Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Americký stafordširský terier

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Literatura 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Americký stafordširský terier
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2014 21:21 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: pavoucica
Pan Libas souhlasí. Nevím, proč by se z bezpapíráka nedal vychovat slušný pes? Jen jaksi nikdy nikdo předem neví, co z bezpapíráka vyroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2014 19:46 Žena pavoucica [703]
Já bych řekla že to možné je i z bezpapíráka vychovat slušného psa :) Ale uvidíme co na to pan Líbas řekne:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.07.2014 19:41 Muž invalida [782] Re: pavoucica
Dá se teda říct že ač mám psa bez pp můžu se o něj starat dobře? A nebo je to nepřípustný? Chci bejt chytřejší! stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2014 19:03 Žena pavoucica [703]
No já taky občas měním názor :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.07.2014 18:05 Muž invalida [782]
Donedávna tady někdo tvrdil že papíry sou garance na kvalitního psa. Najednou je to jinak? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2014 16:53 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: pavoucica
Tobísek je nejen krásný, ale taky úplně pohodový pejsek - tak pohodový, jak jsou pohodoví všichni amstafové, kteří jsou dobře socializovaní a dobře vedení, mají dostatek práce a tím pádem nemají důvod vymýšlet jakékoliv ptákoviny. Jana se mu maximálně věnuje a je to na něm vidět. Já si ho tedy pořád pamatuju s tím škaredým ocasem, ale musím říct, že bez ocásku mu to sluší líp.
Co se týká otypování "chovatelky" tak naprosto souhlasím. U mne patří do kategorie množka s PP a každého, kdo by se mne na ni ptal, budu odrazovat jak jen to půjde. Nedávno jsem potkal kamarádku, která má přítele z vesnice, odkud je množka a ptal jsem se na ni a musím říct, že pro ni moc dobrá slova neměli. Ale to Jana v době, kdy Tobíska kupovala, nemohla vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.07.2014 09:58 Žena pavoucica [703]
Jani podle toho co se tu píše tak si myslím, že paní chovatelka si určo je vědoma toho co se děje, ale asi patří mezi ty co jim moc nezáleží na "kvalitě" a zdraví štěnátek, ale spíš na vlastní peněžence....Jinak nejsem moc velký favorit těhle plemen, ale tvůj pejsek je krásný palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.06.2014 16:17 Jana Re: Jana
Fotka k příspěvku Jinak odumírání ocásku, se jednalo pod zakrouceným kořenem, kde musel být amputován pro ty, kteří neviděly stafíka bez ocásku posílám fotku, je to opravdu jen o zvyklosti, já si ho už nedokážu představit s ocáskem pac
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2014 16:12 Jana – shánění sourozenců
Fotka k příspěvku Ahoj, tak koukám že od té doby co jsem tu byla naposledy se tu nic nedělo :-)
Sháním příbuzné našeho malého, ale chovatelka není moc hovorná. Měli jsme problém s ocáskem, který byl dán geneticky (pokroucený) a bylo mi doporučeno majitelce dát vědět, že fena by měla být vyřazena z chovu. Že stále jsou genetickým přenašečem i štěňata, která jsou bez zjevné vady a to všechny, které měla. Ocásek byl zakrnělí a tedy nám odumíral, pro malého bolestivé. Tak jsme zůstaly s komunikací na bodu mrazu, taky jsme si prošly alergií na různá krmiva, takže jsme na tastech s bizonem a sladkými bramborami, nedělá mu dobře ani lososový olej, po operaci se objevily problémy s antibiotiky a léky, které byly podávány injekcí. Nemám to malému za zlé to vůbec, naopak jsem ráda že se z toho dostal. Spíše jsem čekala více komunikace s majitelkou, která tvrdí, že jiní pejsci problém nemají a se zálomkem se nikdo neozval, že by to pejskovy vadilo. Tudíž ani žádné kontakty nepředala.. Prý je jedno štěndo v Uničově, druhé někde v horách, pak v Olomouci a o zbytku nic nevím. Jedině vypsat nějaký inzerát. Pouze jsem malého chtěla srovnat jestli dobře rosteme a jací jsou to fešáci ano
Máme 22 kilo, vyměněné zoubky a po operaci se i jeho apetit zlepšil natož jeho zájem o okolí a hračky. Mějte se pěkně ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.03.2014 17:59 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Jana
tak se soustřeď na dokonalou socializaci, to je základ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 14:47 Jana Re: petrab
malej má teprve 2 měsíce teprve se seznamuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2014 23:14 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Jana
Připravujete se na složení zkoušky? Nebo ji již máte a nyní jste s ní začali?

