Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Známé osoby v kynologii

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Výchova a výcvik psa 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Známé osoby v kynologii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 00:10 kukulka Re: Petra123
Nikdo před ním neutíkal, to zase nevím kde jste vzali :-(
Ten pes byl uplně v pohodě, moje mamka znala jeho chovatelku a ten pes byl bezproblémový, jen na cizí, kteří ho škádlili tak těm něco udělal..

Pokousal hodně lidí jo? To je fakt pokousal bandu romů, když po něm házeli kameny a klacky tot vše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.07.2012 20:02 Žena Petra123 [461] Re: kukulka
S tim sahnutím to ale pravda není, toho vlčáka jsem znala, teda né až zas tak uplně jako svého psa, ale vím že by nikoho jen tak nekousnul !
Jéje, tak pročpak před ním všichni z OS Místo utíkali? ;-)

Psa si mohl z utulku vzít někdo kdo mi mu dal lásku a vychování
Jistě, určitě by si psa vzal někdo a dal by mu lásku a vychování? Myslíš, že by to stihnul, než by ho ten pes zakousl? Dochází ti vůbec, že ten pes pokousal několik lidí? Na tom už něco bude. Nebyla jsem u toho, ale mám info z důvěryhodných zdrojů, co u incidentu byly a raději budu věřit jim a dám na svůj vlastní rozum, než tu "poslouchat" řeči typu 'jedna paní povídala'...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 18:31 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: JiraSchely
JiraSchely napsala:
Každopádně chápu co si o tom dokážeš myslet..
:-)

JiraSchely napsala: Mužu se tě jen zeptat kdo koho by pokousal Egon psa nebo pes Egona nebo ty psa nebo jak ?
smich Já přeci. Psa i majitele. E. nikoho nenapadá, poslouchá, ale když by se přiblížil k němu pes na volno, uši dozadu, ocas mezi nohy a jde do vervy s hrůzostrašným strachem, aby nedopad, tak jak dopad. Právě kvůli těmto strachovým projevům má často smůlu... Já bych pokousala naprosto všechny psy, který napadaj a pokousali mýho a zvlášť jejich páníčky a paničky (brr je mi úplně blivno říkat takovým jedincům takovýmito zdrobnělými slovy...).Takže narozdíl od RD v jiném případě.
Kromě lidí, za věc považují psa i zákony (kéž se dožiju změny), takže pes není zcela nijak chráněn před útoky jiných psů, protože i když v podstatě útok je týráním napadeného psa, což zákon ani nezmiňuje. Na to jsem narazila.
V podstatě, abych svůj výrok objasnila i pí kukulce, je to tak jediné, jak se mohu proti takovýmto napadením bránit. Kecat blbiny vo tom, že bych nechala agresora zakousnout a nic z toho, páč bezmocnost a beznaděj je zde vítězem. ( Možná proto lidé často slyší a i pochopí slova typu - toho psa bych zabil! Je to v podstatě jedinej způsob, jak se bránit, páč majitele zabít člověk může jen jaksi ztěží, že...) Ale vlastně něco z toho - debata aspoň vo ničom. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 16:05 JiraSchely Re: petrab
Mužu se tě jen zeptat kdo koho by pokousal :) Egon psa nebo pes Egona nebo ty psa nebo jak ?? smich
Každopádně chápu co si o tom dokážeš myslet.. V okolí jsme měli taky plno týpků, kteří pustili psa většího než je ten náš a bylo jim jedno jestli je kousne, ale prostě on vyhraje tak at, hlavně že ten náš bude v pohodě tvůj at se jde usmažit, takhle myslím že občas i přemýšleli hmm prostě blbci a lidi, kteří psa za věc považují, ovšem u mě je pes člen rodiny, blízký a nejlepší přítel, věc je u mě nábytek,ale pes rozhodně ne ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 15:56 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: kukulka
kukulka napsala: A jsme u toho... Jak mežete přát psu zakousnutí ?
potlesk palec Patrně proto, že mám momentálně psa, který byl skvělým canisterapeutem a sportovcem a po napadení, které naštěstí přežil, se z něj stalo hysterické zvíře se strachovou agresivitou, což bylo letitou denodenní prací srovnáno do únosných mezí a proto, že každého psa, který by se k němu přiblížil na nepřiměřenou vzdálenost, by pokousal a já tyto psy zakousnout přesto nenechám, ačkoli jsou v okolí tací, kdož svým psům klidně podobné chování tolerují, neb vždyť pes je jenom věc.
(Škoda, že jste nepoznala uživatele Nika, který to zde uměl též pěkně rozdiskutovat.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2012 15:47 JiraSchely
Chcete vědět můj názor, a jestli né máte smůlu stejně ho řeknu :-P

