Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Mala potreba

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Výchova a výcvik psa 

+ přidat příspěvek
Mala potreba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 13:33 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pirdzo
Ze zdravot. hlediska dlouhodobě by pes měl mít možnost se vyprázdnit po 6-8 hodinách, delší doba je již do budoucna více méně krizová, co se týče onemocnění ledvin, moč. měchýře a u psů navíc prostaty.
Jestliže jde jen o to, že fenka ráno po nočním spánku kratší dobu čůrá, je viditelně zdravá, nemá žádný problém, neřešila bych to, protože jistě v noci má méně energie a spotřebuje mnohem méně tekutin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 13:06 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudbaRe: pirdzo
Já tohle nedokážu odhadnout. Ale zase otázka je, jestli třeba v noci pije. Možná proto ráno dělá krátkou loužičku. A je léto. Cítit by to bylo, kdybyste něco našli. No my chodíme kolem 19- nebo 20.hod a ráno jde až v 7:45. Většinou vydrží, i když večer v tom teple pije víc. Ale máme ji naučenou(kvůli mému vozíku), že v krizi jde na podložku a někdy tam ráno najdeme bobek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 11:55 pirdzo
ak by sa nahodou aj pripustilo že sa počurava (hoci neviem kde) tak ako ju naučim k tomu aby vydržala cez noc? cez den nema problem podržať ale tak s tym večerom ja už fakt neviem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 11:52 pirdzo
tak napríklad ked ju venčim poobede tak čura normalne najprv dlho a potom viac krat po menej...taktiež aj o 6 večer a taktiež aj o 22 večer iba s tym ranom to je blbe že čura kratko...mlačku tu nevidim fakt nikde či na zemi alebo na posteliach alebo za skrinou no proste nikde a kedže mame gumennu podlahu tak by to aj bolo vidno a taktiež aj citiť...a hárať by sa mala až niekedy vo february tak neviem no... poprípade čo by ste mi poradili ak aj nahodou niekde tajne čúra? mal som v plane ju pritom napriklad nachytať ale tak vydržať potme vkuse 6 hodin a davať pozor kedy vyskoči z postele a niekde čurkne tak to som nevydržal
Dracula- ide o to že moja fenka po 10hodinach spanku vykonava rannu potrebu fakt krátku namiesto toho aby čurala dlho tak čura ani necelé 4 sekundy a ja neviem prečo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 10:48 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Tak Phoebe papillon, 100% dělá jednu velkou loužičku a pak mini.Ale na sekundy jsem jí to neměřila. Nebude hárat? Že by jen ucvrkávala a značkovala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 10:28 Žena DaD [745]
Já myslím, že to je doba čůrání fenky. Koukala bych, kolik vypije a pak se poradila s veterinářem. Zkušenosti nemám, já mám psa a ten čůrá "furt".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 23:41 Dracula Re: pirdzo
Ahoj mohl by jsi mi to vysvětlit nějak jinak? Ze tvého psaní jsem to nepochopila, třeba si sedim na vedení, ale fakt nechápu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 20:06 pirdzo – Mala potreba
zdravim vas...mam 2ročnu čivavu a mam s nou taky problem. Už od malička som vždy počital sekundy pri rannej malej potrebe proste že či to vydržala držať v sebe. Povačšine som napočital tak 8-9 sekund ale asi tak pred 3-4 mesiacmi sa to zrazu zmenilo na cca 3-4 sekundy a mojou otazkou je je to možne?? aby maly pes ktory to v sebe drži od posledneho venčenia o 22:00 do 7-8:00 hodiny (cca10 hodin) rana aby trvala jeho potreba len tak kratko? Ja tomu neverim a ako sa aj všade v mojej izbe pozeram( spi so mnou) nikde nevidim na zemi mlačku ani to tu vobec nezapacha močovinou pričom viem že psy moč citiť dosť a kedže to už je tak cca 4 mesiace tak už by to určite napachlo. Tak mojou otazkou je že či to je možne aby jej potreba trvala fakt len tak kratko lebo si myslim že rozdiel v potrebe o 4-5 sekund je dost. Dokonca sa aj občas napije vody a proste neverim že to v sebe drži. Prepačte je to asi fakt blba otazka na založenie fora ale neda mi to neopytať sa . Dakujem :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 55x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/608-mala-potreba