Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Pláštěnka - samovýroba

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Péče o malá plemena 

+ přidat příspěvek
Pláštěnka - samovýroba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2020 01:19 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Janka
zvrchu nepromokavý, dovnitř slabý vatelín a vespod něco, co neklouže po srsti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2020 15:34 Janka
Mě ani tak nejde o pláštěnku, ale spíše o obleček pro naši boxerku, která špatně zvládá zimu. Napadlo mě koupit materiál na www.goldea.cz/… a nějaký jí ušít. Jaký materiál byste vybrali vy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 19:48 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
Dlouhej. Je to kříženec baseta a dogy asi. Je celej velikej. Jak řikám, byl to magořinec. Asi 5x se to přešívalo, i teď bych to ještě upravila. Delší cancoury kolem krku, který se moc ustřihli, jeden delší cancour pod břichem, kterej se přešíval a větší záševky... Šlo mi hlavně vo to, aby to neplandalo. Šila to moc šikovná paní: hafici.net/profil/2007
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 19:46 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Ty brdo tak to je fakt hoodne dlouhej,to Argo je teda proti nemu prcek.Já jsem ji dnes skusila objednat,akorát mě štve že je hnědá,ale snad to nebude vypadat blbě,ale hlavně aby mu to sedělo.Ale ta tvoje je fakt suprová a jde vidět že je to fakt na míru,sedí dokonale. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 19:42 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
jemu je to jedno, hlavně je slabá, měkká a nešustí, uvidíme, jak bude funkční, až začne lejt, má vespod ale slabej vatelín, takže se mi do toho moc nechce, nejsem pro zchoulostivění psů, takže uvidíme, jak mu sedne (byl to dost vopruz to vyměřit a vymyslet, aby mu to netrčelo, páč je děsně dlouhej - 90 cm záď - a když se to osvědčí, tak nechám ušít slaboučkou jen do toho deště, tohle byl hokus pokus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 19:36 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Tak ta vypadá fakt dobře palec palec Co na ni Egonek? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   31.10.2012 19:23 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Fotka k příspěvku hotovo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.10.2012 22:16 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Budu mít luxusní pláštěnku - až bude, řeknu. Koupená, ale upravená. Perfekt!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 18:02 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
v tý gábince se zeptám.... , ten len mi připadne, že to bude zezhora durch a to druhý nevim, vypadá to jako hadr, chtělo by to klas. nepromok. pláštěnku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 17:20 Žena DaD [745]
Vygooglila jsem tohle:
www.sartor.cz/…
Jen aby to nebylo jako prkno.

www.dumlatek.cz/…

Nebo tohle:
www.gabinka.cz/…

Co myslíš?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 17:01 Žena DaD [745] Re: petrab
Dost často jsem sehnala levně na závěsy apod. tady: www.flex-tex.cz/ , ale nevidím tam šusťák, budu se tam muset vypravit. Obchody s látkami prostě mizí. Kdo něco objeví, taky budu vděčná. A růžovou taky nee. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 16:47 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
Tak až se budeš nudit, internetuj a mrkni na nějaký krámy s látkama v Praze.
ANEBO..................... HALOOOOO TADY VŠICHNI!!!

Mátě nějakej tip??? - na pogumovanej šusťák?? Pokud možno né růžovej..... tone
Ď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 16:40 Žena DaD [745] Re: petrab
Ušít (tak nějak) můžu, samo zdarma, ale látku neseženu ani náhodou. Taky bych ráda našla zdroj nepromokavé nepříliš šustivé látky. Kafe dáme, střih připomenu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 15:58 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
Dej kafíčko, dva dny předem připomeň a střih vezmi s sebou.... ;-)

P.S. jsi schopná sehnat látku a máš ručky šičky?? Zaplatim....

Důležitý je změřit psa přes hrudník a na dýlku na konec kořene ocasu a střih si podle toho upravit o pár cenťáků....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 13:08 Žena DaD [745]
To, co má Egon na sobě, je super, nebyl by popis střihu? Já kdysi šila zimní obleček (jak bylo -25), metodou pokus omyl, tohle vypadá fajn a pohodlně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 18:57 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
To co má E. bylo půjčený k obmalování střihu, bylo to na rtw a bylo mu to krátký přes záda, páč je dost dlouhej. Pláštěnku dodnes nemám, i když jí asi budu v dohledu řešit kvůli promoknutí a prostydnutí nyní u seniora. Mám ale střih i lidi, co by jí ušili. Ovšem nikdo nechce shánět tu látku a v Praze už skoro žádný švadlenky a prodejny s látkama nejsou. Takže leda tak zkusit nějakej sekáč a koupit tam nějaký pogumovaný pláštěnky a použít látku z nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 15:18 Dracula Re: petrab
Tak, bláznivé fosforové mají také své výhody palec Taky o "pláštěnce" pro psa přemýšlím, dá se i koupit celá? Například ta co má Egon je vlastoručně vyrobená nebo na objednávku? I ta barva se mi vůči tmě a autům zamlouvá X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.09.2012 14:51 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terda
dospod - nešiju, takže nevim, jak se to přesně odborně nazývá - takovej měkkej matroš, co se dávalo do starejch komunistickejch županů - je měkkej a i drží izolaci a hlavně - pěkně klouže po srsti a drží fazónu, neshrnuje se - navrch pak pogumovanej šusťák /je dost problém ho seznat černej, mívaj spíš bláznivý fosforový/.
A ušít to tak, že se jen navlíkne na krk přes hlavu a zapíná se pod břichem /pláštěnka by měla chránit psa při velkým slejváku, by nepromok durch - hlavně záda/,né že se do toho cpou obě či jedna noha - na břiše je nejlepší široká guma na knoflík, ab y to pohodlně pružilo a nepnulo.

hafici.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 22:52 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
No my dostali, že by jí měl nosit kvůli zádům, jak je měl na jaře bolavý, i kdyžuž jev pohodě. On nás teda zrovna dneska déšť přepadl nepřipavený a navíc mi teda přijde, že na nějaký nošení něčeho je ještě teplo. No nevím nejsem veterinář a známá co jsme jí vyděsili je :-O . Já taky nějaký oblečky nerada a dávala jsem vždycky jen když uhodili jó mrazy jako loni, ale zas nechci aby mi pes zase tuhnul. Jinak sehnala jsem nepromokavej šusták apod něj flanel. Ale odešel nám šicí stroj, tak se s tím patlám ručně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 22:29 Dracula Re: Terda
Skrz ty oblečky pro psy teda expert nejsem :-D Prostě se mi to nelíbí, já si myslím, že pes má svou imunitu a takhle mu ji člověk akorát spacká, ale pláštěnka ta by mi ani nevadila :-) Akorát mě teda nenapadá nic nepromokavého co by nešustilo :-O
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 12:07 Žena Terda [484] - Jezevčíci – pláštěnka samovýroba
Ahoj,
tak jsme dneska parádně zmokli a pláštěnku Berťa samo neměl, protože tu co má odmítá nosit a ani mu dle mého moc nesedí. Chápu, že na ty jeho záda by byla pláštěnka dobrá, minimálně až začne bejt ještě chladno, ale když si mám vybrat mezi vyvenčením v pohodě a vyvenčením se vztekáním kvůli nepadnoucí pláštěnce... No napadlo, že bych mu jí vyrobila sama na míru, tak aby sedla, nešustila (to je to co mu vadí)... Něco na způsob deky pro koně, jen o hódně menší. Tak bych se ráda zeptala na nějaký typ z čeho mu to vyrobit, aby to nešustilo a nepromoklo zároveň?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 163x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/636-plastenka-samovyroba