Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Vrčení

 

NápovědaFórum » Chování psů » Poruchy chování 

+ přidat příspěvek
Vrčení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 20:54 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: Dracula
potom dobre že ste na to prišli, musím sa s niekým poradiť :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.07.2012 19:23 Dracula Re: Jager
Na cvičáku nám poradili dobře a už fenka nevrčí na nikoho, krom člověka, kterého nemá ráda, ale podle toho co nám na cvičáku řekli jsme měli uplně jiný problém než máš ty s Andou.
U nás fenka brala vrčení prý jen jako "hru" opravdu za to mohli obrany (taky vrčela jen na vybrané lidi,né na všechny), nebo od veterinářky jsem dostala ještě jednu možnost a to "Že je mladá, řádí s ní hormony a chce na sebe upozornit že je to celkem běžné v psí pubertě", poradili nám psovi důrazně říci NE ! a až přestala tak jsem ji pochválila , odstranění trvalo necelý týden, dá se říci od neděle a do středy už přestala vrčet uplně.

Hodně nám tato metoda pomohla tak to mužeš taky zkusit, původně jsem si fakt jako poslední vysvětlení myslela že to je strach a nedůvěra, ale naštěstí to tak nebylo a pokud ti mužu opravdu poradit tak se porad na cvičáku, oni si její reakci prohlédnou a poradí ti a ani není od věci se zeptat svého veterináře :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 18:32 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: Dracula
teraz to robí aj moja Jagoška, k ľuďom bola vždy odmeraná alebo neutrálna, ale teraz v poslednej dobre vrčí na starých rodičov a niekedy ich nepustí do dvora - babka sa jej bojí a mám pocit že ju raz švacla - odvtedy je na nich oboch odmeraná ( je pravda že si psy pamätajú ) predvčerom chytila deda za nohavice, ku zvieratám okrem psov je to iné tie by najradšej všetky pokúsala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.07.2012 13:42 Dracula Re: Verca
Tak, mi obrany moc často nedělali, ale fenka se v tom začala hodně vyžívat.
Na to, jak je malá oproti ostatním, tak se zakosne a nepustí tím způsobem "toč semnou jak chceš" nechá se sebou dělat cokoliv a nepustí, figurant nám i řekl"mít o pár centimetrů víc,má na ZVV" což jsem teda čuměla :-D. Uplatnilo se nám to taky na lovech, jakmile chytne zvíře kouše a kouše, tím máme i více bodů a ona je v lovu čím dál tím lepší, ale samozdrřejmě se poradíme a uvidíme, ale třeba je to jen ten dospívající ulet, geny, vždyt je to pobertačka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 13:39 Verca
Poraď se na cvičáku, raději s obranami přestaňte, počkejte až se uklidní a znovu to zkuste ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.07.2012 13:34 Dracula Re: Verca
Z obran, no nad těmi přemýšlím, poslední ten týden začal používat i byč, ale ona se ani tak nepustí rukávu tak fakt nevím :-O

A ze strachu to rozhodně ne, tím jsem si jista, dokonce u harrieru je strach jedna z vlastností, které nedávají najevo, jsou hrdí.. říká to povaha plemene... a navíc by se nebála, když s ní nic neudělá střelba ze zbraně,dusot kopyt koní při honu, člověka se nikdy nebála a ani nebojí... ale začala na lidi vrčet... Vím na 100% že to není strach...Ale mám pochyb a bojím se toho že má každého člověka za figuranta ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   25.07.2012 13:30 Dracula Re: Petra123
Potrestávám ji podle naše loveckého kynologického klubu, máme tam svá řádná pravidla jak trestat psa. To si o mě nemyslete, psa bych NIKDY neuhodila, naše strestání je hubování z očí do očí, psu je to velmi nepříjemné a tak nejlépe ví co provedla, nebo upustím vedle ní klíče, ale to jen v případě pokud vrčí a já ji chci rozptýlit....
:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 13:22 Verca
Ahoj, souhlasím s Petrou.
Možná to z těch obran má nějaké následky. Spíše si ale myslím, že je to ze strachu, neublížil někdo pejskovi? Třeba na procházce nebo popř. na zahradě přes plot? Náhubkem a poradou na cvičáku nic nezkazíte, přeji mnoho úspěchu.
Verča
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 08:52 Žena Petra123 [461] Re: Dracula
Dracula napsala: za vše ji vždy řádně a podle pravidel vynadám a potrestám, ale dosud to nepomohlo a dnes mi to udělala znovu. :-O
Co to znamená 'řádně a podle pravidel ji potrestám'? Pokud je to bití, třepání za kůži apod. - pes, jehož páníček se chová agresivně, bude taky na okolí reagovat agresivně.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.07.2012 22:37 Dracula – Vrčení
Chtěla jsem se zeptat, pokud máte někdo zkušenosti s tím že pes bezmezně vrčí na kolemjdoucí ?

Mám totiž posledních 14 dní s Bettynou problém s tím že vrčí na lidi.
Nevrčí ze strachu, nýbrž nevím proč, ke člověku na kterého vrčí jde vztříc, s ocasem nahoru a z vrčením, zuby zatím necení.Začala to dělat od obran myslím si, poradím se na cvičáku, ale chtěla bych slyšet i váš názor.

Štěká a vrčí na jednoho pána o kterém vím že ho nemusí, ale nyní začala vrčet i na jiné lidi a projevuje to neustálým zuřivým štěkotem a vrčením. Je schopna na něj i zautočit, ale nechápu proč, protože je od malička socializována na vše živé i na jiné situace. Se psy nemáme problém, ale s lidmi to žačalo až ted. Já osobně si myslím že je to dospíváním a hormony, nebo mě hlídá, za vše ji vždy řádně a podle pravidel vynadám a potrestám, ale dosud to nepomohlo a dnes mi to udělala znovu. :-O
Reklama

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Chování psů • Zobrazeno 93x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/593-vrceni