www.canisterapie-zlin.cz/…
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.03.2014 15:25 Jana – canisterapie
tak začínáme s canisterapií :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2014 07:16 Muž invalida [782] Re: petrab
Já přece sem v klidu...jen trošku rejpu. Samozřejmě že každej to má jinak ale někdo má jen jedinou svatou pravdu. A to co vyčnívá bejvá strefováno..to je život. Já to taky se svou hubou nemám jednoduchý. Chci aby si Libor uvědomil že nic není černobílý a úplně jednoduchý. A taky že pro diskusi a prospěch stránek asi není nejlepší dělat uraženou bábu stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 21:55 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: invalida
hoď se do klídku, každej člověk to má nastavený jinak, třeba já dycky, když jsem si pořizovala psa, věděla jsem, že radši bych padla na hubu, než bych ho dala pryč a kdyby se stalo něco mně, zvíře by bylo zabezpečený, ale lidi potkávaj někdy různý životní situace a na hubu padnout nechtěj a ač si nejsou předem jistí, psa si pořídit chtěj i tak. Mam to podobně i s prací,kdyby musel můj pes zůstávat celý hodiny doma sám nebo bych si nebyla jistá, že k tomu nikdy nedojde, prostě bych si ho nepořídila, často slyšim, že to by pak psa nemoh mít skoro nikdo. Asi jo, v první řadě já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2014 07:51 Muž invalida [782] Re: Libas
Jak může někdo žijící dát psa to fakt nechápu. Ale doba je holt taková..i naše mámy necháváme umřít po špitálech a různejch domovech seniorů. Sláva civilizaci. Jen mi opět přijde zvláštní že pan Libas káže nepořizovat si psa bez podmínek a tak dále. Odpovědi se opět asi nedočkám neboť pohrdání veliké jest a zřejmě bych to nepochopil. No nic, holt se moje myšlenky nesou nesprávným směrem. Ale já se nikdy neřídil nápěvem, "Dejte mi do ruky mávátko a ukažte mi ten správný směr...já budu mávat, mávat, mávat...." Libas napsal: Tak to jo, já jsem sice taky sám, mám hodně práce, ale mohu si ji udělat kdy potřebuju a kdy potřebuju se mohu věnovat pejskovi, takže nestrádá. Ale před dvanácti lety jsem taky musel dát svoji bearded kólii sestře. Nemohl jsem jí tehdy dát vše, co potřebovala, na rozdíl od sestry, která se jí věnovala naplno a užili si spolu spoustu krásného. No a teď je Nelča v důchodě u naší mamky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.03.2014 23:20 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: prasan
Tak to jo, já jsem sice taky sám, mám hodně práce, ale mohu si ji udělat kdy potřebuju a kdy potřebuju se mohu věnovat pejskovi, takže nestrádá. Ale před dvanácti lety jsem taky musel dát svoji bearded kólii sestře. Nemohl jsem jí tehdy dát vše, co potřebovala, na rozdíl od sestry, která se jí věnovala naplno a užili si spolu spoustu krásného. No a teď je Nelča v důchodě u naší mamky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.03.2014 18:27 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: Libas
Troj zmenná práca,sám a v bytovke.Nedostatok času.Rád by som ale reálne nemožné.Predsa len šteniatku sa treba venovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 18:17 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: prasan
Ty jo... to jsem myslel, že jsou pitové těžší, když jsou poměrně o dost vyšší než amstafové... ale je fakt, že jsou štíhlejší. A co ty? Ještě pořád sis nevyhlídl nového pejska?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 13:40 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: Jana
Je krásny. pac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 13:40 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: Libas
Libas napsal:
U všech těchto plemen jsou rozdíly v postavě - někteří chovatelé dávají přednost silnějším, více osvaleným a tedy těžším psům, jiní štíhlejším - je to na vkusu jednotlivého soudruha a taky to trochu podléhá módě - já osobně jsem zastáncem toho, že by se pes měl co nejvíce blížit standartu. Ovšem chtít pitbula či amstafa, který váží 20kg je podle mne blbost, to už by byl moc vychrtlý i pro extrémistické přívržence teriérského typu těchto psů.


