Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Oblékání psů

 

NápovědaFórum » Péče o psa  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Oblékání psů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2019 16:48 Sarka – Oblecek
Ahoj, jelikož se blíží zima chtěla jsem se s vámi podělit o zkušenost my kupujeme pro svého pejska věci na www.dogandhaf.com kouknete mají super teple oblecky jak pro velká tak malá plemena :) naše grace ( pražský krysarik) to miluje jelikož ji vesticky kryjí i brisko pac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2019 13:34 Michal
Zdravím, nemá někdo zkušenost s tímto? katalog.attackpromotion.cz/… Přijde mi to jako dobrá náhrada za svítící obojek.. ten máme a musím ho pořád dobíjet, což je někdy nepříjemné, když člověka napadne jít se psem na procházku a zjistí, že nemá nabito.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2016 19:25 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: janickak
Někdy jsou nejjednodušší věci zároveň i nejlepší. Tohle se mi fakt moc líbí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   09.01.2016 20:53 janickak – Oblečky pro psa - vlastní výroba
Ahojky, známá mi včera poslala skvělou stránku s článkem o tom, jak si můžete vyrobit obleček pro pejska sami doma. Je to jednoduché :-) Mrkněte: www.udelasto.cz/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2015 18:41 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Když je někdo šikulka tak to stojí za to pac potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   04.01.2015 16:05 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: marcelka6ka
Děkuji, sama jsem měla radost, že to dopadlo tak dobře:-)Akorát mohl být o trošičku delší na záda když se Bane ohne tak tam má mezeru, ale to příště vychytám palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.01.2015 15:14 Žena marcelka6ka [705] Re: kinder
Šikulka potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   04.01.2015 13:17 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: kinder
Jednoznačně doma šitý sedí lépe palec Šilkula potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   04.01.2015 10:04 Žena kinder [350] - Jack russell teriér – Obleček
Fotka k příspěvku Tak nakonec to dopadlo tak, že obleček vlevo nahoře je koupený a ten vpravo jsem si přes svátky ušila:-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.12.2014 16:02 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: kinder
zkus tuhle pani, ta mi šila na míru oblečky dva, páč E. byl s nestandardně dlouho zádí a všechno mu bylo krátký, měla jich iks hotovejch a nebyly drahý:
www.strihani-psu-salon-u-teouse.eu/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2014 20:10 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: PhoebeAdel
jo taky jsem koukala, že třeba ty softshellový oblečky jsou i přes tisícovku, ale ten bych přes net asi nekupovala a jako první obleček chceme něco cenově dostupnějšího a až to vyzkoušíme tak uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2014 19:52 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudbaRe: kinder
Kámoška má tenhle pro pejska a je stahovací. Ale, říkala, že byl pekelně drahý. Ale Kuba v něm bude druhou zimu hafici.net/fotogalerie.php… můžu se zeptat co to je za značku
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2014 17:40 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: PhoebeAdel
Tak nakonec uvažuji nad tímto oblecky-psa.heureka.cz/…. Měl by zakrýt hruď i velký kus břicha. Bohužel prodejce neuvádí jak je zapínání na břiše a zda se dá obleček stáhnout, proto jsem mu psala dotaz a uvidíme.
Tamten obleček budeme nakonec reklamovat, protože po sundání kožešiny jede patentek úplně odpadl a u druhého se jedna část odlepila.Zrovna nám prodali nějaký zmetek, protože je vidět, že jeden patentek již byl podlepen.... hmm
Tamten obleček co jsem dávala odkaz výše se mi docela líbil, ale bohužel žádné recenze na netu nejsou jen jedna....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2014 13:07 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudbaRe: kinder
Fotka k příspěvku Je mi to jasné. Ale tady, jak je ten pás přes bříško, tak to je vystlané flaušem. Jsem ji měla a nám pro změnu byla obr, tak jsem ji věnovala kamarádce pro nahačku v mrazech :-)
Tady je fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2014 12:31 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: PhoebeAdel
No ta vypadá dobře, akorát škoda, že nemá ještě na hruď zateplení. Jako co jsem pejska měřila tak má na záda (od kouhoutku ke kořeni ocasu) 33cm no jo jenže 32 mu byla asi cca O 6cm menší,no a 40cm co sme pak objednali, sem si řikala,aby mu to opravdu zakrylo záda, tak mu to musim hodně utáhnout zas na hrudi, takže jako dá se to nosit (jen s tím kožíškem),ale je to takové blbé no:-(. Takže sem měla asi nejspíš objednat 36. Jenže všude jsou míry hřbetu,ale ne na hruď!
