Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Problém se psem - skoky

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Výchova a výcvik psa 

+ přidat příspěvek
Problém se psem - skoky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.09.2012 21:48 Dracula
Tak pomalinku zvyšujeme latku výšky a jde nám to :-D Za piškotu nebo míčkem či klacek evidentně udělá cokoliv a když je pořádně rozdrážděná skáče dokonce do výšky pasu - v zápalu hry a bavi ji to jupíííí smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 16:28 Dracula Re: petrab
Tak jestli pes může mít závretě nevím :) Ale všechno je možné ano

Tak, skákání na majitele co se toho týče jsem jí nikdy nezakazovala, ale ví, že nesmí skákat bez mého vybídnutí, pokud neřeknu neskočí hmm
Vím, že je těžké se na něco ptát, když to člověk neviděl...

Skákání přes něco jí jde v pohodě, ale ta výška, ona sice skočí, ale pořádné se neodrazí, skočí max...10-20cm nad zem víc ne hmm Když skočí víš, začně panikařit a točej se jí nohy a jde hned k zemi, nevím, jestli nevymrští zadek :-D fakt nevím... V minulosti se jí ohledně skoků nic nestalo pokud vím ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 09:27 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
Kdoví, kde je kámen úrazu, je možné, že v minulosti bylo zakazováno psovi vyskakovat na majitele, je možné, že pes mohl v minulosti špatně doskočit a má to spojeno se špatným zážitkem. Také je možné, že je skákání nedocvičeno, resp. cvičeno s vícero věcmi najednou a pes nemá cvik zažitý atd.


P.S. ty závratě... palec jsem myslela jen ironicky, tam bych tedy fakt problém nehledala. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 23:17 Dracula Re: Buba - Gump
Kdyby měla závratě tak mi do výšky nevyleze, ale s tím ona problém nemá,z vodárny vysoký 4 metry čumí dolu nebo si lehne a kouká do okolí :-) klidně i z nějaké výšky skočí dolu na zem a je v pohodě...tak proto se ptám, protože jsem snad vyčerpala všechny možnosti hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 22:48 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Buba - Gump
Buba - Gump napsal: možno má závrate palec smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 21:41 Dracula Re: Buba - Gump
To si nemyslím, když na Áčko, zed, tunel, kavalety, můstek, lavičku aj... a překážky mi v pohodě zdolá :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.09.2012 21:39 Muž Buba - Gump [262] - Teriéři
možno má závrate
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 21:17 Dracula Re: sgualdrina
smich No, nevím, jestli jí napadne, že to má udělat smich Spíš na něj bude čumět a dorážet místo toho, aby to zkusila :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.09.2012 21:01 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Dracula
tak zkus ji to ukazat s nejakym psem co vyskoci at to ocumi treba do toho pujde..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 20:17 Dracula Re: sgualdrina
Zdravotní problémy právě že nemá to bych věděla, na tohle jsem hodně soustředěná, už kvůli tomu, že jsme se přidali do loveckéího klubu jsme museli mít plno vyšetření o zdravotní způsobilost, problémy tedy nemá to vím tutově, ale myslím si spíš že se fakt neumí nebo bojí odrazit, jo skočí do výšky třeba 20 cm, ale její brácha skáče třeba 2 metry vysoko jako ona skákat přes něco to jí jde, nebu vyběhnout po strome nahoru za hadříkem na větvi to jí taky jde, ale neskočí pro něj, kdyžto ostatní psi třeba ano hmm
Právě se ptám, jestli je možné že pes neví jak se osrazit, nebo se třeba bojí a jak se to dá odbourat, jako k životu tohle nepotřebuje, ale zase nechci aby s tím měla nějaké problémy snad cháúete
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 19:13 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
schatzan skace jak jebly..i do vysky to ho bavi nejvic..a nema betus neco s kyclema?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 17:56 Dracula Re: Terda
To Betuška taky skáče, přeskočí co se dá a co jí řeknu, když chce, skočí i přes velkou zed přes kterou skáčou "ovčouni" a větší psi ono totiž malý pes je pružný a snadno a lépe vyskočí ven si třeba "jacka rusella" :-D

Jenže, do výšky mi skákat nechce- myslím, z místa nevyskočí nahoru jako nademně asi se bojí se odrazit, nebo mě přijde že ještě nepřišla na to, jak se to dělá :)
Jinak, když se od něčeho muže odrazit, jakože přivěsím na naší jablon hadřík tak po stromě vyběhne a zakousne se bez problémů, ale že by na něj vyskočila jen tak ze země nahoru...to prostě neudělá, jen pod ním běhá, čumí a snaží se skočit :-D

Já si myslím, že se bojí odrazit se, protože když se o to pokusí, tak spadne zpátky na zem, z rozbyté huby si nic nedělá takže pád na zadek to by ji neodradilo,ale nohy se jí začnou ve vzduchu kymlat- nemá je natažené a nejspíše panikaří, ona prostě neumí tu taktiku a strategie jak to má udělat a s tím si nevím rady hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 15:58 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
Asi ti nepomůžu protože Bert patří ke psům, u kterých skákání opravdu není jejich parketa. Ale je zajímavý, že je schopnej vyskočit i na poměrně (vzhledem k jeho velikosti) vysoké věci jako je lavice, kanape nebo postel a ani nemrkne... ale musí mít dostatečnej doskok. Jak je "doskoková plocha" příliš úzká tak neskočí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 13:00 Dracula
Pak mě ještě napadá, že každý pes a skákání není jeho parketa :) Jenže u Betii si tím nejsem tak jistá, vypadá to jako když se snáží člověk skočit vysoko, ale nevyzdvyhne zadní partii a dopadá na zem, třeba i tohle je náš problém, a chtěla bych to obourat pokud to jde, prosím poradte, zkusila jsem snad všechno hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 11:46 Dracula – Problém se psem
Zdravím, něvěděla jsem kam toto téma zařadit tak jsem ho zařadila sem :) Třeba to není správně a patří to mezi poruchy, ale to posoudí adminové že ;-)

Prostě mám takový problém se psem, už od malička máme problém se skokem do výšky, co se týče agilit tak skáče jako divá a s radostí v pohodě, výšek se nebojí, ale když má skočit jako rovně a nahoru třeba kdýž držím něco a chci aby pro to skočila odrazí se cca 10 cm od země a výš už ani náhodou, navíc se jí zapotají nohy, vlastně mám pocit jakoby ani skákat neuměla a byla amatér, což nechápu, přijde mě, že se bojí se odrazit a nevím jak jí tomu odnaučit bo skákat naučit :-O Rozumíte mému dotazu?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 127x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/621-problem-se-psem-skoky