Moja Jaime mala 26kg.Teriersky tip.Na fenku podľa štandardu ADBA na hornej hranici a napriek tomu nebola žiadna sušienka.Pretože tieto plemená aj napriek nižšej hmotnosti sú dostatočne osvalené.Ak sa s nimi pravidelne cvičí ,beháva a pes má dostatok pohybu nevidím problém v exterierovom vnímaní 20Kg psa.
Ako si správne napísal rozdelujú sa na teriersky a buldočí(tzv. bull) tip.V oboch tipoch je stanovená podľa štandardu max. a min. hmotnosť pre fenku i psa zvlášť.Aby pes nebol ,,sušienka,,.Ak taký je,zrejme oň nebolo dobre postarané. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2014 10:23 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Jana
Pokud nechceš jezdit na výstavy a chceš s ním dělat sport, tak je to ideální volba. A ochotná chovatelka je lepší než výhra v loterii. Ono se to nezdá, ale i když člověk měl už více psů, tak první teriér je úplně něco jiného než jiná plemena.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 22:59 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
Libas napsal: nesestouplé varle...)
které už ovšem může znamenat veeelmi ošklivé zdravotní problémy

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.03.2014 22:42 Jana Re: Libas
Fotka k příspěvku Je pravda že jsme mohla ještě vyčkat, nebo vybrat jiného, ale u papíráka z toho vrhu co je na vystavy bez vady byl moc dominantni a vrcel, potom v budoucnu nemam zajem vystavovat, ale venovat se sportum a zkouskam proste neco dokazat, taky kvuli malemu nahaci ho chceme nechat vykastrovat a mame blizko chovku a pani chce byt v kontaktu tak muze poradit, nez kdyz si koupime stene od prahy a majitele nikdy neuvidime.mela doma i fenu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 13:40 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Jana
Tak to je tedy mazel... mně se tyhle kravičky mooc líbí :-) Ale já nejsem objektivní, mně se líbí všechny barvy stafíků :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.03.2014 13:05 Jana Re: Libas
Fotka k příspěvku tak to je ok, my ho chceme dát stejne vykastrovat. tak ja se jen bala ze mu to ublizi vypada takto v pátek si ho bereme
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 11:08 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Jana
Nebude mu to překážet ani mu to neublíží, je to jen kosmetická vada, nicméně je dědičná a proto jsou tito pejsci vyřazeni z dalšího chovu. Pejsek bude mít PP, ale nemůže být uchovněn. Můžeš s ním dělat všechny sporty, ale na výstavách bude diskvalifikován. Pokud někdo nechce na pejskovi (fence) dále chovat a nechce s nimi jezdit na výstavy, je ideální vzít si pejska s takovou drobnou kosmetickou vadou, protože jeho cena jak jsi sama zjistila, je i o polovinu nižší, máš ale určitou jistotu, jak ti pejsek vyroste a že bude povahově standartní. (Podobnými vadami jsou třeba nestandartní zbarvení, špatný skus, nesestouplé varle...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 00:21 Jana – zálomek na ocásku
Chci se zeptat kdo má s tím zkušenosti? pejsi s PP mají 2 štěnata zálomek pod kořenem ocasu Sko zálomek jsou za poloviční cenu, pro mě je důležité zda to psovy nebude překážet a neublíží mu ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.03.2014 09:07 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Jana
Ano, tohle na fotce vypadá jako stafík. No, je fakt, že z těch tří plemen, co jsem ti popisoval, jsou nejmenší - kohoutková výška kolem těch 40cm a váha u psa 17-20kg, podle typu psa.
