Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Blíže a blíže

 

NápovědaFórum » Chování psů  

+ přidat příspěvek
Blíže a blíže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.10.2012 21:18 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: petrab
:-D vsak sem to taky sifrovala smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.10.2012 21:14 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: sgualdrina
smich smich no dyk my víme, že nestíháš a ráno se nemeješ, to nemusíš řikat veřejně! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.10.2012 21:10 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Schatzanek me oblizuje po ranu vzdycky jak se probudim ...a nebo kdyz na mě skočí opře se mě o ramena a líže mě obličej a uši :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 20:39 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
No právě že nekouše, ale vysloveně dumlá. Fakt jako miminko, i ťapičkama tu deku jakoby "dojí". Co se kousání týče, je Berťa zlatý zvíře... Na svědomí má akorát jednu pantofel a dřívka na zakládání dveří z doby, kdy přezuboval a teď už neokusuje... maximálně kostičky, ale to vždycky tak pět minut a přestane ho bavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 19:53 Muž Buba - Gump [262] - Teriéři
ja som sa v sobotu zobudil s Magginým jazykom v mojom nose :-D potom som sa chytil tváre a aj tá bola celá vyoblizovaná :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 19:25 Dracula Re: Terda
Když jsem to četla a dostala se k tomu "nahrne pod sebe deku" tak jsem měla tendenci domyslet si to smich :-D , ale překvapila jsi mě s "žužláním" ?? Nekouše to jen tak z nudy náhodou? Bea kouše na dvoře všechno, když na ní není vidět, když nejsme doma a nudí se hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 18:30 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
Tak Berťa oblizuje jen občas, ale uslintaný hudlany na čumáček dává prakticky nonstop. Zajímala by mě ale jiná věc... nevíte někdo co znamená, když pesan pod sebe nahrne deku a dumlá jí jako když štěně pije od mámy? Berťa to dělá pořád... třeba když jen tak sedíme v obýváku všici pohromadě, tak si přitáhne deku a dumlá a dumlá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.09.2012 20:36 Dracula Re: petrab
Přesně ano, co vím já, tak to jednoduše a stručně schrnu,- podřízenost, pozornost nebo pot se solí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.09.2012 19:43 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Rexik
smich smich

www.utulek-trebic.cz/…
též vygoogleno:
"Olizování pysků a genitálií je u vlků i v dospělosti gestem podřízenosti. Olizování jako proces vzájemného očišťování a zkrášlování je také obvyklý, ale bývá iniciován výše postaveným jedincem, a je proto považováno za dominantní, i když vysoce společenské gesto. Obecně je většinou k vidění u samic, ale neomezuje se jen na ně - u samců je častěji projevem chování, které má upevnit jejich dominantní postavení. A někdy nás psi olizují, aby slízali sůl z naší pokožky, ale to se děje opravdu velice zřídka. Daleko čas¬těji jde o projev, kterým na sebe chtějí strhnout pozornost - toto chování má pravděpodobně spojitost s podřídivým štěněcím olizováním, na které jsme vždy reagovali, protože nám taková náklonnost lichotila."

Jinak E. nás olizuje hlavně když jsme zpocení - to přímo miluje. A pak, když se lísá a chce nějakou dobrůtku. Při obojím je olizování důkladný, s mlaskáním, takže se přikláním k tučně vyznačenýmu viz výše... s tím, že olizování soli u nás tedy není k vidění vůbec zřídka, naopak to pes vyhledává.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.09.2012 19:25 Žena DaD [745]
Mě Ben olizuje klasicky - když má radost - tím projevuje něhu. Důkladnou očistu podniká, když jsem třeba zpocená. Takže nevím. Nechce si vás vylepšit k obrazu svému třeba? :-D Jinak po přečtení titulku mě napadl Neruda: blíže, jen trochu blíže :-D ...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 18:15 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemena – Blíže a blíže
Náš pejsek poslední dobou našel zábavu v intenzivním blízání všech členů rodiny. Kdo má krátký rukáv nebo kraťasy, je umyt. Nevíte, proč to dělá a co s tím? Svoji hygienickou očistu provádíme pravidelně a důkladně. :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Chování psů • Zobrazeno 99x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/639-blize-a-blize