Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Lovecká kynologie

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Sporty, aktivity, akce pro psy 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Lovecká kynologie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2015 19:53 Žena kinder [350] - Jack russell teriér – Stopa
Ahoj snad to píši do správného vlákna. Chci se zeptat, jak naučit pejska stopu? Respektive, aby u toho co najde zůstal stát nebo štěknul a podobně?
Učím doma, kde mám navoněné dva malé kousky látky levandulí, jeden schovám (jen na zem, ne do šuplíku a podobně zatím) druhý mu dám čuchnout a řeknu stopa. Dříve sem mu nechávala na druhém pamlsek teď už ne a dávám mu ho jen co se dotkne látky čumákem, ale nevím, jak udělat, aby dal najevo, že to opravdu našel. Zkoušela jsem mu nic nedat i když se toho dotknul, zda bude čekat dál nebo to vezme do pusy, ale nic šel pryč hledat jinam a pak se zas vrátil, že ho ten pach zavedl zpátky, ale stejně nic....Myslim si, že ví, že to našel, ale nevím jak ho naučit ať to dá najevo.
Máme to spíš jako hru pro zábavu, aby se zabavil, ale ráda bych ho to naučila. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2012 00:29 Dracula
Mládeži no na hafici.cz jsem s jednou paní narazila na problém lovecký pes, že podepsala petici aby se při lovu nepoužívali-že smrt má být rychlá a né že zvíře bude pronásledovat náký pes, tak kápněte božskou kdo podepisoval a kdo s tím má problém že by se pes neměl při lovu používat???..!!
Já tu paní nechápu, jelikož lovecký pes byl vždy pro člověka to nejduležitější a dodnes je, člověk ho při lovu prostě potřebuje takže...no..komu to vadí at se mužu porafat smich na lov se psy-čili štvaní zvěře a pronásledování rovná se týrání zvířat jsem totiž hodně háklivá :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 22:30 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
No co vím od mámy, tak táta neuchovněnej snad pro nějakou exteriérovou vadu a mamku ani neviděla. Od známý víme, že máma nebyla ani roční vlastně taky sama ještě štěně a prý jim řekli, že mysleli, že tahle mladá nezabřezne tone Jinak jednou jsme na vycházce do Prokopáku potkali paní se smečkou jezevců, co s nimi právě dělá taky zkoušky a cestou je pérovala a bylo úžasný vidět, jak těm třem, i když dva už byli důhodci kolem patnácti let, svítí očička radostí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.09.2012 22:22 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
Dracula napsala:
handa jim ne
smich smich jj, handa, handa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.09.2012 22:11 Dracula Re: Terda
Fotka k příspěvku smich vznikne prostě frajer :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.09.2012 22:09 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: petrab
já bych řekla že je "zkrátkadrsný"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 22:07 Dracula Re: Terda
Jinak, takových "jakoby" chovatelů znám, až handa jim ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 22:06 Dracula Re: petrab
nebo smich smich smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.09.2012 22:02 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
Dracula napsala:
polohrubý jezevčík
krátkodrsný, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.09.2012 22:00 Dracula Re: Terda
No všák v krátkosrstého a drsnosrstého spojení jezevčíků vznikne- polohrubý jezevčík smich smich jen žert :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 21:59 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terda
Terda napsala: No pokud vím, tak drsňáci můžou mít jakoukoliv barvu img.blesk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 21:58 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
Ne on je jezevčík polohrubý smich Jinak paní "chovatelka"... no škoda slov. Co víme od majitelky jeho bráchy, tak je pěkně vyčůraná. Ale to mamka, když si po štěndo jela nevěděla. Oni správně by se ty rázy mezi sebou křížit vůbec neměly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 21:54 Dracula Re: Terda
Takže on je jezevčík krátko vs drsnosrtý ?? Nebo to je nějakej chovatelskej kec u tohohle plemene :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 21:50 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
No pokud vím, tak drsňáci můžou mít jakoukoliv barvu jako mají i hladkosrstý (čiliže černou s pálením, zrzavou a tygra a možná ještě další, ale tyhle se daj vidět nejvíc) plus klasiku divočáka. Jinak takovýdleho zrzka ale trochu víc do žluta občas potkáváme. Jinak Berťa, když byl štěndo tak byl úplně celej černej s pálením a čím se starší tím víc jde do tmavýho divočáka - táta byl šedivej tygrovanej hlaďas a máma divoká drsňačka... a teda ještě táta standart a máma králík, takže dokonalej guláš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 21:49 Dracula Re: Terda
Tak, já jsem členem ZKO už od 12let-dostala jsem se k tomu díky dědovi-je myslivec a od té doby tam stále chodíme jako členové, ale ZKO speciálně pro lovecký výcvik, ale učí se tam i vše možné jako na každém normálním cvičáku, akorát tu máme k dispozici les a hromady myslivců :-D