Dle mého je to prostě dle střihu oblečku, takže jiný střih bude zas jinak. Zatím asi nechám tenhle a přes svátky až budu doma, tak zkusim něco ušít. Ale děkuji palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2014 12:22 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudbaRe: kinder
A co tahle je 35 www.spokojenypes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2014 08:59 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: PhoebeAdel
Dobře děkuji, nejspíše také vyzkouším. Už jsem z toho fakt hotová:-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 22:48 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudbaRe: kinder
Vetsinou na Aukru. Psi oblecky zvlaste v zime, tam jdou. A nekdy je to lehci nez vymena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 14:39 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: PhoebeAdel
A přes co to prodáváš jestli se můžu zeptat? Přes aukro nebo tak? Nejspíš to taky tak budu muset udělat, objednala jsem už dvě velikosti a nejspíš by nejlépe seděla ta mezi a výměnu zboží mají poměrně komplikovanou a tím, že se blíží Vánoce a svátky, tak jsou teď plný uloženky,pošta atd.:-( Je fakt, že co člověk nevyzkouší tak je naprd. Jenže když v krámě maj výběr 000 hov... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.12.2014 12:00 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
No a u nás to funguje tak, koupím - je to malý či velký - prodám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.12.2014 22:45 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kinder
Rád si dělám sám vše, co zvládnu. Člověk z toho pak má mnohem lepší pocit :-) A oblékání přes hlavičku se zapínáním přes bříško mám rád. Je tak šitý např. postroj Julius K9, zapínání je rychlé a pohodlné, stejně jako sundávání, jsem s ním moc spokojen. Stejně si představuju obleček, i když samozřejmě delší a teplejší ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.12.2014 22:10 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: kinder
pakliže to psovi nemůžeš vyzkoušet, pak bych vzala radši ten větší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.12.2014 19:20 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Libas
s tím uděláním máš pravdu, už jsem si našla i nějaké střihy na netu a tím, že umím šít si to můžu udělat i sama, ale je to časově náročnější, sehnat vhodnou látku a ušít. Proto jsem si říkala, že jeden koupíme ať má jako originál, dle kterého se dá také udělat střih a náhradní už si ušiji (o svátcích aspoň bude co dělat).
Každopádně jsem objednala obleček 32, který mi poradil i prodejce a je mu krátký na záda, takže budeme měnit za větší velikost, ale ta bohužel není skladem, takže je to na prd:-(
Ale vzhledově a funkčně se mi moc líbil, bude asi opravdu teplý s kožíškem, který se dá odepnout a ten "šusťák" na hoře je takový pevnější takže super, lepší než jsem čekala.
Také se mi líbilo, že se obléká přes hlavičku a nemusíš mu do toho rvát nožičky, takže rychle oblečené a rychle sundané.Teď jen tu velikost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 18:55 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kinder
Obleček je nejlepší nechat udělat přímo na míru...a nebo koupit některou z osvědčených značek. Osobně dávám přednost první možnosti - udělaný na míru perfektně sedí, není to série, ale každý kus je originál a hlavně s cenou jsi někde úplně jinde.
Tedy, u všech věcí pro Scottyho to tak bylo. Obleček na zimu teprve vybíráme, ale po zkušenostech ze včerejška do něj určitě půjdeme. Ani ne tak kvůli chvíli stání někde - ta se dá "prochodit". Ale proto, když musí pejsek počkat např. po coursingu nebo obranách v autě - pak je obleček opravdu potřeba. Obzvláště u menších a nebo málo osrstěných psů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 16:46 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Jarka
Také bych raději zkoušela,ale dnes jsme prošli tři zverimexi a nabídka opravdu nic moc, ceny také docela zdrcující a hlavně většina oblečku (vesty nebo zimní bundičky) co by se nám líbily a plnily funkci, měli dané v obalech plastových a nesmí se to otvírat.....Takže jsme došli k závěru, že z netu to bude asi nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 16:28 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: kinder
Raději vždy vyzkouším. Ale je pravda, že není z čeho moc vybírat. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 15:42 Žena kinder [350] - Jack russell teriér – Obleček na zimu
Ahoj mám dotaz chci pejskovi na zimu koupit obleček, protože jak někde postáváme a čekáme na bus tak se třese a je mu zima. Délku zad má 33 a obvod hrudníku 46. Která velikost myslíte, že by mu lépe padla(viz odkazy níže)?Je tam docela rozdíl z délkou a obvodem a nerada bych koupila něco co mu poté nebude nebo bude plandat. Máte nějaké zkušenosti? Obleček by měl jít stáhnout, ale není psáno o kolik....