Desenský, já nevim, článek je z reporáží takže jako bůh ví kdo lže, ale podle mě měl asi důvod...jako zabít psa je špatné, ale pořád lepší než aby ho vrátil zpět do utulku a tam by bezcitně akorát chcípnul, takhle se netrápí a je za duhovym mostem štasten s ostatními našemi přáteli ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 15:44 JiraSchely Re: petrab
Člověče jak se to maže :-D nechci aby jste se tu kvůli mému článku porafali smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.07.2012 15:40 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: JiraSchely
My jsme Ti za něj velmi vděční, protože se konečně rozjela nějaká diskuze!! ;-) love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 15:36 JiraSchely
Ježiši lidi smich že já jsem ten článek sem dávala :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   16.07.2012 15:34 kukulka Re: Petra123
S tim sahnutím to ale pravda není, toho vlčáka jsem znala, teda né až zas tak uplně jako svého psa, ale vím že by nikoho jen tak nekousnul !

Pes byl odebrán, teda spíš ho tam dala paní, která na něj nestačila, protože byla sama a táhlo jí na 80 let, paní se jmenovala Ulubrandová a pes patřil jejímu synovi, který se na psa vykašlal, ale že by pes byl opravdu zlý jen tak to se říct opravdu nedá !

A jako stejně ! Ikdyby byl zlý, což teda opravdu nebyl tak něměl Desenský právo psa zabít ! Obhajujete tu vrahouna psů, ale to vám asi nedochází !

Psa si mohl z utulku vzít někdo kdo mi mu dal lásku a vychování a pes by mohl nadále žít a né být mrtev, každopádně se chytám za panem Desenským si s ním o tom promluvit, potřebuju to pořádně sepsat, pak vám teda dám vědět jak to vlastně bylo, ted už lhát nebude
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 12:27 Žena Petra123 [461] Re: kukulka
Prý byl bezproblémový - řekl útulek. Prý na sebe nenechal sáhnout, ani když ho nikdo neprovokoval, nechtěl pít a jíst - řekli mi lidi, kteří u incidentu byli s panem Desenským.
O tom s tou fenou pitbulla vůbec nic nevím, četla jsem to až tady a upřímně? Přijde mi to jako totální zhovadilost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   16.07.2012 12:25 Žena Milena [1577] - TeriéřiRe: Petra123, Re: petrab
Tak jste si, děvčata, posteskly a stejně je to houby platné! Chce-li někdo kritizovat, aniž by o kritizovaném věděl víc, něž drby ze sdělovacích prostředků, nezabráníte tomu. Takhle je život jednodušší, není třeba příliš přemýšlet, stačí věřit tomu, co se mi v jednoduché formě předhodí.
Ověřit si fakta nebo si alespoň o pomlouvaném člověku něco více zjistit stojí moc námahy.
Já patřím mezi zastánce RD, přesto, že ho osobně neznám. Spoustu jeho rad, ať už z knih či z jeho poradny jsem využila a díky tomu nemám ze svého mini psa hysterku, ovládá přivolání a není ustrašená ani agresivní.
Poradnu jsem jednu dobu pročítala velmi důkladně a vím, že je většinou snadnější převychovat psa, než jeho majitele. A ti by to mnohdy potřebovali opravdu hodně!
Kdyby tak bylo možné zavést povinné zkoušky ze znalostí o psech, o jejich potřebách, citech, výchově a tak - prostě něco jako řidičák na psa! A teprve po řádných zkouškách bych povolila vlastnit psa. Jenže to už jsem zase nekde v oblasti utopie. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2012 12:22 kukulka Re: petrab
A jsme u toho... Jak mežete přát psu zakousnutí ? Sebelepší milovník psů by nic takového neřekl a to jsem 40 ůet chovala německé ovčáky až ve stáří mě začal zajímat menší, jorkšír.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   16.07.2012 12:20 kukulka Re: Petra123
Myslíte toho psa z utulku ? Byl bezproblémový co se týče, akorát vyjížděl na lidi, když ho nějak extra provokovali.. PRÝ..jse se dočetla, ale to mu pořád nedává právo zabít dva psi, PROTOŽE JE NECHTĚL VYCHOVÁVAT ŽE NEJSOU ČISTOKREVNÍ!

