ti daří, kdybys bydlel tady, kosil bys to dnes a denně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 17:35 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Inu, já fobii, že mi psa napadne jiný pes nemám, ale strach ano. Několikrát jsem v posledním měsíci navštívil sídliště v různých městech i okrajové části měst a nestačil jsem žasnout, co tam se děje. A protože svého Scottyho socializuju (chodím s ním do psí školky, kde se pejsci učí vzájemné komunikaci) a snažím se v něm vychovávat lásku nejen k lidem (tu mají tihle pejsci vrozenou), ale i k dalším zvířatům a především psům, tak se dost děsím, co by se stalo, kdyby mi ho nějaký nevychovaný pes nějakého nezodpovědného hajzla napadl - a že takových nezodpovědných lidí je. Takže moje řešení je po dvou měsících debat tady na hafících, na tlamoknize, ve školce i mezi přáteli a majiteli stafíků toto:
1) pokud si páneček agresivně se tvářícího psa neodvolá nebo není v dohledu: www.branse.cz/…
2) pokud by se agresivní pes dostal příliš blízko nebo byl tak rychlý, že by se do Scottyho pustil: www.branse.cz/…
3) kdyby se chtěl pustit do mně agresivní pes nebo jeho majitel: www.branse.cz/…
4) úplně nejzazší řešení, kdybych už opravdu nevěděl, kudy kam, útok by trval a byly ohroženy naše životy: www.branse.cz/…
Vím, že to možná vypadá strašidelně, a budu dělat vše pro prevenci, abych možnost útoku na Scottyho či na sebe co nejvíce minimalizoval. Pokud by však k mému či Skottyho napadení došlo, po absolvování kurzu sebeobrany vím přesně, jak s těmito věcmi naložit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 18:43 Žena 111 [526] – petrab
Tak to je fakt ti se venku bát nemusí smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   06.03.2012 15:16 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Už to mám - venčící pomůcka:

www.youtube.com/…

www.youtube.com/…

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2012 13:02 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Ono je to stejné jako i u lidí. Zbavení takové fobie. A že jsem ji měla tedy... takže tohle úplně chápu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.03.2012 10:40 Žena 111 [526] – Petrab
Zlatko je to veliký problém který jsem na svou kůži zažila já! Nebylo to tedy smrtelné napadení mého miláčka a ten hafan my ho rozerval tedy pořádně- že musel na operaci! Já zůstala na to místě sama se zraněným psem a pan odešel. Do té doby jsem nikdy problém neměla- to že jej pokousal malý pes nebylo nikdy tak dramatické? Od té doby- mám strach jak popisuješ ty- kdykoli se k nám blíží neznámý pes- na volno trnu ale snažím se to rozdýchat aby pes nic nepoznal že jsem nervozní. Často musím v klidu psa odehnat svým postojem- stojím zpříma ( svého psa strčím za sebe)!Někdy je nutno bohužel použít při agresivitě běžícího hafana i nohy? Ale je pravda, že uběhly skoro 2roky od napadení a jsem stále po troškách klidnější a vyrovnanější.I když dostal na frak ještě několikrát ale to bylo od malých hafanů. Roneček je moc klidný a pohodový pes který se neumí bránit! Často se psům raději vyhne než má řešit konflikt? Jinak když k němu běží tak hrčí- a já se bojím že se do něj pustí zase nějaký pes- Ale on při tom vrkotu- nejeví žádnou agresi. Je to varování ať mu dají pokoj. V naší smečce- s kterou chodíváme ven- je takový vrkot naprosto normální- že si na cizí hafani vrknou a pes jim dá pokoj a neřeší se to tam. Jen já mám panickou hrůzu že můj hrkne a druhý pes se do něj pustí. Proto se raději snažím volně bežícímu hafanovi vyhnout a pokud to nejde snažím se být klidná :) a vše je v poho.Je to trať na dlouho ale držím palečky.Ono by bylo vše jednodušší kdyby majitelé poznaly na svých psech- reakce- komunikaci tělem atd. To by se pak neřešily šarvátky? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.03.2012 10:19 Žena HOUP [1532]
ne...mam bohužel tudle zkušenost v rodině--pokud se člověk o to nechce pokusit sám --tak nikdo jiný nemá šanci mu v tom pomoct ---ale je případ -Cizr--je to na jednom videu --a tam to dokázali bo pán chtěl přemoct strach --ale pokud nechce člověk sám od sebe na tom zapracovat tak má okolí smůlu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 09:22 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Zbavení se fobie
Je vůbec možné, aby se člověk, který zažil smrtelné či téměř smrtelné napadení svého psa jiným psem ,zbavil na ulici strachu, že jeho psa opět další napadne?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Chování psů • Zobrazeno 121x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/446-zbaveni-se-fobie