www.dobra-miska.cz/…
www.dobra-miska.cz/…
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2014 22:35 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Hele tak na ty jsem taky nikde ještě nenarazila smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.05.2014 22:24 Žena marcelka6ka [705]
Pořád postrádám ty gumáky.... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 02:51 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2014 23:39 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudbaRe: petrab
Třeba Phoebule miluje sníh a mráz. Lítá v tom jak ďábel. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 22:52 Žena marcelka6ka [705] Re: anargo
AAno luciferovo kopýtko...hodně šik pomůcka... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.05.2014 19:16 Muž invalida [782] Re: sgualdrina
Stafík je vyjímečný plemeno a někteří chovatelé stafíků jsou též vyjímeční. Ty hadry sou někdy třeba..to chápu ale je to často jen paráda a to se mi ekluje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   23.05.2014 19:15 Žena 111muf [1119] - Společenská plemena
Přesně táááák! Pokud pes potřebuje boty, ať je nosí, pokud potřebuje plovací vestu, ať ji má, pokud potřebuje cokoli co zabrání jeho prostydnutí, tak ať se to pořídí a pejskovi to dělá užitek. Ale myslím, že v případě oblečení pro psy by mělo jít opravdu jen o funkčnost a ne o módní výstřelky. Nikdy nikdy nikdy bych na psa nenatáhla kalhoty, kšiltovku, sukýnku a podobné blbosti ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   23.05.2014 18:10 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
jo botičky..zrovna minuly tyden jak byly ty prutrze mracek a cely den prselo,bych za ty boty dala i milion,pac umyvat neco co driv bylo packou asi 4*mensi,nez to s cim dosli dom stalo za to..botičky maji podle me svy opodstatneni,jak psala petrab,jeden nas dogousi kamarad ma od 2 let praskly polstarek a nikdy se mu nezahojil,tak uz 5 let nosi na jedne nozicce botu,aby se mu tam nedostal nejakej mrdnik..no a jiny oblecenicko,vsak presne jak rikate,jen libas me trochu zaujal svou uvahou o tom ze stafik je uplne vyjimecne plemeno,podle me co se tyce jeho typu srsti tak tim slechtenim bydlet vevnitr s lidmi se podobá dobré 1/3 psích plemen..oblekani se taky odviji od toho kolik mas treba v byte v zime stupnu pokud hodne topis,chapu oblecek pac z 25 do -10 je to docela sok,ale pokud nepretapis a neni nejaka ultra kosa tak ja osobne neoblekam a kdyz uz sem se psi na bytě,tak prochazky delam tak aby se opravdu vybehali a protahli,pac nechodime 5krat denne,takze by se me spis spotili..na baracku je to lehci vytustim a cekam nez se ozvou,že jsou u dveří,moji psi zimu moc nemusí,pokud nemaj program,takže se většinou vrací docela rychle..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 14:37 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: invalida
Já bych řekla, že v případě marcelka6ka nejde o nanosenou trávu ale o zelené tlapky, které má Dan při každém sekání smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 08:47 Muž invalida [782] Re: marcelka6ka
Nemám s tímhle problém, luxujou jiní. stydim marcelka6ka napsala: Vo co gou ,nějak jsem se v tématu přestala orientovat,??Botičky , oblečky to neřeším...I když asi bych měla řešit nějaké gumáky pro případy sekání trávy a běhání po posekaném pažitu..?
:-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.05.2014 07:41 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Botičky mám,používám v případě jako byl zrovna nedávno,že si Sagi rozřízl polštářek,tak aby se mu tam nedostal nepořádek.že ho má rozřízlý jsem zjistila az doma a to už jsem musela pinzetou vytahovat z rány kamínky,takže v tomto případě nám bota pomohla ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.05.2014 06:31 Žena 111muf [1119] - Společenská plemena
Jasné téma, jasné odpovědi. Myslím, že Petrab to napsala stručně, jasně a že je to i jasné jako ta facka. Myslím, že nikdo z nás tady nepreferuje módní oblékání psů, to je pro kašpary a ne pro psy :-D Praktický obleček jako je pláštěnka, teplá vesta pro psa bez podsady nebo svetr pro "zmrzlíky když venku fouká studeně není vůbec zbytečné. Možná i boty do přesoleného města v zimě bych odsouhlasila, pokud je s tím pes psychicky srovnaný a rozdejchá to ano
Za mě je toto téma uzavřené, protože já jsem sice ženská, ale oblečky na psy neřeším. Mí kluci mají svetříky(každý jeden), teplé vesty a pláštěnky nepotřebují, protože kluci v dešti ven nechtějí chodit. Alespoň ušetřím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2014 06:06 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
N.o.má podsadu,tudíž by v zimě,pokud tedy není nemocný a opravdu se málo nehýbe,obleček nepotřebuje,ale jeden rok u nás bylo -25,fakt pěkná kosa,i veterináři nedoporučovali se psy delší pobyty venku,tak jsem prostě takovou lehce teplejší nepromokavou vestu taky pořídila a taky ji psovi dala,jelikož u nás chvilkové venčení by prostě nehrozilo,takze vestu doma mam taky,ale používám jen při velkých mrazech.on je taky rozdíl mezi psem co je celoročně venku,tudíž je odolnější a mezi psy chovanými v bytě,kteří bývají háklivější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 23:37 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: marcelka6ka
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 23:16 Žena marcelka6ka [705]
Vo co gou ,nějak jsem se v tématu přestala orientovat,??Botičky , oblečky to neřeším...I když asi bych měla řešit nějaké gumáky pro případy sekání trávy a běhání po posekaném pažitu..?