Jako, nechápu co vás k tomu vede, pomohl mnoha lidem to uznávám, ale také zabil dva psy, kteří před sebou měli ještě celí život a mohli, jeden i byl takový miláček rodiny jako je ten váš pejsek..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2012 10:03 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Petra123
Chápu chápu, jde jen o to, že kdo má prostě psa, je pejskař. A těch, co jsou skvělí, pohodoví, zodpovědní atd bla bla bla, nějak , vzhledem k tomu,jak je psů stále víc, ubývá či spíše nepřibývá.
Ačkoliv bych mohla Egošem nechat psy na potkání zakusovat (věř, že jsou tací, kterým bych to kvůli jejich majitelům přála), skutečně tak nečiním a vlastně ani občas nevím, proč, čímž se stavím na tu druhou stranu. Co se týče těch všech malých hysterických pinďů, osobně jsou mi zcela ukradení, bez komentáře jsou ti, kteří pinďama nejsou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.07.2012 09:49 Žena Petra123 [461] Re: petrab
Jak to? Určitě nenecháváš Egoše zakusovat psy na potkání. :-D Krom toho, pro mě jsou pejskaři hlavně majitelé všech malých hysterických psů, který si hrdinsky dovolují na všechny ostatní kolem, ale kdyby je panička nebrala do náruče, tak by se po... Tímto se omlouvám, jestli jsem se někoho dotkla. smich
A navíc, když se věnuješ 30 let kynologii, tak 100% nejsi ten typ člověka, kterého já nazývám pejskařem a na které už mám docela alergii. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2012 09:43 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Petra123
Petra123 napsala:
Oj, teď koukám, že jsem se sama nazvala pejskařem... To doufám nejsem. :-D (Jelikož za 'klasické pejskaře' považuju všechny naprosto nezodpovědné majitele, který ví o psech houby...)

smich

A já se tedy spíš nějak spíš stydim, že chtě nechtě, pejskařem jsem ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2012 09:37 Žena Petra123 [461] Re: petrab
No, právě proto jsem to takhle napsala... Protože pejskaři jsou všude. Ale zodpovědní majitelé, kteří se psům opravdu věnují apod. nejsou téměř nikde.
Oj, teď koukám, že jsem se sama nazvala pejskařem... To doufám nejsem. :-D (Jelikož za 'klasické pejskaře' považuju všechny naprosto nezodpovědné majitele, který ví o psech houby...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.07.2012 09:36 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Petra123
;-) a těch zodpovědných majitelů tedy taky nějak moc nevidim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2012 09:30 Žena Petra123 [461] Re: petrab
Ten příspěvek měl asi patřit mně, já už jsem paní/slečně odpověděla...

