Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Zamestnanie psa

 

NápovědaFórum » Zábava  

+ přidat příspěvek
Zamestnanie psa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.10.2012 11:00 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: Dracula
.) no veď to môj sused je vlastník revíru kde chodím na prechádzky, psa mám na voôdzke a od neho ako od suseda som očakával trochu pochopenia že ma baví poľovníctvo, mám tam vlastné krmelce, robím posed, a dokonca v zime zver prikrmujem a i tak tam nemôžem ísť .. ale myslím že dnes tam pôjdem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 23:25 Dracula Re: Buba - Gump
Jestli se pohybuješ na střelnici tak se nedivím, ale pokud né tak je tvoje věc zda-li se touláš po lese, samozřejmě pokud nerušíš zvěř a nekladeš dřevo smich tak ti má říct max. jen "Dobrý den"nebo "ahoj"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 22:23 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Buba - Gump
a jak je to zatím u Vás s vyhláškama na držení, resp. volný pohyb psů? Víš to?
Protože když se Tě policajt zeptá a nic neřeší, pak to vypadá, že náhubek mít nemusí, jinak by - v lepším případě - upozornil alá pro příště a nebo pokutoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2012 21:54 Muž micz [165] Re: Buba - Gump
len sa stretávam so spústou neprajníkov :
- idem so psom po dedine - čo tu robíš a prečo dráždiš psy?
- po lese - čo tu robíš, môžu ťa zastreliť ale, --- žiadne ale ..