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 22:51 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Re: Libas
smich to je ovšem u Tebe normální, ne?
Hlavně se neurážej, že už o tom nebudeš psát!!!! ;-) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 23:50 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Já nevím, já tam čtu něco jiného. Asi mluvíme jazyky jiných kmenů :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 21:09 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
coze nechápu, co si nemyslíš, píšu, že pes, kterej nemá venku pohyb (starej, nemocnej) a nebo ten, kterej je čerstvě vostříhanej nebo bez srsti voblek potřebuje, to je snad logický, že krátkosrstýho staf. provlhlýho v mrazu nenecháš někde venku ležet v kose, mam psa, kterej má podsadu jak medvěd, ale kvůli provlhnutí páteře dostává taky pláštěnku a kvůli prochladnutí kloubů a tomu, že již jen chodí krokem pomaličku, krycí vestu, ovšem to je jeden z těch důvodů, o kterých jsem psala, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 15:27 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
No, já si to nemyslím... i když jsem si to dřív taky myslel. Ale byl jsem přesvědčen o opaku. Konkrétní příklad - stafíci. Plemeno šlechtěné po staletí k tomu, že bydlí s lidmi v bytě. Má jen pesíky, nemá podsadu. Takže ho srst moc nehřeje. Pokud v zimě za mrazu stafík běhá, je vše OK. Ale pokud po běhání má být v zimě, zmrzne. Například na závodech, na lovu, kdekoliv. Proto stafík když je venku v mrazu a nemá možnost dostatku pohybu, aby se zahřál, potřebuje obleček. Další příklad ze života - fenečka která díky ztrátě imunity trpí kožními problémy, především plísněmi. Pokud se jí namočila srst, nemoc se hodně zhoršila. Nosí v dešti na venčení pláštěnku a nemoc se daří držet pod kontrolou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.05.2014 13:03 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
já si myslím, že kromě čerstvě ostříhanýho třeba pudla, naháče a zvířete nemocnýho nebo starýho, co se téměř nehýbe, nepotřebuje obleček pes ani v zimě žádnej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 08:04 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: PhoebeAdel
No, já rozlišuji dva druhy oblékání - to módní a to praktické. Např. jsou plemena psů, která nejsou zrovna mrazuvzdorná - třeba zrovna můj stafík. A ti když v zimě "pracují", tak je to v pohodě. Ale jakmile se přestanou hýbat, hrozí jim prochladnutí. Proto je potřeba, aby v zimě nosili různé vesty či jinou tepelnou ochranu. Pak jsou psi, kteří mají třeba kožní problémy nebo choulostivou srst a nesmí zmoknout - ti zase potřebují pláštěnku. Jsou také psi, kteří mají díky své stavbě těla problémy s plaváním - ti zase potřebují např. v moři nebo při sjíždění řek plovací vestu. Tohle a podobné věci beru, chápu a myslím si, že to není nic špatného. Ale různé ty svetříky, šatičky, mikyny a kraviny, co dávají lidé psům hlavně v Praze a jiných větších městech, aby byli in... to psovi podle mne jen znepříjemňuje život a považuji to za týrání zvířat. Ale lidská hloupost nemá hranic, Bohu žel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 20:43 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudbaRe: petrab
Taky vídám. Já osobně miluju ty kšíry ala vestička. Ty používám, když cestujem - mám je u Phoebule na klíně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 20:22 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: PhoebeAdel
no, dneska, kdy je dusno jak prase a koncem víkendu má bejt pomalu třicet, jsem viděla psy ve svetru dva

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 7

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 1677x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/64?r=330