Jo, s tou poslušností to chápu ;-) Oni si vás okoukají a pak uvidíte co a jak vás bude bavit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 21:46 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
Nevím jak je to u vás, ale tady v Praze, je to snad na všech cvičácích, snad kromě speciálních kurzů třeba agility, že abys tam mohla pak chodit už jako člen, tak nejdřív musíš odchodit jejich poslušnost. Svým způsobem to chápu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 21:44 Dracula Re: Terda
Fotka k příspěvku Beztak, ještě jsem se chtěla zeptat na jeho rasu-viděla jsem takového zrzavého fakt nádhernej to jsou i takhle zbarvení nebo je to gen. úlet?? coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 21:42 Dracula Re: Terda
Jo tak takhle ano a je fajn že to tak vypadá ono, pes taky potřebuje nějakou tu aktivitu, zpestřit mu život je super krok do jeho štastného života palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 21:39 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
No my už na poslušnost chodili, jenže jinam (tam je povinost mít řetízkovej obojek, proto jsme tam pak už po odchození kurzu nechodila), když byl Berťa puberťák... Jenže tady, abysme tam mohli chodit, tak nejdřív musdíme odchodit kurz poslušnosti, i když už jsme jí odchodili jinde... Jinak zatím to vypadá, že by ho i stopování mohlo bavit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 21:33 Dracula Re: Terda
Haá.. já myslela.... teda počkej na poslušnost, to teda brzy holka smich

Ono mnohdy jsou i stopy pro psa to nejzábavnější, najít cíl a dostat odměnu-výborná motivace pro psy stopaře potlesk
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 21:31 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
Jo bavilo, ale když nemá papíry, tak by nám to bylo k ničemu :-( Jinak stopy pomalu zkouším, podle toho co jsem kde vynašla nějaký informace jak s nima začínat, jen našlápnout kousek rovnou opamlskovat jí a už jsme došli do fáze, kdy Berťa ty pamslky nevynechává. Jinak od čtvrtka příštího začnem jezdit na cvičák, teda nejdřív tam musíme chodit na poslušnost, ale tak nám tam třeba i někdo poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 21:25 Dracula Re: Terda
Tak, kříženec se naučí ledacos smich Šašek, to ani né, je dobře, že pes dokáže svému "starému"pánu pomoci, třeba toho jednou využije :) Loveckej pes musí mít rodokmen ke zkouškám, sice nevím ani pořádně proč, snad jen aby nemocí nenakazil zvěř je pořádná výmluva, ale vycvičit na lov se dá snad každý pes, těžší by to ovšem bylo u zvířat typu -jorkšír,pudl, bišon apod... :)
Nevěřila bys ani jak je těžké k lovu naučit dalmatýna smich
S Bertem by to myslím bylo v pořádku a bavilo by ho to, ale vzhledem k té lásce k jakékoliv zvěři bych doporučila, co stopy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 21:15 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
No nevím jestli to dám všechno do hromady, ale pán říkal, že se tehdy tatínkovi smál, že si celej život pořizuje psy s kdovíjakým rodokmenem na práci v lese a že na starý kolena zblbnul a pořídil si nějakýho vořecha, že to není ani pořádnej pes. No a tatínek, že oponoval, že to je pořádnej, vycvičenej pes a ukázal co umí. No a že mu jen rukou ukázal a pejsem hop na boudu, hop z boudy, Baryku (třeba, jméno už si nepamatuju) "přines klíče", Baryk přinesl klíče. No pejsek prostě dělal na požádání pomalu piruety jak cirkusák. No on že se smál, že starej myslivec si dělá ze psa šaška :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 21:08 Dracula – Re: Terda
Tak povídej o tom pejskovi potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 18:34 Dracula Re: Milena
No, na samotce? To ani nevím.. ne nejsou to nesmysly, promin,ale vím co píšu ;-) a nevím proč si vymýšlet, říkám, nevím jak se ke psům chová ted :-O
Už je to několik let, nejméně 6let, co jsem k babice jezdila jako malé děcko na prázdniny, bydlela v Zlaténce -kousek od Pelhřimova a on přímo přes ulici z takovém rozpadajícím se plesnivém domě také v obci Zlaténka, ted tam má kousek od vsi svojí farmu Vlčáry co já vím X-) a to, co jsem psala o "kamarádech a jejich psech" je bohužel pravda ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   08.08.2012 18:20 Žena Milena [1577] - TeriéřiRe: Dracula
Dracula napsala: Promin, mám s ním vlastní zkušenosti, už tak, že moje babička žije oproti němu jen přes ulici a už jako malá jsem věčně poslouchala jeho psy, jak knučí...