Splňuje v podstatě všechny tvé požadavky - je to pes do rodiny, miluje lidi, v pohodě vydrží doma - já ho mám naučeného tak, že má klec, to je jeho místo, kde dostává jíst, kde má vodu, pelech, kde se může kdykoliv schovat a kde je v době, když nejsem doma. Když jsem doma, je klec stále otevřená, když doma nejsem, je v ní zavřený - přeci jen je to mlaďoch a občas něco rád okusuje a já mám všude akvárka, tak bych nechtěl, aby ho zabil třeba proud, kdyby překousl šňůru, nebo aby mi nějakým nedopatřením rozbil třistalitrové akvárko.
Jinak se o nich říká, že jsou takoví, jaké si je páneček udělá - pro pecivála je to skvělý gaučák, kterému stačí třikrát denně půlhodinka venku a jinak bude ležet s pánečkem na kanapíčku, bude se k němu tulit a bude šťastný. Pro aktivního sportovce bude taky skvělý, protože s ním klidně (v dospělosti a při postupném tréninku) zaběhne denně 20km nebo ho bude doprovázet na běžkách. Hodí se pro všechny možné psí sporty - agility, dog dancing, obedience, milují coursing, prý taky obrany, pak ty různé bull sporty, velmi úspěšní jsou všude, kde se skáče nebo mohou něco nosit - např. dog freesbee... prostě bude dělat to, co baví tebe, protože asi nejvýraznější vlastností stafíka je to, že se chce co nejvíc zalíbit svému pánovi. Je to nejkontaktnější pes, jakého jsem kdy poznal. Pokud má jen jednoho pána, je na něm hodně závislý a je jak "přilepený na suchém zipu", jak říká moje kamarádka - dlouholetá chovatelka stafíků. Pokud je v rodině, miluje všechny členy rodiny, a nejvíc miluje děti. I můj Scotty si od dětí nechá líbit doslova cokoliv, asi i proto, že se v rodině s dětmi narodil.
Pro chov v bytě je asi taky zajímavá jedna vlastnost, o které mi předem nikdo neřekl ani jsem se ji nikde nedočetl, ale která mi velice vyhovuje - jsou to kliďasové, které hned tak něco nevytočí, a možná i díky tomu prakticky vůbec neštěkají. Dokáží se naučit štěkat na povel, pokud je to nutné pro zkoušky, a jsou výjimeční jedinci, kteří se naučí štěkat např. od sousedova psa, ale to je výjimka. Tím nechci říct, že jsou zcela zticha. Mají svou jedinečnou "řeč" podobnou... nevím, k čemu bych to přirovnal. Ale když přijdeš na výstavu psů a půjdeš kolem kruhu, kde se vystavují stafíci, rozhodně neuslyšíš štěkot, ale "stafení", ty jejich typické zvuky, kterými na sebe upozorňují ve chvíli, kdy mají pocit, že si jich člověk málo všímá.
Takže pro tebe výborný pes, jediná nevýhoda je, že může být problém s jiným psem - samcem. Znám spoustu lidí, kteří chovají dva i více psů - samců jak stafíků, tak stafíka se samci jiných plemen a tvrdí, že nemají žádný problém. Já jsem ti svůj názor na toto napsal v předchozím příspěvku. Ale na druhou stranu, sebekriticky přiznávám, že moje paní chovatelka má naprostou pravdu, když říká, že jsem ze Scottyho příliš "uprděný" - že prostě chci mít pro něj vše jen to nejlepší, že se o něj dost (hodně) bojím. Vím, že to někdy až přeháním, ale nic s tím neudělám - Scotty je můj první pes, kterého jsem si vybral úplně sám. Nejsem v tomto objektivní, proto ti doporučuji probrat to s chovateli a majiteli jiných stafíků.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 22:55 Jana Re: Libas
Fotka k příspěvku Velice zajímavé, ne nesetkala jsem se většinou s PP vždy to byl kříženec, co se týče toho menšího tak nevím co je to tedy za plemeno ale je v příloze foto.. Nemám vůbec zkušenosti s těmito plemeny, ale zase znám psy jako vlčák, bordera apod.