Tak to by zrovna u mě moc neuspěli... hlavně ty zelený paka myslivci tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 20:58 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: petrab
ďakujem, presne tak to je :-)
snažia sa ma podporovať ale niekedy je toho moc aj na nich, minule som bol na prechádzke a išli sme z poľa cez dedinu Anda mala reflexný obojok, popruhy, bola na vôdzke a policajt sa ma pýta : kde má náhubok ?
a ja som sa ani nezastavil a povedal : ,, Ona nehryzie,,
policajt: a keď bude ?
ja: určite, nebude ...
vidno že v plemenách majú jasno tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2012 20:38 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Buba - Gump
Na mladýho kluka si lidi dovolej víc než na dospělýho.
Pakliže máš v lese, v poli apod. psa na dlouhý šňůře, pak nechť si říkaj, co chtěj, neohrožuješ zvěř, vodu si holt musíš najít jinou, jsou vesnice, kde rybník není a lidi za vodou jezdí i desítky kilometrů, po vesnici holt dej psovi vodítko a košík (navíc nevím, jakou má vyhlášku Vaše obec /jak je to na Slovensku, nevím, v ČR si starostové obce určují držení psů sami/ a klidně ať si ostatní psi za plotem řvou /dej si ale pozor na široký díry v plotě, aby Tvýho psa dírou někdo nepokousal/. Pakliže má tendenci Tvůj pes na ně ječet z ulice, dej si ho na krátko a cvič ho chůzi u nohy kus dál od plotu.
Nevím, jak jsi na tom s rodiči (já mám t.č. 16ti letého syna - a co bych dala za to, kdyby se chtěl psům věnovat - má jiný zájmy), ale právě ti jsou od toho, aby Ti cvičák zaplatili, když nevyděláváš. Jsi nezletilý, pes je tedy jejich, nikoliv Tvůj, takže by mělo být hlavně v jejich zájmu udělat vše pro to, aby byl pes v pohodě. A se psy je to jako s dětmi. Kdo si hraje - nezlobí. A děti si hrajou hlavně se členy rodiny a ve školce!!!!
Tak držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 20:18 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: petrab
ďakujem petrab, výborne napísané, dobre pohovorím s rodičmi aby sa s ňou pohrali atd. so starými rodičmi to nepôjde tí sa jej boja ... vodítko už mám má 10m ..
len sa stretávam so spústou neprajníkov :
- idem so psom po dedine - čo tu robíš a prečo dráždiš psy?
- po lese - čo tu robíš, môžu ťa zastreliť ale, --- žiadne ale ..
- pôjdem k vode hneď colníci , čo tu chcem ? lebo my sme v šengenskom pohraničnom pásme
- pole - jediná šanca, tam aportujeme, stopujeme, beháme, moc srandy tam nieje a štve ma to že stále to isté rovina, rozhodujem že si našporím peniaze a budem s ňou chodiť na cvičák alebo tak ...
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.10.2012 19:54 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – víc pohybu a aktivního - na úkor času
Pořízení hafana je obrovskej závazek a neuvěřitelnej žrout času a často je to únavný, protože zatímco ostatní spí či si sedí někde u kompu, pejskař lítá po venku v dešti, sněhu i s rýmou. Proto před pořízením psa by se měli domluvit všichni z rodiny, protože všichni by se na péči o hafana měli podílet, když nemůže ten, který se mu věnuje nejvíc. Rozhodně je, v případě školy a klas. pracovní doby, nezbytné, hodně si přivstat a odpoledne letět přímo domů a vyrazit na dlouho ven, i když se člověku vůbec nechce a je unavenej jako cvok. Má ale závazek a tak holt musí únavu překousnout. Správní pejskaři toho příliš, bohužel, nenaspí. Někteří psi sice vydrží na zahradě v pohodě, ale jiní potřebují více či ještě více zábavy, aby se nenudili. Jde i o věk. V zimním období holt je brzy tma, každopádně je nutný chodit se psem alespoň ráno a večer na dvouhodinovou procházku,i po tmě, běhat, cvičit, běhat, psa unavit, zjistit si blízký cvičák, na vesnicích většinou fungují i ve všední den k večeru, právě "po práci", pokusit se sehnat někoho dalšího s podobně velkým psem, se kterým si bude moct Tvůj vyhrát. "Poľovník" nemůže být důvodem ke krátké procházce. Kup si stopovačku nebo flexi a přidej na procházce do kroku, na dlouhém vodítku cca 8-10 metrů mu můžeš do aleluja házet aporty a můžeš s ním běhat. A to i na zahradě doma, i když není světlo. Jak psa zabavit na celý den, když je doma sám, je těžké. Nějaké rady alá kup mu víc hraček a kost na kousání je v podstatě plácání do větru.
Vzhledem k tomu, že bydlíš jistě s rodiči, měli by se v tom angažovat, protože pes v rodině nepatří jen jednomu členu, zkus je přemluvit, to ale bývá někdy těžké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 19:43 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: Dracula
no oni to skúšali len problém je že je zaťatá a počúva len mňa, oco ju brával a ona sa buď nepohla z dvora alebo mu ušla .. a to bol problém .. keď majú čas tak im vravím nech k nej zájdu a pohrajú sa s ňou .. ale s jej hyperaktivitou to nič nerobí hmm
ráno vstávam o 5:30 a to je ešte tma .. nemám rád tie zmeny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 19:06 Dracula Re: anargo
Také jsem měla psa, když jsem bydlela ještě s rodiči a měli jsme to samé. Ráno škola- do 2 do 3hodin a pes se taky nudil-kdispozici měl vše, dělal všechno proto, aby mojí mamku naštval, rval všechno, kousal všechno, ničil všechno a vynadáno jsem dostala já za to, že se neumím postarat, ale na procházku by s ním nešel ani tata, ani máma jsou na to moc líní prostě rodiče, nebo byli taky v práci a nemohli s dospělákama je to těžší než s dětma, a kort pokud ke psu nemají vztah pejskařů což byl náš případ :-O A možná je i tenhle

Jsem ráda, že už jsem ve svým a funguje to skvěle i s Beuškou
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 18:58 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
A nemohl by s ní někdo z rodiny zajít v té době na nějakou prochajdu?Věřím,že je jí to dlouhé,pak se nudí a vše trhá.A ráno s ní jdeš na pořádnou prochajdu aby se unavila?My chodíme už kolem 5 na tak hodku a půl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 18:37 Muž Buba - Gump [262] - Teriéři – zamestnanie psa
ahojte, havkáči potrebujem poradiť nejakú vašu alebo poprípade novú metódu ohľadom zamestnávania vašeho havkáča, lebo keď som v škole teda v čase od 7:00 do 16:00 je Anda sama doma na dvore s hračkami atd .. ale stále sedí pod plotom a čaká môj autobus, keď sa moc nudí kope krtince vyhrabuje kvety, trhá hračky, deky .. svoju posteľ hmm myslím si že sa trápi :-( ke´d prídem domov hneď bežíme na prechádzku do lesa, kde mám od poľovníka zákaz hmm teda beháme tam len na skok a ešte k tomu sa skoro stmieva .. prosím poradťe ako zamestnať psíka v čase keď nie som doma ? X-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zábava • Zobrazeno 71x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/665-zamestnanie-psa-