Babička bydlí na samotě na Vysočině naproti Desenského maringotce? Kde žádné ulice nejsou?! Příjde mi to jako obyčejná lež.

[/cite]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 17:21 Dracula Re: Petra123
Tak, já jsem ochotna přiznat že se mýlím, ale to mi musí někdo dokázat a přesvědčit mě...Protože z vlastních zkušeností od známých např. Jela tam v vlčákem s PP- byl trochu víc agresivní NA PSY a přivezla si zpátky psa, co nebyl schopný vykonat ani zkoušku ZVV, ikdyž měl předtím ZZO a byl na obrany v pohodě, hrozně se pak všeho bál.. Nebo čistokrevný černý labrador, byl příliš plachý a když pro něj přijel jeho pán, pes byl uvázaný u boudy a celý se klepal, takto se napravuje plachý pes...Nebo jela tam s voříškem rtw x retrívr x labrador a Desenský ji u své brány poslal někam...že tohohle vořecha nemá cenu převychovávat a zavřel branku :-| Tyhle informace mám od přátel, kerým věřím a znám je dlouho....
Jako dítě na prázdninách u babičky jsem obdivovala jeho psy, byli jako vlci, ale pouze v kotcích a knučíčí vynervované,špinavé a opelichané, nevím jak se k nim chová dnes, ale hodně mě to poznamenalo :-(

Ikdyž možná pomohl několika lidem, pořád několik psů poničil na dušičce a co já vím, psycholog psů tu má být pro každého né jen pro čistokrevné,mladé a s PP a navíc má psům dávat, né brát ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 16:38 Žena Petra123 [461] Re: Dracula
To jsem nevěděla... Jelikož známí s ním mají taky zkušenosti a zatím pořád jen dobré, ale osobně jsem u něj nebyla, tak nevím. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   08.08.2012 16:35 Dracula Re: Petra123
Promin, mám s ním vlastní zkušenosti, už tak, že moje babička žije oproti němu jen přes ulici a už jako malá jsem věčně poslouchala jeho psy, jak knučí... Nikdy jsem je neviděla venku, pořád jen u kotce, u boudy apod...neříkám že jeho knihy nejsou špatné, jen mám svou vlastní zkušenost zrovna s ním... Viděla jsem osobně jak napravuje cizí psi, uváže je u boudy a když štěká, hodí po něm botu, to mě moc normální nepřijde... Já ti neberu názor, měj ho ráda, jen já nikdy mít nebudu...