Tou váhou jsem myslela že 30 kg pes je na mě už moc veliký, chceme do bytu psa kolem 20 kg... Pokud nezvládnou dril nevadí, asi každý pes nerad tak dlouho cvičí.
Pro mne by byl tedy fajn ten stafík, zbytek je už moc veliké.
Čas mám po práci a za barákem máme lesy a louky není problém,jen aby zvládal byt.
Ten pes snad to nebude tak horké, u nás to prostě jinak nepůjde naši by mi fenu nepohlídaly, mají doma taky psy a to by se nedalo, my máme naháče je fakt že nemá rád větší psy, ale snad od štěněte by si zvyknul a štěně by si zvyklo že prostě není na hraní... Je to všechno ve hvězdách, Už moc potom tedy nevím jaké plemeno zvolit aby něco podobného splňoval.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 11:15 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Jana
6) A teď to nejproblematičtější - vztah s jinými psy - toto je jen a jen můj subjektivní názor a dobře vím, že spousta lidí má na tuto věc jiné názory, proto doporučuji probrat to i s jinými majiteli. Takže můj osobní názor je, že já bych nikdy nepořizoval dva psy (samce) ani jednoho z těchto plemen a ani k smaci jiného plemene. Výchovou se dá zvládnout všechno, dá se zvládnout i to, že u dominantnějšího psa těchto ras dosáhneme toho, že si např. na vycházce nebo na výstavě nebude všímat jiných psů, ale pokud spolu budou dva psi (samci) 24 hodin denně, jednou asi dojde ke konfliktu. A při neuvěřitelné síle a rychlosti těchto psů může být konflikt pro slabšího psa fatální. Ke konfliktu nikdy nemusí dojít - tito psi jsou obvykle veselí a přátelští, pokud jiný pes bude ve smečce v podřízené roli a nepostaví se jim, můžou spolu vesele prožít celý život... ale nevsázel bych na to. I malí psi jako naháč mají v povaze snahu šplhat nahoru v hierarchii smečky a to by pro ně mohlo být osudné. Naopak ale už jsem viděl i submisivní stafíky, kteří neměli problém nikdy s žádným jiným psem... ale to je na zvážení. Můj osobní názoír je ten, že nechci doma problémy, proto nechci doma dva psy (samce), a to přes to, že spousta chovatelů i majitelů má s tímto dobrou zkušenost.
Tak snad jsem ti aspoň trošku pomohl. Ještě jednou bych rád zopakoval, ať to nebereš jako nějakou kritiku, ale snahu pomoci s výběrem.
A nakonec zdůrazním - ať se rozhodneš pro kterékoliv plemeno, doporučuji psa s PP - máš u něj určitou jistotu, jak bude vypadat a jakou bude mít povahu - i když na 100% to nikdy nikdo nezaručí - naštěstí. A myslím si, že ať se rozhodneš pro stafíka, amstafa nebo pita, tak pokud jim dáš vše, co potřebují, budeš mít skvělého rodinného kamaráda a opravdu věrného přítele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 11:03 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Jana
No jo, no... těžko radit... tvé požadavky jsou tak trochu neslučitelné... respektive jsou naprosto neslučitelné. Nerad bych se tě dotknul, ale podle tvého příspěvku se mi zdá, že o těch psech, o kterých píšeš, vůbec nic nevíš - a to není dobré, pokud se rozhoduješ jednoho z nich vlastnit. Zkusím ti dát několik základních odpovědí na tvé otázky, na tobě ale bude, aby sis zjistila o plemeni, pro které se rozhodneš, co nejvíce informací, než si ho pořídíš.
1) Nevím, co je nízký staford, takové plemeno neexistuje a žádné z púlemen, o kterých bys mohla uvažovat, se nedá považovat za nízké - všechny mají obdélníkový profil spíše se blížící ke čtverci, rozhodně ani jeden nemá být dlouhý.