Momentálně v poslední době jsem spíš odpůrce pejskařů. Pouze se věnuji přes 30 let kynologii.
Pejskař se nerovná zodpovědnému majiteli psa, co?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 09:24 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
kukulka napsala: Samou chválu si říkat mužou, ale já pejsky miluju a to jaké koliv a když ublížil dvou psům jen proto že s nimi nechtěl dál nic mít tak ted už ho mám proti srsti.... Sama jste pejskař né ? Co kdyby se to stalo vám? Chtěla bych to vidět... já bych mu dala trest tak akorát pro člověka co týrá psy...protože to co udělal není normální a neomluvitelné, nechci křivdit, ale pokud by jste se ho zastala, vypadalo by to jakoby vám na psech nezáleželo...

To je jako na mě? coze smich
Kdyby se stalo mně co? Chtěla byste vidět co? Jak víte, kolika psům RD ublížil a nebo neublížil?
Jaký trest máte na mysli u nás v republice s naprosto nefunkčními zákony?
Kdo se koho zastává?
Říkám znouvu. Znám lidi, kterým nepomohl a lidi, kterým pomohl a je pro ně proto modla. Pro mě je taková modla Ivo Eichler. A to je teprve smršť kritiky! Jestli jsem pejskař, nevím, né. Momentálně v poslední době jsem spíš odpůrce pejskařů. Pouze se věnuji přes 30 let kynologii.



Petra123 napsala: Aha, aha. Nedokázal to vyřešit nebo odmítl pomoct?

