Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Je práce překážka?

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Výchova a výcvik psa 

+ přidat příspěvek
Je práce překážka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.09.2012 19:37 Dracula Re: petrab
Tak to zase né :) U nás panují pravidla, jakmile Beuše něco vyvede, třeba neposlechne venku na přivolání tak následuje moje výměna názorů a raděj si to štráduje pořád u nohy, na povel "volno" samozdřejmě vystartuje jako střela :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 19:34 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
No, jen jsem si vzpomněla na jednu známou, která si dycky kdysi dávno před čtvrt stoletim posadila před sebe svýho boxera a láteřila na něj asi čtvrt hoďky. Pes se tvářil, že umírá a když ho pustila, začal zase blbnout. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 18:26 Dracula Re: petrab
No, vzhledem k tomu, že bych na psa nestáhla ruku "krom toho, že ji plesknu novina přes prdku, když leze na stůl a to už taky né, protože to dělala, když byla malá" takže jako nadávat..: Tak jak mě řekli v loveckém klubu že to mám dělat..Nadávat jakože nesmíš, co to bylo atd.. z očí do očí, ono to funguje a ví, co provedla, samozdřejmě ji musím přistihnout, jinak mi nezbývá nic jiného, než to uklidit a bobtnat uvnitř :-D Ted už to omezila, já trvám na tom, že je ještě štěně trdohlavé, je pravdu že už dlouho nic nerozkousala tak snad to vydrží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.09.2012 12:17 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: sgualdrina
sgualdrina napsala: ne kazdy si muze vzit volno,bud proto,ze mu ho nedaj nebo kvuli financim.. a proto né každý si má pořídit psa (na častej argument - to by psa nemoh mít skoro nikdo, páč každej musí chodit do práce, jsem, přiznám se, alergická),
Psy - tedy smečkový zvířata - jsem si pořizovala tehdy, byla-li jsem doma a nechávala je samotné v podstatě hlavně kvůli nácviku a pořídila si je s vědomím, že když nebudu moci já, bude moci někdo další, kdo je zajištěn.
Momentálně mám už nějakej čas klasickou prac. dobu, pes má kde přes den bejt a prostě si nedovedu představit, že bych psa na celý dny nechávala samotnýho, a eště v bytě (pak vlastně nevim, proč bych si ho vůbec pořizovala, kvůli těm pár hodinám večer, půl roku v ČR za tmy??....nebo víkendu?) a pořídila si s tim vědomím dalšího, navíc mladýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 12:08 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Já myslím,že toto je právě ta otázka před koupí psa,zda si ho pořídit nebo ne..Pokud na štěně čas nemám,což ve vašem případě nemáte,8 hodin aby bylo samo je dost a pro štěně ze začátku dost stresující,tak bych s koupí pockala.Když jsem si brala Schatze,vzala jsem si volno v praci na 3 mesice,ale chapu,ze ne kazdy si muze vzit volno,bud proto,ze mu ho nedaj nebo kvuli financim..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 09:05 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
Dracula napsala:okousá to a vážně, nadávání už asi neplatí :-D smich
Jak jí nadáváš? Co jí říkáš? A kdy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 03:59 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: petrab
Souhlasím s Petrou. Už bych počkala s pořízením pejska, až bude mít alespoň jeden z rodiny více času než nyní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 22:35 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: MiskaBarca - je
MiskaBarca napsal: Jak to ale teda dělají ostatní lidi, když musí chodit do práce a pořídí si psa? Dělají to tak, jak je zde popisováno. Jiná věc je, co na to pes. Osobně argument - on si zvykne,třeba já neberu.
Např. pro mne (neb to mám již kdysi za sebou) je klasická pracovní doba, během které by pes musel být denně sám doma, důvodem, proč si psa nepořizovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.09.2012 12:41 MiskaBarca
Děkuji moc Všem za rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.09.2012 12:04 Dracula
Já jsem student VŠ, takže to pro mě není takový problém, jako kdybych pracovala.
Když jsme si Beušku pořídili, byl začátek října, přesně 5.10. V tu dobu s ní mohl být doma přítel, dostal dovolenou na 8 měsíců a byl s Beou doma, venčil ji aj....

Po čase, ale musel zase nastoupit do práce a Bea zůstala sama. Všechno co bylo dřevěné, plastové, hadrové začala kousat...Tak jsem všechno postříkala tím hořkým sprejem, aby to psi nekousali, ale stejně to kousala, tak jí přítel postavil venku boudu a když jsem ve škole, je venku, a když jsem doma, domů se jí moc nechce :-D Venku se jí líbí, tak tam zůstává den co den, noc co noc, není to gaučák no...

Po čase začala kousat boudu, dostala vynadáno a už do ní nekousla :) Ale bohužel, at dostane vynadáno jaké dostane, když se jí do tlamy, nebo v blízkosti ocitne něco--- a je venku sama, okousá to a vážně, nadávání už asi neplatí :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 05:49 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: MiskaBarca
My jsme si brali Rexíka těsně před vánocemi, takže jsme s ním byli 14 dní. Syn se v té době připravoval na zkoušky, takže většinou byl i další týdny doma. Pokud ne, jezdila jsem v poledne domů se na pejska podívat a dát ho vyvenčit. Stejně ale koberce musely pryč, zalištovali jsme veškeré kabely a pejsek byl pouze ve svém pelíšku v kuchyni a v pokoji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.09.2012 21:46 Žena Avona [292] - Teriéři
Já měla dovolenou 14 dní a o pejska se mi přes den starali tchánovci. Pokud nemohli, tak jsem si ho brala sebou do práce. Ono to jde, ale není to vůbec ideální...ale připrav se na to, že to štěně bude určitě zpočátku kňučet, nebude chtít být samo, bude loužičkovat a bobkovat, nehledě na škody, co může způsobit. Máš alespoň nějakou ohrádku, aby nemohlo překousat např. kabely od PC ? Máš dostatek času, abys štěně utahala tak, aby co nejdelší dobu tvé nepřítomnosti prospalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 20:28 MiskaBarca
Jak to ale teda dělají ostatní lidi, když musí chodit do práce a pořídí si psa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 19:12 Žena DaD [745]
Psa jsem si brala dospělce, ale myslím, že štěně nevydrží ani poloviční dobu, počůrá se a bude smutné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 15:38 MiskaBarca – Je práce překážka?
Ahoj, chtěla bych si pořídit na zimu čivavku. Jenže s ní budu moct být jen asi první týden a potom budu chodit každý den na 8 hodin do práce. Nebude vadit když tak malého pejska nechám tak dlouho samotného doma? Děkuji

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 119x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/629-je-prace-prekazka