Nejmenší je stafík - stafordšírský bulteriér (SBT) - pes vysoký cca 40cm, váha cca.18-20kg
Vyšší je amstaf - americký stafordšírský teriér (AST) - pes je vysoký cca 48cm, váha. 28-30kg
Nejvyšší je pitbul - americký pitbulteriér (APBT) - pes je vysoký cca.58cm, váha asi jako amstaf nebo jen o malinko těžší, jsou štíhlejší.
U všech těchto plemen jsou rozdíly v postavě - někteří chovatelé dávají přednost silnějším, více osvaleným a tedy těžším psům, jiní štíhlejším - je to na vkusu jednotlivého soudruha a taky to trochu podléhá módě - já osobně jsem zastáncem toho, že by se pes měl co nejvíce blížit standartu. Ovšem chtít pitbula či amstafa, který váží 20kg je podle mne blbost, to už by byl moc vychrtlý i pro extrémistické přívržence teriérského typu těchto psů. Ani jeden z nich by však neměl být zavalitý a ani jeden by neměl být slon v porcelánu - všechno jsou to psi, kteří dokáží být velmi aktivní - pokud si to pán přeje. Je ale pravda, že v zápalu hry jsou schopni projít i zavřenými dveřmi, aniž by si toho všimli.
2) K dětem se hodí všechny tři tato plemena, stafíkům (SBT) se dokonce v anglii říká nanny dog = pes chůva - krásný článek tady hobby.idnes.cz/… Amstaf i pitbul by měli mít podobně dobrý vztah k dětem. Všichni jsou to psi, kteří musí být chováni v bytě nebo aspoň v domě. Jednak proto, že jsou velmi kontaktní a potřebují maximální možný kontakt s majitelem a svojí rodinou, druhak proto, že nemají podsadu a venku by v našem podnebí zmrzli.
3) Se všemi těmito plemeny se velmi dobře pracuje. Jsou velice inteligentní a velice rychle se učí, je třeba s nimi ale pracovat jinak než třeba s NO - nesnesou dril, vhodnější je pro ně krátké několikaminutové intenzivní cvičení a pak odpočinek ve formě hry. Hodinové cvičení pro ně absolutně není vhodné, přestane je rychle bavit. Jejich tvrdohlavost souvisí s jejich pamětí - vše si rychle pamatují a pokud jim áneček jednou něco dovolí, pamatují si to a myslí si, že to mohou už vždy. Žádné z těchto plemen nevyžaduje oproti ostatním psům žádnou nadstandartní péči. Velmi důležitá je výchova štěněte již od narození. Pes by měl být dokonale socializován!!! Více než u jiných plemen tady platí heslo: "Kdo nemá dostatek času a vůle psa vychovat, nechť si jej nepořizuje"!!!!
4) Pokud mezi těmito plemeny nevidíš rozdíl, neviděla jsi čistokrevné psy. Obzvláště při výběru psa takovéhoto plemene je důležité pořídit si psa s průkazem původu. Nejen proto, abych věděl, jaký pes mi ze štěněte vyroste co se týká vzhledu, ale především co se týká povahy. Bezpapíráci u těchto plemen obvykle nemají papíry pro povahové vady, a největší povahová vada u těchto psů je agresivita k lidem. Žádný pes těchto tří plemen by nikdy neměl být agresivní vůči lidem! Při výběru je třeba také si uvědomit, k čemu psa chceme - obrany, stopu a pod zvládnou všichni, ale například stafík (SBT) nikdy nebude hlídačem.
5) Každý z nich je vhodný pes do rodiny, tahle plemena svou rodinu bezvýhradně milují. Doma vydrží bez problémů po celou pracovní dobu - většinu jí prospí, ale všichni vyžadují denně zaměstnat - dlouhé procházky s programem - je třeba zaměstnat nejen jejich tělo, ale hlavně hlavy! Samozřejmě čím větší, tím víc km by měl naběhat, ale nejsou to chrti nebo ovčáci, stafíkovi stačí hodinka, hodinka a půl intenzivního programu denně plus půl hodiny ráno a půl hodiny večer, u amstafa a pita to bude podobné.