Jo, možná hodně psům pomohl, ale taky hodně psů psychicky odrovnal....a navíc, osobně se zabývá spíše vlčákama a psy s PP, s kříženci si nedává takovou práci, někdy není ani ochoten, znám to z osobních pravdivých zdrojů.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 16:17 Žena Petra123 [461] Re: sgualdrina
sgualdrina napsala: sice ta první byla taková ja jsem machr,alespoň mě to tak přišlo
Jo jo jo, taky mi to tak přišlo a myslím, že to tu psal ještě někdo, takže na tom asi něco bude. :-D Ale ty další 2 už takový nejsou. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 16:15 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Petra123
ja proti němu nic nemám a knižky mam moc rada jeho..sice ta první byla taková ja jsem machr,alespoň mě to tak přišlo,ale každá další mě příjde lepší.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 16:13 Žena Petra123 [461] Re: sgualdrina
Ale né, já to nechci nějak rozebírat, jen se ptám, co proti němu má, protože právě jeho knížky a poradna mi hodně pomohly naučit se chápat psí myšlení a chování a tak se i líp dorozumět se svým psem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 16:06 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
a je to tu věčné téma p.R.Desenský.. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 15:34 Žena Petra123 [461] Re: Dracula
Jo od R. Desenského. Každý na něj má jiný názor, ale můžu se jen zeptat na důvod, co proti němu máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 13:56 Dracula Re: Petra123
Od R. Desenského ? Tak to nikdy, to mě nikdo nepřesvědčí číst jeho knížky s prominutím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.08.2012 10:23 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Petra123
Jo takhle... No já nevím. Já hledám informace většinou na internetu a snažím se zdravým selským rozumem filtrovat. Ono ve finále na každého psa asi platí něco trochu jinčího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 09:45 Žena Petra123 [461] Re: Terda
Nene, o stopách ne. Já reagovala na to 'výchova a výcvik' obecně. O tý stopě toho asi bude víc na internetu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 09:21 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Petra123
Tam toho, ale o stopách asi moc nebude? Nebo jo? Jinak mám doma ty články o tý metodě učení stop pomocí vyšlapanýcho čtverce, co tu na ně byly odkazy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.08.2012 08:51 Žena Petra123 [461] Re: Dracula
Dracula napsala: ale knížečky o výchově a výcviku psa jsou stejně lepší :)
Jak které, někdy tam píšou strašné kraviny. Ale to může být i na internetu no. Dle mého jsou nejlepší knížky o výcviku všechny tři od R. Desenského (Jak poznat psí duši, PSI Poradna Souvislosti Informace, Pes přítel člověka) a myslím si, že dále by mohla být dobrá kniha Svého psa nestřílejte - tu mám doma, ale ještě jsem ji nezačala číst. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 00:00 Dracula Re: Terda
Mnohdy poradí dobře internet, ale knížečky o výchově a výcviku psa jsou stejně lepší :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 22:47 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
No uvidíme... S poslušností jsme taky myslela,že si poradím sama a nakonec jsem na cvičáku skončila, protože jsme nevěděla kudy kam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 22:44 Dracula Re: Terda
Tys mě nepochopila :-D Myslela jsem jakože "Vycvičíš ho sama" na ty stopy a pak budeš ráda za svůj výkon a pyšný :-) zkoušky jsem nemyslela ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 22:42 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
Tak mě nejde o nějaký výkony... o zkouškách ani nepřemejšlím (ty mi stačí ve škole :-D ) Jen o to zkusit vymyslet rafanovi nějakou činnost, co by ho mohla bavit a já se zase trochu psovsky vzdělala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 22:39 Dracula Re: Terda
Tak se poptej někde dál, ale neznamená že to nezvládneš sama, zkus to, o to bude potěšení z výkonu lepší potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 22:29 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
No zrovna ten kam jsme chodila byl venkovskej... Třeba cvičák co mám asi čtvrt hodiny od baráku, tak tak drahej není, ale zase jsem na něj neslyšela moc dobrý ohlasy... Totiž vůbec mě přijde, že o hodně pražskejch cvičácich nemaj lidi dobrý mínění. Ono mě taky odrazuje to, abych zase nebyla za magora, že chci s jezevčíkem na cvičák :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 22:17 Dracula Re: Terda
Kvalitní cvičák něco stojí, ale né vždycky to je jako pravda.. nejdražší jsou cvičáky v Praze a ve velkoměstech, ale po vesnicích jsou levnější a možná i lepší cvičáky než ty drahé...

My jsme členem už 8let, já občas vypomáhám na "place" jako cvičitel, ale zabýváme se jen loveckou kynologií, protože široko daleko nic na lov není, zdejší myslivci se skvěle pro své revíry na lovy, což je dosti milé a taky je tu mezi námi plno myslivců se psy a hlavně tu nejsme jedinní co mají bígla, tedy, já mám sice harriera, ale až na pár drobností a velikost to není až takový rozdíl :-D

Takže radím, najít spíš cvičák ve vsi, v okolí Prahy a né přímo pražský, ale když paní pomůže proč ně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 21:40 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
No ony cvičáky jsou dost drahý na můj vkus. Za deset lekci poslušnosti jsme dva roky zpátky platili asi 3000. Tak to chci zkusit sama. Máme tu paní, co dělá instruktorku snad a ta mi nabídla, že mi kdyžtak poradí, protože sama se psem stopy dělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 21:32 Dracula Re: Terda
A ty nechceš na cvičák na stopařinu? Chceš jen ty "po domácku" potlesk Tak hodně štěstí to bude složité palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 20:44 Dracula Re: Jager
Mýval není kočka domácí no Víš, já svému psu zakazuju honit kočky, protože vím, že kočka je mazlíček a né kořist, proto na to dávám velký pozor a pokud to Andu neodnaučíš, tak ti vyběhne za kočkou a co ty potom až ji zakousne, budeš platit pokutu, pokud tě majitelka kočky nahlásí na policii .... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 20:03 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: Dracula
hej rozumiem ... potom som ju bral domov ... a mačka si šla po svojom .. išlo o to ako ju vyhnala na strom, takto sa lovia mývaly v Amerike

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 617x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/603?r=135