Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Srst mezi polštářky na packách

 

NápovědaFórum » Péče o psa  

+ přidat příspěvek
Srst mezi polštářky na packách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 17:30 Muž Buba - Gump [262] - Teriéři
my takto striháme chlpy našej malej yorkšírke, síce ti nieje jazvečík ale ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 22:24 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terda
Tak to zkus a uvidíš.
Co se týče konkr. soli, zvlášť kuchyňský, která je zakázaná a kterou používaj ichtylové na chodníky, protože jsou líný na jaře uklízet posyp a bosí po nich nechoděj, aby jim rozežírala nohy, v podstatě jsou chlupy spíš ochranou kůže v meziprstí a vadí jim zvlláště na polštářcích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 13:31 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: petrab
Myslela jsem opravdu jen zkrátit na nějakou rozumnou dýlku, aby mu ty chloupky nečouhaly půl cenťáku (a víc) z polštářku, páč se mu do toho chytá bordel (o zimě radši ani nepřemejšlím, to píská už jen protože někteří inteligenti tu solí i chodníky). Jen jsem nevěděla, jestli mu tím spíš neuškodím, protože jsme si toho všimla poprvé, ze by mu to až tak přerostlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 13:27 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terda
Všechno má svoje plus a mínus. Srst, která tam roste samo o sobě má svůj přirozenej účinek a chrání kůži v meziprstí. Pakliže je ale příliš dlouhá, může způsobovat problémy v zimě, kdy se v mrazech na chlupech dělají psovi ledové krusty a nemůže pořádně chodit, pak se doporučuje srst vystříhat tak, aby chůze nezpůsobovala venku problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 12:14 Žena Terda [484] - Jezevčíci – Srst mezi polštářky na packách
Ahoj. Asi je to hloupá otázka, ale zastřihávali jste někdy psovi srst mezi polštářky na packách? je to vůbec nutné? Přijde mi, že Bertíkovi mezi polštářky srst poněkud přerostla a tak přemýšlím jestli mu to trochu nezkrátit, jestli mu to nemůže třeba vadit, třeba v mokru, zimě a tak...

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 50x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/623-srst-mezi-polstarky-na-packach