Dokončím v dalším příspěvku stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 08:32 Jana – Americký pitbulterier vs Americký stafordširský terier
Ahoj! Vybíráme si druhého pejska a moc se nevyznám v rozdílech těchto psů na cvičáku máme pouze toho nízkého staforda a já bych chtěla něco vyššího kolem 20Kg, mělo by se jednat o psa a nevyznám se tedy v té hmotnosti, všude se udává trochu jinak, záleží tedy na rodičích a nejsou určené standardy? Potom u pitbula jsem nenašla vhodné do bytu k dětem a u staforda je napsáno že je velice zavalitý- silný takže je to slon v porcelánu?Také ten náš na cvičáku je velmi tvrdohlavý a velice těžko se s ním pracuje :-)
Rozdíl tedy vidím pouze v jejich mordách, staford má koutky snad až za ucho :-)
Takže pokud budu hledat štěně budu muset vybírat papíráka s tím, že uvidím rodiče abych věděla jak doroste? A pro kterého se rozhodnout? Má to být pes do budoucna do rodiny, momentálně máme malého naháče, a aktivně jezdíme na obrany, stopy... Jen aby na vesnici vydržel než ho pustíme až přijdeme z práce... A nerada bych měla problémy s nevraživostí dalších psů, i když vím, že je vše o výchově... ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 02:34 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: prasan
Jo, tohle je typická fotka. Jak amstafové, tak stafíci milují děti. Stafíci mají dokonce v Anglii přezdívku nanny dog. A s tou hlavou máš naprostou pravdu. Stafíčci by mohli pořád a cokoliv, necítí bolest ani únavu, proto je tak důležité, aby je páneček řídil, aby se naprosto nevyčerpali. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.01.2014 02:14 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: Libas
Fotka k příspěvku Krátke nôžky toho toľko nenabehajú(trocha obmedzujú) i keď hlava by pri stafíkoch ešte chcela. :-)

(foto: moje krsniatko Melanka a nebohá Jaime - APBT)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 01:37 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: prasan
Nebudu ti tvůj názor vyvracet, já mám ale zkušenosti poněkud odlišné - nicméně o amstafech čerpám info jen od přátel, kteří mají tyto krásné psy... Mně jsou ale bližší stafíci... Já prostě hledal spíš mazla než sportovce. I když samozřejmě i amstaf umí být mazel, ale přeci jen toho pohybu potřebuje o něco víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 01:35 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Aha... no jo, sakra, nevšiml jsem si, že je to skoro dva roky staré, tak to už eassyxx asi poznal, že jestli si koupil knihu o stafících a pořídil amstafa, tak je to dost rozdílné plemeno :-D Ale myslím, že chybu neudělal, pokud počítal s tím, že amstafovi se musí věnovat stejně hodně jako stafíkovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 00:29 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
:)
tentokrát to za mě vyřešil prašan a za to mu patří můj dík, stručně a věcně, rozhodně nebyl myšlen název, co se týče němčiny, spíš bych to hodila do ovčáků - belgickej, švýcarskej, německej apod., každej úplně jinej, ale
navíc, všimneš-li si příspěvku s odkazem a oněch mezer - bylo to zkopírovaná citace,
každopádně nemám čas teď pročítat rok starou debatu, ale snad se k tomu někdy dostanu

jinak např. tihle dva byli kompletní dvojčata, ve všem:
hafici.net/fotogalerie.php… ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 00:05 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: Libas
Máličko rozdielov tam je,ale či už zoberieme temperament, povahu ako takú sa moc nelíšia.Výzorovo okrem veľkosti je to tiež takmer identické plemeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 18:11 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Napsat, že amstaf a stafbulík je velmi obdobné plemeno je podle mne stejné, jako napsat, že německý ovčák a německá doga jsou velmi obdobná plemena, protože v obou názvech je německý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 00:54 Muž prasan [897] - Teriéři