Neodmítl, je to jeho parketa. Ale nešlo to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.07.2012 09:10 Žena Petra123 [461] Re: kukulka
Nesouhlasím. Pana Desenského sice osobně neznám, ale pár lidí, co s ním nějak spolupracují trochu znám.
Neublížil těm psům, protože s nimi nechtěl nic dál mít. Kdyby to tak bylo, nevzal by si psy k sobě...
Např. i kauza Šaryk. Pokud vím, tak RD si jel pro tříletého NO a nakonec se z něj vyklubal pětiletý (možná i starší) kříženec. Proč mu v tomhle teda lhali? Kromě toho ten pes pokousal několik lidí a i po veškerém snažení stále útočil... Nevím, možná tomu psu měl dát ještě šanci, ale myslím si, že pan Desenský věděl moc dobře proč to udělal a kdyby takového psa vrátil OS Místo nebo se ho pokusil umístit jinam, byly by z toho problémy. Ostatně, členové OS Místo se před psem zavírali do kotců a nechtěli s ním mít nic společného. Proč když byl tak hodný, jak říkali?
Já jsem teda s to, "přehlídnout" několik uspaných psů (i když je to smutné), když tisíce psům pomohl, ale na to už asi nikdo nekouká, hlavně vyhrabat tu špínu, že? hmm
Myslete si o mně, co chcete, ale pejskař jsem a na psech mi záleží. Znovu říkám, že pana Desenského neznám osobně, tudíž nemohu soudit, ale různé informace mám od známých, kteří RD znají, takže bych věřila spíš jim, než internetu, televizi a novinám, kde je vždycky všechno jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -5   15.07.2012 23:40 kukulka Re: petrab
Samou chválu si říkat mužou, ale já pejsky miluju a to jaké koliv a když ublížil dvou psům jen proto že s nimi nechtěl dál nic mít tak ted už ho mám proti srsti.... Sama jste pejskař né ? Co kdyby se to stalo vám? Chtěla bych to vidět... já bych mu dala trest tak akorát pro člověka co týrá psy...protože to co udělal není normální a neomluvitelné, nechci křivdit, ale pokud by jste se ho zastala, vypadalo by to jakoby vám na psech nezáleželo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 22:07 Žena Petra123 [461] Re: petrab
Aha, aha. Nedokázal to vyřešit nebo odmítl pomoct?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 22:05 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Petra123
Se strachovou averzí vůči psům po držení pitbulem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 22:01 Žena Petra123 [461] Re: petrab
V čem vám nepomohl? Já s ním osobní zkušenost nemám, takže nemůžu soudit, ale líbí se mi velké procento jeho názorů, mám doma i všechny 3 knížky, z okolí na něj slyším téměř samou chválu a jen minimum negativních názorů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 21:25 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Rexik
Znám lidi, kterým nepomohl /např. i my/ a znám iks těch, kteří na něj nedají dopustit, co se týče nápravy zvířete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 21:17 Žena Milena [1577] - TeriéřiRe: kukulka
Když mu, podle Vás, nedají žadný trest, bude to proč? Že by byl tak vlivný a mohl ovlivňovat soudy jako naši politikové?
Zkusili jste navštívit jeho poradnu a pořádně si tam počíst, případně číst jeho knihy? Víte, kolik si nechá zaplatit za své rady?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 13:27 kukulka Re: DaD
To je právě to, že je to psycholog psů jak si o sobě nechává říkat a zavrhuje některá plemena což já osobně nechápu. Myslela jsem si " nezva, když budu mít problém tak se na něj obrátím", ale ted už vůbec ne ! Bůh ví co by mi řekl na jorkyho hmm Viděla jsem to a slyšela jsem to v telce, to co říkal on i majitelé těch psů, víte o čem je řeč že... ted má soudy a prý má jít do vězení, ale podle mě mu nedají žádný trest. Taky bych chtěla názor odborníka, ale bohužel žádné neznám, jen kynologické kluby a tam ho prý zavrhli všichni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 10:53 Žena DaD [745]
Zcela neodborný, ale známá chtěla radu kvůli svému chrtíkovi z útulku, jela tam, ale on se prý zabývá jen ovčáky a podobnými plemeny. Jakkoli psí znalec, u jeho choroby dochází k rozpadu emoční složky osobnosti, proto bych mu svého psa nenechala, to ostatně nikomu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2012 06:30 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: kukulka
Také by mě zajímal zde názor odborníků na tuto osobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 19:25 kukulka
Ted jsem četla nějakej článek o tom Desenským a teda fakt s prominutím magor :-( viděla jsem to v telce i v novinách, vím že z toho má ted soudy, ale to se jako smí chtěla jsem se zeptat ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 20:49 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: vojpesta
vojpesta napsala: Ivo Eichler ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 15:01 Žena vojpesta [208] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Ahoj
já začínám zase od začátku se svou Jessie už jsme na cvičáku byly zatím se tam jen rozkoukáváme uděláme si kladinu přivolání pohrajeme si no prostě socializujeme.
Doma jsme si zatím udělali dva pachové čtverce to ji baví a je šikovná.Na cvičáku na Figuranta šílí jako starej mazák ale zatím se jen koukáme a figurant prochází okolo a občas ji pozlobí.Ivo Eichler byl můj průvodce už u prvního psa a ráda jsem od něj četla články v pes přítel člověka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 14:14 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Nikdo se nezajímáte o výcvik psů? Nikdo nechodíte na závody? Nesledujete aktivity našich kynologů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 10:39 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – PORADNY
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 10:35 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 09:48 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Jan Dubový
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 09:43 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 20:05 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
moje parketa je I. Eichler

motto.cz/…


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.04.2012 16:42 Žena janisa [273] – Alena Smolíková
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 09:21 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Stanislav Beníšek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.04.2012 09:18 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Ladislav Mach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.04.2012 23:59 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Hana Jasenovcová
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.04.2012 23:57 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Zuzana Daušová
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.04.2012 23:54 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Luděk Šilhavý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.04.2012 22:31 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Šimona Drábková
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 22:26 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Hana Žertová
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 21:03 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Ivo Eichler
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.04.2012 21:01 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Rudolf Desenský

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 561x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/520-zname-osoby-v-kynologii-?od=51