Kedže nie je tajomstvom,že AMSTAF je vyšlachtený z APBT môžem uviesť moju dlhoročnú skúsenosť s APBT.(AMSTAF bol cielene šlachtený na štandard pričom APBT ostal po starom pracovné plemeno).Povahovo sú to na chlp rovnaké plemená.Radi a ľahko sa učia, no sú trocha svojhlavé a tvrdohlavejšie.Ak sa však cvičenie nepredlžuje a sústredíme sa na krátke opakovania tak sa učí bezproblémovo.Nemôžem povedať ani jeden zápor.Je to pes ako aj iné.Povedal by som,že sa viac viaže na pána a preto sa mu treba podľa toho aj venovať.Je to len novinárska zábavka využiť nezodpovedného majiteľa a urobiť z tohto plemena krvilačnú beštiu.AMSTAF aj APBT miluje svoju rodinu.Má rád deti hlavne preto,že má posunutý prah dráždivosti a prípadné detské škubnutie či poťahanie za uši berie ako príjemné pohladenie.Sú to ozaj rozumné a skvelé plemená.Ak je pri tomto plemene problém tak viac ako na 90% je na vine majiteľ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2012 08:37 Žena HOUP [1532]
www.facebook.com/…/



pokut jsi na fb--tak tady je spolehlivá skupina lidí co se zajimaj o tohle plemeno -myslím že by ti poradili -jsou to opravdu chovatele-- ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2012 08:35 Žena HOUP [1532]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 19:54 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: eassyxx
ještě prý velmi dobrá jedna, sice né o amstafech, ale o stafbulíkách, každopádně je to velmi obdobné plemeno : www.staffbullclub.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 19:36 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: eassyxx
viz prezentace..., já osobně obdivuji několik plemen, které jsem však nikdy neměla, protože bych jim nebyla schopna dát to, co potřebují kvůli bydlišti ve městě, vzhledem k mým celoživotní zájmům v kynologii jsem dávala přednost psům služebních plemen, v poslední době zvláště NO kvůli rychlosti učení a všestrannosti, snadné manipulovatelnosti, sklonu k aportování při motivaci a také proto, že to nejsou rozhodně tzv. "psi jednoho pána"
P.S. opravdu není zač ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 18:57 eassyxx Re: eassyxx
a jeste otazka co preferujete za plemeno ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 18:56 eassyxx Re: petrab
Opravdu mockrat dekuji :-) knihu urcite v pondeli koupim :-) ... jako rodina jsme meli hafo psu , ale jelikoz ted bydlim sam s pritelkyni tak to bude muj prvni pes :-) . jeste ejdnou dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 18:01 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: eassyxx
já ne, známí, co staf. mají, ano, jako dlouholetí chovatelé těchto psů tvrdí, že " nic nového se nedozvěděli", záleží na tom, zda-li jste neměl psa, nebo si hodláte pořídit prvně tuto rasu, v podstatě není příliš na výběr, osobně já si kupuji veškerou dostupnou literaturu o plemenech,které upřednostňuji (tato to zrovna nejsou), přemýšlela- li bych o tomto plemeni, pak bych knihu zajisté zakoupila, protože v ní je mnoho informací, které začátečník jak samo o sobě tak s určitým plemenem ,potřebuje vědět, protože však jsou většinou všechny knihy o konkrétní rase zaměřeny na pozitiva, určitě bych se ještě poohlédla po literatuře (i časopisy) a webech chovatelských stanic, kde lze získat často mnoho zajímavých konkrét. informací, která zvláště vysvětluje výchovu a výcvik konkrétního plemene, popis negativ v povaze /mmj. dominance vůči ostatním psům/ i genetice (zdraví) jeho vyžití, potřebu aktivit apod. a pročetla si hlavně dost odborné literatury, co se týče výchovy a výcviku jako takového, protože patří nejen mezi pejsky nevhodné pro začátečníky
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 17:42 eassyxx Re: petrab
to jste sam cetl ? stoji ta kniha za to ? :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 17:30 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: eassyxx

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 670x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/482-americky-stafordsirsky-terier?od=51